Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Marauder.01
A 10% se ti zdá málo? On totiž výkon nejde zvyšovat donekonečna bez dostatečně velké cache ­- minimálně do doby, než se podaří odstranit problém v rozdílné rychlostí procesoru a operační paměti.
Odpovědět0  0
V tom bohužel nemáš pravdu, rozdíl v 1 a nebo 4MB cache vidět je a prakticky nenajdeš test, kde by se to neprojevilo. Souhlasím však, že u řady testů není ten rozdíl nijak drastický.
Odpovědět0  0
Zas bych to nesvaloval na neseriózního prodejce ­- tady je neseriozní výrobce. V r. 2007 bych jaksi nepředpokládal, že dostanu OS ovládaný příkazovou řádkou. Prostě jsem počítal s tím, že dostanu počítač s Linuxem a veškerými ovladači, a budu moci experimentovat ­(samozřejmě po vytvoření zálohy­). Mě osobně se stále nenažranější Win přestávají líbit, tohle jsem bral jako příležitost odzkoušet něco nového. Jenže nikde ­(tj. ani na stránkách výrobce­) jsem se nedozvěděl, že se tato verze linuxu ovládá z příkazové řádky a navíc bez jakékoliv dokumentace. Přiložené CD obsahovalo pár prográmků pro win, a brožura vysvětlovala v x jazycích jak si udělat zálohu ve Win. Nikde sebemenší zmínka o tom, že jde o tu a tu verzi Linuxu, neřkuli cár papíru s vypsanými příkazy. Vzhledem k tomu, že jsem dostal notebook zpět těsně před dovolenou, bylo pro mě nejjednodušší vrazit na notebook kopii Win XP z desktopu a jen vyměnit pár ovladačů ­- tj záležitost na několik minut.
Odpovědět0  0
Vezmu to trochu na přeskáčku ­- je mi 43 a vážně neumím říct, kolik PC mi za tu dobu prošlo rukama a kolik jsem jich vlastnil já sám osobně. V tuto chvíli jsou doma 2 PC + již zmíněný notebook Acer Aspire 5612NWLMi. Vzhledem k tomu, že si svá PC ­(s vyjímkou notebooku­) stavím sám, sám si instaluji Win a bez problémů.
Nechci rýpat, ale uživatelé Linuxu mi připadají sami jako by se považovali za polobohy. V době kdy jsem opustil AMIGU a začal popužívat PC bych dal cokoliv za to, abych se vyhnul WIN, ale nikdo z okolí nepoužíval nic jiného. Ze začátku jsem sám potřeboval informace o tom co s tím. Dnes tu máme net a tak se informace schání trochu lépe, ale prozatím jsem nenarazil na fórum pro začátečníky. Ano v rozjetém systému není zas takový rozdíl mezi WIN a Linuxem, ale jakou distribuci použít tj jaká by byla pro mé PC nejvhodnější jsem nezjistil
Odpovědět0  0
1­) Pokud mám na notebooku napsáno Linux, předpokládám, že bude použitelný, nikoliv že si s tím ani v prodejně nebudou vědět rady. To už bych se raději smířil s FreeDOSem nebo bez OS ­(mimochodem i PC bez OS se dnes legálně prodávají­).
2­) pokud nebudu zjišťovat na netu kde byly mimochodem uvedeny řady problémů ať už s ovladači, dvojjádrovými procesorory atd, jak zjistím co s tím? No a přečtení článku o jakýchsi přepočtech jádra u Linuxu ­(za nepřesnou formulaci se omlouvám­) mi vzalo skutečně chuť na jakékoliv laborování. Možnos být první v okolí co používá Linux přenechám raději jinému ­- rád si na PC i zahraju.
3­)Ano na kancelářském PC by se možná vyplatil linux, ale je to totéž jako kdyby jsi prodával auta a lidé si neměli kde udělat řidičák. různých školení co s Win je dost, ti mladší mají i výhodu, že se to učí ve škole, ale kurzy s linuxem nejsou. Proto je pro firmy výhodnější zaplatit za Win a ne přejít na linux.
Přecházel jsem na Win z jiného OS, ale měl jsem možnost se jít kamkoliv zeptat a tak byl přechod na Win tím nejvýhodnějším.
Odpovědět0  0
1­) Mé poslední setkání s linuxem bylo na notebooku před dvěma měsíci ­- myslel jsem, že je comp vadný a tak ho teklamoval ­- ani v prodejně mi nedovedli říct, co s compem je. Po třech týdnech se notebook vrátil s tím, že je v pořádku, ale linux v něm nemá grafickě rozhraní a ovládá se z příkazové řádky a proto doporučují nainstalovat Win. Na stránkách výrobce natož v manuálu není o Linuxu ani zmínka, Ovladače pro linux na stránce výrobce chybí a já chci PC používat, nikoliv laborovat co s tím.
2­) Aplikace pro linux možná seženu, ale dostat linux do počítače není nic snadného ­- alespoň podle toho co jsem si na netu zjistil a takováhle instalace odradí většinu lidí na samém začátku ­- v mém okolí není nikdo kdo by linux používal a vysvětli mi čím to asi je.
3­) Drtivá většina PC je skutečně v kanceláři s integrovanou grafikou, ale tyto jsem nepočítal ­- 64 bit systém je na nich celkem k ničemu a dvojjádro taktéž. Potřebuju snad 64 bit systém pro word,excel internetový prohlížeč a pár dalších prográmků využívaných v kanceláři? Potřebuji vícejádrový procesor, k tomu abych mohl mít spuštěných více aplikací naráz? I nejlevnější procesor na trhu zvládne to s čím se v klasické kanceláři bude moci setkat.
Pokud jsem psal o drtivé většině PC, myslel jsem PC doma nikoliv ty, které nahrazují psací stroj, nebo slouží pro účetnictví. Na těch není důvod používat Linux a na těch ostatních je Linux kvůli absenci her ­( resp není jich zdaleka tolik jako pro Win­) také zbytečný.
Nezavrhuji Linux, ale dokud nebude řešený tak, že vemu instalační cd a nainstaluji je na jakýkoliv počítač doma aniž bych laboroval, nepotřebuji ho.
Odpovědět0  0
Protože kvalitní 64bit systém není ­(linux nepočítám a s WIN Vista nemam zatim zkušenosti­) a optimalizovanych aplikaci je jen málo. Drtivá většina PC slouží jako herní konzole s občasnou prací navíc ­(tisk,internet,vypalování­) a na to prozatím 64bit systém není potřeba a předpokládám, že ještě řadu měsíců potřeba nebude.
Odpovědět0  0
Ja jich mam v PC 8 a nemuzu si na hluk stěžovat :­-­)misto jednoho na vysokych otačkách používám dva na nízkých
Odpovědět0  0
Opravdu vyčerpávající článek až na to, že já ten procesor mám a donedávna jsem ho používal ­(dnes mají tento počítač mé děti­). Článků o HT jsem přečetl taky dost, naštěstí až po zakoupení tohoto procesoru ­(nejdřív pro starší patici bez 64 bit a s 1 MB CACHE později model 630­),naštěstí,protože jinak bych na kecy o HT jistš dal. Nemám nic proti p. Vorlovi, ale je to s prominutím AMDčkářskej Hulán a jeho články se opírají o teorie, nikoliv o fakta ­- viz jeho články o dvojjádrových procesorech. HT skutečně nevytvoří dvě jádra, na druhé straně dovede využít nevyužité výpočetní jednotky stávajícího procesoru a tím zrychlit běh současně zpracovávaných operací. Tedy něco, co procesor bez HT nemá a nejde jakýmkoliv nastavováním priorit ovlivnit. Na základě článků jsem si doma udělal několik pokusů s HT i bez HT ovšem bez nastavování priorit. V případě zaplého HT jel přepočet videa a hra SRS ­(Street Racing Syndicate­) jela prakticky plynule jen ojediněle došlo k zaseknutí podobnému vypadnutí 1 snímku, prostě obraz jen maličko poskočil a na hratelnost toto nemělo vliv. přepočet videa se dokončil o cca 10­-15 % později než při samostatně zaplé aplikaci. S vyplým HT byla hra nehratelná a podobala se indiánskému běhu ­- 100 m chůze a 100 m běh. Přepočet videa se také značně zpomalil. Ano HT nepřidá další procesor, ale je schopné využít daleko lépe stávající. Samozřejmě je zde riziko toho, že oba programy budou používat tytéž výpočetní jednotky a nedojde ke zrychlení, naopak vynikne nevýhoda HT, ale v domácích podmínkách jde toto řešit např postupným zpracováním programů. Mám s HT ty nejlepší zkušenosti, možná také pro to, že jsem měl možnost si tuto technologii vyzkoušet a nejen o ní četl. Samozřejmě jsem stál v případě prvního procesoru před otázkou dát přednost HT ­(Intel­) nebo 64 bitům ­(AMD­) ale HT jsem využil okamžitě zatímco 64 bitů není použitelných v prostředí Win prakticky dodnes. A tolik vychvalovaný Linux který umí využít 64 bit aplikace už dávno? Koupil jsem si notebook s linuxem, ale ten se zastavil na příkazové řádce, po konzultaci v prodejně notebook odeslali na opravu a po 14 dnech se mi vrátil s tím, že linux se osluhuje z příkazové řádky :­-­). Manuál hovoří samozřejmě výhradně o Win, o linuxu ani slovo. Nezbývá mi tedy než linux odinstalovat a nahradit ho Win XP ­(tohle je víceméně pro ty kteří budou tvrdit, že se 64 bit technologie dá využít, jen ne těmi, kteří lpí na zastaralém a nepružném OS­). Zpět k HT. Procesor s HT byl pro mě větší přínos než skutečné dvojjádro a mít možnost při zakoupení notebooku vybírat mezi HT a dvojjádrem, zvolil bych jednojádrový procesor s HT.
Odpovědět0  0
práci PC.... sorry překlep
Odpovědět0  0
Tak řada procesů běží na pozadí aniž to ovlivníme přesto se nedá tvrdit, že to odčerpává zdroje. Dá se tedy říct, že procesor rozlišuje priority, ale také vím že v různých diskuzích se povídalo všelicos. U mne bylo hlavní využití přepočet videa a jelikož se jednalo o přepočet z DVD recordéru byla to práce zdlouhavá. Přepočet tedy běžel na pozadí a mezitím se hrála nějaká ta hra ­- většinou něco náročnějšího. Přesto hra běžela naprosto plynule a přepočet videa se prodloužil zhruba o 10%. Do toho nebyl problém vypalovat a současně kopírovat další film na HDD. Za dobu zhruba 1,5 roku jsem se nesetkal s problémem. Jak už jsem uvedl výše, odezva systému byla dokonce lepší než na dvojjádru ­- pravděpodobně zde došlo ke krátkodobému ­"kradení­" zdrojů, ale na právi PC a ostatních aplikacích se to neprojevilo. Ostatně HT se dalo vypnout i když jen v biosu. Osobně nečekám na čtyřjádro, ale na to zda skutečně Intel uvede dvojjádrový procesor s HT
Odpovědět0  0
Co vím, tak u HL2 byl výkonostní propad Intelu skutečně zarážející, přesto však nebyl tento propad natolik velký, aby majitel Intelu musel oproti majiteli AMD stahovat detaily ve hře. Je ovšem otázka, zda byl naprogramován tak dobře aby využil výhody AMD, nebo tak, aby ukázal slabiny Intelu :­-­). Oostatně byly i hry kde prozměnu exceloval Intel a v řadě dalších si vedli tyto procesory naprosto stejně. Odzkoušel jsi někdy HT? Článků kde bylo tvrzeno jaké nevýhody to přináší jsem přečetl dost, ale ve skutečnosti jsem nenarazil na jediný problém, který by mi to přineslo ­(uznávám ovšem, že někomu HT nemusí vzhledem k odlišnému používání PC vyhovovat­). Samozřejmě jsem odzkoušel chod PC s vypnutým HT, ale nenašel jsem nic pozitivního, naopak mě to dost omezovalo Dva procesory i když virtuální je věc na kterou si člověk velice rychle zvykne :­-­).
Odpovědět0  0
Mám doma stařičký Intel s jeho tak často proklínanou architekturou na 3 GHz, ale rozdíl ve hrách oproti AMD 3000+ jsem nenašel. Zahrál jsem si totéž, co kamarádi s AMD a ve stejné kvalitě. Jenže PC nejsou jen hry a odezva mého počítače ve srovnání s AMD byla někde jinde. I dnes kdy mám dvojjádro můžu jen žasnout, co tenhle procesor dovedl. Ano výkon je jinde, ale odezva bohužel šla jiným směrem než výkon.
Odpovědět0  0
Ziskovost na cpu... V době, kdy jsem kupoval C2D bylo AMD 3800+ dražší než E6300 od té doby však zlevnilo AMD na zlomek původní ceny. Nechce se mi věřit, že by skutečně stále byl zisk na straně AMD. Mám obavy, že tomu tak není. Jsem Intelák ale chápu, že AMD je pro mě důležité pro vývoj cen a navíc by mohlo strhnout i ATI a nechtěl bych pak ceny jak v oblasti procesorů, tak grafik
Odpovědět0  0
Prozatím jsou na tom procesory AMD i Intel výkonově na stejno ­(vztaženo k frekvenci­) a to i přes fakt, že Intel nemá prozatím nativní čtyřjádro. Nevidím v tom nic, co by mohlo ohrozit pozici Intelu, ale určitě to hne s cenama, pokud se AMD povede dodat procesory s vyšším taktem.
Odpovědět0  0
Mrkni se na ceny některých pamětí ­- už lezou nahoru. naše E­-shopy reagují velice pružně
Odpovědět0  0
Jistě vývoj a výroba grafické karty něco stojí, ale když ta grafárna stojí víc než zbytek compu, je to na pováženou.
Odpovědět0  0
Odpovím já asi bylo myšleno 50% jen ta nula utekla. Pokud se nepočítá OC, je to stále 38% oproti 20 u AMD :­-­). Berme to tak, že obě firmy přehánějí, ostatně věříš reklamám? Já je beru s rezervou. Ostatně věř že fandím AMD a jejich novému procesoru, ale netvrdím, že si ho poběžím koupit, mám celkem nový comp a tak mě ke změně nic netlačí, snad jen kdyby se skutečně objevily opět procesory s HT.
Odpovědět0  0
Až na maličkost, že tenkrát stál Athlon 64 3000+ prakticky stejně jako P 4 3 GHz ­- dal jsem přednost o krapet nižšímu výkonu a HT technologii před větším výkonem a 64 bit ­( číst předtím článek p. Vorla o HT, zvolil bych AMD, naštěstí jsem ten článek četl až po nákupu a jen se mu zasmál­). O tom, že jsem mohl HT používat od chvíle, kdy jsem comp složil, zatímco 64 bit technologie není ve Win použitelná prakticky dodnes ani nemluvím. V té době jsem nemohl tušit, že můj tehdejší předpoklad o nástupu 64 bit technologie bude správný. Totéž v době kdy jsem kupoval dvojjádro C2D E6300 s deskou mě vyšlo o necelých 500 kč dráž než Athlon X2 3800+ včetně desky ­- rozhodl výkon a možnost taktování. Mám snad brát v potaz co víc žere? V tom případě bych zůstal věrný NV a nekupoval ATI 1950 PRO ­- rozhodl výkon a cena.
Odpovědět0  0
Můžeš mi říct, v čem se nedržím faktu? Nepopírám. že AMD mělo o něco větší výkon než srovnatelný Intel, Ale jak se to projevilo ve hrách? Chceš tvrdit, že jsi mohl hrát např. na AMD 3000+ ve větším rozlišení, než na 3GHz Intelu? Mohl jsi si nastavit ve hře vyšší detaily, než by to zvládl Intel? Podle tebe je pitomec každý, kdo oželel těch pár procent výkonu a zvolil značku, která mu více vyhovovala? Jsem snad kretén, když tvrdím, že nepříliš povedená architektura desktopových procesorů měla i přes to co nabídnout? Na rozdíl od tebe nezavrhuju ani AMD a ani Intel a věř, že ve chvíli, až budu řešit nový comp, vyhraje firma, která mi za danou cenu nabídne víc, stejně jako když jsem se rozhodoval v předchozích případech.
Odpovědět0  0
Typický příklad: Na pozadí mi běží přepočet videa, a současně hraju náročnější hru, žádné nastavování priorit, ostatně by asi nemělo opravdu smysl. Hra mi běží plynule, jen občas se trhne obraz, jako by vypadl jeden snímek a přepočet videa trval o 10% déle než jako samostatná operace. Totéž bez HT se podobalo spíš indiánskému běhu ­- 100 metrů běh, 100 metrů chůze Souběh programů byl katastrofa ať na Intelu bez HT, nebo na AMD. Abych řekl pravdu, přechod na dvojjádro mě zklamal ­- jistě o výkonu se nemá smysl bavit, ten je někde jinde, jde však o to, že na Intelu s HT jsem mohl mít spuštěnou hru ­(Lineage na pozadí, přepočítávat film, a náběh dalšího programu byl rychlejší než teď. Prostě dochází k situaci, že obě jádra mají co dělat a reakce PC na můj požadavek je pomalejší, než na jednojádrovém procesoru s HT ­(dokonce jsem míval pro poškádlení kamarádů s AMD spuštěných i několik úloh naráz ­- hru, přepočet, vypalování i načítáni dalšího disku a do toho spustil navíc internetový prohlížeč­). Oba počítače jsou přitom stejně vybavené, resp. jednojádrový Intel je na tom hůř ­- pomalejší RAM a disky. Na obou počítačích jsem nikdy priority nenastavoval, a přes to, že je jednojádrový intel pomalejší, jeho reakce byla svižnější.
Odpovědět0  0
Já linux zkoušel, ale vzhledem k nemožnosti se někde poradit jej opět opustil ­- v mém okolí ho nepoužívá nikdo ­- ostatně vy jste poukázal na to že používám zastaralý OS ­- stejný jako většina ostatních. Sám jsem donedávna používal dva OS i když oba Win. Máte celkem přehled, tak že je vám známé, že největší problémy měl Intel právě s desktopovými procesory. A vzhledem k tomu, že mě mobilní procesory zajímají jen okrajově a serverové vůbec, je celkem logické, že mluvím procesorech desktopových.
Odpovědět0  0
Tvůj OS je pravděpodobně linux ­- jenže to málo co jsem o něm četl mi na podobné pokusy zahnalo chuť a spoustě dalších asi také. Dnes je většina domácích počítačů používaná hlavně jako herní konzole a tam linux neexceluje. Pokud musím kvůli hrám používat Win, proč kvůli ostatnímu používat linux?
Odpovědět0  0
Je zvláštní, že počítač s HT mi připadá dodnes svižnější než dvojjádro ­- tedy alespoň co se týče odezvy. Je možné, že HT nefunguje vždy, ale můj starší počítač asi neumí číst, protože jsem na žádné problémy nenarazil. A slepá vývojová větev? Osobně se těším na variantu C2D kde by měla být podobná technologie použitá, doufám, že to nebude doménou jen těch nejdražších procesorů
Odpovědět0  0
Ať počítám, jak počítám, stále mě to vychází na 20% ­(tedy pokud nepovažuješ za normální to, že jejich procesory s 64 bit architekturou nezpomalily :­-­)­)Pokud se budu držet tvých počtů, Intel dodržel 38% svých slibů ­(můžeš počítat i 45% S některýma procesorama se takhle vysoko majitelé dostali­). Pokud se nepletu, tohle prohlášení vzniklo v době kdy tuhle technologii uváděli na trh a nejsem si moc jistej jestli tehdy byla vůbec technologie na 0,09 µm natož 0,065 která má hranici někde u 4,5 GHz. Co se dá Intelu vytknout je to, že nevyráběli tytéž procesory jako u mobilní platformy i pro desktopy ­(možná dobře pro AMD­), a také to, že při určování cen by mohli být trochu pružnější ­- když jsem C2D kupoval, nevyrovnalo se mu cenově žádné dvoujádro od AMD. Intel dokázal srazit cenu jen o pár stokorun, zatímco AMD na zlomek původní ceny. Asi Intelu neteče tolik do bot :­-­). Nevím, mě na tom, že nedodali procesory na 10 GHz nic nevadí ­- nemusel jsem za ně platit, o nic jsem nepřišel, AMD však své procesory s tímto tvrzením prodávalo a myslím, že se hezkých pár zákazníků nachytalo na něco, co dodnes nemá větší podporu. Mám dokonce dojem, že když jsem tehdy kupoval Intela, byl za stejnou cenu jako AMD s 64 bit technologií. Můj procesor byl pouze vybaven HT, ale tuhle technologii jsem využil okamžitě, nemusel jsem čekat, až někdo dodá nev. Win, aplikace atd, což se pořádně nepodařilo dodnes
Odpovědět0  0
Co si tedy normální uživatel představí při popisu ­" po přechodu na 64 bit aplikace bude procesor 2* rychlejší­" ? Pokud vím, AMD nepoužilo slovo někdy či v některých operacích, a obrázky z her které se v testech objevily neměly s 32 bit nebo 64 bit technologií nic společného ­- dá se tedy říct, že obě firmy používají poněkud přehnané tvrzení a není spravedlivé obviňovat z podvodu jen jednu z nich. Co se týče adresace, jen tvrdím, že to není bez 64 bit procesoru neřešitelné ­(to že 128 bit registry nemají s adresací nic společného vím, jen jsem poukázal na to, že to bylo možné řešit i jinak­). Ostatně dodnes jsou pro většinu uživatelů k ničemu a AMD tak před dvěma lety prodávalo něco, z čeho tehdejší šťastní majitelé odcházejí na výkonější procesory, aniž by si 64 bit technologie vůbec užili.
Odpovědět0  0
I když budu umět využít 64 bit, nebudu 2* rychlejší, než se 32 bit technologií ­- přesto tohle AMD tvrdilo. Technologie starších řad procesorů nebyla dostatečně chráněná patenty, mám dojem, že patenty se použily až u řady pentium, což přineslo i problém v tom, že nebylo možné použít stejný soket pro obě platformy. Jak je možné, že 8 bit procesory byly schopné adresovat 64 kb paměti? Stejně tak 16 bit procesory se nespokojily s 64 kb paměti a adresovaly prostor podstaně větší. není problém použít dva 32 bit registry pro adresování RAM ­(nebo jeden 64 bitový ­- pokud vím, 32 bit pentium má i několik 128 bit registrů­) Ostatně pro kolik uživatelů má omezení na 4 GB má v tuto chvíli nějaký význam?
Odpovědět0  0
A AMD snad řeklo, že se ten výkon bude projevovat jen v určitývh operacích? Podali to jako samozřejmost, ale málokdo byl schopnej si uvědomit, že je to blud. Dodnes si pamatuju, jak na mě koukal prodejce VT když jsem si objednával P4 i přes jeho ujišťování o kvalitách nových 64 bit AMD. Dokonce se objevily testy na netu kde byl vždy obrázek scény ve 32 bit a 64 bit ­- co na tom, že že 64 bit technologie nemá vliv na rozlišení, nebo nastavení detailů. Objevily se i bludy o tom, že 64 bit technologie je nepostradatelná pro velikost map ve hrách ­- co na tom, že stávající 32 bit je schopná určit místo na mapě 43*43 km s přesností setiny milimetru ­(nebo 430*430 km s přesností 0,1 mm)
Odpovědět0  0
Jistě, je to na léčbu, ale už jsi se objednal u dr. Chocholouška? Právě kvůli vysokým frekvencím zvolil Intel koncepci procesoru, kterou znáš a na kterou nadáváš. Možná by ten procík byl skutečně schopnej běžet na těch slibovanejch 10 GHz, jenže v původní velikosti, tj. neskutečně by žral a neskutečně topil. Kdo by si koupil domů počítač s kryogením chlazením? Nikdo netušíl, že zmenšením výrobního procesu dojde také k omezení frekvence a tehdy to nebylo jak odzkoušet. Ostatně nemíníš se spolehnout na Intel protože lže a AMD je svaté a tak mu lži o 64bit odpustíme. Odpustíme mu také to, že řadu dřívějších procesorů doslova ukradlo a teprve později přišlo s vlastní koncepcí. I já musím v práci makat na PC s celeronem, Taky šíleně zlobí, ale na rozdíl od tebe vím, že to není procesorem, ale programátorem, kterej není schopnej své dílo dokončit a odstranit chyby kterých se dopustil. PC doma mi makaj k naprosté spokojenosti a i přes to, že je v obou procesor Intel. Ostatně mám se snad spolehnout na firmu, která není schopná ke svému procesoru vyrobit i čipset?
Odpovědět0  0
Brutální lež.... víš velký kulový o tom, jak ta věta byla míněná a kecáš o brutální lži. Ostatně nikde jsem neviděl omluvu za to, že je slibovaná grafická karta slabší, jen uvedení na pravou míru a tohle Intel udělal také. Poškodil tě Intel nějak tím, že neuvedl 10 GHz procesory? myslím že ne tak proč by se měl omlouvat?
Odpovědět0  0
To samé se dá říct o AMD a jejich řečičkách o 64 bit technologii. Ty víš že to bylo míněné jako fakt? Ty jsi s autorem výroku mluvil? Ona věta vytržená z kontextu dovede udělat pěknej bordel.
Odpovědět0  0
Možná ano, ale je zajímavý, kolik majitelů AMD se mi smálo když jsem řekl jakej procesor jsem si pořídil a jak jim spadla brada, když viděli můj počítač v akci :­-­) Na rozdíl od tebe jsem měl v rukou jak počítače s AMD tak i s Intelem a vím o čem mluvím
Odpovědět0  0
No třebas počítají s tím, že se do dvou let sesype většina AMD procesorů, a tak chtěj nabídnout osvědčenou kvalitu i těm, kteří na Intel jen nadávají. Ostatně kolik Intelů ti prošlo rukama, že jsi tak přesvědčenej o tom, že jsou nekvalitní? Skutečně je zajímavé poslouchat ty, kteří znaj problematiku toho nebo onoho procesoru jen z testů a bechmarků. Netvrdím,že předchozí řada desktopových procesorů od Intelu byla perfektní, ale co na ní bylo tak tragického? výkon Athlonu X+ a Intelu na X GHz byl téměř totožný ­- mimo bechmarků jsi rozdíl nepoznal, ale Intel mi už u jednojádrového procesoru díky HT technologii umožňoval lecos z toho co dnes dvojjádrové procesory a mívám občas pocit, že v něčem pracoval i lépe. Dokonce netvrdím, že v příštím compu nebude zrovna AMD procesor, vím jen to,že to bude procesor, který mi nabídne víc a prozatím to byl vždy Intel.
Odpovědět0  0
Neslibovalo náhodou AMD, že s 64bit aplikacemi bude jejich procesor mít dvojnásobný výkon? Jsou to už cca 2 roky 64 bit aplikací je jak šafránu, a dvojnásobnej výkon se tak nějak nekoná. Ostatně když mluvili o 10 GHz, stěží mohli vědět kde jsou hranice křemíku, byl to jen teoretický odhad.
Odpovědět0  0
Mám doma dva Intely jak C2D tak i postarší radiátor. Nemůžu ale říct, že bych AMD nechtěl, vzhledem k ceně koupím notebooka s AMD. Doufám, že to s AMD nedopadne tak tragicky, nebejt konkurence kdo ví na jakejch procesorech a za jaký ceny by jsme si libovali. Ostatně říct, že by nechtěl Intela ani zadarmo může jen hlupák.
Odpovědět0  0
Jistě. Duron to dával pentiu trojce ... a pak jsi se probudil :­-­), nedělej z Pentia zas takovýho chudáčka. Měl jsem v té době internetovou kavárnu a tam jak počítače s AMD tak PIII ­(vše plnokrevníky­) přičemž AMD na 800 MHz a PIII na 600 MHz nicméně nebyl mezi nimi ve hrách viditelný rozdíl! V čem rozdíl byl, byla stabilita, proto jsem také nakonec AMD zavrhl. Dá se říct, že jsem byl vyjímka v tom, že jsem si zvolil P4 ­- kamarádi přitom přecházeli na AMD, ale byl pro ně šok, co jsem mohl dělat na počítači já a co oni. AMD bylo dobré převážně na hry, ale co přepočet filmů, vypalování a spousta dalšího. Jistě co je divného na vypalování to zvládne AMD a Intel zhruba nastejno a v přepočtu filmů zas tak závratné rozdíly taky nebyly, ale je rozdíl v tom, že já tohle mohl dělat na pozadí a přitom hrát hry, nebo využívat počítač na jiné účely aniž bych pociťoval nějaké sekání ve hrách. Pokud vedle sebe postavíš dvě PC jeden s AMD a druhý s Intelem a nebudeš mít možnost zjistit, v jakém PC se nachází Intel a v jakém AMD, ve hrách nepoznáš nic a v benchmarcích si nezahraješ, ale poznáš setsakra dobře o jaké PC se jedná jakmile mu dáš za úkol něco jiného, nebo dokonce více úloh naráz.
Odpovědět0  0
Jistě. Duron to dával pentiu trojce ... a pak jsi se probudil :­-­), nedělej z Pentia zas takovýho chudáčka. Měl jsem v té době internetovou kavárnu a tam jak počítače s AMD tak PIII ­(vše plnokrevníky­) přičemž AMD na 800 MHz a PIII na 600 MHz nicméně nebyl mezi nimi ve hrách viditelný rozdíl! V čem rozdíl byl, byla stabilita, proto jsem také nakonec AMD zavrhl. Dá se říct, že jsem byl vyjímka v tom, že jsem si zvolil P4 ­- kamarádi přitom přecházeli na AMD, ale byl pro ně šok, co jsem mohl dělat na počítači já a co oni. AMD bylo dobré převážně na hry, ale co přepočet filmů, vypalování a spousta dalšího. Jistě co je divného na vypalování to zvládne AMD a Intel zhruba nastejno a v přepočtu filmů zas tak závratné rozdíly taky nebyly, ale je rozdíl v tom, že já tohle mohl dělat na pozadí a přitom hrát hry, nebo využívat počítač na jiné účely aniž bych pociťoval nějaké sekání ve hrách. Pokud vedle sebe postavíš dvě PC jeden s AMD a druhý s Intelem a nebudeš mít možnost zjistit, v jakém PC se nachází Intel a v jakém AMD, ve hrách nepoznáš nic a v benchmarcích si nezahraješ, ale poznáš setsakra dobře o jaké PC se jedná jakmile mu dáš za úkol něco jiného, nebo dokonce více úloh naráz.
Odpovědět0  0
oprava: stěžovat nemohl....
Odpovědět0  0
Jak už jsem řekl, přesto, že Intel šlápl s touhle technologií vedle, i tak méla ta technologie co nabídnout. Já si na výkon nesťěžovat nemohl :­-­). Výkon ve hrách byl prakticky totožný, ale multitasking měl Intel vyřešenej daleko líp
Odpovědět0  0
Nezapoměl, jen k čemu komentovat blábol kterej vypadl z úst někoho od Intelu ?? Můžu dodat další žvást: ­"Počítače budou mít 640 KB RAM a tato paměť bude stačit na všechny požadavky­" ­(Microsoft­) nebo ­"Procesory AMD nové generace jsou připaveny na to, nabídnout Vám dvojnásobný výkon okamžitě po zavedení 64 bit Win a aplikací oproti Intelu­" ­(AMD a papouškované mnoha prodejci VT­).
Odpovědět0  0
Já tímhle nepřirovnávám Intela k Mercedesu, nebo naopak. Prostě tvrdím, že vhodně vybranými testy dokážu cokoliv. Ten prográmek kterej podává tak zajímavé výsledky vlastně spadá do kategorie speciálně napsaných testů :­-­) i když nevznikal za účelem testu, používá pravděpodobně speciální instrukce, které jinej procesor nahrazuje výpočetním výkonem, proto snadno dojde k situaci, že 3* pomalejší procesor nezvládá :­-­). Ostatně tu ani netvrdím, že je Intel špička a AMD kšunt, každému vyhovuje jiný procesor já jen tvrdím, že Intel je firma, která měla a má co nabídnout.
Odpovědět0  0
Pokud vím, 3D Now instrukce pouze nahrazovaly instrukce SSE u Intelu,prostě,no
Odpovědět0  0
Jistě... Ačkoliv jsem v tá době měl poprvé a naposled ve svém compu procesor AMD ­(právě 800 MHz­), dal mu na prdel obyčejný Celeron na 800 MHz !!! Nevím už, o jaký typ celeronu šlo, těch počítačů se od té doby u mě vystřídalo víc, vím jen, že se začal vyrábět právé s frekvencí 800 MHz. Tak že bombastický náskok AMD se nekonal ­- ostatně řekněme si to na rovinu, do té doby AMD jen kopírovalo to, co nabízel Intel, první procesor s vlastní architekturou vyšel až s nástupem P4, kde se Intel skutečně nevyznamenal. Na druhé straně ani stará architektura Intelácké P4 nebyla k zahození a makalo se mi s ním podstatně lépe jak s AMD. HT technologie mi umožňovala pracovat s jednojádrovým procesorem stejně efektivně jako s dvojjádrem a výkonostní propad ve hrách nebyl zas tak propastný, jak se tak často uvádělo. Pomocí vhodně vybraných testů se dá velice snadno dokázat, že je Trabant lepší auto jak Mercedes a podobné to bylo i u procesorů.
Odpovědět0  0
Tak já používal nějakej čásek desku s čipsetem 945G a nemůžu si stěžovat NFS carbon se na tom hrát daly i když s nižším rozlišením a detailama. Docela fajn možnost sestavit comp a počkat na lepší grafárnu ­(v té době jsem čekal na vydání GF 7600 GT a později na ATI 1950 PRO­) ­- měl jsem doma dva funkční počítače a nemusel vyhazovat prachy za prozatimní grafárnu. Chystám se na třetí comp do rodiny a vzhledem k tomu, že vše bude podřízeno co nejnižší spotřebě a velikosti ­(počítám i s občasným hraním­) mám jasno ­- opět integrovaná grafická karta, a nový typ celeronu :­-)
Odpovědět0  0
Asi bych Intel nepodceňoval. nějaké ty zkušenosti s výrobou grafických karet má ­(i když jen integrovaných­) a přes to, že zdaleka nemůže konkurovat ATI nebo nVidii, pro práci a nějaké to hraní ty integrované grafiky postačují.
Odpovědět0  0
Tak tenhle procík taky pocházel z P2 první Celerony se základem na P3 byly až Celerony na 800 MHz
Odpovědět0  0
A proč ne? Nejde o hlavní počítač, spíš o druhý resp. třetí comp do rodiny. Prostě něco na net s nízkou spotřebou a dostatečným výkonem kdybych potřeboval v tu chvíli o něco vyšší výkon než dá Via :­-)
Odpovědět0  0
:­-­)
Odpovědět0  0