Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od magix
Ano, vyzkoušeno na J4105. Tedy health checker, ne preview build...
Odpovědět0  0
Teď nemám PD7 po ruce, takže pro vás mohu udělat jediné ­- zde: http:­/­/myimgs.net­/images­/hejt.gif máte ATTO Bench RB15. Zápis je u RB15 pomalejší o 15%, čtení o 3%. Na jiném počítači mám čtení u RB15 až 25,954 MB­/s ­(o 5% více­), ale zápis jen 16,976 MB­/s ­(o 31% méně!­).
Odpovědět0  0
Mno, buď udělal někdo chybu v rychlostním označení ­"140x­", nebo si ty MB­/s cucají z prstu. 140x by bylo čtení cca 21 MB­/s, 30 MB­/s je 200x. :­)

Chtělo by to změřit. ;)
Odpovědět0  0
Bla, bla, bla... Vyzkoušel jsem pěknou řádku flashdisků a nakonec jsem zakotvil u pogumovaného A­-Data RB15. Dnes už to sice není žádný rychlík, ale z odolných flashek je nejmenší a nejlehčí, co se mi dostal do ruky. Narozdíl od Voyageru mu pořádně drží krytka ­(nosím ho na svazku klíčů­). Narozdíl od zde testovaného Jogru ­(RB1­), nemá sklony k lámání se. V podstatě mohu říct, že právě Jogr byl jediný flashdisk od A­-Data, který měl vyšší procento úmrtnosti a to z důvodů mechanických ­- jeho na pohled bytelný obal z měkké pryže svádí k ohýbání, což občas vede i ke zlomení plošného spoje nebo odlomení USB konektoru. Stejně můžete dopadnout, pokud ho budete nosit v kapse. Erbépatnáctek mi prošel rukama kopec, sám mám čtvrtou v řadě, několik jsem jich kupoval do rodiny a zatím žádný problém. Tolik k radám IT­"znalce­" :D.

Jinak další na řadě u mě bude Voyager GT. Doufám, že už chlapci od Corsairu udělali něco s tou krytkou, jinak ho, stejně jako non GT, budu muset darovat někomu z rodiny ;­).
Odpovědět0  0
"Na sobě má také již od výroby umístěn kuličkový řetízek s malým gumovým štítkem s logem výrobce.­"

Řekl bych, že ten ­"štítek­" bude tvarem a velikostí totožný s USB konektorem a půjde o onen na obalu proklamovaný ­"Cap Holder­", neboli držák krytky USB konektoru. ;)
Odpovědět0  0
Vždyť se to nemusí sledovat v počítači. :o)
Odpovědět0  0
No jo, jsem to ale trumbera. %­-­/
Odpovědět0  0
"Ovšem zatímco od Zalmanu by se takový výsledek dal očekávat, Thermaltake by měl dle mého názoru předvést daleko lepší výkon.­"

Tak tuto větu jsem nepochopil. Chce tím snad autor naznačit, že výrobky TT jsou obecně lepší než Zalmany?
Odpovědět0  0
Na ty stačí bohatě VF700­-AlCu i na nižší otáčky. Já tím chladím GF6800 400­/800.
Odpovědět0  0
Asi máte pravdu. Bohužel jediné co jsem k tomu našel, je poučka z nějakých skript, že výhodnější je vždy lichý počet, než nejbližší vyšši sudý. Ale nevím proč. Mohl byste zjistit alespoň nějaké všeobecné informace o tomto jevu? Nebo kdokoli jiný? Určitě nebudu sám, koho to zajímá.

Neplatí to jenom pro větráky. Co si tak vzpomínám, tak jsem asi ještě neviděl lodní šroub se sudým počtem lopatek.
Odpovědět0  0
Pravda svatá. Jen bych dodal, že klasická mřížka z pochromovaného drátu o průměru >1mm není problém. Ale některé ty plechové, rádoby ozdobné...
Odpovědět0  0
Čím více částí způsobujících aero hluk, tím hůře. V tomto případě jde hlavně o náběžnou hranu lopatek, myslím. Takže zjednodušeně ­- čím více lopatek, tím větší hluk.

Spojitost hlučnosti s lichým­/sudým počtem lopatek nevylučuji ­(ač se mi to zdá nesmyslné­), ale určitě to nelze brát takhle obecně.
Odpovědět0  0
Chcete skutečně tichý a přitom velmi spolehlivý větrák? Zkuste Scythe S­-FLEX SSF21D...
Odpovědět0  0
Tak to mě, přiznám se, vzhledem k estetickým hlediskům ani nenapadlo.
Odpovědět0  0
...která ale do většiny skříní nepůjde. Leda tak na CPU.
Odpovědět0  0
Nenašel jsem to, ale silně pochybuji, že přesáhne 30CFM. Rozdíl je velmi zhruba takový, jako když pustíte naplno větrník, který dosud běžel na 50% otáčky. Máte­-li nějaký regulátor otáček, vyzkoušejte. Je to prostě 2x tolik. A mimochodem 60CFM, jestliže to budete tlačit skrze 70mm otvor, to už je takový slabší fén ­(bez topné spirály ;o­).

Ad fluidní ložisko mrkněte sem:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Životnost by měla být zhruba šetinásobná proti kluzným, trojnásobná proti jednořadým a 1,5 násobná proti dvouřadým kuličkovým. Hlučnost jednoznačně nejnižší.
Odpovědět0  0
"...požadavky pro přepravu hovoří o odolnosti až do ­-40°C.­"

Případů, kdy se přepravě přizpůsobuje design výrobku je celá řada. Jen si teď nemohu na žádný vzpomenout ;o­). Ale vážně, nic víc, než co je v článku, o daném zařízení nevím, takže spekulovat o tom, zda by se musel podstatně měnit design celého zařízení, nebudu.

Ano, o tom ­"nátrubku­" už jsem také přemýšlel a popravdě mě jiný účel nežli plnění také nenapadá. Jenom mě mate, že z kontaktní strany to vypadá jako jeden kus.
Odpovědět0  0
Stejně jsem, vzhledem k designu a osazení současných komponent, zastánce alespoň jednoho 120mm větroně ve skříni, ideálně ve zdroji, pokud možno SCYTHE S­-FLEX SFF21D. Jinak se bohužel životnost současných MB ­(a nejen jich­) při pasivním chlazení rapidně snižuje.
Odpovědět0  0
Jistě, ale pochybuji, že kvůli lodní přepravě je ve specifikaci ­-40C. Leda by to chtěli vozit i tučňákům :o­). Spíše bych řekl, že jde o to, aby zboží přestálo jakýkoli běžný způsob dopravy. Ale klidně se nechám poučit.
Odpovědět0  0
Všiml jsem si...
...pozdě :o)
Odpovědět0  0
Ehm, jak se sem vkládají funkční odkazy?
Odpovědět0  0
"...nadšenci dokáží využít chladící výhody kapaliny, ale pro normálního uživatele kterej chce výkonej­/tichej počítač je to blbina.­"

Při použití stávajících technologií ­(Si­) existuje jediný způsob, jak spojit vysoký výkon a ticho. Tím je bohužel stále chlazení kapalinou. Perspentivní by moly být i heatpipe, ale ty jsou zatím v rozkvětu. Ačkoli nějaké vlaštovky už se objevily ­- více<a href=­"[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]">ZDE</a>.
Odpovědět0  0
Silně pochybuji, že toto zařízení bude mít dostatečný čerpací výkon pro přidání dalšího chladicího bloku, či snad dokonce rozdvojky. Proberte se, člověče.
Odpovědět0  0
Hádám, že vyžadovaná teplota ­-40C není třeba pro provoz, ale pro přepravu. Nejsem si tím jistý, ale mám pocit, že ne všechna letadla mají klimatizovaný prostor pro náklad. A jelikož voda přechází do pevného skupenství již při 0C a ješte ke všemu při tom zvětšuje svůj objem, mrcha...
Odpovědět0  0
1.­) Mod stávající skříně ­- vrtačka, přímočará pilka, pilník, lihový fix, pravítko, kružítko, líh, vatička ­(ideální je kosmetický tampon ;o­)...

2.­) Jestliže stávající skříň neumožňuje modifikaci pro umístění 120mm větroně, výměna za jinou. Výběr kvalitních skříní je dnes značný.
Odpovědět0  0
...S­-FLEX SFF21D nebo SCYTHE S­-FLEX SFF21F, které by s cenou okolo 400Kč včetně DPH rozhodně napatřily mezi nejdražší. Se svými 800­/1600rpm, fluidními ložisky od SONY ­(S­-FBD­), speciálně k tichému provozu upraveným pohonem a 150000h MTBF by měly nabízet nepoměrně větší luxus, než kterýkoli větroň v testu. Škoda.
Odpovědět0  0