Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od khostri
Já myslím, že v současné době a bohužel i v budoucnu to není jen čistě ekonomická úvaha. U JE vidím poměrně hodně velký vendor lock. V dnešní době predikovat, jak to bude za 10 let s palivem, díly a podobně bych si netroufl. To OZE, byť nejsou tak efektivní, jsou ve své podstatě decentralizované ­(pokud nestavíte solární pole na Sahaře­). Takže využívání střech, průmyslových zon i těch plotů není tak špatná myšlenka ­- samozřejmě pole a úrodná půda je blbost. Ale i varianta použít panel jako stínění s mezerami má něco do sebe.
I když v článku zmiňovaná blbost nebude dávat tolik, jako řešení diverzifikace k panelům, pro šťastnější i vodní turbíně ­(bohužel v ČR asi legálně špatně­) je to zajímavé. Mě se prostě libí myšlenka, aby mě všichni potenciální dodavatelé zdroje energie z východu i jihu vlezli na záda a klidně se stavěli na hlavu. ­(ještě vyřešit ty baterky no...­) To u JE v zásadě nahradím jednu závislost jinou.
Ale příznivcem JE jsem narozdíl od idiotských nápadů soudruhů z Bruselu.
Odpovědět0  0
Tohle mi připadá jako ideální deska pro NAS. Teď akorát co za procesor aby to mělo malou spotřebu a ideálně integrovanou grafiku.
8x SATA 6Gb je super, to je skoro nepřekonatelný problém v současných deskách najít.Právě se rozmýšlím, jestli místo 8 diskového Synology , které odešlo jít do DIY NAS a nebo zůstan o hotového řešení.
Odpovědět3  0
Vypadá to zajímavě.
Nemáte někdo tip na mail forward, aby se to dalo opravdu využít? Protože shipping destination je pouze US nebo Germany. A většina Mail forward firem v Německu nepřijímá z nonEU zemí ­- předpokládám, že to jsou nějaká nařízení.

Díky
Odpovědět0  0
To je o zvyku ­- mám 42 monitor cca 80 cm a po 14 dnech v poho.
spíš si člověk zvyká na zkratky pro rozdělování obrazovek do 4 rohů.

Spíš u takového monitoru mě zaráží, že to nemá usb­-c, o Thunderboltu nemluvě... Ten můj usb­-c má a je to super ­- vše jedním kabelem.
Odpovědět0  0
To by mě zajímalo, jen si nejsem jist, jak to je dnes odladěno. Pokud někdo máte ­(myslím předchozí verzi­), budu rád o tipy. Myslím z reálného používání ­- měl jsem původní RPi a potom verzi B+. Pro Kodi jsem dále měl doma stavěné HTPC s AMD E­-450 a Infrared přijímačem od HP včetně Remote. Aktuálně mám Wetek Play 2 ­(vyzkoušen jak čistý Openelec s SD karty, tak pod Kodi pod Androidem včetně sdílené knihovny na MariaDB serveru­) a mám i samostatně televizi se zabudovaným androidem a napojením na stejnou knihovnu.
Takže jak funguje Kodi si představit dovedu ­- pokud to někdo provozuje na RPI trvale, zajímá mě:
1­) jak řešíte dálkové ovládání? Řešení přes aplikaci v telefonu je sice zajímavé, ale v praxi nepoužitelné ­- manželka a děti si potřebují sednout k televizi, vzít ovladač a spustit. Ne lovit telefon nebo tablet. Nebo funguje HDMI­-CEC?
2­) jak je to s výkonem a přizpůsobení Kodi na RPi? Pokud se pamatuju, býval problém s DTS zvukem a ještě něco ­- nepotřebuji ho dekodovat, stačí mi passthrough ale korektní do receiveru
3­) jaká je odezva rozhraní? Téměř výlučně používám AeonMQ7­-8 ­(podle zařízení­)
4­) zapínání řešíte strčením do USB portu televize? Protože jinak myslím, že RPi neumělo něco jako androidí boxy Standby, tzn nedalo se zapnout čistě ovladačem.

Díky za jakékoliv info ­- i když za 35 EUR se to asi vyplatí koupit a zkusit :)
Odpovědět0  0
Tak nevím, jestli je ten dotaz myšlen vážně nebo to má být flame ­(dle ­"cool­" komolení zkratky MS­). Dá se najít, že standardně Win.

Spíše to vnímám jako upozornění, co dnes lze udělat. A prosím pokud chcete napsat něco jako že jinde by se to stát nemohlo, tak si ušetřete námahu. Po tom, co jsem přes velikonoce dával dohromady Synology, které jsem vypnul, když se začalo dít něco nepřístojného, tak by mě zmínky u Linuxu asi rozesmály. Někdo zvenku změnit systémové soubory a pod rukou se mi začala měnit práva na souborech a adresářích. Právě proto, že má člověk povědomost, tak jsem první vše vypnul a rozxmyslel, co dál. Udělal jsem hard reset a ani nedělal restore konfigurace. Jen na doplnění, ano, měl jsem poslední update, na vstupu mám Turris router a průchozí porty mám spočitatelné na jedné ruce. Ano, všechno se dá vylepšit, porty ještě více sešněrovat, ale člověk většinou dělá kompromis.

Skutečně to dnes není o systému ale o hajzlech, kteří si takto vydělávají na živobytí a je lepší mít povědomost o tom, co se v této oblasti děje.
Odpovědět0  0
Já jsem s desítkami spokojen. Narazil jsem na drobné komplikace při použití AD a proxy, ale jinak to jde.

edge jsem chtěl docela cíleně používat, ale bohužel to prozatím nejde.
Hlavním důvodem je absence rozšíření ­- nepotřebuji nic speciálního, ale bez Adblocku se prostě nedá fungovat. zkusil jsem a nejde to. Takže to je hlavní důvod, proč mám zase chrome. ­(ano, zkoušel jsem okliku přes hosts, ale to prostě není ono­).
A pak mi ještě vadí drobnosti ­- například: přepnu na Edge, začnu psát a ono nic. musí se kliknout... aha není lišta nahoře, musí se kliknout do hledacího pole. A pak teprve se začne psát.
Podle popisu naprostá prkotina, v reálu neskutečný opruz.
Odpovědět2  0
Ani náhodou.
Shodou okolností jsme měli u nás na test ten úžasný monitor od Samsungu s LED podsvícením. Je to tedy tragédie. Nehodnotím teď nějakou měřenou homogenitu podsvícení ale prostě obraz okem.
Vedle postavené HPčko LP2065 s S­-IPS technologií je asi 2x lepší.
TN panel prostě zůstane TN panelem ať se k tomu narvou vylepšení jaké chtějí. Možná na čisté sledování videa to tak nevadí, ale pro práci je TN technologie tragédie.
Odpovědět0  0
Až si na konzoli zahraješ nějaké hry, tak prosím komentuj. Evidentně jsi jí neviděl. Tím nechci říci, že je lepší, než PC, je prostě jiná. Pokud prostě máš nějaký oblíbený žánr, který je na konzoli,t ak si konzoli koupíš a neřešíš, kdo to vyrábí. Nemluvě o tom, že nemusíš každého půl roku upgradovat ­(ano, někdo upgraduje i za delší dobu s tím, že mu hry na současném pc stále ještě běží, když sníží detaily­). U konzole jedou nejnovější hry stejně dobře jako staré, navíc za tu cenu se může za 4 roky vyhodit a koupit jiná. A hry kupovat a prodávat v bazarech ­(což je u PC také problém, že­).

Ale to asi nemá cenu řešit ­- ono je prostě jednodužší udělat si názor z časopisů a prezentovat to jako svůj vlastní.
Odpovědět0  0
Vcelku hezká sestava na to, aby ­"32bitový systém Windows Vista prý reagoval na všechny příkazy velmi rychle.­" :)
Odpovědět0  0
Ještě si doplním vysvětlení poslední věty ­- chci říci, že nestraním ani AMD ani Intelu, ale zvolím procesor podle potřeby a nebud demagogicky považovat jeden za dokonalý.
Odpovědět0  0
No nevím, ale nezařadil ses právě sám? Viz tvůj bod 6? Mojí odpověď jsi tak asi nečetl moc do detailů, nebo ano?
Nevím, jestli převážná část uživatelů provozuje PC 24­/7, spíše bych řekl, že nikoliv. Pak je část, která sice potřebuje něco provozovat 24­/7, ovčem zvolí na to nějaký ­"blackbox­" se spotřebou kolem 20 W. Kodování vdea provozuje jen část uživatelů, ale dovolím si říci, že nejpočetnější skupinou jsou uživatelé, kteří pustí nějakou hru. Zde se o iddle nemá cenu moc bavit.
2­) zde můžeme slovíčkařit, ale mám za to, že slovním obratem ­"rozdíly se smazávají­" se zpravidla rozumí dorovnání na stejnou úroveň a nikoliv například ­"AMD překoná Intel­"
3­) co je to za člověka ­- zde jsem nemyslel jeho programátorské zásluhy ­(číst umím ­- to jen k tomu napadání, co odsuzuješ v bodě 6­). Chtěl jsem poukázat na to, že tento člověk je znám svým zveličováním problémů z záměrného dělání z velblouda z komára. Procesor například vymění za novější seriii s opraveným microcode pro podstatné chyby.
4­) AMD je na virtualizaci lepší je opět slovní obrat, který evokuje dojem, že daný kus ­(jeden­) procesoru je lepší než jiný kus procesoru jiného výrobce, nikoliv ­"narozdíl od konkurence máme i 2 low end procesory c vylepšenou virtualizační technologií­"
6­) AMD jí nemá a Intel jí nepoužívá. Opakuji viz článek ­"It CAN be used...­"

"Moje důvody­" chápu, jen polemizuji s argumenty. To, že sis nepřečetl v mém postu, že píšu o volbě typu procesoru dle nasazení mě nepřekvapuje.
A než se mi budeš snažit podsunout například to, že tykám v diskuzi a že to myslím jako napadání, dovolil bych si upozornit, že od dob BBS byl zvyk si v diskuzích tykat.
Odpovědět0  0
Ještě jedan věc ­- předchozí post popisuju v práci. Doma sice nemám trvale v pozadí Outlook, ale zapnu PC, naběhne systém, tzn antvir a ostaní residenty, nahodím thunderbird, stáhne, vypnu, nahodím třeba úUčetnictví pohoda. TAdy by se dalo říci, že třeba při ťukání faktur je procesor v podstatě idle, ale vzhledem k tomu, že část faktur kopíruju a jen měním psoeldní údaj, tak zase každou chvilku zapisuje do databáze, zobrazuje jinou stránku atd. No a když to vypnu a pustím hru, tak zde se nemá cenu bavit ­- u LOTRO například mi jeden procesor trvale na 100 procent.
Odpovědět0  0
No máš tam antivir, mám Premieru, photoshop, v pozadí otevřený trvale outlook, Google Desktop Search, správce písem, icq
Když zavřu v praáci jednu apliakci, otevárám jianou, například InDesign. doba, kdy je celkové vytížení procesoru po sečtení všech procesů na 1­-2 procentech ­(iddle­), je velmi malá.
Odpovědět0  0
1­) no možná u tebe, já když zapnu PC, tak na něm pracuji a procesor tedy idle moc nebývá. Záleží na stylu práce, ale plus minus to vyjde nastejno
2­) no a? Sotjí to přibližně stejně, tak nevím, proč zrovna je AMD lepší, když se dle tvých slov ­"rozdíly smazávají­". Tzn jsou vlastně podle tebe stejné
3­) Aha. Četle jsi ten článek. a co to je za člověka, který vypouští tyhle moudra? Ne, že by byly nepravdivá, ovšem je to tak nějak ­"mnoho povyku pro nic­". Chyby, které by mohly dělat OS probémy jsou opraveny v microcode update, ostatní nejsou nějaké významné a navíc s bezpečností toho mají málo co dělat. Navíc na tvém odkazu není žádný seznam chy, ale článek o maníkovi, který na ně upozorňuje včetně odpovědi Intelu. Je tam také uvedeno, že pokd by někdo měl problém s těmi publikovanými chybami, Intel mu bezplatně vymění procesor za jiný bez chyb.
4­) No a co to má co dělat s článkem, porovnávajícím řadu 6xxx s AMD? o 4xxx tu snad nebyla řeč ne? Nebo bys schtěl porovnávat low end u obou výrobců?
5­) záleží na vybavení desky, co všechno tam chceš. Třeba Gigabyte GA­-945GCM­-S2 za 1200,­- bez DPH pro C2D ...
6­) pokud jsi to četl, tak je tam ­"It CAN be...­". A nedělej si iluze, že pokud to někdy budou chtít začít využívat, že s tím AMD nepřijde také.
Takže tvé argumenty jsou v podstatě o ničem. Procesory jsou podle mého nastejno a výběr konkrétního záleží na stylu práce, typu PC, atd.
Odpovědět0  0
J jsem sice docela analfabet, co se týká elektrotechniky, ale nejsou náhodu tišťáky na grafických kartách vícevrstvé? Co když ten odpor není naletován do nejvrchnejší nebo nejspodnější vrstvy, ale někde uvnitř?
S tím se dá doma také něco udělat?
Odpovědět0  0