Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od M0RGAN (2)
Od změny barevné teploty monitoru jsou aplikace jako třeba IRIS iristech.co a možnost si naprogramovat denní režim.
Taky se mi osvědčily obyčejné nalepovací LED pásky do USB, co si nalepím ze zadní strany monitorů a osvětlují tak zeď za nimi.
A nově jsem si pořídil ­"chytrou žárovku­", ovládanou přes mobil, kde si měním barevnou teplotu a intenzitu světla, takže si v průběhu dne přizpůsobuju světlo v místnosti, jak mi to vyhovuje. Nezávisle na světle venku.
Odpovědět0  0
Zajímavé je, že pro veškeré zboží dovážené do EU platí ty samé regulace. Jen jinde jsou lidi ochotni pracovat za nižší peníze :­-­)
Tak zrovna ČR je socialističtější než EU, ne náhodou EU vadí komunistům z celé Evropy.
Odpovědět2  9
To je totiž tím, že v EU se všechno musí rozhodovat kompromisy a to i s takovými státy, jako je Česko nebo Maďarsko. A to se pak těžko dohaduje na čemkoliv smysluplném a dlouhodobě stabilním.
Kdyby EU měla centrální vládu s pravomocemi amerického prezidenta, to by mohla jako superstát fungovat rozhodně efektivněji. Takhle je to jen aliance drobných národních státečků, které se sice rozhodly spolupracovat, aby spolu nemusely neustále válčit, ale pořád je řízení velmi decentralizované.
Odpovědět2  13
Klasické chladiče jsou stavěné na vysoký tlak vzduchu od rychle se točícího ventilátoru, což generuje zvuk. Když je někomu ­(mně­) tento zvuk nepříjemný, tak se poohlíží po jiném řešení.
Doteď jsem měl Zalman FX70 na 6700K a zvládl ho bez throttlování uchladit i na zcela pasivní řešení v otevřené i uzavřené skříni Fractal Define R5 s výchozími ventilátory. A když jsem mu přidal pomaloběžný 12cm ventilátor, tak to bylo naprosto tiché a přitom nízké teploty i v zátěži.
Teď se chystám vyzkoušet už neprodávaný Zalman FX100 na Ryzen 5600X, až dorazí z Číny, jestli ho rozchodím na AM4 a vyšších RAMkách. Případně ještě s pomaloběžným 92mm ventilátorem.
Masivní pasiv totiž umožňuje chladit cpu i v nízkých otáčkách ventilátoru, tedy zcela neslyšně a není k tomu ani zapotřebí vodníka. Jen je k tomu potřeba větší prostor a ideálně skříň s dobrým prouděním vzduchu.
Odpovědět1  0
To je konečně pořádný pasiv :­-D
A já mám obavu ze 770g chladiče, přitom tenhle má hned dvojnásobek :­-D
Odpovědět0  0
To je ještě větší obluda :­-D Už mám objednaný z Alíka ten FX100 za €50, takže jestli bude fungovat, budu spokojený. Těch 75W příkonu Ryzenu by to mohlo uchladit i pasivně, jen na tři větráky skříně. A přikoupit 92mm ventilátor už se pak dá vždycky.
Zajímalo by mě, proč GB uvádí jako maximální hmotnost chladiče 450g, když snad všechny výkonnější váží víc? Aby se zřekli nároků na reklamaci u zničených desek? Protože podle mě ty desky musí být dimenzované na větší zatížení, proto se taky používá backplate.
Odpovědět0  0
No já s tím FX70 měl super zkušenosti, 6700K bez throttlování dokázal udržet i ve stress testu od Aida64 po dobu deseti minut, jen na vysoké teploty. S tím pomalým ventilátorem i bez něj.
Já si právě do nového počítače pořídil Noctua NH­-U12S chromax.black a hlučné v zátěži to teda je i v zavřené bedně, měl jsem koupit něco s větším pasivem a nižšími otáčkami.
Na Aliexpressu jsem ulovil Zalmana FX100, u kterého píšou ­"zaručeně kompatibilní s AM4­" :­-D Takže jsem rovnou objednal pro jistotu i AM4 backplate a možná to budu muset nějak poštelovat. Ale přidám 92mm větráček na 300 otáček a bude zase ticho. Akorát je to teda masivní kráva, 770g bez větráčku. A Gigabyte ke svým deskám píše maximální hmotnost chladiče 450g :­-D Což teda překračoval i předchozí FX70. A co jsem se tak díval, tak někteří tam narvou klidně chladič přes kilo, takže když s tím počítačem nebudu dělat crash testy, tak by to desce nic udělat nemělo. A mně se prostě vzhledově líbí :­-­) Teda jestli se pod něj vejdou RAMky, přinejhorším skončí někde na výstavce, no :­-)
Odpovědět0  0
Tyhle malé hučáky ke mně teda nesmí, já rád TICHO. Předchozí počítač jsem tak měl na Zalman FX70 s přidaným pomaloběžným ventilátorem ­(300 nebo 500 rpm, už nevím­), když jsem stavěl teď nový s Ryzenem 5600X, tak jsem ke své nelibosti zjistil, že se teď žádné velké pasivy nedělají. :­-­( Přitom to moje řešení krásně uchladilo 90W TDP a bylo to naprosto tiché, i při otevřené bedně nebylo metr daleko slyšet vůbec nic, pokud se zrovna neprobudil HDD ze zimního spánku. Dát si do počítače něco takovéhoto, tak bych lezl i po stropě.
Odpovědět2  0
Mě spíš překvapuje, že se jimi neplatilo doposud. To jako lidé platili svými běžnými platebními kartami?
Odpovědět3  1
Já si Ryzen 5600X objednal pár dní po uvedení na trh a za dalších pár dní jsem jej měl.
Odpovědět1  1
Řekl bych, že 12V stejnosměrného napětí je poněkud bližší k 3,3V a 5V rovněž stejnosměrného, než je jim 110­/230V napětí střídavého.

Tak třeba nabíječky mobilů do nich pouští 5V ­(no dobře, v rámci Power Delivery už i víc, každopádně pořád stejnosměrného­), přitom baterka v mobilu má taky 3,6V. Ale nikdo tam nepouští 110­/230V, že? :­-)
Odpovědět0  1
Youtube Premium funguje bez reklam. A jelikož je příplatek jen 20 korun měsíčně k YT Music Premium, tak to pro mě byla docela jasná volba. A je pokoj.
Celkově by se mi líbil nějaký agregovaný systém, kam bych platil třeba $50 měsíčně a měl k dispozici veškerý běžný obsah, nyní placený reklamami, zcela bez reklam. A těch $50 by se přerozdělilo mezi autory obsahu podle jeho využívání. Takhle agresivní reklamy člověka akorát nutí používat blokovače a někdy to pak zlobí.
Odpovědět2  0
Já už svůj 5600X bez problémů mám a nepotřeboval jsem překupníka :­-­)
No a kamarád si zase odlovil sedmičkového Ryzena i RTX3080.
Takže zas tak hrozné to nebude.
Odpovědět0  1
Já stavím po pěti letech celý nový počítač, když se sešly nové procesory i grafiky od NV i AMD. Tak čekám na realitu a jelikož CPU bude právě Ryzen, nejspíš zrovna tento 5600X, tak to vidím někdy kolem Vánoc, možná v lednu. Až podle těch grafik a reálného srovnání na desce s pětkovým Ryzenem.
Odpovědět0  0
Ano, tak ­"ruka trhu­" funguje, takže proč je Nvidia a AMD neprodávají samy za vysoké zaváděcí ceny, které během pár týdnů klesnou na ­"doporučenou úroveň­"? Vydělají o něco víc, mně by to přišlo naprosto v pořádku a spekulanti se přesunou jinam. Pokud je obrovský převis poptávky nad nabídkou, tak by výrobce měl karty správně prodat tomu, kdo v aukci nabídne nejvíc. A už mu má být jedno, jestli je to konečný uživatel, nebo obchodník, který jej konečnému uživateli s nějakou marží ­(a vlastním rizikem, že na tom prodělá­) teprve prodá. Výrobce ať se radši snaží co nejvíc vyrábět, aby uspokojil poptávku a tím si co nejvíc vydělal.
Odpovědět0  1
Tak ty spekulanty nikdo nepodporujte ­(nekupujte od nich­) a ono je to přejde a místo zisku budou prodávat se ztrátou. Kde je problém? Ať lidé rozhodují vlastními penězi. A jestli je někdo ochoten za totéž zaplatit víc za pocit exkluzivity, pak bych viděl zcela v pořádku, aby za zvýšené zaváděcí ceny prodávaly i přímo oficiální obchody.

Naopak mi přijde nebezpečné, když si výrobce či prodejce chce vybírat, komu prodá své zboží a komu ne. Příště se bude rozhodovat podle politických názorů­/náboženské orientace­/barvy očí či pleti zákazníka...?
Odpovědět0  1
Ehm, nefungují na tomto principu náhodou VŠECHNY obchody, snad s výjimkou několika málo podnikových prodejen? Tedy že nakupují u výrobců, aby dál prodávaly se ziskem?
Odpovědět2  0
Nabídka a poptávka je přece základním smyslem kapitalismu. A že to někdo vykoupí, aby to zkusil prodat dráž? Tak ať ­- jeho věc. Kdo to chce mít okamžitě, tak si holt připlatí klidně dvojnásobek, kdo si může pár týdnů počkat, tak sežene kartu za normální cenu. O co jde?
Odpovědět3  1
Nechápu toto uvažování. Já to, aby se nové Radeony povedly, přeju především nám ­- zákazníkům.
Ani jednomu výrobci nepřeju nic špatného ­- naopak si přeju, aby se oběma dařilo zlepšovat technologie a vzájemně si konkurovat.
Ani AMD není charita, takže jestli jeho náskok v procesorech bude trvat delší dobu, tak taky začne zanedbávat vývoj a bude raději dolovat peníze ze stávajících technologií. Tak totiž kapitalismus funguje. Ani AMD není charita.
Odpovědět3  0
Nebo Lister na rotopedu :­-)
Odpovědět2  0
Zelený skřet něco skladem má, ale s vyšším časováním. Pak 64 GB DDR4 4000 stojí stejně jako 32 GB. To mě ani nenapadlo se dívat :­-D Každopádně komu není líto dát za paměť 15 tisíc, tak si může koupit dva 32 GB sety :­-­)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Já už pět let používám 32 GB ­(4x8­) a teď budu kupovat nový PC, tak sice asi půjdu zatím zase do 32GB, ale ve dvou modulech, abych mohl další dva dokoupit v případě potřeby. Zas tak moc víc by to žrát nemělo, takže jen omezení, aby se chladič vlezl pod chladič procesoru :­-)
Odpovědět1  0
Paměti DDR­-4 3200 32 GB začínají na třech tisích, DDR­-4 4000 32 GB začínají na osmi tisících. Nejsem si jistý, že bych chtěl tolik připlácet, to bych raději koupil 64 GB :­-­)
Třeba při pohledu na měsíc starý článek. https:­/­/www.svethardware.cz­/recenze­-ram­-vs­-herni­-vykon­-vyplati­-se­-3466mhz­-pameti­/52843
Odpovědět1  0
Tak o tom silně pochybuju, tam je za to prezidentský úřad ­- bez ironie.
Odpovědět1  0
Samozřejmě, že ještě existují zákazníci pro podobné disky ­(ostatně i v cloudu je to fyzicky na něčem­), ale do domácích počítačů jsou disky potřeba stále méně a méně ­- klesající prodeje hovoří jasně.
Odpovědět0  2
No já ty větší disky ještě z dřívějška mám, ale poslední koupený asi 2012­/3, od té doby už kupuju jenom SSDčka. I zálohovací mám externí 1TB SSD, co nosím všude s sebou :­-­)
Co jsem přestal stahovat filmy a když, tak jen občas nějaký, tak jsem přestal mít hlad po diskové kapacitě.
Odpovědět0  1
Pro mě teda nejsou podstatné nm jako takové, ale poměr výkon­/cena a celková spotřeba v čase při totožném využití, protože i ta tvoří definitivní cenu a to dost výrazně.
Odpovědět7  0
Myslím, že můžete být v klidu. Nvidia ze začátku bude mít jen omezené množství grafik na trhu a než jich stihne vyrobit a dodat dostatek, tak už tady dávno budou výsledky karet od AMD.
A třeba já zrovna na konjunkci grafik AMD­/Nvidia s novými procesory Ryzen čekám, takže někdy později na podzim bude nový počítač. No a grafiku si budu vybírat podle výhodnosti, proto si počkám na oba tábory.
Odpovědět2  0
Technická: za to, že minule vyhrál Trump, nemohli voliči ­(skoro o 3 miliony víc jich hlasovalo pro Clinton­), ale volební systém. Přesto Demokraté výsledek respektovali. Od Donalda by se totéž čekat nedalo, ten sám zpochybnil i volby minulé a letošní rovněž, třebaže ještě neproběhly.
Odpovědět1  0
Ideálně rovnou reálné testy GF 3060 a odpovídající konkurenci od AMD, ať si můžu postavit nový počítač :­-)
Odpovědět1  0
To je tak, když se chronický dezinformátor a konspirační teoretik stane nejmocnějším mužem světa. :­-)
Odpovědět3  3
Já si nejsem úplně jist, jestli Donaldovi ten úplný zákaz Windows 10 projde.
Odpovědět0  0
Třeba pro mne je jednovláknový výkon pořád docela podstatný, protože používám několik specializovaných starších aplikací, které prostě využívají jen jedno vlákno. Takže díky vícejádrovému procesoru jedou klidně dvě paralelně, ale reálného zrychlení dosáhnu právě tím zvýšením výkonu každého samostatného vlákna a ne co největší paralelizací.
To je taky důvod, proč jsem doposud neměl motivaci upgradovat Core i7 6700K. Chystám se k tomu až letos s Ryzeny 3.
Odpovědět0  0
Takže fakt, že KLDR vlastní jadernou bombu, popírá jiný fakt, že je to zaostalá země, trvale závislá na zahraničních zdrojích potravin ­(USA jsou největším humanitárním dárcem v KLDR­)?

Rusové se už pěkně dlouho drží na špici ve zbrojení ­(a tam hackeři patří­), zatímco běžný Rus žije tak, že bychom to u nás označili za bídu.

Různá ­"proruská­" individua u nás Rusko neustále vychvalují a haní západ a obzvláště EU, ale kolik z vás se do toho ruského ráje na zemi odstěhovalo? Pár nejpomatenějších jedinců a to je všechno.
Odpovědět3  3
Dívali se za ledničku? Když něco nemůžu najít, je to skoro vždycky tam.
Odpovědět0  0
Kdy konkrétně se tak dá očekávat něco jako Ryzen 4700X­/RTX 3060 ­(či ekvivalent od AMD­)? Zrovna čekám na konjunkci nových generací, že si po pěti letech koupím nový stroj, takže očekávám letos na podzim.
Odpovědět0  0
V Rusku je za teroristu označen i člověk, který mlčky stojí na náměstí a drží plakát, který je režimu nepohodlný ­- například požadující svobodné volby. To je tam trestný čin.
Takže s tím, koho za teroristu označuje Rusko, bych byl extrémně opatrný. Samo Rusko totiž lze právem označit za teroristický stát ­- třeba za dodávání materiálu teroristům na Ukrajině. Sestřelení civilního MH17 má Rusko přímo na svědomí.
Odpovědět5  4
Tak mě napadlo, jak se definuje ­"povrch­" plynných obrů nebo hvězd? Přece jen třeba okrajové části Slunce jsou už v podstatě vakuum. U plynných obrů taky přece musí být nějak definováno, kde končí a už začíná okolní vesmír. U pevných planet je to jednoduché: rozhraní povrchu a atmosféry.
Odpovědět3  0
"šlo o projekt, který si zadala energetická společnost Chevron. Ta chtěla simulaci toho, jak fungují ropné rafinerie, aby lidé lépe chápali jednotlivé souvislosti v celém komplexu.­"

Tak buď se změnil obsah článku, nebo máte solidní problém s chápáním :­-)
Odpovědět0  0
To je ale stejný důkaz jako tohle, že není žádný problém cinknout i prezenční volby. Třeba zde dostal jeho kamarád Vladimír nejprve 380% hlasů voličů a po opravě z toho udělali 532%.
reuters.com­/article­/us­-russia­-election­-fraud­-exclusive­/exclusive­-at­-a­-russian­-polling­-station­-phantom­-voters­-cast­-ballots­-for­-the­-tsar­-idUSKCN1BN15P
Odpovědět0  1
Taky už mě svrbí prsty, že bych konečně vyměnil svůj 6700K a GTX960 za něco novějšího. Na druhou stranu, pak moje pracovní morálka půjde dolů a budu zase hrát hry :­-D Takže možná abych si tu grafiku radši ponechal :­-)
Odpovědět0  2
Ceny v článku se mi nějak nezdají. YT music premium stojí 159 Kč a YT premium ­(hudba + klasické YT­) stojí 179 Kč na jeden účet.
Ceny v článku jsou zřejmě za rodinné členství, to stojí 229­/269 Kč.
Odpovědět0  0
Ilegálně není zadarmo. Stojí to čas a energii na různých warezech a risk kdejakých breberek do počítače ...
Používám Google Music, už několik let, na podzim jsem přešel na YT music a nově už ho mám i jako YT premium. Těch 179 korun za měsíc za YT+YT Music premium není zas tak moc ­(v článku jsou zřejmě ceny pro RODINNÉ členství­), funguje mi to na všech zařízeních s mým Google účtem a zásadní výhodou streamované hudby je, že je tam obrovská kolekce, kde jsou jednotlivé písničky žánrově i na základě lajků jiných uživatelů spřízněné, takže já OBJEVUJU spoustu nové hudby. To je ten největší přínos stream music. Google tomu říká ­"rádio­". Takže když se mi nějaká písnička líbí, dám lajk a spustím rádio. A pouští mi to spřízněné písničky a lajky­/dislajky ovlivňuju, co mi bude hrát i v budoucnu.
Samozřejmě, že když si chci pustit něco konkrétního, tak není problém. Navíc mám celou kolekci olajkované hudby automaticky staženou v mobilu, takže si ji pouštím klidně offline i v metru.

Streamovaná hudba je navíc alternativou zakupování jednotlivých alb a kolik alb si člověk koupí za 2150 korun ročně? Moc ne, že? A kolikrát je schopen to album poslouchat znovu a znovu, než se mu zprotiví? 10X? 20X? To je asi tak limit. Když chce někdo krást, tak prostě krást bude, i když to už nedává ani finanční smysl. To je jeho rozhodnutí.­'­'

e: někomu ­"zadarmo­" přijde platit konzumováním reklam ­(třeba na YT, i když tam je umí blokovat doplňky do prohlížeče, ale co v mobilu?­). Je to ve skutečnosti jen jiná forma platby a já dávám přednost ­"premium účtu­" před otravnými reklamami.
Odpovědět1  0
Zdroj růstu cen bych hledal primárně zde https:­/­/www.kurzy.cz­/kurzy­-men­/grafy­/ a stejně tak i rozbory :­-)
Odpovědět2  0
Použití takového procesoru bude vskutku výhodou, protože pro něco takového se bude obtěžovat hledat díry leda NSA, ale rozhodně ne běžní hackeři, motivovaní touhou se obohatit.
Tedy ochrana v podstatě stejného ražení jako uživatelů Linuxu.
Odpovědět2  2
Zaručeným lékem na koronavirus, ale i rakovinu a další neduhy, je konzumace jater konspiračních teoretiků.
Bon appétit!
Odpovědět1  0
Předpokládám, že i kdybych si teď kupoval Ryzen 7, tak tam stejně narvu aftermarket chladič za 1500. Stejně jako jsem to udělal s Core i7 před čtyřmi lety. A to mi ještě pořád stačí, i když už pokukuju právě po tomhle upgradu, ale to je jiná debata.
Psal jsem o chladičích. Ano, dá se narvat boxovaný chladič z vyšší řady na řadu nižší a natvrdo tomu snížit otáčky. Ale to jaksi nedává smysl, proč se k těm procesorům natvrdo přidávají a neprodává se to radši bez nich ­- zbytečný odpad.
Odpovědět0  0
Já jen nechápu, proč se ty boxované chladiče vůbec přidávají, když to stejně letí do skříně a místo toho jde nějaký chladič od jiného výrobce. Naposled jsem nedávno otci stavěl počítač na Ryzenu 3200G a ten chladič prostě dělal kravál, takže tam místo něj šel Spartan 3 Pro a je ticho. A vlastně si ani nepamatuju, kdy naposledy jsem dobrovolně používal chladič přibalený k procesoru. Ty fakt může používat dobrovolně leda někdo, komu je úplně jedno, jak hlučný bude mít počítač.
Odpovědět0  0
No každopádně by AMD mělo taky začít generovat nějaký zisk ­(ve vlastním zájmu­). I když je teď Intel v hlubokém útlumu, tak má pořád zisk cca 100x vyšší a o poptávku po svých procesorech evidentně nouzi nemá, když má větší poptávku, než stíhá vyrobit.
Odpovědět3  2
Zapomněl jste ještě na drobnost: odpojit od Internetu. Pak stačí provozovat klidně Windows XP a uživatel je v bezpečí :­-)
Odpovědět14  1
Ano, i dnes mají lidé problémy s tím, že jsou možné obě varianty
https:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/Dekáda
"V současném užití obvykle znamená desetiletí. Tedy desítku let, a to pro náš letopočet nejčastěji desetiletí od roku s nulou na konci ­(například 1960–1969, ­"šedesátá léta­"), případně začínající rokem končícím pořadovou jedničkou ­(například 1961–1970­)"
Odpovědět2  0
Naposledy jsem kupoval nový ultrabook ­(nakonec Surface Pro­) letos na jaře a počet prémiových ultrabooků ­(takový stroj, který se mi nerozpadne týden po záruce­) s Ryzeny, které jsem dokázal na našem trhu najít, se blížil... nule. Takže jestli se od té doby něco zásadně nezměnilo, tak by bylo načase, aby s tím AMD něco udělalo.
Odpovědět2  1
Zrovna mám obdobný objednaný od Dellu ­(U4919DW­) a rozhodně půjde přidělat na Ergotron LX HD Sit­-Stand Desk Arm.
Ramena od Ergotronu používám už tak 8 let a už nechci jinak :­-)
Odpovědět0  0
Nemůžu si pomoct, ale o tom, jak je Linux dostatečně konkurenceschopný Windows a je jen krůček od toho, kdy se bude masově používat i mezi BFU, se mluví minimálně posledních 20 let. A BFU Linux používají leda tam, kde ani nevědí, že se o Linux jedná ­(třeba Android­), ale na PC fakt ne.
Odpovědět5  3
Akcionářem Intelu? Zisk Intelu za aktuální ­(třetí­) kvartál je 6 miliard dolarů, Nvidia 900 milionů dolarů a AMD? To má zisk 120 milionů dolarů.
Takže akcionáři Intelu jsou ti poslední, kdo by si mohli stěžovat. Naopak ­- být akcionářem AMD, tak se ptám, kde jsou zisky, když má teď AMD lepší procesory než Intel. Intel si na nedostatek poptávky nestěžuje ­- naopak ji nestačí ani uspokojit a proto potřebuje rozšiřovat kapacitu výroby. Mimochodem ­- AMD už továrny nějaký ten rok nevlastní, ale vyrábí u jiných firem a evidentně mu to prospělo, takže proč by nemohl Intel část své výroby outsourcovat?
Odpovědět1  1
AMD je teď na výsluní, ale přesto je čistý zisk Intelu za druhé čtvrtletí 2019 přes 4 miliardy dolarů, Nvidie asi půl miliardy dolarů, AMD asi třicet milionů dolarů. A vo vo vo tom to je.
Jinými slovy: K čemu je AMD aktuální technologický náskok, když musí neustále dopovat své produkty nízkými cenami, aby se prodávalo, z čehož plyne nízký zisk? A až bude mít Intel zase lepší procesory ­(ne jestli, ale až, protože si může dovolit mnohem větší investice do vývoje­), tak bude AMD zase živořit.
AMD teď musí doufat, že se mu podaří natolik proniknout do trhu ­(a že mu na to Intel poskytne dostatek času­), hlavně u konzervativních velkých firem, že si později bude moci své produkty zdražit a přeměnit je tak v zisk. Tedy pokud to není charita.
Odpovědět2  8
To mu nedovolí antimonopolní úřady. Ne všude jsou tak neschopné a zkorumpované jako ten náš.
Odpovědět10  0
Máte pocit, že by zrovna Čína byla nějakým přeborníkem v ekologickém jednání státu?
Odpovědět1  0
Čistý zisk za Q2 2019: Intel 4,5 miliardy dolarů, Nvidia půl miliardy dolarů, AMD 30 milionů dolarů.

AMD funguje s minimálními maržemi, nebo čím to?
Odpovědět5  9
U platební karty ne, u platební karty APPLE ano.
Odpovědět0  0
To teda sakra problém je. Apple je jenom o designu a v tomto plastovém obalu ta karta prostě bude vypadat vyloženě ošklivě. :­-)
Odpovědět4  0
Vyvinout je jedna věc, vzniknout tam je věc úplně jiná. Pozemský život je schopný přežít uvnitř meteoritů klidně desítky tisíc let letu meziplanetárním prostorem i déle, ale vzniknout tam schopný není :­-­)

Ono se to blbě odhaduje, protože toho známe příliš málo, ale jsem si docela jistý, že i jinde v naší galaxii existuje život, vzniklý nezávisle na Zemi. A vlastně jsem si jistý i v tom, že ve Vesmíru existuje inteligentní život, vzniklý nezávisle na tom pozemském.
Jenže ho klidně další desítky tisíc let nemusíme objevit, jestli kdy vůbec. Ale za posledních 200 let lidstvo udělalo nejen obrovský pokrok v devastaci pozemského ekosystému, který dostalo ­"darem­", ale i ve vědeckém zkoumání. Takže i když teď žijeme v době, kdy je lež důležitější než pravda a názory z nevědomosti jsou důležitější než vědecké bádání, tak i tato doba jednou ­(snad­) pomine a lidstvo se bude soustředit na vědu a výzkum a ještě se posune tak, že si to dnes ani nedokážeme představit. Pokud se do té doby nestihne zničit, k čemuž teď má solidně nakročeno v horizontu pouhé stovky let, pokud se nic nezmění. Život na Zemi schopni zničit, zatím, nejsme, lidskou ciivlizaci ano.
Odpovědět0  0
To je snad nejpitomější úsloví, které existuje. Používá se obvykle k ­"legalizaci­" pomluv a konspirací.
Odpovědět15  0
Čistý zisk Intelu za druhé čtvrtletí 2019: 4,179 miliardy dolarů. Čistý zisk AMD za stejné období: 0,030 miliardy dolarů.

Já AMD fandím, ale navzdory tvrzením jeho fanatickým zastáncům, AMD Intel rozhodně nijak neválcuje, naopak je to stále jen trpaslík. Snad dokáže svůj aktuální technologický náskok přetavit i v nějaký rozumný zisk a vybudování stabilní firmy, jinak zase Intel přijde s novou technologií ­(jako tehdy s procesory Core­) a AMD může být znovu před bankrotem.
A že s něčím Intel přijde je jisté, prostředků na vývoj má dost a teď i docela silnou motivaci.
Odpovědět0  1
A kolik procent uživatelů X470 desek bude právě teď měnit procesor? :­-­) Respektive AŽ ho měnit budou ­(protože nakonec to udělají skoro všichni­), kolik procent z takových si ponechá původní desku?
Odpovědět0  3
Většina lidí bude upgradovat procesor a nechá si stávající desku, jo? :­-D
Tak tohle je fakt solidní fail v uvažování a můžete si mě umínusovat dle libosti.
Sám jsem geek a když tak přemýšlím, kolikrát v životě jsem měnil procesor a nechal si stávající desku, tak... možná jednou a ani v tom si nejsem jist. A že jsem těch ­(x86­) procesorů vlastnil rozhodně přes dvacet. A asi v polovině případů to bylo AMD, v polovině Intel.
Odpovědět0  5
Docela by mě zajímalo, kolik procent lidí podle Vás upgraduje procesor za novější řadu a přitom si nechá stávající desku. Obvykle se totiž mění oboje současně.
Odpovědět0  4
Takže ­"vybombardované amíky­", jo? A víte o tom, že USA nám nabídly Marshallův plán, ale komunisti ho, na příkaz z Kremlu, odmítli? Víte o tom, že západní Německo bylo vybombardováno mnohem víc než Československo, přesto po 40 letech budování kapitalismu versus budování socialismu v pozici ruské kolonie, jsme asi tak 20 let pozadu a dodnes jsme to Německo nedohnali? A to ne náhodou a nemůžeme se ani vymlouvat na jiný národ, protože východní Německo je oproti západnímu zaostalé dodnes, i 28 let po sjednocení. A navzdory obrovským dotacím, které každoročně ze západního do východního putují ke srovnání životní úrovně.
Za to taky můžou ­"amíci­", protože něco vybombardovali?
Odpovědět1  0
Ono nejde o to, že by Huawei neuměl vyrobit procesory na ARMu, vždyť to dělá i teď. Ale že je nevyvinul, nýbrž používá licenci. A v okamžiku, kdy o licenci přijde, tak musí přestat vyrábět, jinak se dopustí krádeže duševního vlastnictví a nebude smět prodávat v civilizovaných zemích absolutně NIC. A že si na domácím trhu dovolí prodávat kradené věci, to je možné, ale definitivně si tím uzavře přístup na světový trh.
Odpovědět0  0
Kolečko myši se mačká proti palci položenému na myši, takže stabilita je dostatečná.
Unifying je společný pro všechny periferie Logitech už řadu let, takže v případě ztráty není problém využít a naprogramovat dongle jiný, případně se bude dát snadno sehnat. Tuto sice ne, ale Anywhere MX 2S jsem zkoušel přes bluetooth a tohle rozhraní člověk fakt používat nechce. :­-­)
Přeprogramovat se dají všechna tlačítka.
Ta ­"volba kanálů­" ve skutečnosti je pro připojení k více přijímačům současně, kdy jednu myš mám připojenou k počítači i dvěma notebookům současně a buď tím tlačítkem vespod myši ručně zvolím, které zařízení budu aktuálně ovládat, nebo je možno použít funkci Logitech Flow a ovládat je všechna současně, jako více monitorů u jednoho počítače. Včetně společné schránky. Zařízení musí být v jedné síti.

Používám ji už někdy od konce léta a za mě se tato investice rozhodně vyplatí. Zkoušel jsem před tím nějakého vertikálního číňana za €15 a to bylo naprosto nepoužitelné, řešení od Logitechu je super.
Odpovědět1  0
Tady je o tom pěkná přednáška v češtině https:­/­/youtu.be­/DKH3LOBqI_c
Odpovědět0  0
Kór když 120 GB SSDčka, stačící na systém, stojí pouhých šest stovek.
Odpovědět0  0
Okamura je ryzí politický podnikatel, ten bude tlachat i hlasovat pro cokoliv, z čeho uvidí aktuální zisk. O NIC jiného mu v politice nejde ­- jak už vám ukázal u Úsvitu, teď to ukazuje u SPD a protože lidé jsou nepoučitelní, tak bude ukazovat i u další strany, kterou si založí příště.
Odpovědět1  1
Jen v KLDR? VPN je trestná v Číně, zavádí se její trestnost v Rusku ­- což je mimochodem oblíbená země významné části odpůrců EU... A my si přece dobrovolně vybrali, že chceme ­"stabilizovat společnost po vzoru Číny­", takže půjdeme ještě daleko za to, co rozhodla EU ­- jako obvykle. A pak budeme nadávat na Brusel za ryze české zákony, které po nás nikdo nechtěl. To není nějaké sci­-fi, to je aktuální realita.
Odpovědět1  0
Nějaká naděje na prémiový převracecí ultrabook s Ryzenem 7? Něco kategorie Dell XPS, HP Spectre a podobný, všude jsou pořád jen Intely; Ryzeny se z nějakého důvodu dávají jen do levnějších řad.
Odpovědět1  0
Ten je úplně tím prvním, co mě okamžitě napadlo už na začátku článku :­-)
Odpovědět3  2
Laserový nástupce MX518 tady byl v podobě G400.
Ale mně bez náhrady zrušil výrobu G13. Až mi odejde stávající, tak nebudu mít náhradu :­-(
Odpovědět0  0
Žena přecházela mimo přechod a vstoupila pod jedoucí auto. Vina jednoznačně na straně chodce. Takže naopak měl i Uber žalovat pozůstalé za nebezpečné přecházení ženy mimo přechod a její nedání přednosti jedoucímu vozidlu.
Budu souhlasit s libertariány, ať si každý na vlastní riziko klidně přechází bez pokuty kde chce, ale opravdu NA VLASTNÍ RIZIKO a když vleze ­"pod auto­", které má přednost, tak je viník zcela jasný.
Odpovědět2  0
To si pletete, ty hlasy o vypadnutí jsou silné tak akorát v Česku, které tradičně funguje jako velvyslanectví vůle Kremlu. A ten potřebuje oslabenou Evropu, rozhodně ne sjednocené a silné demokratické státy.
I ten Brexit prošel především na základě ­"pohádek­", které vyprávěli jeho stoupenci. Pár hodin po oznámení výsledku referenda vystoupil vysmátý Farage na veřejnosti a plivl voličům do ksichtu slovy, že jim celou dobu lhal a byli tak hloupí, že mu naletěli. A k tomu to referendum bylo spojeno se setrváním Camerona na postu premiéra. A přesto prošlo jen tak tak.
Stačí teď udělat referendum nové, ve kterém už budou Britové hlasovat o konkrétní smlouvě a bude spojeno se setrváním Mayové ve funkci ­(tedy Brexit a Mayová, nebo Bremain a nové volby­). A garantuji Vám, že Bremain zvítězí a to minimálně 60:40, spíš 70:30.
Podle předpovědí czexiťáků se měla EU z Brexitu hroutit a VB být stabilní a sebevědomá. V realitě je tomu přesně naopak.

Chce to míň číst konspirační weby a víc sledovat reálné dění v Evropě.
Odpovědět1  2
Už dvacet let čtu, jak je Linux ve všem lepší než Windows a jak ho bude používat většina lidí na PC a ono furt nic. Kdyby jej ­"většina lidí chtěla­", tak proč jej nemá, když je navíc ZDARMA? :­-)
Odpovědět3  2
Technická připomínka: hvězda tvoří asi tak 99,8% pozorovatelné hmoty Sluneční soustavy.
K tomu létání k ostatním hvězdám prozatím asi tolik: https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=qoMrv7UBdqg
Odpovědět0  0
Vítr sice má na Marsu velmi vysokou rychlost, ale současně velmi velmi nízkou hustotu kvůli řídké atmosféře, takže to nemusí nic znamenat.
Světlo má taky velmi vysokou rychlost, ale současně mají dopadající fotony velmi velmi nízkou kinetickou energii. Sice použitelnou třeba pro solární plachetnice, ale už ne pro odvátí prachu :­-)
Odpovědět0  3
O několik řádů???
Člověk by neměl používat cizí termity, když je nezná suterénně nebo není v dobré konvici, protože je zde veliké rizoto, že to skončí fiatem. Každý se tváří jako suvenýr, ale vrátí se mu to jako buzerant.
Odpovědět2  0
Proč tak smutný příspěvek? Vždyť je to naopak pozitivní. Pokud Vám stačí 20 let staré hry, tak je rozjedete absolutně na čemkoliv na plné detaily, běžně jsou ty hry navíc k sehnání legálně zadarmo.
Tak máte vlastně obrovskou výhodu oproti těm zmlsaným hráčům, kteří potřebují drahé počítače a ještě platí hodně peněz za hry.

Jinak samozřejmě vstupují do hry takové faktory, jako je nostalgie, inflace a růst mezd. A naopak prudký pokles cen počítačů. Před dvaceti lety stál průměrný počítač několikanásobně víc než průměrný dnešní počítač. A to i v nominální hodnotě, natož té reálné.

Jinak kvalitu dnešních her moc soudit nemohu, protože je už hraju minimálně. Z posledních let mě víc chytla jen pátá Civilizace, Skyrim a GTA V a jinak jsem nic moc nehrál. Líbí se mi třeba Mashinky, ale abych jimi strávil přes deset tisíc hodin, jako onehdy Transport Tycoonem, to se evidentně nestane. Nějak už není tolik času, co tenkrát bývalo :­-D Takže když už něco hraju, tak prosté sudoku nebo šachy proti počítači na odreagování. Onlinovky mě minuly úplně ­- už proto, že si chci jen tak v pohodě zahrát a ne aby mě tam deptali naskillovaní puberťáci, kteří mimo tréninku dané hry nedělají nic jiného a já si nemůžu časově dovolit se jim vyrovnávat :­-)
Odpovědět3  0
Mám Gigabyte GA­-Z170X­-Gaming 5 a v ní 4x Corsair CMK32GX4M4A2400C14 ­(2400 MHz 8GB DDR4­) a Core i7 6700K. Rovněž je to na 2400 MHz nestabilní ­(je to XMP profile 1­), tak jsem to nechal na výchozích 2133 MHz, podporovaných procesorem a je klid.
Odpovědět0  0
"Pracujeme na aktualizacích 91%.
Nevypínejte počítač, bude to chvíli trvat.
Počítač se několikrát restartuje.­"

A běží to tak na notebooku už druhý den a nic. Ani ty restarty nejsou. Pomohlo vrátit se k předchozí verzi Winů, dal jsem aktualizovat a zase se stejným výsledkem ­(naprosto stejným, zásek na stejném procentu­)...
Mají štěstí, že jedu primárně na stolním, kde mám navíc zálohovaný systém, protože by mě tím jinak pěkně naštvali.
Odpovědět0  0
Tatung jsem měl monitor a nikdy mi nevybuchl. :­-)
Odpovědět0  0
Připomíná mi to tu ruskou pohádku o zázračném systému elektronického boje:
"Torpédoborec Donald Cook už z dálky zaregistroval blížící se SU­-24, následně byl vyhlášen bojový poplach a posádka zaujala místa na bojových postech. Všechno šlo jak mělo, radary počítaly kurz sblížení s cílem, Aegis korektně řídil naváděcí systémy. A najednou. Cvak. Všechno zhaslo. Systémy byly vypnuty. Aegis přestal pracovat, obrazovky zčernaly, dokonce Phalanx není schopen získat navedení na cíl.

SU­-24 v té době prolétlo nad palubou torpédoborce, udělalo bojový obrat a simulovalo raketový útok na cíl. Pochopitelně úspěšně, když neexistovala na lodi žádná účinná obrana. Pak se letadlo otočilo a simulovalo další útok. A pak ještě desetkrát, což by znamenalo úplné zničení lodi. Všechny pokusy techniků lodi oživit Aegis a získat navádění na cíl selhaly a až když silueta SU­-24 zmizela v dáli nad ruskými břehy, tak obrazovky ožily a systémy navádění na cíl svědomitě ukazovaly křišťálově čisté a prázdné nebe.­"

Prostě jen pohádka propagandy, mající za cíl ujistit své lidi o technologické převaze. Přitom kdyby to jen na minutu byla pravda, tak toho okamžitě zneužijí.
Odpovědět1  1
Ty rychlosti v tabulce jsou maximální a hlavně pro nejvyšší model. Co se tak pamatuji, tak u 512GB 950 Pro to platilo, ale pro 256 GB verzi už byly ­"jen­" maximálně 2200­/900 MB­/s. U ostatních modelů to patrně bude podobně odstupňované podle velikosti.
Odpovědět0  0
Tak AMD už je dlouhodobě ve ztrátě a nemůže si dovolit svůj byznys neustále jen dotovat...
Odpovědět1  0
Já jsem zatím v klidu a čekám právě na uvedení grafik od AMD a následných reálných testů a porovnání, nikoliv na PR kecy. A pak se uvidí. Takže počítám tak v srpnu by mohlo mít smysl upgradovat grafiku. Brousím si zuby na 1070 nebo ekvivalent od AMD.
Nevidím důvod, proč by AMD nemohlo být konkurenceschopné. V oblasti grafik používají oba výrobci stejné technologie a továrny, takže to není jako u procesorů, kde měl v posledních letech Intel obrovskou výhodu v podobě pokročilejší výroby.
Odpovědět0  0
Blbost. Na chlast a cigára mají lidi vždycky. A nemáš na hry? Tak si je prostě nekoupíš, počítačové hry jsou luxus, ne základní potřeby k přežití ani základní lidské právo.
Normální je NEKRÁST. A když už někdo krade ­(taky jsem samozřejmě spoustu her dřív odehrál cracknutých, v posledních letech si většinu už kupuju­), tak aspoň být zticha a nenadávat na vydavatele her, že mu to kradení ztěžují.
Je to jejich hra, ne toho zloděje. Takže oni sami mají právo rozhodnout, kdo a za jakých podmínek si tu hru zahraje.
Odpovědět0  0
Nesouhlasím s tím přepočtem, $500 rozhodně není 12500 Kč, ale spíš takových 17000 Kč. Je třeba mít na paměti, že $500 = minimálně €500 v Evropě, tu si převeďte na koruny, přičtěte DPH a marže a rázem jsme někde jinde.
Odpovědět0  0
Já jako program k TV tuneru používám už roky VLC a spokojenost. Program od výrobce ­(AverTV­) je odporný a WMC jsem kdysi. myslím. zkoušel a nelíbil se mi.
Odpovědět0  0
Samozřejmě. V centrále NSA totiž sedí jeden člověk na každého ­(budoucího­) uživatele Windows 10, který neustále sleduje jeho kameru, mikrofon, klávesnici i monitor a vyhodnocuje, jestli nedělá něco špatného.
Odpovědět6  2
Příležitost přejet chodce jsem měl naposledy v pátek, kdy mi nějaká holčina vběhla málem pod auto. Sice na přechodu pro chodce, ale byla metr od něj a normálně si vykračovala ­(měl jsem to pěkně načasované­), otočila se doprava a najednou vystartovala.. No dopadlo to masivním skřípěním brzd a patřičnou brzdnou čárou. Takže počet sražených zůstává nula ­(srazila mě zatím pouze jedna srnka a to opravdu ona mě, protože do bočních dveří­) a nadávky taky nula. Prostě jsem to vzal s klidem. A to jsem před léty pařil Carmageddon a jiné vražedné hry o106. A za počítačem jsem se taky něco zanadával i v poslední době, ale to hlavně u pokeru :­-)
Odpovědět0  0
Vkus je individuální, tedy pokud se něco líbí většině, tak to nelze nazvat ­"obecně nevkusným­", protože takový většinový vkus nemáte právě Vy :­-­)
O tom, co je normální či vkusné zkrátka rozhoduje většina.
Odpovědět0  0
Hry mě moc nezajímají, na ty je plná grafika. Ale předpokládám, že si to poradí s běžnými aplikacemi na třech monitorech ­(celkově 14 megapixelů­)? Hlavně mě zajímá ten největší 4K@60 Hz.
Protože naprostou většinu času trávím běžně práce, flákání, filmy; 3D hry tvoří jen minimum.
Otázka je: má smysl pořídit tohle i7, nebo počkat na Skylake? Protože letos plánuji upgrade 3570K s deskou. Tak jestli do tohoto Broadwellu nebo čekat na podzim? Ale co tak přemýšlím, tak stejně kvůli TDP 65W ­(včetně grafiky­) a nižšímu taktu bude i nižší výkon těchto kousků.
A případně funguje bezešvé přepínání s plnotučnou grafikou přes výstup na desce, nebo herní grafiku mít připojenou samostatným kabelem pro případ potřeby? Na noteboocích to funguje, ale na PC jsem to, myslím, před třemi lety řešil a neúspěšně.
Odpovědět0  0
Takže z krabicovky se mi stane OEM? To se mi nelíbí. Rozhodně ne v případě, že čekám na nové Skylake procesory, abych provedl zásadní upgrade po třech letech. Tak budu do té doby na sedmičkách.
Odpovědět1  1
Hlavně ty ­"dnešní HDD­" nefungují na Marsu bez ochranného magnetického štítu planety. To taky musí nadělat pěknou paseku.
Odpovědět0  0
AMD DX2, K6­-2, Duron 1GHz, pak ještě ten Duron, co byly vlastně uzamčené Athlony a odemykalo se tužkou :­-­)
Pak jsem přešel na notebooky a tam to až na jednu výjimku ­(AMD Athlon Neo­) byly Intely, od roku 2009 současně i PC, kde zase Athlon II X2 250, Phenom 2 X4 955. No a před dvěma lety jsem poprvé přešel na Intel i v PC i v notebooku současně: Core i5 i3570K a v notebooku i7­-3517U.
Fandím AMD, ale bohužel v současnosti nemůže Intelu dostatečně konkurovat kvůli tomu, že nemá kde vyrábět tak pokročilou technologií, k jaké má k dispozici vlastní továrny Intel. Bohužel :­-­(
Ale aby se jim podařilo ztrátu dohnat a opět výrazněji konkurovat je v zájmu i zarytých intelistů.
Odpovědět1  0