Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od maiki (2)
Na limitech frekvencí už to je minimálně 10 let. Vždyť už v roce 2005 to byly CPU s 3,5 GHz ­(a nemyslím Pentia 4­) a co tu je dnes? Upocené 4 GHz? Absurdní hovořit o pokroku...
Odpovědět0  0
Pravidelní vysílači na You Tube nejsou nikdo jiný, než exhibicionisté. Drtivá většina z nich neřeší obsah, ale počet zhlédnutí. Vyhrajeme my všichni, kdo budeme tuto stránku navštěvovat co nejštřídměji.
Odpovědět0  1
Já jsem nedávno vykopl sedmičky i z relativně starého hardware z roku 2011 ­(Intel G41...­), protože zkrátka nejsou schopné v systému zobrazit všechny moderní unicode znaky konkrétně pod Segoe UI Symbol. Nepomohla ani oficiální aktualizace Segoe UI od Microsoftu. Teď tam mám desítky a všechny znaky krásně zobrazovány v celém systému. Sedmičky stále více nezvládají držet krok s moderní dobou. Sedmičky potopí nejen hry, ale i právě tato oblast jako jsou unicode znaky, v provázanosti s Androidem, fejsbukem atd. Pak na nich pojedou jen síťaři a jiní rádobypuristé, kteří by nejraději ještě dnes klikali na zašedlé archaické bitmapy Windows 2000 server.
Odpovědět0  1
"Dnes již víme, že Mars na svém povrchu někdy v minulosti měl vodu­"

Vážně, proč tohle publikujete na serveru Svět hardware? Sem nechodí astronomové, astrofyzici či ufologové. Opravdu mě nebaví číst nadpisy těchto domněnek a smyšlenin co kdysi kdoví jak a jestli vůbec bylo na nějakém Marsu. Založte si samostatnou stránku a tam si fantazírujte jak chcete, ale prosím nezanášejte tyto záležitosti do světa počítačů!
Odpovědět0  2
Dnes aby si člověk dával u pevných disků obrovského bacha. Jsem nedávno zjistil, že všechny nové Seagate Barracuda pro notebooky jsou šindelové ­(SMR­)! To znamená že nejen se budou zadýchávat při delších přepisech, ale nepanuje u mně ani důvěra v konzistenci takto uložených stop... A bylo mi podezřelé že ty modely mají vyrovnávací paměť 128 MB... Jde to pomalu ale jistě do kytek.
Odpovědět0  0
jen jestli to není pouhá iluze... dokud se tam někdo nevylodí, jsou to jen domněnky, optický klam
Odpovědět0  0
Přeinstaloval jsem před týdnem Windows 10 a teď mám starý listopadový update z 2015. Offline vyhledávání funguje. Už se nemůžu dočkat jak se připojím na wifi a nahodí se mi tam zase ten zmetek Anniversary update a offline vyhledávání nebude opět fungovat... A pořád něco!
Odpovědět0  0
Ano ano. Zázrak se nekoná a konat nebude. Zapomeňte na 1 TB SSD za 2300 Kč. A to hodně dlouho ­(několik let­).
Odpovědět1  0
No to bude opravdu jen myšlenka. Myslím, že v reálu je to přesně naopak ­- čím starší verze vašeho software, tím větší infikovatelnost.
Odpovědět1  0
Přesně. Intel se na Windows 7 vykašle nebo už vykašlal. Například můj notebook koupený v lednu 2015 nemá ovladače čipsetu ­/ grafiky pro Windows 7 32 bit. Z toho důvodu jsem také od začátku na 8.1 a pak 10. Takže si chtráci mějte sedmičky v legacy módu za 5 let...
Odpovědět1  1
A co Spybot Anti­-beacon? Ten to umí ne? Každopádně můj problém ani on nevyřešil. Jde o to, že na pomalém mobilním připojení mi svchost.exe ­(netsvcs­) zahlcuje celé pásmo a nedá se surfovat. Pokud jej nechám ukončit, spadne komplet internetové připojení. Pokud jej nechám pozastavit, dá se konečně surfovat, ale zhroutí se lišta, Start, nelze spustit nové aplikace, vypnout OS atd. Systém jsem projel tuctem antivirů, anti malwarů apod.

http:­/­/imgur.com­/i5Kufen
http:­/­/imgur.com­/l0VF2gr
Odpovědět0  0
Co mě začíná pomalu ale jistě štvát je, že vydají aktualizace a něco přestane fungovat správně. U mně například vyhledávání přes Start v režimu offline. Zkrátka jen čistá obrazovka. Zkusil jsem snad tucet postupů z Google a nic.

http:­/­/i.imgur.com­/S1ywvWU.png
Odpovědět0  0
Dlouhodobě sleduji vývoj ceny u SSD Kingston V300 s MLC a 120 GB model je nyní asi o 300 Kč dražší, než byl před půlrokem. Psalo se tu, jak půjdou SSD s cenou dolů díky novým TLC čipům, ale opak je pravdou. I SSD s TLC čipy podražily!

A když jsme u těch pamětí. Já je kupuji tak jednou za 10 let. Naposled na konci 2011 za 4 GB DD3 jsem dal 541 Kč s DPH. Nashledanou.
Odpovědět1  0
Ty ceny jsou naprosto tragické se srovnáním např. s koncem roku 2011, kdy jsem si naposled pořizoval RAM pro PC. Mimochodem to byla operační paměť PATRIOT 4GB KIT DDR3 1333MHz CL9 Signature Line za 451 Kč s DPH! 451 korun... podívejte se na ty ceny dnes, v roce 2016...
Odpovědět0  0
Za sebe mohu říci, že v současnosti zálohuji na jednovrstvá blu ray typu HTL, což jsou anorganická média pokud jsem to správně vyhledal. V této souvislosti si dovolím zapochybovat o těch blu ray M disc ­- působí na mě vedle HTL tak trochu jako předražený ­"hype­".

Jinak jsem se rozhodl zásadně používat jednovrstvá optická média, a to po problémech s verifikacemi u dvouvrstvých BD­-R ­(na vypalovačce ASUS­). Dokonce mám doma neotevřené balení BD­-XL, ale to už zůstane asi jako laboratorní kuriozita.

Je bohužel pravda, že nabídka blu ray vypalovaček, a to zejména stolních, se výrazně zúžila. Naštěstí jsem si nedávno stihl pořídit Pioneer BDR­-209EBK v krabicové verzi a ten instaloval do rámečku Delock 5.25­" SATA > USB 3.0. Již mám doma ASUS BW­-16D1HT. Dvě mechaniky, z toho jedna čistě na pálení ­- myslím si, že jsem připraven.

A závěrem varování před přenosnými vypalovačkami napájenými z USB. Mají oproti stolním podstatně nižší trvanlivost. Mně například přestala po roce používání korektně vypalovat externí DVD vypalovačka Samsung SE­-208DB, a to s ní bylo zacházeno jako v bavlnce ­(vždy zabalená zpět do krabice­). Vždy první DVD vypálí špatně. Pro mne velmi špatná zkušenost a odklon od tohoto typu mechanik. Pro srovnání má stolní DVD vypalovačka Samsung z roku 2007 má vypáleno násobně více a fungovala perfektně ještě než jsem přešel na BD­-R.
Odpovědět1  0
Já jsem si koupil v květnu 2016 model ST500LT012 ­(Seagate Momentus 500 GB Thin­), ten zapojil do USB redukce a bez nutnosti externího napájení lehce a svižně zálohuji z notebooku data pro pozdější vypálení na blu ray HTL... Noutbukové pevné disky mají zkrátka jednoznačnou výhodu v tom, že si vystačí bez externího napájení a vydrží více, než klasické desktopové tří a půl palcové ­- takže na krátkodobé zálohy jasná volba Seagate 2,5 palce!
Odpovědět0  0
mě se už asi 3x stalo že se mi rozsypala obrazovka a přestala být aktivní ­(pruhy v části obrazu, taková ta poloprůhledná ­"síťovina­", ani kurzor se nepohybuje­), pomáhá stisk tlačítka ­"uspat­" a opětovné stisknutí již vyvolá korektní přihlašovací obrazovku ­- systém nepadá, běží dál, ale zkrátka ten obraz zkolabuje a není možné dělat, akorát jsem si všimnul že se to stalo vždy když jsem byl na internetu v Chrome.., nevím jestli to nějak souvisí s Chrome... no a do této aktualizace jsem jel od ledna 2015 bez problémů nejprve na Win 8.1 a pak od minulého léta na desítkách... fakt divné... notebook Baytrail CPU < 10 W... pochybuji že se něci ­"připéká­"...
Odpovědět0  0
Je to vše pěkné a věřím tomu, že za pár let tu budou SSD v desítkách TB kapacity za přijatelné ceny. Ale co se týká trvanlivosti dat, jsem na velkých pochybách. Abych to zkrátil, veškerá pro mě důležitá data zálohuji na optická média do plastových krabiček, uložených ve tmě. Do nedávna DVD+R, od tohoto roku nově blu ray 25 GB HTL. V horizontu několika lidských generací nevěřím ani cloudům, ani HDD, ani SSD.
Odpovědět0  0
Tak především mám notebook, pro jehož GPU v CPU neexistují ovladače pro Windows 7 32 bit, takže bez diskuzí prostě musím mít Windows 10, pokud nechci jet v omezeném grafickém režimu. Jak si tady ti žvanilové budou postupně kupovat nové počítače, tak na to taky přijdou, že Windows 7 nejsou na pořadu dne.

Jinak po Anniversary Update mi přestala fungovat ­(zobrazovat informace­) živá dlaždice počasí velké velikosti a nepomohlo ani její opětovné vypnutí a zapnutí, tak jsem ji musel přepnout do velikosti na šířku, ale teď koukám, už opět funguje i velká dlaždice ­- asi ony záplaty, o kterých se píše v článku?
Odpovědět0  0
Sice nechápu, proč na serveru Svět hardware vidím neustále nějaké fantazírování o vesmíru, o kterém vlastně neví nikdo pořádně nic, ale co už. Takže si fotíme mrtvý Mars a je nám fajn. Myslím, že ještě za časů Marťanů bylo líp. Tohle je prostě o ničem, zejména na světě hardware...
Odpovědět0  0
Celkem bych věřil tomu, že to bude plně přizpůsobené na ty dnešní LCD TV a ani to nebude nabízet původní rozlišení, pro které jsou ty hry napsány. Kdoví, jestli to bude mít aspoň kompozitní výstup a prokládaným snímkováním ­(což by samozřejmě bylo neautentické­). Velmi pravděpodobně se budete dívat na přepočítaný a rozmazaný obraz, možná i v nesprávném poměru stran. Taky by mne zajímalo, jestli tam bude možnost vypnout tzv. ­"sprite overflow­", tzn. nezobrazování objektů při jejich velkém počtu na řádku ­- tak jako u originální konzole. V dnešní době existují vyspělé emulátory, co tuto možnost nabízí a díky ní vám ve hrách nemizí a neproblikávají postavičky. Buď jak buď, určitě si to koupí ti, co mají iracionální potřebu se pořád vracet do svého dětství a pár desítek tisíc lidí to asi představuje.
Odpovědět0  0
Moc bych nesrovnával diskety a CD, protože CDčka jsou nesrovnatelně rozšířenější a mají stejné fyzické parametry jako blu­-ray. Jsem si jist, že CD přečteme i v době, kdy se o disketách bude jen psát a vzpomínat...
Odpovědět0  0
Myslím, že přesně tohle skončí v noutbucích. Je tendence je pořád zeštíhlovat a ubírat jim na váze, takže klasické SATA pryč a přímo na desku se naletuje tento miniaturní čip. Ať se to někomu líbí nebo ne, bude to tak.
Odpovědět0  0
Tak určitě to budou pozice, kde se jen automaticky bez většího přemýšlení pořád dokola provádí ten samý úkon typu zašroubuj, nasaď ­- pošli dál. Je konec flákárny, teď to udělá robot, rychleji, přesněji. Ty, pokud chceš dělat, půjdeš na pozici kontroly. Nechce se ti přemýšlet, flákat se, nemáš u nás práci. Správný přistup!
Odpovědět0  0
V době, kdy je Hubblův teleskop a meziplanetární mise nemůžou nějací tlučhubové v obzervatoři na Youtube konkurovat. Nebylo tam vidět nic. Ztráta času.
Odpovědět0  0
Objevil se mi tam v návrzích Netflix a přestože pravým tlačítkem volím ­"Nezobrazovat tento návrh­" tak je tam pořád... i v nastaveních jsem vypnul zobrazování návrhů... tak o co jde?
Odpovědět0  0
Jsem rád, neboť Chrome již používám 7 let a to jsem s ním překonal těžké časy, kdy ho ani ČSOB ve svém internetovém bankovnictví neviděli rádi ­(nepodporovali­). Takže je to po Netscape a IE třetí prohlížeč, jaky jsem kdy používal.
Odpovědět0  0
A ti, co chtějí i na nejnovějším hardware sedmičky jsou k smíchu. Zastaralé děravé jádro. Kdo chce kam, pomozme mu tam, aneb potrefená husa se vždy ozve.
Odpovědět1  3
Taky si myslím, že rozbít meteoroid není žádná sranda. Jestli nakonec nebude účinnější nechat ho vlítnout do atmosféry, ať prohoří a následně do něj prásknout.
Odpovědět0  0
Vždy, když čtu o snahách vměstnat do tří a půl palcového těla co nejvíce ploten ptám se, proč v podobném duchu nepostupují kontruktéři SSD? Jediná SSD co vidím jsou 2,5 palce...
Odpovědět2  0
Potřeboval bych 5x 120 GB SSD, spokojím se s Kingston V300, ideálně tak za 1000 Kč ­/ kus a méně...
Odpovědět0  0
Taky tomu věřím a hlavně se mi líbí ta EDRAM ­- je vidět že Intel to jen tak neojebává a snaží se jít opravdu po dobré architektuře. Bohužel takové grafiky alespoň dnes nenajdete např. v noteboocích, takže já si na svém Celeronu N2830 těžko nějakou hru v 60 fps spustím.
Odpovědět0  4
Snažit se může kdo chce jak chce, ale pokud bude hra určená jen pro prosté osobní počítače s prostými procesory a OS, vždy se najde někdo, kdo pomocí vhodných nástrojů vystopuje a odemkne ochranu. Jediným funkčním řešením by bylo hry vydat na hardwarově uzamknutý systém, kde přímo procesor zašifruje a uzamkne veškerý tok kódu a dat. Tuším se taková věc děla a děje v případě Playstation 3 ­(4?­), Xbox 360 ­(One?­). 360 byl hacknut jen a pouze na úrovni firmware DVD mechaniky, jsem si jist že s aktuálním firmware konzole si tam pirátskou kopii na pevný disk nenahrajete. Tuším u PS3 se zase prolomila ochrana jen díky úniku nějakého klíče, ale aktualizace firmware to zase uzamknula...
Odpovědět0  1
Jaktože je nikdo nepotřebuje. A co ti, co si koupí nový hardware bez ovladačů pro Windows XP, Windows 7? A proč by někdo měl potřebovat zastaralé Windows 7 s hrozbou virových útoků? Desítky mají podstatně modernější jádro. Ale klidně si běhejte na zastaralých děravých sedmičkách. Budete k smíchu!
Odpovědět7  3
Sranda kolik volů promarnilo tisíce hodin života na učení se něčeho, co teď půjde do kytek. A pak neprogramujte profesně že... Ne děkuji, kokotizmus přenecháme těm zdatnějším
Odpovědět0  5
Já myslím, že mnozí vydavatelé už pochopili, že zlatá éra CDčeka LPček je pryč. Nabídky přístupu k milionům skladeb naráz představují smysluplný krok kupředu. Najde se spousta lidí, kteří toto budou volit před pochybným stahováním a potřebou to všechno někam ukládat a tahat sebou.
Odpovědět2  0
A to platí i o rádoby vypalovačkách např. od slavného Pioneeru. Kdo to kde viděl používat v roce 2015 víc jak jeden port.. zvlášť když uvážíme kolik mobilních zařízení jich má do 2 kusů max.
Odpovědět0  1
Doufám, že už konečně přichází doba, kdy budeme navrhovat formuláře v jakémkoliv vývojovém prostředí, které nebudou počítány fyzicky na pixely, pouze se budou přepočítávat podle rozlišení monitoru. Kdo je zvědavý klikat dnes na bitmapové ikonky 16x16 pixelů ve formuláři či stránce zabírající pod 50% obrazovky? Stop bitmapovému desktopovému masochismu!
Odpovědět0  0
Já jsem po první instalaci desítek Edge označil za totálně nedodělaný a vedle Chrome si klasicky ponechal INternet Explorer, který jsem teda musel zapnout jako funkci ­"navíc­". Až to dovedou za úroveň IE, pak se budu teprve bavit.
Odpovědět0  0
Já se raději spokojím s Google Drive a 15 GB. U internetových úložišť nikdy nevíte, kdy vám to někdo vypne nebo zkrouhne. Prostě jen doufám, že Google Drive vydrží dalších 20 let. Čím méně internetových úložišť, tím méně starostí. A jestli je někdo tak naivní a nahrává si terabajty na internet, tak to už je na léčbu. Zrovna tak je na léčbu, že si někdo má pořád potřebu něco fotit, pak to někam ukládat, aby se na to vlastně nikdo nikdy nepodíval, přitom nejlepší vzpomínky jsou právě ty v mysli...
Odpovědět0  0
Stačí nevydávat ovladače pro Windows 7 u nového hardware a nepodporovat nové hry. Uvidíte ten frmol...
Odpovědět0  0
Jako primární prohlížeč používám Chrome, ale občas potřebuji díky Internet Download Manager i další prohlížeč bez IDM integrace a tam mi IE 11 perfektně dostačuje. Zkoušel jsem i Edge, ale ten mi přijde minimálně z hlediska uživatelského rozhraní a možností v něm naprosto v plenkách... Dokud to půjde, nechci o Edge slyšet.
Odpovědět0  0
Mě spíš naštvalo to, že jsem nedávno vypálil původní ISO desítek a teď dali do oběhu úplně jiné, nové? Nadával jsem, že nebudu jak trotl furt pálit nová a nová ISA... ať to klidně zruší a nechají jen internetové aktualizace. Je úplně jedno jestli se stahuje aktualizace nebo ISO. A vzhledem k tomu, že Windows se budou aktualizovat neustále a často, nemá prostě smysl dávat do oběhu nespočet verzí ISO...

Windows XP jsem dělával vždy tak, že jsem instaloval verzi 2002 se Service Pack 1 a pak se to teprve aktualizovalo a jelo to a problém nebyl a to ani v roce 2013.
Odpovědět0  0
Celkem si dovolím pochybovat o tom, že by PS4 zvládla čistokrevně emulovat hardware PS2 a to zvláště Emotion Engine s jeho na rok 1999­-2000 neskutečnou 2560 bitovou propustností EDRAM, což byl taky zřejmě hlavní důvod proč to PS3 absolutně nebyla schopná dát bez toho, aby na její základní desce tento PS2 hardware byl fyzicky přítomen.

Spíš si myslím, že upraví kód her tak, aby to rozumně běželo na hardware PS4. Nečekám ale v žádném případě 100% totožnost a už vůbec ne 100% framerate.
Odpovědět0  0
Konečně tam vrátili možnost pohodlně přistupovat k posledním dokumentům přímo z nabídky Start, dokonce je to podstatně lepší, protože je to individuální u každé ikony aplikace. Pořád tam ale není 100% přenositelnost zástupců mezi nabídkou Start a plochou, což je nepochopitelné. Každopádně už teď jsou W10 ovladatelnější než 8.1.
Odpovědět0  0
Už od roku 2006 jsem nekoupil ani jednu konzoli, ani jednu hru. Segment konzolí zdegradoval do pseudo­-PC nutících uživatele být neustále on­-line a poslouchat diktát mateřské firmy. Konzole jak je chápu já skončily generací Xbox a Playstation 2. Jen tyto nabízí čistý přístup programátorům k hardware bez dalších vrstev ochran, multitaskingu, OS atd. Hry jako Halo, Moto GP3, Gran Turismo, Forza... jsou dnes jednou velkou on­-line fraškou která ani nepodporuje propojování více konzolí mezi sebou pomocí podstatně efektivnějšího LAN. Dneska se nerdi musí logovat na svá placená konta a lagují ostošest na pochybných internetových připojeních, sto let za opicemi ve srovnání s technologiemi z roku 2001. Musí poslouchat co a kam si můžou uložit, platí za kdejaký update či upgrade hry. A ve výsledku jim mateřská firma hru po několika letech vypne a definitivní smrt!

Ne, děkuji. Xbox a Playstation 2 forever. Nikoliv herní PC alias nikdy neoptimalizovaná hromada zmatku a nekompatibilního odpadu.
Odpovědět0  0
No já bych řekl že mi to najíždí asi rychleji, ale zato mi úplně vypadnul ASUS Smart Gesture ­(mám notebook od ASUS­). Musel jsem jej odinstalovat a restartovat OS, a nainstalovat nejnovější verzi...
Odpovědět0  0
Výborně, děkuji. Je třeba vypnout odložit upgrady. Takže návštěva kavárny s rychlým wifi a pojede se. Samozřejmě jsem to měl zapnuté, když jsem skoro pořád na mobilním netu. Ideálně bych měl vypnuté úplně všechny aktualizace včetně Defender, ale nemíním kvůli tomu lozit do deseti míst, registrů atd. Má to být hned v nastavení tyto možnosti.
Odpovědět0  0
Taky se mi nic nenabízí, a mám to víc jak 31 dní ­(Original Install Date: 04.10.2015, 20:20:41­), a verzi mi hlásí: OS Version: 10.0.10240 N­/A Build 10240. Jsem sice na mobilním internetu ­(Tesco Mobile­), ale pochybuji, že to má na to vliv, že ji nevidím... i tak si ten chuj aktualizuje, kdy se mu to zlíbí, hlavně Defender, přestože po čisté instalaci velkohubě vypisoval, že ­"nebojte se, na placeném mobilním internetu stahovat nebudeme­"....
Odpovědět0  0
Chrome jsem si nainstaloval na základě nějakého reklamního odkazu na internetu, někdy 2008­-2009, a ihned se mi zalíbil pro svůj minimalistický vzhled a používám jej doposud. Zaplácává minimum obrazovky nesmysly a snaží se využít smysluplně místo. Ty jiné prohlížeče jako IE či ty Mozilly, Opery, které vlastně pořádně neznám, to v roce 2009 snad ani neuměly. Dnes se po Chrome opičí kdekdo ­(Edge?­), ale s tím minimalistickým přístupem byl snad úplně první. Navíc automatické načtení záložek z internetu po čisté instalaci OS je k nezaplacení. V časech kdy jsem používal IE jsem jak vůl musel neustále znovu a znovu vytvářet či odněkud z archivu kopírovat záložky.

A k těm přibaleným programům v instalacích, vždy mě dokáže totálně vytočit jak tam vidím Yahoo toolbar nebo jak se to jmenuje, cokoliv se jménem Norton a v neposlední řadě Java...
Odpovědět0  0
Já už budu zálohovat jen a pouze na DVD. Poté, co teď provedl Adrive, kde do konce roku nechávají data a pak to vše ruší. To se může stát úplně kdekoliv. Opravdu nejsem zvědavý pořád něco přes internet přemisťovat odtud sem a tam, podle aktuální situace. Na DVD to jednou zapíšu a je klid.
Odpovědět0  0
Je mi svým způsobem líto lidí, kteří slepě podléhají módním trendům a riskují ztrátu dat na něčem tak nespolehlivém, jako je SSD. Vždyť si představte jak obrovské množství dat je zapisováno ve Windows, když jen surfujete po internetu. A co třebas konzole Xbox ­- jak by to asi dopadlo tam, kde jsou intenzivně zapisovány stovky MB herních dat na pevný disk za účelem cache. Je rozhodně smysluplné investovat do magnetického pevného disku ­- ten vám bude bezpečně data uchovávat i po 15 letech, než se každé 2­-3 roky hnát za módními trendy a kpeat se v noci strachem, jestli mi to ráno celé neklekne, protože to více jak 1000x nejde přepsat...
Odpovědět1  5
Každopádně ta cena je pro mě nepřijatelná. Pokud jsem na jaře 2011 koupil 2 TB za 1800 včetně daně, tak se nemám o čem bavit... Prostě HDD jsou u mě na ignore listě dokud se ceny nevrátí...
Odpovědět1  0
Pro každého, kdo chce poslouchat hudbu. Stačí kvalitní A­/V receiver, ten připojit digitálně na PC či CD přehrávač a jeho DAC již vykonají své. Jednoduché, funkční, účinné a levné. Samozřejmě drtivá většina tlučhubů zde hudbu neposlouchá, ale jen se za každou cenu bude nimrat ve svých audio řetězcích a neustále budou nespokojeni...
Odpovědět0  0
Panebože. Rozsah audio CD je vyšší než původních nahrávek na analogových páscích! To, že někdo neumí adekvátně nahrát a připravit zvuk nesouvisí s možnostmi audio CD, které jsou pro lidský sluch zdaleka postačující!
Odpovědět0  0
Přesně tak! Měl jsem 8GB flash disk firmy A­-Data a několikrát mi poničil data! Naštěstí jsem jej ztratil někde na zemi na Florenci... Od té doby jedině magnetický záznam anebo upload download přes internet...
Odpovědět0  0
Tak pokud se mame bavit o kapacite, tak kdy se velikani jako Seagate pochlubi prolomenim 2 TB hranice na svych HDD? Uvital bych tohle daleko radeji nez cist o pochybne technologii FLASH s mizernymi prenosovymi rychlostmi a katastrofalni udrzitelnosti dat. Nepreji si den, kdy magneticke disky narazi a budou nahrazovany temito FLASH smejdy. To bude konec datovych medii. Jedine by to zahranila nejaka holografie.
Odpovědět0  0
no nevím jestli zrovna přesvědčení komunisti mají v Číně slovo... a proč by dělali vzpouru, dostávají nažrat mají práci, co víc potřebuje normální člen stáda k životu... kde žijte, v EU že... no brzy vás to přejde
Odpovědět0  0
Paradoxně se PS3 rozšiřuje aspoň v relativně zdravě smýšlející Evropě lépe než zkriplený Xbox 360, navzdory jak blbě toto evropské přirovnání asi teď zní.

Neexistuje jediný způsob jak zakázat někomu aby si utrhnul jablko když na něj prostě dosáhne. Jediná možnost je prostě zavést okolo stromu neprostupnou hráz, ovoce nechat dozrát a doručit na tržiště ať si ho pan Loupežník laskavě koupí, když ho opravdu potřebuje. A jsme u jadýrka ­- co z toho všeho vlastně opravdu potřebujeme...
Odpovědět0  0
Tak tudy cesta asi nepovede, obávám se. Jestli je někde řešení problému tak se podívejme třebas na Playstation 3 a jeho hardwarovou ochranu. Pokud se nepletu tak do dnešního dne nebyla prolomena a PS3 hry není možné nijak kopírovat a šířit.
Odpovědět0  0
Hm, nejde zde ani tak o slova jako ­"10dolarový­" ale spíše o prznění slovanského jazyka anglickými patvary, což je v počítačovém oboru zcela normální a čeština zde dostává do nosu každým dalším dnem. Studovaní odborníci by se měli nad sebou zamyslet. Možná to bude znít směšně, ale už třeba slovo ­"joystick­" je nepřípustné, a za režimu bylo jednoznačně toto pojmenováno ­"křížový ovladač­". Čeština nemá s angličtinou společného vůbec nic. Dobré ráno.
Odpovědět0  0
no jasně Seagate!
Odpovědět0  0
Já osobně si SSD koupím až bude od Segate. Nevěřím totiž této technologii a dnes ji nabízí kdekdo, kvalita strašná. Vzomeňte si na mě až přijdete o svá data na SSD nebo až se vám celý systém bude sekat při zápisu. Segate ví co je to SSD, je to technologie v plenkách anebo za astronomické sumy. Magnetické disky jsou dnes na špici z hlediska bezpečí dat i rychlosti.
Odpovědět0  0
To je zase povyku pro nic. Seagate byl a je lidr na poli pevnych disku. Je to Seagate, ktery urcuje technologicky vyvoj kupredu. Je to Seagate, ktery pouzivam ve vsech pripadech. V poslednich 8 letech nemam jedinou negativni zkusenost s HDD Seagate, vcetne 750 GB modelu. PLivte si na ne jak chcete, u me jsou to jasne jednicky a budou i do budoucna. Mrmlaci at si klidne prejdou treba k Hitachi.... ale nechodte mi sem brecet.
Odpovědět0  0
SSD jsou až na výjimky jako Intel spíše riziková kuriozita s nespolehlivým zápisem a životností... ty mají ještě čas...
Odpovědět0  0
podle vseho se vubec zadne davove silenstvi nekonalo, a to ani v UK

http:­/­/www.ukresistance.co.uk­/labels­/PR%20DISASTER.html
Odpovědět0  0
tak pokud 352­-jkovy Celeron na 3,2 Ghz potrebuje podstatne vice casu jak jedno jadro Core na 1,8 GHz ­(pokud to tak opravdu v praxi je­) tak neni co resit! sem s novymi Celerony!
Odpovědět0  0
a to se jednalo o jaky test? vypocet single threadu ci jak to napsat, proste pro jedno ­"core­" nebo neco optimalizovane pro dual core? me dual a vice core nezajima, me zajima jaky bude vykon noveho celeru v single core kodu jako je MAME... ­(navic Core 2 Duo neni Celeron snad...!!!)
Odpovědět0  0
co to je C2D E6300?
ale asi mas pravdu...
Odpovědět0  0
no jenom aby... precejen 2 GHz << 3,33 ze ano... a optimalizace sice dela svoje ale nejak k tomu nemam duveru

spicka celerova jsem mel na mysli
Odpovědět0  0
Ja tedy nevim, ale budou ty nove Celerony rychlejsi v ­"pocitani single core­" programu, nez soucasna spicka v podobe 356, 360...? Osobne vlastnim 356­-tku ­(65 nm­), ktera tika na 3,33 GHz a pouzivam ji jako ­"motor­" emulatoru MAME v automatu. Kdyz tady ctu neco o 2 GHz tak moc optimizmem neoplyvam.
Odpovědět0  0