Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od m.snapka
...je, že s velice vysokou pravděpodobností potřebujete na základní desce podporu neznámé funkcionality ­"PCIE bifurcation­", což je vlastně umělé rozdělení slotu na 4 samostatné sloty. Jinak 3 ze 4 disků nebudete schopni ani inicializovat ­(neuvidíte je vůbec ve správci zařízení­). Už jsme si spálili zobák my, tak to nezopakujte. Šťastné a veselé!

Za Sodexo IT, Marek Šnapka.
Odpovědět1  0
Až na to, že opravné BIOSy na C2D už nikdo nedělá dobrých 5 let.
Odpovědět0  0
Tady je palivo standardní Uran 235 používaný v elektrárnách. Dřívější reaktory jely na Pu 238, které je poněkud vzácné, protože jde o umělý produkt, který je drahé vyrobit.
Odpovědět1  0
...alias ušetříme na IT, stejně dělají kulový :­-­) Kdo měl tu čest s Honeywellem nebo jinou indickou pracovní skupinou v IT, ví, jaký mají přístup k práci. Nedivím se, že to tak dopadlo.
Odpovědět3  0
Abychom byli korektní, OFDM je u wifin použito už od dob 802.11g. Novinkou bude pouze vyšší granularita využití kanálů ­- v současné době je kanál považován za jeden fyzický stream, tímto krokem bude kanál považován za sadu fyzických streamů.

Aplikováno do praxe: AP dnes umí využít celý kanál pro jedno zařízení ­- komunikace na jednom kanále tak probíhá stylem ­"jeden klient mluví na router, ostatní poslouchají, router poslouchá­" ­(resp. pro vysílání: ­"jeden klient poslouchá, ostatní taky, ale je jim to jedno, páč to není určeno jim a router mluví­"). S novinkou to bude ­"více klientů mluví ­(na oddělených subkanálech­), router poslouchá více klientů na příslušných kanálech a zároveň jiní klienti mohou poslouchat, protože jim router může přímo forwardovat data skrze jiné antény.

Pro úplnost bych však doplnil, že routery již dávno neoperují pouze na jediném kanále, ale že disponují od dob 802.11ac MU­-MIMO, čili že využívají rozdělení datových toků do­/z AP mezi více kanálů v reálném čase pod jediným SSID. Potenciální výhodou nového řešení bude možnost zúžení šířky pásma při zachování stejné odezvy ­(scénář forwardu mezi dvěma klienty skrze AP tak může probíhat na jediném kanále ­- 2×MIMO AP tak může tok rozdělit na dva samostatné ­(každý klient 1 anténa­) a ostatní na spektru tak mohou fungovat nerušeně­).

Jednoduše shrnuto: zvýšíme airtime per channel, snížíme bandwidth.
Odpovědět0  0
Watt není jednotka energie, ale výkonu. Jestli udáváte energii, tak to můžete udělat v Joulech nebo watthodinách, popř. lidu srozumitelnějších kilowatthodinách a podle současné energetické normy v megawatthodinách...ale rozhodně ne ve wattech.
Odpovědět1  0
ty chladící ventilátory musí být úchvatné...
Odpovědět0  0
Je to plasma. Podobnou strukturu jsem našel u Panasonic VIERA TX­-PR54Z11.
Odpovědět0  0
Zdravím pánové, je mi potěšením číst si nové články o WiFinách, byť prozatím 90% informací znám, jelikož v každém článku najdu novou věc, a to je ten podstatný fakt. Dělám na toto téma SOČku, osobně bych možná rozvinul oblast šifrování ­(statické i dynamické klíče, výhody, nevýhody...­) a jeho vlivu na přenosové rychlosti. Také by nebylo od věci rozepsat se o jednotlivých technologiích použitých na fyzické vrstvě, jelikož podle mě málokdo ví, co je to FHSS, DSSS, OFDM, apod. Jinak perfekt, chválím! ;­-)
Odpovědět0  0
Spíše než toto by mne zajímalo, kde se zde jednoho dne z ničeho nic objevil pan Doležal a začal na nás chrlit kromě informací své leckdy poněkud zavádějící názory typu Radek Hulán ­(pro ty méně znalé...zkuste to googlit­). Do aktuality patří ověřené INFORMACE, ne OSOBNÍ NÁZORY. Pokud Vám to pan Vítek neřekl, zkuste se jej zeptat. Kromě toho ale souhlasím s předchozím příspěvkem ­- myslím že osobní PC od firmy IBM jsem viděl naposledy asi 5 let zpátky při jeho recyklaci... IBM se totiž zabývá poněkud jiným sektorem trhu s IT. ­(jo, a P4ky v kanclu? To by musel být admin blbec aby zaměstnancům dával herní mašiny...do kanclu stačí P3@ 700 MHz s 256 MB RAM a grafikou S3 Trio; pro Pražáky Intel Atom N230 ;­-­) ­)
Pardon, ale tohle jsem při čtení Vašich příspěvků dusil pěkně dlouho. Ave
Odpovědět0  0
Nevím jak staré jsou teda chipsety 785GT, ale připadá mi to jako výprodej starého zboží... Něco na způsob Intelu, který se snaží udat své staré i945GSE ve většině netbooků druhé nebo třetí generace, tím myslím desky s Atomy N270. Co myslíte?
Odpovědět0  0
Myslím si, že 17°C není u některých notebooků zase tak přehnaná hodnota. Vlastním netbook Lenovo S10e a ten si hlídá teplotu CPU na 50°C, přičemž při přetaktování grafiky se teplota může vyšplhat na 60°C, což při použití chladicí podložky není reálná hodnota. Pokud bude mít dobrou konstrukci a průvan, 17°C klidně stáhne. Sice to nebude na moji desítku, ale u patnáctek s C2D to je hodnota tím tuplem reálnější.
Odpovědět0  0
Oukej, dík za info, všiml jsem si akorát nápadné podobnosti s tím, co jsem právě držel v ruce, že... :­-D
Odpovědět0  0
Soudruzi, tak nevím jestli mne klame zrak, ale když na to tak koukám, tak kromě nové elektroniky a různých designových blbůstek můžete shledat zajímavý fakt, že konstrukční prvky nápadně připomínají Lenovo S10e, jehož jsem také vlastníkem. Perforovaný plech na výfuku, kompletní napájecí systém ­(adaptér, uchycení baterky, stejné napětí a podle mne i články v baterce...­), 100vka síťovka, 1,3MPix kamera, 160GB na disku... Oukej, pár novinek ­- grafka co neumí prd, ale rovnou dva prdy a možná i HD video ­(:­-P­), CPU a klávesnice... Že by se dalo MSI při výrobě netbooků na stejnou cestu jako Primecooler při výrobě chladičů? Myslím že nápadná podobnost výrobků těchto firem je do očí bijící... Čest HW :­-D
Odpovědět0  0