Jen at to leti dolu, chci videt protazeny ksichty tech pitomcu, co jeste pred mesicem kupovali graficky karty po desitkach kusů
Odpovědět0 1
DOst záleží na tom, za jakých podmínek je kupoval. Kde vzal prachy. Pokud je to za zisk z předchozí těžby, tak je vysmátej jak lečo. Ovšem pokud je socka a koupil to na dluh, tak ho exekutor stáhne z kůže. Riziko podnikání. Ostatně, investovat půjčené prachy a nemít žádnou rezervu je vysoce rizikové kdykoliv a kdekoliv.
Odpovědět1 0
Kryptoměny padají,
Připravte si peněženky, jdeme nakupovat BTC
xD xD
Odpovědět3 0
rád bych řekl jak je mi líto těch co se nechali napálit ale nějak není :D je dobře že to padá stejně za chvíli přijdou NFT a budou si lidi prodávat opice místo kryploměn
Odpovědět3 4
NFT už víceméně splasklo.
Odpovědět0 0
Hmm... kdybys aspoň věděl jak ta technologie funguje... NFT jsou posazený na blockchainu pár kryptoměn, takže abys mohl cokoliv s NFT dělat, tak musíš mít tu kryptoměnu. Takže tvůj příspěvek postrádá smysl. Buď lidi mají cryptoměny, nebo nemůžou mít NFT
Odpovědět2 0
Vůbec tomu nerozumím, ale viděl bych to tak, že dokud si to budou spekulanti jenom schovávat, tak bude třeba cena Bitcoinu vysoká. Až by se s tím začalo ve velkém platit, tak by se ukázalo, jak hodně to obchodníci chtějí a jakou to má reálnou hodnotu.
Odpovědět0 0
Spytam sa ta k comu by bola obchodnikovi dalsia mena/sposob platenia? Alebo mne ako zakaznikovi?
Co by im nove priniesol Bitcoin? Ake prinosy?
Nic(alebo negativa) ako tisice inych neregulovanych cryptomien. Bitcoin je ako mena nepouzitelny.
Paypal bol v urctom zmysle revolucny, lebo zjednodusil globalne platby v danej dobe. Dnes, co cloveku chyba, v com ho obmedzuju aktualne sposoby platby(meny)?
Cena Bitcoinu bude vysoka, dokial bude onho zaujem. No a ten zaujem stoji cisto iba na hype. Nieje nicim specialy a vynimocny. Jedine tym, ze bol prvy. Hype prejde a bude z neho pekna pamiatka do vitriny.
Preto si myslim, ze prirovnaie k tulipanovej horucke v holandsku je na mieste.
Odpovědět2 2
Bitcoin samozřejmě výjimečný je myšlenkou "digitálního zlata".
Odpovědět1 3
A to je právě ono. Jde o myšlenku, že to je nějaké "digitální zlato", ale rozhodně to není nějaký obecně uznávaný standard, že Bitcoin lze za digitální zlato skutečně považovat. Je určitá množina lidí, kteří jej takto vnímají. A otázka teď je, zda se tato množina bude zvětšovat, nebo naopak zmenšovat. Co sleduji sentiment ohledně tohoto v posledních měsících, jsem toho názoru, že se tato množina zmenšuje. Ale předpokládám, že na to budete mít jako zastánce BTC jiný názor :-)
Odpovědět3 1
Samozřejmě :-).
Myšlenkou "digitální zlato" se myslí neměnný počet jednotek Bitcoinu, což právě odkazuje na zlato, které sice nedisponuje neměnným množstvím, nicméně toto množství historicky přibývalo a může přibývat jen velmi omezeně, pomalu.
Odpovědět0 1
Tato vlastnost sama o sobě ale zhodnocení v průběhu času nezaručuje (a teď je jedno, zda jde konkrétně o BTC, nebo o nějakou jinou kryptoměnu, nebo o cokoli jiného). Je sice jedním z předpokladů, aby se tak dělo, ale prostě to samo o sobě zhodnocení nezaručuje.
Odpovědět3 1
Ano, ne za všech okolností, ale vtip je v tom, že jednu zcela zásadní okolnost současný režim naplňuje - masivně tiskne peníze a roztáčí kola inflace. Z toho logicky má a bude mít Bitcoin prospěch, když nejen že nepodléhá inflaci (konečný počet jednotek), ale je dokonce deflační (odpis jednotek). Resp. bude, až se současný drobný přírůstek takřka či zcela zastaví.
Odpovědět1 3
Masivně tiskne peníze a roztáčí kola inflace tím, že centrální banky jsou v režimu zvyšování úrokových sazeb, což jen tak neskončí?
Odpovědět2 0
Zatím vidím, že se tiskne víc, než před covidem, čili strašně moc. To je jasné, že se nemůže tisknout stejně jako během covidu, to by vyvolalo opravdu velkou inflaci.
Odpovědět0 2
Aha, takže změna trendu Vás nezajímá. Tak potom není co řešit, když nejste ochoten zohlednit změnu vstupních dat pro své závěry.
Odpovědět2 0
Trend se za 50 let nezměnil. Resp. ano, dočasně, ale brzy došlo k opětovnému najetí na trend a později k jeho prohloubení. Mně tohle jako důvod stačí, 50 let je dlouhá doba.
Odpovědět0 2
Trend se nemůže změnit, protože by USA zkrachovaly. USA mají obrovský dluh a tak je FED limitován jak vysoko s úrokovými mírami může jít a musí nakupovat (nepřímo) státní dluhopisy.
To je i důvod proč ECB nedělá prakticky nic i když je i stát eurozóny kde mají už inflaci 18.8. Bojí se o řecko a co by jeho krach udělal s Eurozónou.
Co se děje není otočení trendu, ale dočasné zpomalení, které nemůžou držet moc dlouho. Jakmile v USA začnou krachovat první větší zombie firmy, tak FED couvne.
Odpovědět1 0
K čemu obchodníkovy? Nižší poplatky. Při srování s platbou přes kartu je pro obchodníka LN BTC levnější co se poplatků týče. V ČR je akceptace bitcoinu otázkou hlavně jejich příznivců (a těch co používají gopay která to integruje do své platební brány). V USA už ale probíhá integrace do služeb celostátních dodavatelů platebnich řešení pomocí Strike, takže bitcoin začnou vcelku akceptovat například mcdonald, wallmart,... bez práce pro ně.
K čemu zákazníkovy? Pokud se snaží, tak má lepší soukromí. Pokud bitcoin koupil před lety a teď si za něj něco chce koupit, má to jednodušší.
Pro obě strany pak jednodušší a rychlejší přeshraniční platby.
Ale je pravda že tohle je důvod pro vyspělí svět. V rozvojových zemích je to pro mnohé lidi první dostupná možnost elektronických transakcí. Viz El salvador kde smartphone má mnohem víc lidí, než kolik jich má bankovní účet. Takže příjmat i platit bitcoinem je mnohem dostupnější než bankovní transakce či karta.
Odpovědět1 1
špekulanti sa stiahli z trhu a hodnota kryptomien je teraz skutočná, mieri nezadržateľne k nule. Mnohé kryptomeny čaká bankrot a investované Love už nikto nikdy neuvidí, pyramída sa rúca a všetky výhody kryptomien sa vyparili s podvodníkmi kamsi preč, z komentárov sa vytratili hodnoty 100 000$ za 1BTC a na prvé miesto sa dostalo slovo Panica....
Odpovědět5 5
Nic k nule samozřejmě nemíří. Existence Bitcoinu je nastaveným zrcadlem morálního kolapsu západního režimu a tedy jde o věc, která v dlouhodobém horizontu už bude jenom růst.
Současný režim je jen shlukem přeplácených psychopatů a sociopatů v různých patrech společnosti, někteří z nich se podílí na jeho aktivním řízení a budou mít i přímý podíl na jeho pádu.
Odpovědět2 6
I pokud bychom připustili, že to, co jste napsal o západním režimu, by byla v plném rozsahu pravda (ale o tom polemizovat nechci, protože by to byla diskuze, která by neměla konce), vůbec to automaticky neznamená, že Bitcoin je věc, která "bude v dlouhodobém horizontu už jenom růst". A je jedno, že konkrétně Vy tam tu souvislost vidíte. Směrodatné bude to, jak to budou vnímat ostatní. Cena Bitcoinu může být za měsíc klidně na polovině dnešní ceny (ale samozřejmě taky třeba na jejím dvojnásobku), přičemž Vaše vnímání a hodnocení západního režimu na tom vůbec nic nezmění.
Odpovědět0 0
Já nevím, jaká bude cena Bitcoinu zrovna za měsíc. Já jsem si jen jistý, že v dlouhodobém časovém horizontu porostou jeho maxima. Čili měli jsme tu už 20 tisíc dolarů, poté skoro 70 tisíc dolarů, dál to bude 100, 200, 500, 1000 atd. tisíc dolarů.
Odpovědět1 1
Skoro 70.000 USD v době mimořádně uvolněné měnové politiky a všemožných programů včetně rozdávání dolarů v návaznosti na situaci, která vznikla kvůli pandemii. V tomto ohledu se ale situace změnila, centrální banky jsou naopak v režimu zvyšování úrokových sazeb a dolary se už takovým způsobem nerozdávají. Jinými slovy vypůjčení dolarů (nebo dalších FIAT měn) teď bude stát čím dál tím více společně s tím, jak porostou úrokové sazby. Co to znamená? Že bude čím dál tím větší tlak na to, aby si každý více rozmyslel, do čeho bude své dolary a další FIAT měny investovat. Co to znamená? Že bude růst zájem o investování do něčeho, co představuje nějaký reálný business. Do něčeho, co generuje cash. Nebo i do něčeho, kde je garantem nějakého výnosu stát. A tím pádem bude menší zájem vyměňovat FIAT měny za něco jako Bitcoin, jehož cenu definuje pouze poptávka ostatních, kteří jsou dostatečně přesvědčení o tom, že množina lidí, kteří v něj věří, bude nadále růst, aby měli možnost jej později prodat za ještě vyšší cenu.
Odpovědět3 1
Co se týče:
"... Současný režim je jen shlukem přeplácených psychopatů a sociopatů v různých patrech společnosti..."
Je to tak, že se samozřejmě v režimu nachází spousta normálních lidí (nejspíš i většina), ale tito lidé na směřování režimu nemají žádný vliv anebo výjimečně jen minimální anebo třeba i větší, ale jsou zároveň odpůrci toho režimu.
Co je také velký problém, je fakt, že režim psychopaty a sociopaty doslova vyrábí - nutí lidi nastavit si až v dospělosti fasádu psychopata nebo sociopata.
Jinými slovy, jsme v socialismu (někdo ještě dodává přílepek s "kapitalistickými prvky") a ten zkrátka dlouhodobě existovat nemůže.
Odpovědět1 1
Jak jsem psal, do této diskuze se pouštět nechci, protože by to byla jen výměna různých názoru bez možnosti se dopracovat k nějakému závěru.
To, na co jsem reagoval, je Vámi předkládaná implikace toho, že právě tyto aspekty mají zaručený pozitivní vliv na průběžné zhodnocení Bitcoinu v průběhu času. Můžete si to myslet, můžete to tak vnímat, ale o nějakou záruku opravdu nejde.
Odpovědět1 0
1) OK. Možná si myslíte opak, ale není to tak, že bych o tom rád mluvil. Realita dneška je šílená a pád může mít libovolnou podobu, optimisticky věřím, že se lidský rozum včas probere. Stačí poměrně málo - shodit fasádu arogance a začít vést dialog s řadou mimořádně inteligentních lidí, kteří vědí a mají jasno, kam by společnost měla směřovat.
2) Úplně zaručené nemáte nic, ale zhodnocení Bitcoinu souvisí s peněžním systémem (viz výše) a peněžní systém má na utváření podoby režimu obrovský vliv. No a jsme doma.
Odpovědět1 1
Už je pozdě na vše. Planeta je přelidněná. Chtělo by to max 1/100 populace. Není už cesta zpět.
Odpovědět1 1
Nezlobte se, ale žvásty o přelidnění fakt nemám rád. Jistě, negativní dopady lidské činnosti na životní prostředí existují, ale ty lze omezit změnou pracovních postupů. Vlastně to i dává smysl - lidská činnost v socialismu je právě typická negativním dopadem na životní prostředí.
Nic jiného problém není, ostatní problémy s počtem lidí vznikají pouze v důsledku špatných rozhodnutí vlád a lobbistů.
Odpovědět0 0
" lidská činnost v socialismu je právě typická negativním dopadem na životní prostředí."
to jako vážně?
Odpovědět0 0
Jistě, v mnoha ohledech jde o jeden z typických znaků socialismu.
Odpovědět0 0
Jakože v kapitalismu je ekologie na prvním místě? Vážně?
Odpovědět0 0
To nenapsal.
Obecně, v kapitalismu je ekologie na takovém místě kde ji vidí aktéři trhu, převážně zákazníci. Pokud něco vyrábíš a zákazníci smýšlí zeleněji, tak tlačí poptávkou k ekologické produkci a tak roste ekologičnost. Bohatší zákazníci mají tendence se víc starat o životní prostředí, protože na ten luxus už mají. Všimni si jak se firmy předháněj v zelenosti. Stačilo aby neziskovka jednou udělala žebřířek firem dle neekologičnosti kde se apple objevil na prvním místě a apple si všiml negativní publicity a hned upravil svůj přístup.
Socialismus oproti tomu je neefektivní. Centrální planování vede k plýtvání zdroji ve srovnání s kapitalismem a zdroje navíc se někde musí vzít. Takže lidi zchudnou a na udržení nižšího životního standardu spotřebují stejně zdrojů což je ekologicky horší. Navíc roste míra chudoby ve společnosti a lidi jsou méně ochotni jít zelenou cestou, protože už nejcou dost bohatí na to aby si to mohly dovolit.
Odpovědět1 0
Obávám se, že je to lidská přirozenost. Jen psychopat má touhu vládnout. Nebo spíš panovat. A lidé psychopata volí, protože jim vždycky slíbí víc než případný realista, který by to myslel opravdu upřímně. Psychopat a lhář slíbí cokoliv, jelikož ví, že to nebude plnit. A pak se party prohodí a lidé zepomenou a za jedno či dvě období zvolí opět původního psychouše. (A ne že by ten druhý mezitím byl lepší, je tu zcela svobodná volba mezi partami psychopatů, nikdojiný nemá šanci.)
Odpovědět1 0
Do určité míry máte jistě pravdu, ačkoliv významnou politickou funkci ne vždy získá psychopat či sociopat. Já bych řekl, že třeba Masaryk nebyl psychopat (či sociopat), Václav Klaus podle mě také není (a našla by se řada dalších).
Pak je hlavně nutné redukovat současné přebujelé státní aparáty a zavést tvrdou měnu - aby státní rozpočty nebyly "neomezené". Tvrdá měna trestá zadlužování, inflační měna zadlužování "odměňuje". To značně zkomplikuje "rozlet" psychopatů (či sociopatů).
Odpovědět0 0