Čínska firma svojím v podstate bankrotom, stiahne dolu kopu iných firiem, nejde len o 300MLD , ale oveľa viac, prudká expanzia obyčajne prepadne do prudkej depresie, to isté sa deje aj s kryptomenami . Ak by mala Čína veľké ekonomické problémy, stiahla by nadol všetky meny a vyvolala tak potrebnú svetovú hospodársku krízu. Hodnotu by malo zase to čo je potrebné, a nie vymyslené kraviny. Uvidíme ako zareaguje komunistická strana a či získa kontrolu na ekonomikou.
Odpovědět1 1
Průšvih ekonomiky založené na dluhu. Dokud máte na splátky (a tudíž důvěru) všechno vypadá fajn. Jenže jakmile se o důvěru přijde a je nutné splatit dluhy, tak je konec. A celé se to sesype. Jenže na této představě jedou dnes všechny státy. Posledně jsem sledoval jednu takovou debatu a měl jsem dojem, že je nutný docent chocholoušek. Tady naši čeští experti (včetně pár lidí z ČNB si přizvukovali, jak je možné mít rok co rok ztrátový rozpočet.. A že se dá takový dluh "umořit" při zvyšování HDP.. Vůbec jm nedochází to, že by sice procento dluhu vůči hdp klesalo, ale platila by se stále větší částka..
Odpovědět3 1
On jde opravdu do určité úrovně dluhu umořit ho růstem DPH. Je to jako když financujete z půjček fungující rozvíjející se startup s rostoucími obraty. Jenže to platilo před kovidem s deficity v desítkách miliard a fungující - rostoucí ekonomikou. Teď to jde do (_!_)
Odpovědět0 0
Startup umori dluh tak, ze zacne produkovat profit. Neznam startup ktery by umoril dluh a porad generoval stratu.
Dokaze stat generovat rozpoctovy prebytek?
Odpovědět0 0
Vy toho neznáte. Podstatná je schopnost platit splátky dluhu a být rostoucí. Přitom může být do určité míry startup (stát) účetně stále ve ztrátě (deficitu).
Odpovědět0 0
Hm, tím ovšem získáte přesně současnou situaci. Obrovskou organizaci s nezvládnutelným dluhem, co jednoho dne zakopne a týden poté je po ní. (a zůstanou multimiliardové dluhy)
Odpovědět0 1
Abychom nechodili daleko: Řecko přeci už zakoplo, ne? Jmenovitě porušilo resp. lhalo o nesplnění přístupových kritériích do Eurozóny. A je po něm nebo po Eurozóně?
Odpovědět1 1
Ne, protoze centralni banka cukla a ten dluh zafinancovala (spolu s IMF a EC). Centralni banky, jakkoliv nezavisle, nenechaji staty zbankrotovat.
Problem je, ze v dlouhodobem horizontu to vede k hyperinflaci.
Jo a Recko je maly stat. Ten se "zachranit" da. Ale co s italii ktera ma dluh 155% HDP a 10x vetsi ekonomiku? Co udelame az zakopne?
Odpovědět0 1
Zavisla centralna banka urobi presne to iste co nezavisla. Dlh zafinancuje. Centralna banka nema na bankrot ziaden vplyv. Jediny kto ma na to vplyv je vlada. A dokedy budu ludia volit Babisov v CR, Ficov na Slovensku, Bidenov v amerike a socialistov v nemecku tak dovtedy sa budu staty stale len viac a viac zadlzovat...
Ja BTC verici na to hovorim to, ze radsej budem drzat BTC, pretoze BTC je iba obmedzeny pocet na rozdiel od (hyper)inflacnych mien.
Odpovědět0 0
Kdyby jste se alespoň ráčil seznámit s realitou v odkazu o státních bankrotech.
BTW: Dokážete si představit, co udělá pád USD a EUR s BTC, když hodnota BTC lítá nahoru dolů podle tweetů nějakého hračičky?
Odpovědět0 0
Dokazu si to predstavit. BTC vystreli nahoru.
Odpovědět0 0
A to mate odkud? Jedna velka firma nic nezhorsi.
Odpovědět0 1
Přej si něco, padá kryptoměna!
Odpovědět7 2
Je třeba si uvědomit, že spekulanti vydělávají na každé změně kurzu. nahoru, ale i dolů :)
Odpovědět7 1
Ovšem ten kdo na tom vydělává zdaleka nejvíc jsou burzy a směnárny.
Odpovědět7 1
No, nechápu co se snažíš říct :-) Podívejme se jinam, kdo vydělává nejvíc na elektronických platbách? Banky a karetní společnosti. Kdo vydělává na mobilních aplikacích? Provozovatel storu (Apple, Google), kdo na prodejích her? Zas provozovatel storu, tedy Valve a Epic,... Jakoby snad sprostředkovatel obsluhující tisíce až miliardy klientů i s relativně malím podílem na transakci v součtu vydělal víc než ti jeho tisíce až miliardy klientů každý zvlášť, byť si ukrojí větší díl z každé své transakce. Čím to asi tak jen může být? :-D
Odpovědět0 0
Ale ne vsichni budou zahedgovani na obe strany. ;-)
Odpovědět1 0
Aby spadla na svoji reálnou hodnotu. Tedy na nulu.
Odpovědět2 6
Přání skalní hráčské komunity, které bohužel (pro nás) nebude nikdy vyslyšeno.
Na světě už je spousta lidí, kteří drží krypto jako zlato (sedí na něm a nikdy ho neprodají) a pokud ano, tak minimálně za to za co to nakoupili. Tito lidé už budou navěky držet cenu vysoko. A nikdo je nedonutí to neudělat. Jen smrt. Jenže za každého mrtvého, přibyde jeden živý. Tím se systém živí sám sebou.
Možné to bylo v začátcích. Teď když jsou v tom biliony dolarů už to nikdo nezastaví.
Naší jedinou nadějí je, že krypta přejdou na metody bez těžby - viz např ether.
Odpovědět2 1
A ještě jedno zamyšlení nad neustálým zpochybňováním hodnoty kryptoměn...
proč věříme dolaru, koruně, euru? čím jsou kryty tyto měny?
V podstatě taky pouze vírou v to, že daná bankovka má takovou cenu jaká je na ní napsaná. Což se v minulosti v nejednom státě, nejednomu občanu krutě nevyplatilo :-(.
Takže mezi kryptem a klasickou měnou (tak jak je kryta dnes) už tolik rozdílů není.
Jo kdysi, když za každou tisícovkou dolarů ležela někde v bance zlatá cihla ok... dnes už to ale dávno není pravda... tolik zlata, kolik dluží amerika se snad ještě ani nevytěžilo
Odpovědět3 4
Klasicke meny su kryte danym statom(HDP,...).
Nieje to 100%(100% istotu nemas u nicoho) ale musis uznat, ze je to o dost lepsie ako pri crypte, kde je to 100% o viere. Aj preto sa pri nich(podla mna opravnene) spomina tulipanova horucka v Holandsku.
Na svete existuje aktualne +- 6 tisic kryptomien. Vsetky su zjednodusene o tom istom a hocikto si moze vytvorit vlastnu. S nulovou garanciu, ze tu bude aj zajtra.
Kryptomeny mozu fungovat ale urcite nie neregulovanie, bez ziadnych garancii/krytia niekym velkym. Ak toto zaratas, tak potom krypto sa v podstate nebude listit od klasickych mien.
Je naivne si mysliet, ze moze fungovat nejaka decentralizovana, nekontrolovana mena(je ledno ci klasicka alebo elektronicka. Ano, uz davno pred kryptom existovali a existuju a zanikaju rozne lokalne meny/peniaze).
Teoreticky by mohla ale ak by tu bolo take prostredie, tak by sme uz ziadnu menu nepotrebovali.
Odpovědět5 1
Tak si běž do banky a řekni že si chceš vybrat to krytí (Fakt by mě zajímalo jak ti ČNB vyplatí za tu korunu abstraktní pojem HDP)
Problém s tulipánovou horečkou je... že vlastně k ničemu významnému reálně nedošlo :-) Krásně to popisuje Dominik Stroukal v knize Ekonomické bubliny (a také to ozdrojoval, pro případ že bys to chtěl zpochybnit). Ale i kdyby došlo, zásadní rozdíl mezi tulipány a bitcoinem je ten, že bitcoinu je omezené množství. Když je vysoká poptávka po tulipánech, začnou se množit a importovat další. Když je poptávka po bitcoinu,... nic se nezmění co se jeho přírůstku týče.
Co se crypta obecně týče, pak je to jiná situace. Bitcoin se prosazuje jako udržitel hodnoty, ten zbytek je fakticky kasíno, kde někdo vyhraje, někdo prohraje.
A víš proč ty nestátní peníze zanikají? Například proto, že státní moc vtrhne k tomu kdo za ní stojí, zabaví mu krytí a jeho začne soudit. Tak se stalo Liberty dollaru. Tak, zkus to udělat bitcoinu. Nejdřív musíš najít Satoshiho (pokud ještě žije)... a pak zjistíš že nemáš co zabavit, protože je jaksi na něm BTC nezávyslí. Můžeš zabásnout pár vývojářů... ale pořád síť funguje, je na nich nezávislá. Zkomplikuješ další vývoj, ale nezastavíš aktuálně fungující systém.
Odpovědět2 2
Zatím se krypto používá hlavně jako spekulace. Uvidíme co se stane, až s tím budou chtít lidi platit nebo to převádět na běžnou měnu, třeba zrovna dolary.
Odpovědět3 0
Ja to krytie nepotrebujem vyberat. To nieje o CNB alebo o inej centralnej banke ale o state ako takom(to nieje len vlada statne institucie ale aj my. Preto aj to HDP). To je zaruka/garancia, ze sa tych penazi nestanu z dna na den len papieriky(opakujem nie 100%). To nahradilo zlaty standard, ktory uz bol zastaraly/neprakticky.
K tulipanovej horucke. Tu nejde o to, ci k niecom vyznamnemu doslo alebo nie. Ide o princip/paralelu.
Inac problem Bitcoinu je prave v tom, ze je jeho obmedzene mnzostvo a nejde nahradit stratene bitcoiny. To je prvy a zakaldny problem preco Botcoin ma minimalnu(za mna nulovu ale v dnesnom nenormanlom svete si uz niesom nicim isty) sancu stat sa menou. Bitcoin ma prave sancu prezit len ako udrziavatel hodnoty(ak tu bude dostatocny hype) a v tom je paralera s tulipanmi. Tak ako z dna na den tulipany prestali byt uchovavatelmi hodnoty, tak aj bitcoin zajtra nim nemusi byt. Z bitcoinu sa ani nenajem, ani nema sekundarne vyuzitie. Bitcoin zije zo slavy a z toho, ze bol prvy. Ak by to bola 1348 krypto mena v poradi, tak ani pes by po nej nestekol.
Takze za mna aj Bitcoin je kasino.
Tie nestatne peniaze v drvivej vecsine pripadov zanikaju a vznikaju nove nie preto, ze mu statna moc zabavi krytie. Vecsina z nich vznika a zanika prirodzene bez vplyvu statu alebo kohokolvek ineho. Rovnako ako to je pri inych projektoch a aktivitach. Musi byt o ne zaujem a prinasat nejaku pridanu hodnotu. Liberty Dollar je iny pribeh.
Bitcoinu to viem urobit inymi sposobmi. Bitcoinu to ani nemusim urobit, lebo Bitcoin nieje mena. Statna moc z tohto pohladu ani nema ani dovod donho zasahovat. Na to vidim skor ine dovody.
To je aj vidiet pri zasahoch Ciny alebo inych krajin. Ak by niekomu islo o jej znicenie, tak take USA si myslim, zeby to vedelo rychlo zariadit. Rovnako aj Cina. Ta by to vedela roznymi sposobmi, napriklad ziskanim 51%.
Odpovědět2 0
Nechápeš význam slova krytí v kontextu měny. Krytím je myšleno peníze kterýmy v případě zlatého standardu je zlato. V případě fiat systému nic stejně jako BTC. Pokud podkladové peníze měny nejsi, pak to není kryto.
Žádná taková garance není. Je jen důvěra lidí v to, že se z ničeho nic nezvedne množství jednotek měny v oběhu o víc než je pro ně tolerovatelná ztráta hodnoty peněz. V praxi to znamená o jednotky, v extrémním případě nižší desítky %. V případě zlata byla tato důvěra byla vkládána do toho, že vytěžit zlato je obtížný. U fiatu je důvěra opřena o to, že centrálním bankéřům nehrábne. U Bitcoinu je důvěra v to že nikdy neproběhne hardfork navišující maximální monetární zásobu nad 21 mega. Tahle důvěra nemusí být důvěra vědomá. Pokud lidi tuto důvěru ztratí, HDP neznamená vůbec nic a papírky hodnotu ztratí bezohledu na vývoj HDP. Ano zlato bylo zastaralé. Protože ikdyž zvládalo být udžitelem hodnoty v čase, nebylo dobrým prostředkem směny na větší vzdálenost. Vypořádávání plateb na velkou vzdálenost bylo peklo a to fiat řešil. Ale i když přinesl řešení tohoto problému, zahodil druhou schopnost udržitele hodnoty, což je 1 ze základních vlastností peněz. Prostředek směny, udržitel hodnoty a účetní jednotka.
No, jenomže paralela jaksi nedává smysl, když se odkazuješ na něco co se nestalo tak jak tu paralelu stavíš.
V čem je prosímtě problém že ztracené bitcoiny nebudou nahrazeny? Postřehl jsi že bitcoin je dost dobře dělitelný? Na LN už si hrají se subsatoshi.
Jaké sekundární využití mají fiat měny? Jestli je máš v bance, tak ani v kamnech si s nima nezatopíš. Tohle zavání od tebe dvojím standardem. Mimochodem, ono další využití udržitele hodnoty je spíš na škodu. Dnes se dost používá zlato? Je to dobře? Slitina zlata a titanu je ideální materiál na umělé klouby, protože je odolnější než samotný titan a má větší biokompatibilitu. Jediný důvod proč se tak nepoužívá je jeho užití jako udržitel hodnoty. U jakéhokoliv udržitele hodnoty je jeho sekundární využití zanedbatelné vlivem na cenu. Zlato by dnes mělo cenu výrazně nižší, možná na úrovni mědi? Těžko říct. Dejme tomu když by ztratilo schopnost uchovávat hodnotu tak by se cenou propadlo na 0.1%, spíš ještě míň. Takže oproti současným cenám by cena spadla prakticky téměř na nulu. Proč je tedy dvá obava fixována na to, že nemá sekundární využití? Když zlato ztratí schopnost udržitele hodnoty, tak se propadne tvůj jeden milion kč na se štěstím 1000kč, místo na nulu? Je to opravdu tak velký rozdíl aby jsi argumentoval absencí udržitele hodnoty?
Bitcoin je měna. Je to legální platidlo cizího státu, což znamená že jeho status měny je aktuálně nezpochbnitelný.
Získání 51% je těžší než si myslíš. Čína tu možnost teoreticky měla, ale sami se ji dobrovolně vzdaly. Jinak, 51% utok není o tom že najednou mají 51% a zázrak, btc je mrtev. Musí těch 51% udržet po dobu zhruba 2* doba od vytěžení bloku který chtějí změnit. Neustále se tu omylá množství potřebné energie pro BTC. To je drahej špás na to ty peníze vyhodit jen tak z okna., protože zničení BTC by znamenalo připravit ho o důvěru a tedy nedostat za tu snahu nic.
Co se USA a demokratického světa týče, ta si už likvidační kroky nedovolí. Ne když americké firmy vlastní hromady bitcoinů. Podstřelili by si ekonomiku.
Odpovědět1 1
ty se nauč nejprve psát a pak tady ojebávej mozky těm, co ti ty blafy žerou ... kdybys psal třeba týden, pořád to budou stejné kraviny ... tak nakupuj, trubko, měj ale nemrdej hlavy ostatním ... a co si USA dovolí, nedovolí ... najivnějšího idiota jsem neviděl opravdu dloho ...
Odpovědět1 1
Zapoměl jsi ke svému Argumentum ad hominem připsat v čem píšu kraviny a podložit to nějakým argumentem. Říkám si jestlipak umíš místo pravopisu i argumentovat? Protože tímhle příspěvkem jsi nic než fauly nepředvedl.
Důvody proč se domnívám že si to USA nedovolí udělat likvidační kroky jsem vypsal v příspěvku odeslaného v 2:17, konkrétně druhý odstavec.
Odpovědět0 1
Myslim si, ze nema zmysel dalej s tebou diskutovat na tuto temu. Uzavrel by som to tak, ze sa v nazore na kryptomeny a Botcoin nezhodneme.
Odpovědět2 0
Tolik textu, a samé hovadiny. :-D
Odpovědět1 0
To ze meny su kryte HDP statu je casto opakovany nezmysel.
Ked bol dolar kryty zlatom, tak sa na nom pisalo, ze sa da vymenit za X unci zlata. Potom sa to zrusilo a nie je kryty nicim. Jedine co sa na nom pise je "In God we trust".
Nepise sa tam, ze drzitel tejto bankovky ma narok na konkretny podiel z HDP danej krajiny. Pretoze taky narok nema.
Za dolar nemate narok na X unci zlata, nemate narok na podiel z HDP USA. Vy iba verite, ze si za ten dolar budete moct v buducnosti kupit nejaky tovar. Je to 100% o viere.
Odpovědět1 1
To, že ta země (emitent) musí mít nějakou hospodářskou výkonost a síla měny se odvíjí od této výkonosti zvané HDP, snad popírat nebudete, ne? No a že je tu provázanost mezi výkoností ekonomiky a tím kolik si toho za měnu držitel pořídí. Tím že se centrální banka stará zjednodušeně , aby více méně množství oběživa odpovídalo výkonsti ekonomiky, drží držitel fiat měny směný prostředek této ekonomiky resp. držitel má v ruce podíl na HDP této ekonomice. Když půjde HDP do kopru, tak půjde do kopru i měna. No a v tom je rozdíl mezi fiat měnou a kryptoměnou. Ta může jít nahoru nebo dolů kdykoliv. Stačí když si soudruzi v ČLR vzpomenou nebo postuje Musk nějaký tweet.
Odpovědět0 1
"země musí mít nějakou hospodářskou výkonost a síla měny se odvíjí od této výkonosti zvané HDP, snad popírat nebudete"
To popirat budu. Inflace v Zimbabwe v roce 2008 byla 79000000000%, ale HDP kleslo jenom o 17%.
Kdyby nastala hyperinflace v USA tak to taky nezastavi ekonomickou aktivitu. Urcite ji to utlumi, ale nezastavi. Proste jenom dolary strati hodnotu a vy si za ne nic nekoupite. Protoze nejsou kryte nicim.
Centralni banky se staraji o to co rikate a prave proto jeste nikdy nikde hyperinflace nebyla. Aha, ona byla... Tak nic...
Odpovědět0 1
Doted ste tvrdil, ze mena je kryta HDP. A ted je to najednou potravinova produkce a zpracovatelsky prumysl? Tak jak to je?
Ale OK, tak dle techto cisel klesl prumysl 4x. Ale hodnota meny klesla 1000000000000000000000x. Ja tam to kryti stejne nevidim.
Odpovědět0 1
To byla jen citace s ukázkou poklesu výkonosti ekonomiky. Zase se demagogicky nimráte v detailech, aby jste je postavil na hlavu. Kvůli kontextu je třeba si přečíst odkaz celý. Je tam popis jak vláda Zimbabwe diktátora Mugabeho používala používala Národní banku Zimbabwe k měnovému financování. Tím se rozešlo množství peněz v ekonomice s její výkoností. Což se naplno projevilo, když přišla krize způsobená dalšími kroky vlády i vnějšími okolnostmi. Nastalo zhroucení důvěry a hyperinflace. (V civilizovaných zemích jsou národní banky nezávislé na vládě a měnové financování je zakázané, např. i v zákoně o ČNB.) Příklady měnového nebo finančního financování centrální bankou lze dohledat pod hesly John Law Mississippská společnost, Výmarská republika inflace, apod.
Spekulanti s kryptem můžou nazývat kryptoměny "uchovatelem hodnoty", "digitálním zlatem", etc. , demagogicky plivat na FIAT měny, ale nezmění tím vůbec nic na tom, že "měny" jako BTC a další nemají naprosto žádné reálné krytí.
Odpovědět0 1
Máte široké a hluboké mezery ve finanční gramotnosti (zde pojmu rychlost oběhu peněz v ekonomice), ale demagogie nadbytek, takže není divu, že vám unikají souvislosti.
Argumentace odkazem do placené sekce je jen další argumentační faul.
Odpovědět0 1
Americka centralni banka nakupuje 80 miliard $ statniho dluhu kazdy mesic.
A dela to i ECB. Tady mate neplaceny zdroj:
https://en.wikipedia.org/wiki/Quantitative_easing
"On 22 January 2015 Mario Draghi, President of the European Central Bank, announced an "expanded asset purchase programme", where €60 billion per month of euro-area bonds from central governments. On 10 March 2016, the ECB increased its monthly bond purchases to €80 billion from €60 billion."
Kto je ten civilizovany svet kde se toto nemuze delat?
Odpovědět0 0
No a? Najděte si co znamenají pojmy měnové financování, kvantitativní uvolňování, rychlost oběhu peněz, ... .
Promiňte, ale dál se diskuse pravděpodobně nezúčastním, nepřijde mi přínosné diskutovat s ignorantem popírajícím a demagogicky překrucujícím realitu.
Odpovědět0 1
Vy si myslite, ze ten scenar ze Zimbabwe tady nemuze nastat protoze mame nezavisle centralni banky. Ale fakt je ten, ze funkci centralni banky je i udrzet system v chodu. Deficity stoupaji a centralni banka ma volbu: Bud ten stat nechame zbankrotovat a nebo ty urokove sazby udrzime nizko. Bud to padne a nebo ty statni dluhopisy nakoupime.
Centralni banka, jakkoliv nezavisla, vzdycky cukne a nenecha to padnout.
Mozna si myslite, ze po kovidu se vse vrati do normalu a rozpocty zacnou byt rozumnejsi. Nebudou! Ted mate starnouci populaci. Duchodkova reforma neni, ale duchodky se zvysuji. Dane se znizuji. Staty chteji investovat do zelenych technologii. V USA chteji dat par miliard i na infrastrukturu. A ten "docasny" kovid nevypada ze by spomaloval. Staci nova rezistentni mutace a sme na zacatku.
A nebo si Rusko ustipne dalsi kus Ukrajiny. A nebo Cina zabere Taiwan. Pak prijde nejake embargo, recese a ja vim co udela FED. Zacne nakpovat 200 miliard $ statniho dluhu MESICNE.
Ten system je nastaveny neudrzitelne a v teto chvili se uz ani nikdo netvari, ze by ho chcel udrzet. A ja se ridim pravidlem ze to co nemuze trvat vecne jednou skonci. Dolar jednou skonci. Euro jednou skonci. Bitcoin zustane.
Odpovědět0 1
"Bitcoin zustane." Ámen.
p.s. pozn.: otázkou pouze je, co si za něj koupíte ;-)
Odpovědět0 1
Za Bitcoin si koupim byt. Koupil jsem bitcoin v roku 2014 a uz mi zhodnotil 100x. Uz jenom 10x a budu na to mit.
Odpovědět0 1
Gratuluji a chápu vaši nervozitu. Nasedl jste do letadla včas. Jenom jestli bude ještě BTC někdo přijímat, když tu USD a Euro nebudou. Takže ještě včas vystoupit ;-)
Jen mi ještě prosím prozraďte, kdy padne USD a EUR, aby si na jejich pád mohl vsadit.
Odpovědět0 1
Tak za prve: Nepocitujem ziadnu nervozitu. Mam v crypto ulozene len tolko penazi kolko si mozem dovolit stratit.
Za druhe: Bitcoin nie je "letadlo"/"Ponzi". Letadlo je charakteristicke tym, ze je tam prislub buduceho exponencialneho rastu. Ten nie je mozny donekonecna a ako som uz pisal v tomto threade "To co nemoze trvat vecne raz skonci". U Bitcoinu ziaden prislub trvaleho exponencialneho rastu nie je. Bitcoin moze klesnut, moze stagnovat a ziaden kontrakt nebude poruseny. Takze si to zopakujme: USD skonci. EUR skonci. Letadlo skonci. Bitcoin zustane.
A za tretie, k padu USD a EUR: Nevsadzajte si. Nie ste Michael Burry aby ste pad vedel nacasovat. Tak ako hovori Keynes: "market can remain irrational longer than you can remain solvent". Pisal som, ze pad moze sposobit Rusko alebo Cina, alebo virus, alebo rozpad dochodkoveho systemu o 30 rokov... Nikto nevie kedy sa to stane. Jedine co je iste je, ze to co nemoze trvat vecne raz skonci.
Odpovědět0 1
"Letadlo je charakteristicke tym, ze ..." jednou doletí. Žádné letadlo neletělo do nekončna!
Když nechápete, že ve větě "Jen mi ještě prosím prozraďte, kdy padne USD a EUR, aby si na jejich pád mohl vsadit.", chci tuto informaci po věštci, který prorokuje pád USD a EUR, tak je to fakt smutný.
Ale vysvětluje to, proč jako věřící nepoberete ani " Jenom jestli bude ještě BTC někdo přijímat, když tu USD a Euro nebudou."
Odpovědět0 1
Letadlo v tomto kontexte je konkretna vec, ktora skutocne vyzaduje exponencialny rast. Bitcoin ho nevyzaduje a preto nie je letadlo. Preto ste Bitcoin oznacil za letadlo nespravne. Bitcoin nedoleti.
Odpovědět0 0
Nepochopil jste podstatu letadla, exponenciální růst není potřeba. Stačí hejlové, kteří se chtějí také proletět.
Odpovědět0 0
Takze podle vas exponenciální růst není potřeba?
Tak to se mylite vy a nebo ja a Wikipedie:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pyramidov%C3%A9_sch%C3%A9ma
"Pyramidové schéma (též pyramidová hra nebo letadlo) ... V praxi takový model nefunguje, neboť počet potřebných účastníků exponenciálně narůstá."
Nastudujte si to.
Odpovědět0 0
RE "chci tuto informaci po věštci": Na to abych vedel KDY padne USD bych musel byt vestec presne tak jak pisete. Ja ale nevim kdy.
Na to abych vedel JESTLI padne USD tak na to nemusim byt vestec. Staci selsky rozum a aplikovani pravidla: To co nemuze trvat vecne jednou skonci.
To pravidlo urcite nebudete rozporovat.
Odpovědět0 0
To je zastarale pojeti, ze zlato musi kryt menu. Nic to nemeni na tom, ze kryptomena pouze spekulace.
Odpovědět2 0
Netvrdil jsem že zlato musí krýt měnu. Tvrdím že je na světě spousta měn, které jsou kryté jen dobrou vírou v to, že ta měna má odpovídající hodnotu.
Podívejte se na USA a jejich neuvěřitelných 120% HDP, nebo japonsko 200%. Příjde jedna katastrofa a Dolar nebo Jen sfoukne jak svíčku... V případě USA se to sice nedá čekat dokud bude rezervní měnou, takže se zatím ničeho bát nemusíme :-). Ale i amerika jednou zažije den zúčtování, kdy příjde o důvěru a najednou po ní budou všichni chtít splatit 200% HDP. Doufám že u toho nebudu :-).
Odpovědět1 1
Spekulace je i koruna, č dolar. S Fiat měnami spekuluješ na to že ti fiat měna neztratí hodnotu měřenou ve zboží dřív než za ni stihneš něco koupit. Pokud chceš spořit, tak v okamžiku kdy reálná inflace je jeká je, to splněno není. To tě nutí nespořit, ale investovat, což je sám o sobě hazard, obzvlášť pokud nemáš možnost, či schopnosti se tomu věnovat a důkladně zvažovat rizika po vyhodnocení dostupných informací.
Odpovědět0 0
Přeju si, aby grafiky byly zase za normální ceny! :-D
Odpovědět1 0