Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od kokyn1
Proč vymýšlet vymyšlené. Ta nejefektivnější technologie už tu je. Jmenuje se to ­"strom­".
Odpovědět5  2
"Otázka je spíše ta, kam až Intel bude ochoten zajít z hlediska reálné spotřeby, od níž se odvíjí i turbo.­"

odpověď není složitá.... Stačí se mrknout ja´k má intel nastavené Power Levels... PL1 = 65W ­(TDP­), PL2 = 250W. Pro srovnání PL2 u Core i9­-9700k byl 210W.

perfekně rozebrané je to zde...

https:­/­/www.anandtech.com­/show­/13544­/why­-intel­-processors­-draw­-more­-power­-than­-expected­-tdp­-turbo
Odpovědět0  0
No za mě je to spíše tím že už asi 3roky mluví o tom jak výroba už začíná a roky běží a kde nic tu nic... Pokaždé se vymluví stylem, že aktuálně plní zakázky pro investory.

První zmínka o H3DA ­- 2010, první zmínky o začínající výrobě 2016.... jsme v roce 2020 a kromě toho že každý rok jsme ujišťováni že výroba se už rozjíždí jsme nic neviděli a nic nevíme.

Jako u všech slibů o zázračných bateriích... až uvidím, uvěřím

btw. ted se to jmenuje magna energy storage

a nejnovější
https:­/­/www.magnastorage.cz­/single­-post­/2019­/12­/24­/V­-Horn%C3%AD­-Such%C3%A9­-byla­-v­-t%C4%9Bchto­-dnech­-vyrobena­-prvn%C3%AD­-baterie­-ji%C5%BE­-ur%C4%8Dena­-pro­-s%C3%A9riovou­-v%C3%BDrobu

Ale opět, obrázek je fajn ale viděl to někdo?
Odpovědět2  1
Král je mrtev, ať žije král....


čas od času se to prostě přihodí, tím si sem tam musí projít každá firma.

Jen by bylo lepší přestat ukazovat na druhé a kroutit se jak had a místo toho jít do sebe a hledat cestu z prů*eru ven.
Odpovědět11  1
No jednak dve zenské v aute objedou vice obci. Ta na ty babete měla na starost jen par mist a makala 8h, ty dve letaji jako fredky a ted to hlavni... ta na babete nemusela po praci jeste 2h zadarmo pakovat letáky coz ty dve z auta delat musej.


A jen takový hezky priklad... preposlat dopis z jedne posty na druhou vzdalenou 8km trvalo tyden.

Naproti tomu kdyz jsem si nechal poslat balik z Portugalska pres UPS tak v pondeli mi kolem 13h prisla zprava ze depo v Lisabonu prijalo zasilku, kolem 23h uz se nakladala do letadla, po pulnoci startovala a druhy den v 11h jsem to drzel v ruce.... toz asi tak.
Odpovědět0  0
konečně... ať už se za flashem zavře hladina navždy
Odpovědět0  1
no jeden start vyjde SpaceX na 27M USD... krát 2­-3 za měsíc a jsme na cca 50­-75M USD mesíčně... to už je třeba docela kopice zákazníků jen na udržení v chodu... četl jsem že dokonce chystají 12000 satelitů... takže asi tak... Pro mě momentálně asi jako lety pomocí BFR místo letadlem.
Odpovědět0  0
pro jednotlivce.... ale byl bych v klidu, nejspíše to bude dost drahé, pokud ne pro koncového spotřebitele tak pro provozovatele zcela jistě. Nízká oběžná dráha kvůli latencím a malé rozměry které znamenají jen malé množství paliva. Satelit má očekávanou životnost 5let. při nějakých 7000+ kusech to v podstatě znamená neustálé obnovování satelitů... což se asi časem prodraží.
No uvidíme, ale tuším že nějaká cenová bomba to nebude, zvlášť když cená má být podle Muska ­"konkurence schopná­". Spíš tedy zajímavé pro lokality kde nic jiného není.
Odpovědět0  0
...kdy si to začnou novináři po sobě číst

"Firmware Tesly totiž v průběhu let bobtnat..."
Odpovědět0  0
podle leaknutých informací bude mít 8C ROME jen 2 chiplety... možná tedy nějaké ty křemíkové podložky k tomu... uvidíme. Rozhodně tam ale nebude 8 chipletů a zapnuté jen 2
Odpovědět4  2
jj... nikdo to neříká nahlas ale je to hlavně kvůli google news... a co udělá google? vykašle se na to a za 14dní až ty weby zjistí že jim návštevnost spadla na třetinu, začnou bulet a žádat změnu. už se na to těším... Tohle je eudemence na druhou
Odpovědět12  0
kryptografie...
Odpovědět1  0
Ale prd... 44% není polotma ani náhodou. Rostliny ve stínu a polostínu v takových podmínkách prosperují běžně.
.
Přes den je maximum mezi cca 70­-100k lx ­(jasný den­).
Než o celkový výkon ­(intenzitu­) jde více o kvalitu spektra, tedy vlnovou délku potřebnou k efektivní asimilaci. Jsou to části spektra označované jako chlorophyl A a cholorophyl B. Pokud jsou přítomné celkový výkon není až tak zásadní. Každý majitel hydro ci aeroponie vám řekne své. Už se tolik nesvítí 1000W výbojkami. Už jsem viděl i meloun vypěstovaný pod 48W LED.
Odpovědět2  0
intenzita slunečního záření na Marsu je asi 44% té pozemské...
Odpovědět1  0
"odstranil několik SMD odporů či cívek­"

co se týče odporů tak to v tomto případě jsou odporové propojky ­(bridge­) je to odpor bez odporu :­-­) v podstatě kus drátu v pouzdře SMD ­(resp dát tam jumper vyšlo by to na stejno­). Takže když je nahradil drátem nic se vlastně nestalo.

cívky ­- tak ty vážně neodstranil... na videu je vidět, že ji pouze na jedné straně odpájel od desky aby se mohl připojit mezi ní a pady kusem drátu na kterém mohl změřit proud. Jejich fce tak zůstala rovněž zachována
Odpovědět2  0
ještě bych s hodnocením počkal... on se Intel v poslední době uchyluje k různým podivným praktikám jako zákulisní chlazení dusíkem, přetaktování apod...

počkal bych tedy až bude testů více a zejména budou nezávisle ověřené
Odpovědět5  0
"(heslo lze zakódovat, ale nelze odkódovat­)­"

raději bych tam viděl slova za­-šifrovat a dešifrovat. A některé hashe ­(třeba MD5­) se dají dešifrovat docela dobře :­-­) stačí se pana G dotázat na ­"hash decryptor­" apod
Odpovědět1  1
vzdyt právě... je to výstupních celkem jen pár ­(k­)J...
Odpovědět2  0
vstupní výkon není zdaleka tak veliký jako výstupní výkon.
Napoví už samotná zkratka LASER aka Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation.

Hodné známý a jednoduchý je rubínový LASER
https:­/­/www.cez.cz­/edee­/content­/microsites­/laser­/k22.htm

a je dobré si uvedomit rozdíl mezi vstupním ­(elektrickým­) a výstupním ­(světelným­) výkonem LASERu
Odpovědět2  0
tak oni si za to lidé mohou sami, ani se výrobcům nedivím. Jelikož mezi námi jsou dnes lidé tací, kteří se doma vlastními silami povrtají třeba v mikrovlnce a když jim pak blafne barák budou se důšovat že oni nic, to vadný výrobek a budou ukazovat na výrobce, zaplní socialní síte haty apod... Obzvláště v USA kde můžete žalovat kohokoliv za cokoliv.
Odpovědět3  1
je to jednoduché FSD je ARM CPU. Nikdo jim to nedal dohromady, jednoduše si licencovali potřebná IP od ARMu a zbytek je celkem sranda...
Pokud potřebovali nějaké specifické úpravy pak za nimi na 99% stojí samsung, který jim čipy vyrábí. Ani Apple to s prvními ­"vlastními­" čipy nedělal jinak.

A co se týče Li­-Ion proč by Tesla měla od nuly vymýšlet co je vymyšlené? Nehledě na to že Tesla podle všeho významným způsobem pomohla rozvoji technologie Panasonicu.

Odpovědět2  0
Jako podložka se mi nejvíc osvědčilo PEI, PLA na něm výborně drží, obvykle nejsou problémy s ohnutím ­(warping­) a PLA se z něj obvykle při poklesu teploty podložky pod 40°C samo uvolní. Stačí pak bud rukou otočit nebo v případě velkých ploch stačí jemně nadzvednout jeden roh, ozve se klapnuti a už to jde.
Horší je to s PETG v kombinaci s PEI čerstvě očištěného pomocí IPA to se přilepí jak klíště a zejména u větších ploch je pak umění to sundat­(jednou jsem to utrhnul i s PEI :­-­) ­)

k PETG bych dodal snad jen to, že jeho další nevýhodou je oproti PLA jistá pružnost a ta je občas nežádoucí

Po docela hodně laborování se mi nejvíc osvědčila kalibrace mezery mezi podložkou a tryskou cca 0,15mm ­(tryska 0,4mm­), první vrstva se pěkně přilepí. Dnes patřím mezi ty co pustí tisk a jdou jinam protože s tím už dlouho žádné problémy nejsou. Občas po pár hodinách tisku je třeba zkouknout šroubky, konektory jestli vše drží atd, ale kritická místa vystavená vibracím jsem zajistil loctitem ­(stačí nejslabší aby s tím šlo ještě někdy hnout­).

Kdo se chce vyškolit a má pevné nervy může tiskárnu doladit na tisku slabých stěn tzv. thinwall, když to zvládnete, vytisknete už cokoliv.
Odpovědět0  0
to je v celku jedno, je dobré na to být připraven zejména ve veřejné sféře. I když hacker vyzbrojený kvantovým počítačem asi jen tak nebude... přeci jen ne všichni máme doma v pokojíčku kryogenickou laborku :­-)
Odpovědět2  0
nemusí to kombinovat s Anet... controller motory a extruder si může koupit jaký chce. Každopádně rám z hliníkových extruzí je tuhý a netřese se. Jako začátek kdy nechcete investovat 30k za Průšu ­(kterého bychom jinak chtěli asi všichni­) je to velmi dobře použitelné.

A navíc lineáry se dají sehnat za pár stokorun když víte kde... ano nebudou to zrovna Hiwiny za 4k metr, ale tady člověka přesnost o nějaké ty setiny horší z míry nevyvede...
Odpovědět0  0
SLS­/SLM je hlavně hodně drahé na provoz, moc se o tom nemluví ale ten kovový nanoprášek je dost drahá sranda a nevytvzený se dá použít jen částečně, značná část nevyužitého se tedy vyhodí. To je obecně důvod proč se všichni snaží výrobní prostor maximálně zaplnit. Další problém jsou zdravotní rizika spojená s vdechnutím nanočástic.

Ale dnes si za celkem směšných 10­-15k můžete koupit levnou SLA ­(např. Anycubic Photon nebo lepší a českou Průša SL1­). Jen zase je to náročnější na manipulaci protože resin je toxický až do chvíle vytvrzení UV světlem.

Jinak dá se udělat stroj který bude zároveň CNC Laser, CNC Frézka a 3D tiskárna. Pokud bude dostatečně tuhý rám je to pak jen otázka výměny hlavy. Princip těch 3 se v zásadě ničím neliší...

jsou i dostupné produkty, kvalitu zvažte sám

https:­/­/zmorph3d.com­/product­/zmorph­-vx
https:­/­/snapmaker.com­/


jinak pěkný projekt CNC frézky
https:­/­/openbuilds.com­/threads­/ox­-metal­-cnc­-router­-mill.7218­/
Odpovědět0  0
levné 3D tiskárny rozhodně nejsou něco co zapnete do zásuvky a bude to tisknout perfektně. Budete řešit hromadu problémů. Zase musím říct že jsem se přitom o FDM­/FFF tisku hodně naučil. Ale jsou za tím hodiny a hodiny experimentování.

Pokud by jste chtěl relativně pohodový stroj tak doporučím originál Průša, pokud na něj máte.

Ale postavit si můžete i svou vlastní, je to o pár věcech a dají se sehnat i sady controller, krokové motory, extruder... k tomu pár hliníkových extruzí..

já mám postaveno toto:
https:­/­/www.thingiverse.com­/thing:2567757
Odpovědět0  0
je to prosté, je to jednodušší konstrukce. U 3D tisku je důležitá zejména tuhost rámu a takto je to snažší.

U většiny materiálů není přilnavost zásadní problém. Např. pokud vezmu PLA a mám podložku z PEI tak drží tak dobře, že mám u věcí s větší plochou to vůbec urvat z podložky. Zejména pokud jsem jí předtím čistil pomocí IPA.
Odpovědět0  0
tak to docela vysvětluje proč nova generace karet stojí kolik stojí... :­)

btw. opravte si překlep, tuším automatické opravy :­-­) ­"Však NVIDIA měla problémy s prvními nekvalitními RTX 2080 Ti a třeba ray tracing nebyl připraven v DOBŘE představení vůbec.­"
Odpovědět0  0
"Zpoždění u telefonu nevadí, ale u internetu ano­"

Právě naopak... latence mnohem víc vadí hovoru, zejména pak VoIPu. Ale velká latence je krajně nepříjemná i u GSM, lidé si pak skákají do řeči, nevím jestli jste někdy zažil. VoIP se začne rozpadat, koktat apod...

za to jestli se mi stránka načte o 100ms později, je mi úplně fuk a vůbec to nepoznám...
Odpovědět2  2
Já jsem tím chtěl spíše říct, že prakticky žádný ze systémů sond Voyager neselhal, tedy ve smyslu slova jak jej chápu tzn. nucené vypnutí z důvodu závady... prakticky všechny byli odstaveny kvůli úspoře energie.

Pouze dva detektory byli odstaveny kvůli ­"degraded performance­". Týka se to systému PPS ­(Photopolarimetr­) u obou sond a pak PLS ­(Plasma Science­) u Voyageru 1. Toto, ale neznamená selhání systému jako takového spíše už nebyli vědecky užitečné ­(to se různým detektorům stává, časem ztrácejí citlivost ­- krásný příklad je např. detektor CH4­). U všech ostatních systémů je uvedeno ­"off to save power­".

Jinak lidé z týmu Voyager mluví o tom, že vypnuté systémy by teoreticky šlo znovu aktivovat, pouze se neví co s nimi udělalo dlouhé vystavení chladu vesmíru.

O tom, že sondy fungují v podstatě bezvadně svědčí i znovuzažehnutí motoru Voyager 1 po 37letech nečinnosti
Odpovědět0  0
A které přístroje Voyagerů konkrétně selhaly. tzn. nebyli vypnuty z důvodů úspory energie a vyloženě došlo k jejich poruše?
Odpovědět0  0
tak jsem to našel... 2míle tzn. cca 3,2km

The two­-mile test tunnel underneath SpaceX­'s headquarters in Hawthrone, California, is a proof­-of­-concept for an underground public transportation system which aims to transport passengers and vehicles beneath congested roadways on autonomous electric skates.
Odpovědět1  0
myslím že je to, jako vždy v případě všeho co dělá Musk ­(vyjma SpaceX­), hodně poviku pro nic.

Podle mě to bude zase něký ten 1km. Bude to stejné jako Hyperloop... někde se objeví jakýsi vozík ­(HyperloopOne­) co ujede pár set metrů a všichni jásají. Hurááá budoucnost dopravy je tu! tralalala, uzavírají se memoranda atd.. Přitom je to v podstatě v předvedené podobě starý dobrý MAGLEV ze 70tých let tzn. nic co by tu nebylo. Podle všeho šlo jen o obalamutění investorů aby přisly další love, prostě bylo třeba něco ukázat. Nakonec se už i HyperloopOne krotí a nyní tvrdí že rychlost bude až 400km­/h... WOW... no MAGLEV už jezdí v japonsku tuším 515kmh, přes 400 frčí i TGV­/AGV ­- takže opět nic co by tu už nebylo. 1100kmh jak bylo původně slibováno, zdá se nikde... a mimochodem ještě nikdo neukázal celou kapsli a natož jak jede v trubce atd. Až uvidím reálnou trať tak 10km s rychlostí tak 700­-800kmh, pak si začnu říkat že na tom něco bude.

Stejně tak TBC, prostě jeden tunýlek aby dostali love, nic víc
Odpovědět2  4
"4 MB HBM2­"

chtělo by to opravit... přeci jen 4MB VRAM je spíše tak z roku 1997
Odpovědět0  0
není to zrovna drobek... celý kryt má průměr 5.2m, délku 13.9m a váží 1900kg

"It consists of an aluminum honeycomb core with carbon­-fiber face sheets fabricated in two half­-shells.­"

Takže je to hliníková voština potažená uhlíkovou tkaninou
Odpovědět1  0
"obě se vrací zpět na zem rychlostí kolem 10.000 km­/h­"

Neexistuje hypersonický padák který by v zemské atmosféře něco takového dokázal. Při rychlosti Mach 8.5 by se každý ve vteřině roztrhal na kusy. Curiosity měla padák, který byl na zemi testován při Mach 1.5 a už to byl velký ořech.

Faktem je, že kryty se samozřejmě zabrzdí hlavně třením o atmosféru, jak klesá, tak se tření zvyšuje vlivem hustší a hustší atmosféry a padáky to v podstatě jen dobržďují.

Koukněte se např. na Felixe, když skočil
https:­/­/youtu.be­/vvbN­-cWe0A0?t=228

Je vidět jak v řídké atmosféře akceleruje na maximum cca 1300km­/h pak ale vstoupí do hustších vrstev, které ho jen třením zpomalí na prakticky stabilních cca 200km­/h. Pak v cca 4:26 otevře padák.

Každý objekt má tzv. terminální rychlost pádu ­(free fall terminal velocity­)
"For a skydiver with parachute closed, the terminal velocity is about 200 km­/h.­"
Tipuju že pro aerodynamický kryt který bude padat podobně jako list ze stromu to bude ještě méně.

Takže ne, padát to opravdu nezpomalí z vesmírných 10k kmh , většinu zařídí tření o atmosféru.
Odpovědět0  0
Jestli by nebylo lepší uspat na 30dní celý FB... to by byly léčebny plné závislých
Odpovědět1  1
Víte ono si obvykle myslíme jak jsou kolem všichni hlupáci a jak my víme lépe jak co dělat. Myslím, že otázka nečekaných překážek nás cestě vývojáře napadla. I v článku je psáno, že mapa má sloužit jako další senzor. Tzn. bude pomáhat AI vozu lépe zhodnotit danou situaci a zjednodušit už tak složité výpočty.

Nelze to tedy brát jako pevný základ činnosti AI, ale jako jeho podporu.
Odpovědět0  0
chci vidět tu armádu lidu co bude takové mapy udržovat, doplňovat a aktualizovat. Bude to potřeba činit co nejrychleji po změně aby se zajistil bezpečný provoz... no už teď náročný úkol, nově ještě mnohem náročnější... držím palce
Odpovědět0  0
jen detail.... ­"... společenstvý ...­" nemělo by to být spíše společenství ?
Odpovědět0  0
a lidi nebudou mit co žr*t
Odpovědět1  2
nic se nestane, na to je konkurence na telco trhu moc velika
Odpovědět0  0
no tak k tomu špehování

1­) obvykle ten který poukazuje jak je MS hrozný a jak špehuje lidi následně o sobě vybleje na FB či Twitteru i to jaký má dnes spoďáry
2­) MS v podstatě nemůže zjistit nic, co by o sobě většina lidí nevykecala jinak ­(jakýkoliv smartphone, sociální sítě­)
3­) pokud se někdo skutečně bojí o své soukromí nechť neprodleně vyhodí veškerou elektroniku z okna a odejde bydlet na pustý ostrov, jinak se obávám že chtě nechtě za sebou nechává nesmazatelnou stopu kdykoliv použije mobil, platební kartu či se prostě projde kdekoliv kde jsou kamery ­(a ty jsou dnes skoro všude­).
Odpovědět0  0
zálohovat, zálohovat a zase zálohovat....

ideální mít po ruce obraz disku ­(tzn. po instalaci OS a všech aplikací které používám si udělám image­) a důležitá data někde v cloudu či jiném úložišti.

v případě že pak dojde o útoku nějakým takovým virem pak je překlopení PC do funkčního stavu otázkou jednotek až desítek minut podle výkonu stroje. Appky jsou tam, dokumenty jsou v cloudu a útočník si může ty svý dešifrovací klíče za 10tis strčit někam
Odpovědět0  0
pokud máte OS Vista a novější s vysokou pravděpodobností máte GPT a nikoliv MBR
Odpovědět0  0
co koukám tak se týká jen systémů s MBR... kdo má GPT je v suchu tzn. každý novější PC
Odpovědět0  0
a ještě pokud čtu na webu dobře pak nešifruje MBR ale MFT

Vir se zapíše do MBR a tváří se jako chkdsk, následně zašifruje MFT. MBR tedy napadá jen kvůli zajistění vlastního spuštění

"When first installed, the Petya Ransomware will replace the boot drive­'s existing Master Boot Record, or MBR, with a malicious loader.It will then cause Windows to reboot in order to execute the new malicious ransomware loader, which will display a screen pretending to be CHKDSK. During this fake CHKDSK stage, Petya will encrypt the Master File Table on the drive. Once the MFT is corrupted, or encrypted in this case, the computer does not know where files are located, or if they even exist, and thus they are not accessible."
Odpovědět0  0
ještě že nové disky a OS místo MBR používají novější GPT :­)

btw. opravit MBR je otázkou sekund... a to vč případně detekce oddílů disku.

dokonce i kdyby to někdo neuměl k souborům se dostanete, stačí disk načíst v RAW módu což dělají mnohé recovery nástroje typu NTFS Undelete aj....

Zašifrování MBR je tedy problém opravdu jen pro neznalé a v každém slušném obchodě s PC ­(kde dělají i servis­) by to měli dát bezproblémů dohromady

Odpovědět0  0
P2P jsou dnes obrovsky problem pro kazdeho ISP... zakazeli je, zacne dostavat cocku od uzivatelu, nechali je povolene zpusobuji mu potize na siti... jedina rozumna cesta je tedy osekat, osekat a zase osekat. Tak aby to jelo ale nemelo sanci drtit zarizeni ci hltit linku
Odpovědět0  0
nemusely byt vypnute proto ze by nefachaly vubec, jen nemusely splnovat nektera kriteria nebo chybovat jen za urcitych podminek...
Odpovědět0  0
A co ma byt? i kdyby to byl zmetek 4jadra komu to vadi? U grafik se to tak dela leta a jeste jsem si nevsim ze by nekdo rval ze ma v cipu jednu deaktivovanou vypocetni jednotku a ze tak ma zmetka...
Vyuziti ­"zmetku­" umoznuje snizit vyrobni naklady a tak umoznuje uzivatelum nabidnout vice za mene penez a za to by jste mely byt vsici radi...
Odpovědět0  0
Myslim ze UltraSPARC T2 patri rozhodne k jednim z nejvykonejsich CPU...
Odpovědět0  0
Namereny vykon Barcelony v Linpacku ne 64GFLOPS Peak a 55GFLOPS ustaleny ­(Sustained­). A Intelovsky Harpertown by mel dosahnout 102GFLOPS Peak.

Ono ale obecne je to trosku osidne... jedna vec jsou tyhle hodnoty a druha ve je skutecnost v nejake aplikaci. Je to obdobne jako OGL vs DX+nV vs. ATi...

Mate totez jako ohromujici vykon UltraSparcu, ale zkuste si na nem pustit Wokna...
Odpovědět0  0
mozna proto ze tohle bylo zverejneno dnes rano... a ja uz si celkem zvykl ze nejdriv si to prectu nekde na zahranicnim serveru a druhy den je to super novinka tady :)
Odpovědět0  0
"The new triple­-core microprocessors will feature its own design and will not be quad­-core chips with one core disabled, according to the web­-site. Nevertheless, the chips will still include 2MB of shared L3 cache and will take advantage of other K10 micro­-architecture features, such as SSE4A instruction set, 128­-bit floating point units ­(FPU­) and so on. Obviously, the chips will also have advanced power management capabilities.

According to estimates by X­-bit labs, each processing engine of quad­-core AMD Opteron­/Phenom processors takes about 13% of the die size. Given the whole die size of approximately 285mm? and about 218 chip candidates obtained from every 300mm wafer, X­-bit labs believes that it is highly unlikely that AMD had decided to develop a separate tripe­-core design with about 247mm? die size and 250 chip candidates obtained from a 300mm wafer unless the yields of the new chips are so low that the company needs a redundant third processing engine to create a dual­-core product with sufficient yield. ­"
zdroj:XbitLabs
Odpovědět0  0
nejaky ten zmetek z vyroby bude a proc CPU s jednim vadnym jadrem vyhodit nebo prodat jako DualCore, kdyz i tohle si najde sve zakazniky....
Odpovědět0  0
A co Prescott taky prisel s cache ktera mela vetsi latence a byla mirne pomalejsi nez u Northwood jader... a co? taky to byly jen jednotky procent... a v praxi ruku na srdce, poznal to nekdo?
Docela se musim smat, chci videt cloveka ktery pozna pri praci rozdil v tom zda ma cache CPU o 2% rychlejsi ci pomalejsi nebo jestli ma latence 12 nebo 14 cyklu :­)­))
Odpovědět0  0
nevim proc ale AT1 a TMG A1 mi tak nejak silne pripominaji chladice z provincie Arctic Cooling... cim to... ze by kopirák? :)
Odpovědět0  0
"Není tomu tak dávno, co Intel ohlásil změnu architektury a výrobního procesu každé dva roky. Během následujících 4 let se tedy dočkáme architektury Nehalem, která přijde s 45 nm výrobní technologií v roce 2008 a v mírně vzdálenější budoucnosti architektury Gesher, která přijde s 32 nm, pravděpodobně v roce 2010.­"

chapu to blbe ja nebo to vidim dobre... od roku 2006 do roku 2008 to jsou 4roky? ja myslel ze dva... :­)­))
Odpovědět0  0
"Enhanced Intel Deeper Sleep with Dynamic Cache Sizing ­(úspora energie odesláním dat do cache a snížení napájení CPU­).­"

pod tim nazvem Enhanced Intel Deeper Sleep with Dynamic Cache Sizing by me spis napadlo ze jde o stav uspory energie kde se nepotrebna cast cache vypne... takze CPU ma treba k aktualne k dispozici jen 512kB L2 misto 2MB...
Odpovědět0  0
Je to tak ze TDP ­(Thermal Design Power­) je hodnota typicke spotreby bezne zatizeneho procesoru. tzn. pokud bych do CPU posilal instrukce v idealnim sledu ­(tzn. vsechny jednotky stale 100% zatizene­) tak vyzareny tepelny vykon bude zrejme vyssi nez TDP. Procesor s TDP 85W muze mit tedy max. spotrebu i kolem 110W. Napr. Pentium D s TDP 115W ale jeho max. proudove zatizeni bylo 119A ­(PCG 04B tusim. co kdyz ma CPU napeti 1,375V dava maximum 160W ­(1,375V*119A­).

Jelikoz ale ke stavu kdy jsou vsechny jednotky plne vytizene dochazi pomerne zrikda Intel tak uvadi TDP jako hodnotu kterou by pri beznem vytizeni nemel procesor presahnout.

btw. TDP je take hodnota na kterou intel dimenzuje chlazeni. Proto se obcas povede ze se CPU nedokaze uchladit a spusti trottling.
0  0
ten druhy ntb je jako vychytana hracka... se mi libi... :)
Odpovědět0  0
tak ze si asi koupim Celeron M 420 ­(ci 430­), desku a pretaktuju... vykon dobry, spotreba dobra, cena dobra... co vic si prat :)
Odpovědět0  0
No nevim, kdyz si vezmu realnou situaci kdy Pentium D komunikuje se zarizenimi, pameti a Cache 2ho jadra a to vse pres FSB s propustnosti 8GB­/s... proti tomu X2 kde cache komunikuje pres Crossbar o propustnosti cca 18GB­/s ­(a skaluje se s frekvenci CPU­), s pameti pomoci integrovaneho radice a se zarizenimi pomociu HT tak si myslim ze v realu bude AMD ve vytizene situaci lepsi :­)
Vidim to v praci kdyz se smazi DVD na plny pecky ­(16x­) P4ka je prakticky nepouzitelny pocitac a na mym sempronu to slape v pohode, ano je citit zpomaleni ale system mi stale odpovida narozdil...
chtelo by to test v realnych podminkach
Odpovědět0  0
no spis je to tim ze A64 architektura je malinko efektivnejsi, dost tam take dela integrovany radic pameti...
Jinak ten sempron rekl bych nebude o moc rychlejsi resp. mozna i pomalejsi, ale ja osobne z nej mam dojem ze na pohled system s nim rychleji reaguje. Jevi se jakoby sviznejsi.
Navic sempron netopi :)
Odpovědět0  0
Souhlas... ne kazdy chce mit doma druhe topeni :­)
Odpovědět0  0
uprimne kdyz se tu o tom tak bavite, KDO VAM zaruci ze D805tku pretaktujete na 4G? co kdyz to bude ultra zmetek ­(a jako ze se to stava­) a nedotlacite ho ani na 3G a pak si muzete snit o ­"predrazenem­" A64 SigleCore...
Hodnotit CPU se maji za standardnich podminek, ano pretaktovani je zajimavy test ale neni zcela objektivni protoze jen udava jak vykone by bylo dane CPU na dane frekvenci, nikoliv kvalitu CPU jako takoveho. Znate to ten to da na 3Giga druhej fnuka ze mu to jede jen na 2,6G... a to ze nekde na THG do CPU narvali 1,7V a dali to na 4G.. Uprimne kolik z Vas si troufne do CPU narvat takou voltaz
Odpovědět0  0
:­) jo a hlavne ze pri prechodu s478 na 775 nemuseli menit CPU+Mobo+RAM... oni totiz vzali CPU ulamali mu nozicky, par pinu u DDR400 rozrizly na 2 aby dostali z 182 tech 240p... :)
Odpovědět0  0
Uprimne... asi jsi nepostrehl ze slovo Upgrade uz nema v IT vyznam... kup si to nech to dozit a kdyz ti to uz nestaci radeji to cele hod z vokna a kup si celou bednuli novou. Upgradem do toho narves mnohem vic a pak stejne zjistis ze jsi v loji.
Prumerna zivotnost socketu uz myslim nebude delsi nez cca 2roky.
Odpovědět0  0
no ono to neni tak jednoduchy... Conroe nebude alespon z pocatku prilis lidove CPU... ceny kolem 15k pri uvedeni.. no nevim kolik lidi si to koupi... dokud nebude na trhu model 1,6GHz s cenou kolem 4k nebude to tak horky. Jen par silencu utrati za CPU vic nez 6­-7k... vetsina lidu si stejne bude kupovat CPU ala Sempron­/Celeron.
Mimo to K8L ma mit zdvojene nektere jednotky coz by teoreticky prineslo +50% vykon v aplikacich vyuzivajici prave tyto jednotky. V realu by to mohlo byt +­- cca tech 20 ­- 30%. Tak nevim proc se vzrusujete. Proste to zase bude tak ze ten je lepsi na to ten zase na ono. Stejne jako P4 vs. XP­/A64.
Odpovědět0  0
... na druhou stranu ma kvalitni inzenyry... se koukni na par jmen jejich inzenyru... byli to predni vyvojari nejen Intelu. Holt Head Hunteri odvedli svou praci.
Intel vyrabi kde co, ale to AMD taky... AMD taky nezije jen z CPU.
Nemyslim si ze by AMD zmrsilo K8L ci K9, kdyz chcou a oprou se do toho dokazi vyprodukovat velice kvalitni vyrobky stejne jako Intel. V tom si ty dva nezadaji. Jednou jsi na hore a jednou zase dole, v tehle branzi to neni nic zvlastniho. Uz tolikrat se v poslednich letech vystridalo vedeni AMD a Intelu, neprijde mi ze je treba se nejak vzrusovat.
Kdyby mel nekdo poznamky k cervenym cislum tak v IT je to bezna vec. ATi taky skoncila v mirne ztrate a co? jsou snad jejich vyrobky horsi? Kdyz si nekdo vezme uver treba 100 000 000USD na vyvoj ci rozvoj firmy, pravdepodobne skonci v rudych cislech, tim ale jeste nekrachuje.
Odpovědět0  0
no ja bych M2 jeste nesoudil podle predbeznych testu...podle me totiz soucasny Athlon X2 s DDR­-2 radicem a 65nm nebude hlavnim procesorem pro tuto platformu. AMD chysta neco jineho ­(zrejme K8L­). Vypovida o tom snaha intelu accelerovat nastup Intel Core na trh, sak jste si snad vsimly toho medialniho humbuku kolem teto platformy. Jo jo o kom se mluvi ten se prodava...

Jeste bych proste AMD nehazel do nejakyho pytle... bude tu zrejme ta situace podobna nV a ATi, kdy intel vyda Core architekturu a AMD zustane nejakou dobu na soucasne jen pro patici AM2, az bude dokoncen vyvoj cipu ­(K8L?­), ten se pote stane hlavni zbrani AMD. Proto chce intel vydat Core co nejdrive. Ziskat po nejaky cas nadvladu, ukazat jsme zase King... ziskat zpet posramocene renome, posilit pozici na trhu a doufat ze Woocrest zatlaci Opterony zase zpet kde byli.
Myslim ze Intelu je vicemene jasne ze AMD odpovi. AMD ma taky velice schopne inzenyry, stejne jako Intel ­(myslim ty chytre hlavicky z Izraele ne ty velkohube netšlus patlaly z USA­).

"nac zrejme sa potvrdzuje ten nazor ze AMD nevyvynulo az tak genialny procesor ­(Athlon­)­"

No receno takhle... AMD v te dobe ziskalo inzenyry z vyvoje procesoru Compaq Alpha a jak je znamo Alpha byla velice efektivni CPU. AMD se tak rozhodlo jit cestou efektivniho designu ­(navic vyuzilo v te dobe naslaplou sbernici EV7 jez byla P2P typu a nejaka GTL+ se na ni moc nehrabala­).
Intel naopak zacal prosazovat cestu maximalni frekvence, bylo to jednak presvedcenim ze jedine vysoka pracovni frekvence prinese kyzeny narust vykonu a pak taky marketingovy tah. Lide se totiz po boji o 1GHz hranici soustredili na jeden parametr... frekvenci. proste meli v hlave frekvence = vykon a toho chtel intel vyuzit ve svuj prospech. Nerekl bych ze by Intel az tak zaspal jako spis to ze byli ponekud kratkozraci...
Odpovědět0  0
by bylo kdyby intel nechal netburst konecne odejit do vecnych lovist a radeji udelal derivat z architektury Intel Core... taky si myslim ze by takove low­-end CPU zaslouzilo novy nazev, jelikoz kepleronova povest byla v posledni dobe dost posramocena rekl bych...
Pravda ale je ze do prichodu Core architektury se musi nejak dozit :)
Odpovědět0  0
no nevim ja mam casto pod rukami Semprony 2600 a 2800+ a jeste jsem nepotkal jediny co by nedal alespon 2,4GHz na default napeti... ­(v podstate kdyz se mi do rukou dostane 2600tka ci 2800cka rovnou tam kopu 300FSB a na vetsine desek to neni problem­) Pravda u Sempronu 3100+ a vyssich je to horsi... tech paer 3100+ sek co jsem zkusil koncilo na hodnote kolem 2,25GHz ­(puvodne 2GHz)
Odpovědět0  0
desky ktere jsem mel v ruce ja meli jako prislusentvi IDE kabel, FDD kabel, 2x SATA kabel, manual na OC, manual k desce, instalacni CD a Bracket s SPDIF a koax. vystupem
Ty zkusenosti jsou opravdu takove ze packa u PCI­-E slotu by mela byt delsi, je to opravdu orisek to nekdy vyndat... na druhou stranu ma Biostar dobre oznacene konektory na front panel takze neni treba tahat manual... potesi i tlacitka power a reset ­(ala DFI­) a prijemny je i integ. flashovaci program ­(jeste aby umel upgrade i z flash disku a bude to dokonale­).

Co se tyce OC tak na platforme AMD nebyl problem dostat z desky stabilne 320MHz FSB, avsak doporucuji spise rucni nastaveni. Automatika preci jen vyuziva pomerne nevhodne ­(hodne relaxovane­) pomery nastaveni FSB:Mem.
Odpovědět0  0
"Pozastavím se nad plastovou západkou u slotu PCIe x16. Ta má totiž velice krátkou páku, a tak její použití není kdovíjak pohodlné, a to zejména pokud používáme těžší a rozměrnější grafickou kartu.­"
Souhlasim, obcas na techto deskach stavim a pokud ma VGA rozmernejsi chladic ci zrovna kondik na onom miste tak jeji vyjmuti je zajimavy ukol...

s V­-Tech OC Engine mam zkusenost, ze docela nevhodne nastavuje pameti... sice je vyhodou ze to pretaktuje i analfabet, avsak mit pretaktovane CPU a pameti v rezimu DDR300, no nevim da se udelat i lepe...

Ano... CPR... neni nad to nenapadne vobslehnout funkci CMOS Reloaded :­)

krabice od te same desky avsak pro platformu AMD a jen nevhodna informace prelepena samolepkou, dokonce i obrazek socketu je sck.939 nemylim­-li se... no ale to je jen kosmeticka vec... od levneho vyrobce clovek nemuze cekat krabicku ke kazdemu produktu jinou.

"Další nesplnění specifikací se týká přímo údajů uvedených na stránkách výrobce desky a dokonce i na krabici ­(!­), protože ten udává 10 portů USB 2.0 a deska disponuje pouze osmi­"
opet toto je zpusobeno tim ze krabice je pro desku se s.939 jen s prelepenymi nekterymi udaji...
Odpovědět0  0
A doufam ze nV v manualu pise ­"Nuclear Power Plant Reqired­" pac jinak si nedokazu predstavit naslaplou konfiguraci s DualCore CPU ­(100­-150W­)+2­-4GB RAM + nejaky RAID pole + 2x Q4500 X2 ­(cca 260 ­- 290W, Quad SLI ma cca 290W­) a zdroj ktery ji tahne v dlouhodobe stabilnim provozu
Odpovědět0  0
kdyby jste si precetl specifikaci XboXu je tam jasne napsano ­"Custom IBM processor"
Odpovědět0  0
je to cip nVidia NV36GL ­(NV36­) coz by mela by GeForce FX5700...
Odpovědět0  0
v sobe Intel Pentium 4 M? nekde jsem cetl ze se toshiba rozhodla pro tenhle genialni vytvor cca 60 ­- 70W spotreby... no to se Vam panove to koukani na filmy krapitek prodrazi... teda esli si uzijete krasny 10ch zvuk za hvizdu ventilatoru... :­)
http:­/­/www.tgdaily.com­/2006­/04­/18­/pentium4m_fortoshiba_hddvd_player/
Odpovědět0  0
treba pomer cena­/vykon
Odpovědět0  0
zajimalo by me Frantiku esli vis presny rozdil mezi XP Home a Profi... cim se presne lisi... povidej jsem zvedavy...
Rad bych videl cenu XP Home OEM nekde jinde jak jsem psal realne bych videl ze je moznost jit s cenou tesne pod 2k a myslim si ze to je cca takova psychologicka hranice kde se jiz vetsine lidi kupujici si pocitac vyplati si originalni system koupit. Microsoft udelal par chytrych kroku jako bylo napr. omezeni aktualizaci pro neorig. systemy a myslim ze omezena podpora je vetsi zbrani nez vypnuti veci jako Aero. V dnesnim svete plnym spyware a jinych nesmyslu je podpora rekl bych dost na miste ­(je snad jasne ze timto MS tlaci hlavne na firmy aby meli legalni system­).
Co se tyce tvych cen v urovni 200­-500 tak je to nesmysl... Vyvoj SW je pomerne drahy.vytvorit OS trva nekolik let, neni to zrovna sranda.
Odpovědět0  0
design je ze 3­/4 kopie iPodu... njn Apple udelal diru do sveta a ostatni se snazi se do ni nacpat
Odpovědět0  0
Ale ono preci pro vyrobce neni az takovy problem vypnout cast cache... staci si vzpomenout na Athlony XP napr. jadra Thorton ci takovy Duron 1800
Odpovědět0  0
1­) kdyz nejaky pirat bude chtit Aero tak casem najde zpusob jak to obejit... vsechno se da... je to jen otazkou vule a casu.

2­) Souhlasim s tim ze kdyby byli Widle za lepsi penize tak bude uroven piratstvi na minimu. Vidim to v prodejne... kdyby XP Home OEM stali ne temer 3tisice ale treba 1990,­- koupi si je o 50% vice lidi.
Odpovědět0  0
Mam Canon Pixma iP4000 a na jednu sadu naplni toho vytisknu skutecne hodne... netusim kolik cedecek ale bude jich moc moc ­(na CD tisknu jen ve stedni kvalite a staci to az az­)... mam v tiskarne 5barev, kazda ma 13ml tzn barvy celkem 39ml + 13ml fotocerna a tusim kolem 20ml cerna. kazda barva me stoji 230kc ­(originaly­) takze si myslim ze pohoda. za rok co ji mam jsem barvy menil 1x fotocerna, 1x cerna 2x kazdou z barev a to tisknu dost fotky, kde te barvy tece... troufnu si rict ze medium+barvy me porad vyjde o cca 4­-8kc levneji nez LightScribe LabelFlash, k tomu mam navic vyhodu kvalitniho potisku v barvach
Odpovědět0  0
PhotoPrintable... nad ty proste neni... medium jen o par kacek drazsi nez normal a kvalita proste SUPER. Vypalim za 5min. potisku za 2min,mam to kolóre ve fotokvalite, pohoda...
Odpovědět0  0
no pokud tomu budou odpovidat i ceny neni to spatny napad...
Odpovědět0  0
taky proc by kupovali neco jineho... Kdyz si vemu ze v prumeru lze semprona bez problemu a bez zvysovani voltaze pohodove nataktovat na 2,4GHz. Rekneme si na rovinu, kolik lidi ma neco lepsiho nez A64 3200+? moc ne a Sempron64 2800+@2,4GHz tomuhle vykonu konkuruje bez problemu a to za 1­/3 ceny. Ze nema DualChannel? no podle toho co jsem videl to az takovy rozdil neni ­(mysleno v tom co obvykle prumerny clovek dela na PC­).Z mych zkusenosti vyplyva ze pokud clovek nechce masivne komprimovat v RARu apod, ci kodovat video tak pro nej A64 nema smysl...
Odpovědět0  0
754ka je dost prodavana zalezistost... alespon podle toho jak to vidim u nas... Sempron64 2800+, 512MB RAM, GF6600 je pro lidi bomba... za podle me smesnou cenu dostavaji docela vykonne PC... neni to sice zadny delo ale zahrajou si prakticky cokoliv.. :­) 90% sestav co prodame jsou semproni na s754
Odpovědět0  0