Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kuba - pohled do světa netradičních procesorů

30.6.2001, , článek
Kuba - pohled do světa netradičních procesorů
Že jste ještě nezaregistrovali ani u jednoho z významnějších výrobců procesorů název Kuba? Nevadí .. jde totiž o světovou premiéru! Ovšem (prozatím?!?) v tuzemských podmínkách. Ale pokud se chcete dozvědět více, neotálejte a pusťte se do čtení...
Vážení overclockaři,

jak jistě víte, zabývám se velmi intenzívně výzkumem, jak zvýšit výkon svého procesoru (viz např. předchozí článek "Co nám tajilo AMD?"). Jednou v noci, když jsem nemohl spát, jsem se převaloval na lůžku a hlavou se mi neustále honila myšlenka: "Proč výrobci procesorů vyrábí svoje čipy tak placaté, vždyť přece všichni víme, že takovýto čip nemůže mít moc velký výkon. Všude v přírodě jsou mozky prostorové, tedy zaujímají určitý objem". A to byl základ pro mé další experimenty.

Vzal jsem proto 6 kusů procesorů AMD K6 2 3D 500 MHz a slepil je tak, že vytvořily krychli a nožičky všech procesorů směřovaly do jejího středu. Do této krychle jsem napustil živný roztok, který se používá ve zdravotnictví. Uvnitř krychle se jednotlivé nožičky začaly spojovat v neuronovou síť a vytvořila se tak procesorová struktura na mnohem vyšší úrovni, než jak ji známe z dosavadních procesorů. Tuto strukturu jsem nazval KUBICKÁ. Kubický procesor nyní pracuje tak, že venkovní stěny se svými původními procesory vykonávají pomocné a méně důležité operace a uvnitř krychle dochází k operacím vyššího řádu - a já se to nebojím říci: k myšlenkovým pochodům. Řeknete si - jak jsem asi připojil tento nový kubický procesor k základní desce? Ničeho takového nebylo zapotřebí, kubický procesor po vložení na libovolné místo v kejsu začal komunikovat se základní deskou postřednictvím mentálního pole. Jestliže současné procesory pracují na frekvencích řádu tisíců MHz, tento můj kubický procesor kterému říkám familiárně Kuba, pracuje někde v řádu milionu THz. Pro srovnání - jeho výkon je tak vysoký, že výpočet bloku dat z programu SetiHome trval jen 3 minuty.

To však nebylo všechno. Asi po dvou dnech, když jsem po zapnutí počítače zavedl operační systém asi za 0,6 sekundy, se na obrazovce objevil příkaz "Připojte mikron a reproduktory". Poslušně jsem požadované vykonal - a ozval se příjemný melodický hlas, který mi oznámil, že dostávat příkazy prostřednictvím klávesnice ho nebaví a ať nyní komunikuji s počítačem pomocí mikrofonu - hlasově. Začal jsem se tedy bavit s počítačem jako s novým známým. Hned na úvod jsem se dozvěděl, že počet neuronových propojení je asi tak na úrovni člověka s IQ 135 a ať s ním také podle toho komunikuji! Tady jsem se trošku zarazil; on ale pokračoval dále, že mu mám snad vykat :-o. Zcela jistě si, vážení overclockaři, dovedete představit můj úžas, děs a hrůzu, která mě zaplavila po tomto oznámení. Kuba, místo aby sloužil mě, se dožadoval abych ho bral jako rovnocenného partnera a to jsem věru nechtěl. Když mi však řekl, že ví jaká čísla budou tažena v neděli ve sportce sedl jsem si zpět na židli a odložil cestu pro kladivo na neurčito.

Přátelé, co budu dál povídat, naše spolupráce se vyvíjí k oboustranné spokojenosti podle hesla „Já na bráchu, brácha na mě“.

Za ty čísla jsem mu dal čerstvý živný roztok a teď čekám na neděli...
S pozdravem Ales z AIC