Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od kutil05 (11)
AMD donutila intel měnit plány, to je bez debat. Ale poměr výkon ­/ cena tolik lidí nepočítá. Tak uvidím jek se to bude vyvíjet osobne AMD fandím, ale změna bude pomalá a postupná, FX procesory dost poškodily pověst AMD. Nadruhou stranu herní mašiny DELL s HW od AMD by mohly pomoci a až skončí stávajíci řady u ostatních výrobců snad se to zlepší, ale problém je jinde, AMD není schopna tak rychle měnit plány na počty vyráběných procesorů a to ani Intel, není to tak jednoduché, jenže AMD nedokáže vyrábět dost procesorů pro všechny výrobce PC. Takže do herních strojů se snad coby konkurence Intelu dostanou, ale do podnikových PC už ne.
Odpovědět3  0
Intel by nemusel nutně letovat jako AMD. Stačil by i tekutý kov, protože nedegraduje a teplotní přenos je skvělý. Ale to neudělají. A to taktování ­- taky jsem trochu taktoval své AMD, ale rozhodně to nedělá většina lidí. Spíš jen nadšenci. Já studoval elektroniku i principy fungování počítačů a dělal jsem technika, vyrobil jsem a opravil tisíce počítačů, škoda, že už to dělat nemůžu. Ale denně sledji 6 webů o počítačích.
Odpovědět0  2
Kolik lidí doma taktuje a kolik lidí taktuje dusíkem, má to vůbec nějaký smysl pro běžného zákazníka... Já nakupuju podle poměru výkon ­/ cena a ten je na straně AMD.
Odpovědět4  0
AMD má kvůli FX pošramocenou pověst a nevyrábí dost procesorů, aby to stačilo pro podnikový trh.

Na druhou stranu Ryzeny se hodně povedly a ceny jsou agresivní, kromě toho už i DELL vyrábí herní stroje s AMD. Až se vyprodají staré zásoby u ostatních výrobců a obnoví nabídku novými modely, může jich bát víc. Zatím se prodávají jen prár měsíců, nejsou na trhu serverové a Treadrypery, to může vnímání AMD změnit.
Odpovědět2  1
Jestli srovnáváte efektivitu ta na stejných tektech a jestli celkový výkon, tak bez přetaktování. Nehledě na to že Ryzen je levná platforma s dvoukanálovým řadičem pamětí, kdežto Core­-X je Hi­-End se čtyřkalálovým řadičem a podstatně dražšími deskami. Faktem zůstává že ve střední třídě AMD nabízí až osm jeder proti čtyřem u intelu. Teprve Threadriper je odpovídající soupeř.
Odpovědět9  1
Ale pořád tam bude problém s plochou kontaktů a průřezem kabelu na daný proud, to je fyzika, tu neokecáte
Odpovědět1  0
nevim nevim, dok to podle mne nahradit nemůže
Odpovědět0  0
Taky jsem se tomu proudu divil, ono si to stačí srovnat s kabely od PC zdroje. Pokud už někdo není elektrikář.
Odpovědět0  0
128 bit ­- to utčitě ne, podle toho by totiž nové Intel Core musely být 256 bit a některé Xeony 512 bit, podle AVX jednotek. Ale všecho jsou to stále 64 bit procesory. Protože umí max 64 bit přesnost a adresují též 64 bitově. Mimochodem AMD bude umět taky 256 bit vektory ­- 2 128 bit jednotky se spojí v jednu.
Odpovědět0  0
V rozpadu určitě není. Už se dostali z červených čísel a do budoucna je to čím dál lepší. Všechny ty kecy, že krachují byly vycucané z prstu. Jistě museli restrukturalizovat a šetřit, ale z dlouhodobého hlediska jim to pomůže.
Odpovědět0  0
Ty se postupně určitě objeví taky, ale dokazuje to, že lidé co si mysleli, že se 8. jádro AMD nedotáhne ani na 4. jádro Intel šeredně pletli.
Ostatně, kdyby se podívali na architekturu ZEN, tak by něco takového ani tvrdit nemohli. Jen se ukazuje že stavět procesor od základu byl dobrý tah.
Odpovědět0  0
Mám dojem, že v té době obecně nebylo tolik mediálních masáží. Částečně i proto, že internet v té době nebyl zdaleka tak rozšířený. Ale konference byly už tehdy. Jen né tolik hype
Odpovědět0  0
Multi Threading AMD se určitě nebude jmenovat Hyper Threading ­- to má Intel registrované.
Odpovědět0  0
Souhlas, jen k té spotřebě, pracující člověk s rodinou určitě nemá zapnutý PC 10 hodin denně, někteří ani o víkendu. Takže ta doba, kdy se začne nevyplácet, bude mnohem delší.
Odpovědět1  0
GogoX ­- většina zákazníků bere, co doporučí kamarád nebo prodejce. Tím se vysvětluje proč se prodalo tolik P4 v době, kdy to byl horší procesor a proč tolik vede nVidia proti ATI ­/ AMD. Né vždy měla nVidia lepší grafiky.
Odpovědět0  0
Nesouhlasím Athlony od těch prvních až po začátek 64 bit byly lepší než P4 se kterým se Intel dost dlouho trápil. Intel měl v té době vizi, že dostane do desktopu Itanium, což by z hlediska 64 bit asi bylo lepší, ale AMD prosadilo x86­-64 kvůli zpětné kompatibilitě. V té době přeci AMD mělo i dražší CPU než Intel. A podle některých bylo AMD lepší i v době 486.
Odpovědět1  0
Přidal bych info o chystaném 10 ti jádru do desktopu Intel ­- je to z oficiálních zdrojů. Intel o výkonu ZEN samozřejmě ví a chystá se na něj. Jen mi přijde zajímavé že Intel na 8. jádro potřebuje 140W a AMD stačí 95W. Efektivita asi bude hodně slušná.
Odpovědět0  0
Ashes od 6. vláken špatně škáluje, 8. vláken proti 6. je malý rozdíl, 16. proti 8. je dokonce propad výkonu. Navíc se jednalo o test inženýrského vzorku na nižších taktech.
Podle testů renderu je výkon na úrovni 8. core Broadwell­-E. Já jsem to tušil delší dobu, ale nikdo mi nevěřil.
Odpovědět0  0
Výsledky R15 už AMD komentovalo před několika měsíci, mělo to vycházet cca na 90 % Broadwell­-E, možná i víc, už si to nepamatuju, ale málokdo tomu věřil. Psal jsem to někde do diskuse. Přímo se psalo o dvojnásobném výkonu FX8350, z toho to jde odvodit.
Odpovědět0  0
Uvědomuje si tady někdo, že srovnáváte nereferenční 1060 a referenční 480. Aspoň podle těch recenzí ­(četl jsem jich asi 9, to tak většinou je)
Odpovědět0  0
některé nereferenčních GTX 960 taky překračovaly odběr z PCIe, je to už dva roky a nikdo z toho aféru nedělá, ale v případě AMD se to rozmázne
Odpovědět0  0
já jsem měl víc AT­/AMD grafik, než nVidia a žádných potíží jsem si nevšiml
Odpovědět0  0
Do té doby bude víc DX12 a Vulcan her a to pořadí taky zamíchá, krom toho přijde levnější RX470 s lepším poměrem výkon­/spotřeba..., ta by mi na to moje full­-HD stačila
Odpovědět0  0
dolar stoupá, kromě toho GeForcky 1000 jsou v reálu taky dražší, než nVidia uvádí
Odpovědět0  0
Nevím, jak RX 480 zklamala, výkon mezi GTX 970 a 980 má je srovnatelná s 390 a přitom nahrazuje 380 proti které má mennší spotřebu, sice nemá takovou efektivitu, jak si někteří mysleli, ale to se má týkat až RX 460 a 470. Udivilo mě jen provedení napájení. Že nebyly doladěné ovladače ani ne. Krom toho zatím byla testovaná jen reference proti nereferenčním kartám a nVidia přiznala, že na testy posílá karty, které mají proti prodejním vyšší takty. Přitom podle řady recenzí už teď má RX 480 nejlepší poměr výkonu a ceny.
Odpovědět0  0
Je zajímavé, že některé GTX 960 měly tak zvýšený odběr na PCIe a nikoho to netrápilo ­- přitom se o tom psalo. Jak je vidět, žádnou desku to neodpálilo. Uvidíme, jak budou řešené nereference.
Odpovědět0  0
Mají být dražší než RX480 a to se jedná o referenční, zatím to je to tak, že reálná cena je vyšší než doporučovaná, a uvidíme, jaký bude výkon pod DX12 a Vulkan. U řady 900 nVidia ztrácela, u řady 1000 pokud vím neztrácí, ale ani nezískává výkon pod asynchronními shadery.
Odpovědět0  0