Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Martin Ševčík
Komentáře mazat bohužel nemohu a za tu chybu se omlouvám. To ten stres během zkouškového.. :)
Odpovědět0  0
Opraveno, díky za připomenutí.
Odpovědět0  0
Jistě, díky. To je tak, když píšu tři skoro stejné novinky naráz :)
Odpovědět0  0
Pravda, pravda. Dle informací budou karty k nalezení například v počítačích HP Pro 2000.
Odpovědět0  0
Já jsem narozdíl od Vás test nestihl projít. Až se našel volný čas, test byl pryč. Ale pokud je to pravda, pak to je neobjektivní test ­(kvůli Phenomu­). A vysoké ceny u Intelu přece nejsou nic neobvyklého. Samozřejmě jsou ale jádra navíc přínosná opravdu jen v některých případech, nikoliv ve všech.
Odpovědět0  0
Vždyť s těmito praktikami se setkáme nejen u Korejců :­-)
Odpovědět0  0
V Evropě by měl být až příští měsíc, tzn. v prosinci. Odhadovaná cena dle serveru TCM vzhledem k parametrům popisovaného modelu by mohla být kolem 500 Euro, což je v přepočtu 13 000 Kč. Jsou to ale jen a jen odhady ;)
Odpovědět0  0
Bohužel je to tak, někdy mně připadá, že bych měl při přepočtu z dolarů použít kurz Eura, aby se to blížilo našim cenám ­(trochu nadsázka­). :­-)
Odpovědět0  0
Možná je to taková malá sázka do loterie. Ale řekl bych, že o všem rozhodne cena desky.
Odpovědět0  0
Bohužel jsem nenašel nic o dostupnosti, budeme si ještě nějakou chvíli asi počkat.
Odpovědět0  0
Přejete si nahradit logo Intelu tímto obrázkem? :)
Odpovědět0  0
Zrovna tato hodnota je taková sporná. Ale jak jste řekl Vy, je to hranice, nikoliv její překročení. Pokud se tedy uživatel udrží na této hodnotě a nebude ji zvyšovat např. taktováním, mělo by jet vše bez jediného problému. Takhle nějak bych to viděl ..
Odpovědět0  0
Ano, je to A, díky.
Odpovědět0  0
Díky za upřesnění ;)
Odpovědět0  0
Pravda, jak se tam jen ten Athlon mohl dostat .. :­-)
Odpovědět0  0
No tak do PCI­-E 16x konektoru můžete napojit jakoukoliv rozšiřující PCI­-E kartu ­(klidně i PCI­-E 1x­), jestli myslíte toto..
Odpovědět0  0
Díky, připsal jsem to tam. Já bych řekl, že je všude občas potřeba taková malá evoluce, nikoliv revoluce. Proto se výrobci snaží hodně funkcí integrovat do jediného čipu. Důvodů k tomuto je mnoho, především to bude asi ale cena..
Odpovědět0  0
Nejde spíše o to, že hodně uživatelů vybírá procesor podle základní frekvence, jelikož je netaktují? Pak je pro ně frekvence téměř rozhodující při výběru. A proto takové modely vznikají, samozřejmě důvodů je více. Třeba nejvyšší modely jsou reprezentativní pro takové firmy.
Odpovědět0  0
Zdravím, já jsem teď při pročítaní RSS narazil na toto: ­"The new OCZ Z­-Drive is an all­-in­-one high performance plug­-and­-play bootable PCI­-E solid state drive"
Odpovědět0  0
Ano, tak to můžu psát taky, ale tím ty ceny nesnížím :­) Zkrátka si na to tady v Evropě musíme zvyknout..
Odpovědět0  0
Vida, máte pravdu, opraveno, díky. Příště si ty TCM informace ověřím :)
Odpovědět0  0
Ale také není řečeno ­"jen s hraním her­". Je fakt, že zapojení mnoha monitorů není v dnešní době nic nenormálního, jen je to za hodně velké peníze. Tento krok od AMD to přináší i mezi normální ­"smrtelníky­" a ti to pochopitelně mohou využit jakkoliv chtějí, nejen na hry.
Odpovědět0  0
Tak jsem hledal a zjistil jsem, že budou pro USB a jejich spotřeba bude kolem 1,5 W.
Odpovědět0  0
To takhle přesně říct nejde, jen tak narychlo jsem zkoukl google a viděl jsem porovnávací testy Athlonu 64 X2 A Phenomu X4. Vkládat sem ale linky z konkurenčních webů nebudu :­) Zkuste si vyhledat třeba ­"athlon 64 X2 phenom II X4­" v googlu, hned na první straně jeden test najít lze, ale připomínám, že se jedná o srovnání 4 a 2 jader, tudíž je potřeba sledovat aplikace, které nevyžadují více jak 2 vlákna, aby srovnání bylo relevantní. Každopádně záleží na typu aplikace, někde je nárust 20% výkonu, někde méně, někde více. Co také čekat od nové architektury procesorů, přece vyšší výkon :­) Jinak to, že je menší samozřejmě přináší i menší vyzařování tepla, vyšší taktovací potenciál atd.
Odpovědět0  0
No jde o to, že Váš Athlon 64 X2 je postaven na architektuře Athlon 64 a máte jej na 65 nm, ale Athlon II X2 je postaven na architektuře procesorů Phenom s 45nm technologií. Už rozumíte? :)
Odpovědět0  0
Děkuji za upozornění, je to takhle lepší? :­-)
Odpovědět0  0
Zaujal mě bod 3, přeci v ovládacích panelech lze zvolit Zobrazit podle a tam vybrat Velké ikony, hned to vypadá použitelněji, aspoň tedy z mého pohledu. A hlavní panel ­- RMB na něj, Vlastnosti, zaškrtnout Použít malé ikony a Tlačítka na hlavním panelu nastavit třeba na Seskupit při zaplnění hlavního panelu ­(to nám udělá vzhled podobný z XP­).
Je fakt, že nastavení vzhledu je takové ošemetné, ale to my nezměníme už.. V případě sítí jsou různá nastavení také poházená, ale k základnímu se dá dostat rychle ­- RMB na Síť ­(třeba pokud je na ploše­) ­- Vlastnosti ­- Změnit nastavení adaptéru a jsme tam. Snad je tento příspěvek trochu k věci, já totiž Visty přeskočil a šel rovnou z XP zkoušet sedmičky. Jinak i já sám mám problém spustit několik programů, u některých mě to dost mrzí, ale snad časem pojedou nebo se aspoň najde alternativa, popř. aspoň virtualizace Windows XP.
Odpovědět0  0
Chtělo by to opravit podnapis ­"Jak na Areo­" ..
Odpovědět0  0
To je pravda, nedokážu vysvětlit, proč se tam píše Propus, chyba v CPUZ­-Z? Opravdu netuším. Každopádně tam jde hlavně o to, že je to Athlon II X4 a přitom je vidět zmiňovaná aktivní L3 cache.
Odpovědět0  0
Nojo, všichni jsme jen lidi.. Jen nemám možnost to dodatečně opravit, bohužel.
Odpovědět0  0
Je to tak. Omlouvám se.
Odpovědět0  0
Je to jen přepočet dolarů na koruny, nezkouším od oka střílet ceny pro nás Evropany. Jen je potřeba psát, že v Evropě budou ceny vyšší ..
Odpovědět0  0
Nikdo není dokonalý :­) Každopádně já nemám možnost tento link vložit do aktuality, bohužel. Hned bych to tam hodil.
Odpovědět0  0
Bohužel jsem lepší nenašel, všude se odkazují na toto konkrétní YouTube video.
Odpovědět0  0
Omlouvám se, ale v novince se píše o architektuře, kde jste vyčetl, že mluvím o dvoujádrovém procesoru? Prvně jste mě zmátl, ale srovnávají se čtyřjádrová cpu, přece i taková máme mobilní Core 2.
Odpovědět0  0
Ano, ale to nemění nic na faktu, že jsou ty procesory ­(zatím­) moc žravé a do normalního notebooku trochu nevhodné, ať již vyzařovaným teplem nebo celkovým elektrickým odběrem, to dostanou baterky teda hodně zabrat, nemluvě o větších zdrojích, v mnoha případech 90W zdroj asi stačit nebudou ..
Odpovědět0  0
MSI nemá špatné produkty, to bysme jim křivdili. Já sám mám desku MSI P35 a jsem maximálně spokojen a to i v případě OC, kde jsem neměl jediný problém.
Odpovědět0  0
To je něco, s čím se automaticky musí počítat u těchto notebooků. Hardware svou váhu nijak nesníží, třeba pevný disk na dietu pošleme docela těžko :)
Odpovědět0  0
Zdravím, ano, je to možná trochu v rozporu, každopádně se to tak píše ve zdroji a bylo by nelogické to měnit. Já jsem, narozdíl od nich, kartu k testování neměl, a tak se jen můžeme domnívat, jakých úspechů v taktování dosáhli, když si dovolují psát toto. Každopádně v textu je důležité to ­"se zdá­", protože jeden testovací vzorek opravdu neukáže potenciál nové GTX295 na jednom PCB. To si musíme počkat na nějaké recenze..
Odpovědět0  0
V případě komerčních produktů je zavádějící už to ­"sosněte­" ;)
Odpovědět0  0
http:­/­/www.winhistory.de­/more­/386­/xpmini.htm
Tu je to s Win XP, lepší bude to nechat projet třeba přes google translate pro ty, kteří nerozumí německy. Snad si pak uděláte nějaký obrázek ;­) Opravdu se tam píše o půlhodinovém bootování. Další spouštění aplikací je asi docela masakr.
Odpovědět0  0
Nic takového jsem se nedočetl, každopádně jsem už dříve viděl podobné testy s Windows XP, kde také zkoušeli, na čem všem se to dá nabootovat. Bohužel hardwarovou sestavu již také nevím, ale rozhodně si pamatuju, že se to bootovalo celých 45 minut :­) Možná někde najdu odkaz..
Odpovědět0  0
No ale tady vůbec nejde o uživatele, těm je to opravdu jedno, ba co víc, já bych byl rád, kdybych měl v čisté instalaci OS nějaký ten prohlížeč. Jenže tento problém vznikl ze strany Opera software.
Odpovědět0  0
Taková věc je k vidění u jiných OS, konkrétně třeba GNU­/Linux. Naprosto mně to vyhovuje. Seřadím si danou kategorii software podle oblíbenosti a už jen označuji, co se bude stahovat a instalovat.
Odpovědět0  0