Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od mch81 (3)
Fotit chodce, který je na přechodu s červenou je ale v podstatě nesmysl, on tam mohl vstoupit ještě když byla zelená a v zákoně asi není ani specifikováno, za jak dlouho to musí přejít. To by ten systém musel zaznamenávat celou historii od doby, co padne červená, jestli tam někdo nový nevstoupil...
Odpovědět0  0
A nevím, kde jste vzal tu šestinu teploty Slunce, v článku píší šestinásobek.
Odpovědět0  0
°K je blbost, píše se jenom K. Jinak třeba stačí ta vysoká teplota, ve hvězdách je sice velký tlak, ale to je prostředek, který zajistí to zvýšení teploty a zažehnutí fúze. Pokud se ta teplota zvýší jinak, tak ten tlak potřeba nejspíš není. U termonukleárních zbraní ten tlak jako ve Slunci taky nemáte a teplota se získá výbuchem atomové nálože.
Odpovědět0  0
Proste kluci upgradovali a misto nigerijskych dopisu posilaji nigerijske terabyty dat :­-)
Odpovědět2  0
Asi budou přístupy evidované a pokud se přihlásila třeba z domova...
Odpovědět2  0
akorát to ­"HP Enterprise­" asi není dobře, používají Hewlett Packard Enterprise nebo zkráceně HPE. To HP Enterprise jsem na pár místech našel, ale oficiální zprávy to nejsou.
Odpovědět0  0
ale HPE. Na druhe fotce mate logo.
Odpovědět0  0
Treba ta na fotce podle datumu asi 2 tydny fungovala...
Odpovědět0  0
Aby se dalo vylézt, tak by tam musela být nějaká přetlaková komora, jinak by otevření dveří nebo jiné narušení kapsle způsobilo větší dekompresi než v letadle.
Odpovědět0  0
Finanční rok se nemusí krýt s kalendářním, ale to je v tomhle případě jedno. Podobně tu nedávno byly bombastické titulky, že FB ztratil 20% hodnoty ­(několik miliard USD­), přitom se jenom cena akcie vrátila na hodnotu před několika měsíci. Tohle je nakonec podobné.
Odpovědět0  0
Url je opravdu zbytečný přežitek, stejně jako obsah. Stačí zobrazit video při vstupu na stránku, zobrazit 50 kontextových reklam a přehrát video při zavření stránky, nic víc uživatelé nepotřebují.
Odpovědět0  0
Treba to nevedel, i kdyz to ho neomlouva. Realnd ale zadne penize neprijal :­-)
Odpovědět0  0
Deti ani nemusi na zadnou sit nic psat. Nebo to tam davat pod falesnou identitou. Nebo tam zalozit ucet pod nekym, kdo tam jeste neni a hodit to na nej.
Odpovědět0  0
Asi bude podobny pripad jako Jobs.
Odpovědět2  0
Feedly mě moc nezaujalo, používal jsem google reader, po zrušení jsem přešel na g2reader, který je dost podobný tomu původnímu. Zobrazuje ty kanály, které si tam člověk přidá.
Odpovědět0  0
Dají se použít i webové. Klasické aplikace jsou problematické, pokud je chce člověk číst z víc míst a nemají synchronizaci.
Odpovědět0  0
Kdysi populární RSS čtečky dnes s rozmachem sociálních sítí používá už málokdo. Tak to mi přijde jako vtip měsíce, nedokáži si představit, že bych to měl procházet ručně. A třeba na FB jsem to buď nepochopil nebo je to nepřehledné a cpe to na nástěnku hromadu bordelu, který navíc už za den mizí, takže je to nepoužitelné. Odebírání zpráv z webů jsem tam vyházel.
Odpovědět1  0
Spadlo to na hodnotu, kterou to mělo v květnu. V podstatě jenom korekce příliš optimistických očekávání...
Odpovědět0  0
Proč ne, existuje třeba komisní prodej, kdy se dodá zboží obchodníkovi, ale zaplatí až to, co reálně prodá.
Odpovědět1  0
Nakonec to dopadne tak, ze bude dost jader, aby kazdy thread mel svoje vlakno a odpadne prepinani kontextu i s chybami :­-)
Odpovědět0  0
Není to blud, prostě to odpovídá na základě toho, co se naučila. S lidmi je to stejné, jak se děti vychovají, tak se z velké části chovají, akorát je těch zdrojů učení spousta, třeba rodiče, škola nebo parta ve škole, která má na dítě špatný vliv.

Na algoritmu nezáleží, protože se řeší věci, které nikdo algoritmicky řešit neumí nebo by to bylo šíleně složité. Tak se vyrobí třeba neuronová síť, jejíž algoritmus je celkem jednoduchý a naučí se na datech, která odpovídají tomu, co se má pak reálně řešit.
Odpovědět0  0
Na takove sluzbe snad neni co podelat, ale obavam se, ze MS zase prekvapi.
Odpovědět2  2
Pořád lepší než bitcoin, u hry alespoň nikdo nečeká, že za to dostane reálné věci :­-­).
Odpovědět1  0
AGP není sběrnice, ale jenom propojení. Máte to i v názvu... Na sériový a paralelní port se taky nedalo víc zařízení najednou.
Odpovědět0  0
Proc to proste nereguluji? Do urciteho limitu odebirat za levno, nad nej platit treba desetinasobek. Pokud to neni treba tovarna vyrabejici realne veci, ale ty tam asi byly i pred tim.
Odpovědět1  0
Já jsem taky skoro netopil a nepotřebuji k tomu kryptonesmysly.
Odpovědět1  0
Ono i to anglické service znamená služba.
Odpovědět1  0
To vypadá, že USA zase jednou blbostí předběhnou i EU, to je co říct.
Odpovědět1  1
Nebo to chápu blbě já, exkluzivní znamená, že to prodává jenom jeden prodejce a nikdo jiný to nemá. Pokud to tedy nemysleli tak, že AMD by byl exkluzivní dodavatel pro ASRock a nebral to od nikoho jiného ­(což bude asi tento případ­).
Odpovědět0  0
Pak by to ale nebyl exkluzivni partner, pokud to same prodava nekdo jiny, ne?
Odpovědět0  0
Našel jsem nějaký článek z roku 2015 ­- https:­/­/boleslavsky.denik.cz­/zpravy_region­/tri­-smeny­-jedou­-ve­-skodovce­-naplno­-denne­-vyrobi­-pres­-dvanact­-set­-aut.html, podle toho by těch 2500 vyrobili za 2 dny a celkem by to odpovídalo těm číslům pro Slovensko. Otázka je, kolik má Tesla lidí, ale jestli to je nová továrna, tak mi to proti zavedené automobilce nepřijde tak špatné. Problém je spíš to, že slibují a nejsou schopni to dodržet než ta reálná rychlost výroby.
Odpovědět3  0
S tvým vyjadřováním bude opravdu lepší, když nebudeš lézt do diskuzí.
Odpovědět5  1
Taky jsem nad tím přemýšlel. Bohužel objem roste s třetí mocninou poloměru, takže jestli se nepletu, tak pro dvojnásobnou hmotnost vzroste poloměr jenom o třetí odmocninu ze 2 ­(1.26­). Takže při zachování hustoty bude gravitační zrychlení s rostoucím poloměrem růst. Ještě je možné, že hmotnější planeta materiál víc stlačí, tak by ta hustota třeba vyšla vyšší. Pak by ale byl menší průměr a vyšší gravitace, takže to by taky nepomohlo.
Odpovědět0  1
Mně to tedy smysl moc nedává, spousta jednotek vznikla tak, aby se dala rozumně používat a ideálně se pracovalo s malými a celými čísly, takže třeba den má 24 hodin a ne 19,8725. I ten metr vznikl nějak přirozeně, původně to byla desetimiliontina délky poledníku mezi pólem a rovníkem. Ty nové definice jsou uměle vyrobené a proto se tam vyskytují nepříliš hezká čísla a je to sice přesné, ale dost kostrbaté a člověk si pod tím nic nepředstaví. Třeba ten metr je definovaný jako 1­/299792458 vzdálenosti, kterou urazí světlo ve vakuu za sekundu. Jenže nejdřív se změřila rychlost světla a až pak se zpětně dodefinoval metr, který ale už použili pro měření té rychlosti, takže to v podstatě nedává smysl. Je to jako si změřit rozměry pokoje a pak zadefinovat, že jeden metr je 1­/5,23 délky našeho obýváku.

A k těm předponám ­- myslím, že spousta lidí zvládne bez většího přemýšlení maximálně něco jako Tera ­(a to jenom kvůli udávání kapacity paměťových médií­) nebo bilión. Jak moc se to používá třeba ve vědecké literatuře nevím, ale pro příliš velká nebo příliš malá čísla je podle mě nejlepší exponenciální zápis, který je navíc jednoznačný a nehrozí třeba různé pochopení v různých kulturách ­(třeba americký vs evropský bilion­).
Odpovědět4  0
dobry postreh, to pro nektere firmy muze byt i cely zisk...
Odpovědět3  0
Existence Boha ale taky nic neřeší, to je jenom přiznání toho, že člověk něčemu nerozumí a nechce se tím zabývat, tak to hodí na nějakou vyšší moc. Ona se celkem logicky nabízí otázka, kde se tedy vzal ten Bůh a kdo jej stvořil. Na to je předpokládám náboženská odpověď, že tu byl vždycky nebo stvořil sám sebe, což ale vědecky uvažujícím lidem stačit nemůže.

Zrovna v tomhle mi přijde přístup současné vědy ­(před třeskem nic nebylo a najednou začal existovat časoprostor a ta hmota v něm­) a náboženství ­(stvořitel vyrobil svět z ničeho­) víceméně stejný. Prostě se někde začne a co bylo předtím se ignoruje.
Odpovědět0  0
Úsilí stoupenců náboženství je ale pořád větší...
Odpovědět7  0
A důvod, proč by to spektrum mělo vypadat jinak? Já bych spíš čekal, že se žádný rozdíl nenaměří.
Odpovědět0  0
Tak ono je celkem jedno, jestli se to nazve krádež nebo třeba neoprávněné obohacení. I to hraní her zvýší třeba opotřebení hw ­(což bude celkem zanedbatelné­) nebo trochu znatelněji spotřebu ­(třeba grafické karty, která při kancelářské práci nic nedělá­). To ale člověk nedělá celou pracovní dobu. Pokud tam někdo těží kryptoměny 24­/7, tak ta spotřeba roste několikanásobně a nechápu, proč by to měl platit zaměstnavatel. Jestli fakt myslíte, že to ničemu nevadí, tak dejte kontakt a můžete to všem zaměstnancům v zemi sponzorovat ze svého :­-­).
Odpovědět1  0
>> Prostě ­"jen­" nepovoleným způsobem využívá prostředky svého zaměstnance, takže krade, abychom to řekli bez okolků

Já bych řekl, že využívá spíš prostředků zaměstnavatele, než zaměstnance :­-)
Odpovědět1  0
Drony v každém autě radši ne, moc bezpečné to není a zasekaly by vzduch, navíc to nebude fungovat třeba v tunelech. A místo městských dronů by mi dávalo větší smysl použít pár malých vzducholodí nebo třeba balonů. Nebo nějak využít kamery, co už na ulicích stejně jsou.
Odpovědět0  0
Problem to je i u BTC ­- zneuziti a kradeze tu budou vzdy, ale treba podvodne prevedene penize jde zablokovat a je sance, ze je dostane zpatky. U BTC ma clovek smulu.
Odpovědět0  0
A kdo do této měny nepůjde, toho přijede osobně přesvědčit sám pan Seagal :­-­).
Odpovědět2  0
Tomu moc nevěřím, na zkoupení grafických karet není kromě peněz potřeba nic zvláštního, vyrobit celý mainboard s vlastním čipsetem ­(aby to podporovalo třeba 8 procesorů­) je ­"trochu­" složitější.
Odpovědět2  0
To muselo dát strašnou práci...
Odpovědět1  0
fungovat bude do prvni vyvarky :­-)
Odpovědět1  0
vetsi. Ale asi jde o to, ze domu to bude drahy a mit to mensi plochu, korporace ty penize daji spis
Odpovědět1  0
Jo, Spectre. Já jsem to moc nezkoumal, je to chyba ve zpracování kódu, který se tam nějak dostane, proč by tam ale člověk musel mít fyzický přístup. Ono celkem stačí, když někdo vyrobí normálně se tvářící aplikaci, která bude dělat i něco navíc.
Odpovědět0  0
Ty chyby jsou ale ve všech CPU, i AMD a ARM
Odpovědět0  2
JS je jenom jedna z možností ­(ten skript se časem převede na spustitelný kód jako mají normální spustitelné soubory­), rozdíl je akorát v tom, že se to pustí už tím, že člověk vleze na web a nic nestahuje a nespouští.

Zakázat js se dá, ale kolik webu je pak použitelných? Pár webmailů a map asi jo, ale menší moderní weby podle mě už ani nepojedou, všechno je to založený na asynchronním dotahování dat přes js.
Odpovědět0  0
Koupím ihned autonomní vozítko a raketu schopnou letět na Měsíc, cena do 19 milionů USD. Nabídky přijímáme do konce ledna.
Odpovědět1  0
Spectre se týká i AMD, takže to by si moc nepomohli. A ty problémy jsou tam nejspíš od prvních pentií ­- prostě se pro zvýšení výkonu udělaly hacky, které umožňují udělat to, co by jít nemělo. Akorát se o tom začalo mluvit až teď. Jestli to věděli dřív než loni těžko říct, třeba to fakt nikomu nedošlo. I v softwaru existuje spousta chyb a dokud na to někdo nepřijde, tak se o tom neví. Občas se na něco přijde taky až po letech.
Odpovědět0  0
Ona realita je docela odlišná od akčních filmů. Stačí si zahrát nějakou trochu realističtější hru, třeba SWAT nebo Operation Flashpoint. Tam než člověk zaregistroval pohyb, tak už protivníci stříleli.
Odpovědět0  0
Ještě že experti v MS udělali, že si aktualizace nejde vybrat a tu problematickou vyhodit. Naštěstí desítky nepoužívám, tak s tím problém nemám.
Odpovědět3  0
Přijde mi, že testovat dopad na výkon 3D benchmarkem bude asi tak užitečné, jak testovat databází výkon grafické karty... Jestli ten patch ovlivní IO operace, tak se to v renderování moc projevit nemusí.
Odpovědět0  1
Každé Windows byly celkem rychlé po nové instalaci, časem se zpomalují. Jinak ty řeči o rychlejších Win8 a 10 potvrdit nemůžu, na starším firemním ntb jsem zkusil upgrade na Win8 a pak 10 a pomalé je to pořád stejně. Spíš to ještě víc hrabe na disk než staré sedmičky.
Odpovědět2  0
Jistější je trefit se do těla než končetiny, s postřelenou nohou by mohl začít střílet stejně. Píše se holt.
Odpovědět0  0
Treba hry na disk behem hrani moc lezt nemusi, tam ten dopad na vykon byt opravdu nemusi. Zkouseli testovat treba databaze?
Odpovědět1  0
zastrelil ho az kdyz neposlechl, tak to v USA chodi
Odpovědět0  5
Dřív šlo ty změny dělat i víckrát za den, takže stačilo asi 10x změnit heslo a pak tam dát to původní. Pak to změnili na jednu změnu denně ­- což je zase kontraproduktivní v tom, že pokud by došlo k úniku hesla ten den, tak už to člověk ani nemůže změnit...

Pokud nějaký systém nedovolí ani podobná hesla, tak bych asi vážně uvažoval o tom, že to začnu psát na papírky a lepit na monitor :­-­). Vymyslet dostatečně složité heslo, aby se dalo rozumně pamatovat a člověk se to naučil chvíli trvá, dělat to každý měsíc nebo tři bych už asi nedával.
Odpovědět0  0
zmenu hesla mame taky a jeste mame dve domeny. Tak pouzivam do obou stejne heslo a menim ve stejny cas. U hesla snad vsichni pouzivaji stejny pattern ­- porad stejne heslo, kde se meni posledni cislice. at zije bezpecnost.
Odpovědět0  0
Ne, je to nelegální, proto se tím chlubí do médií...
Odpovědět2  0
Mě by zajímalo, proč jsou ty hlavy jenom na jednom místě a nemůžou dát druhou sadu i naproti. Pak by se nemuselo čekat až celou otáčku plotny, ale přinejhorším polovinu, takže přístupová doba by mohla být poloviční. Zabíralo by to víc místa, ale do 3,5­" disku by se to třeba vešlo, do 2,5­" se musí vejít totéž na menší ploše. A u desktopu na té délce většinou prakticky nezáleží.
Odpovědět0  0
Tam je hlavně problém mentalita ­- prostě je normální být v práci, dokud nejde šéf a ten zase nemůže skončit normálně, aby to nevypadalo, že pracuje málo. Ani bych se nedivil, kdyby zůstali v práci i kdyby se jim PC vypínala sama.
Odpovědět2  0
Nechápu tu módu všechno označovat xxxgate. Fakt si všichni myslí, že v případě aféry Watergate měli problém s vodou? :­-)
Odpovědět2  0
Ucinnost ale muze klesat s nizsi zatezi. Kdyz se bude brat ze 100W zdroje 10W, tak bude spis horsi, nez kdyz se bude brat 80W.
Odpovědět0  0
"těžit doma­" mělo být ­"těžit na PC"
Odpovědět0  0
čím víc forků, tím dřív tenhle nesmysl skončí... Na ASIC se přecházelo, aby se nevyplatilo těžit doma, tímhle se to akorát vrací na začátek, kdy se zase bude těžit na PC. Pokud se vůbec najde někdo, kdo do toho půjde.

"v oběhu je 16 milionů Bitcoin Gold, což nám dělá přes 3 miliardy dolarů v nové kryptoměně­". Možná časem. Nebo taky 0...
Odpovědět2  0
No těžko může být hodnota po převodu přesnější než před. Když se řekne třeba vítr o rychlosti 20m­/s, tak se to bere spíš jako přibližná hodnota, 21m­/s už působí jako přesná hodnota ­(20.5 až 21.4­). Takže ze skoro 5000 udělat třeba 2780 je prostě divné. Stejně jako z 20m­/s vygenerovat 72km­/h, což působí jinak než 70km­/h.
Odpovědět0  0
"stoupají teploty až na 2760 °C ­(5000 °F­)­"

Takovýhle idnesovský převod jednotek bych teda na techničtějším webu nečekal ­(jak shw, tak toho původního zdroje space.com­). Fakt si někdo myslí, že tu teplotu zjistili s přesností na půl stupně Fahrenheita? :­-)
Odpovědět0  0
Jenže nikdo nemůže vědět, že z 4500 to takhle padne, aby to včas prodal. Taky to mohlo z 4500 vylézt na nynějších 6000, pak by prodělali.
Odpovědět0  0
To jsou jenom takové spekulace. Kdyby tomu opravdu tak moc věřili, tak to stříbro ve velkém skupují a cena je jinde už teď. Kiyosaki je ten člověk, co se mu nechtělo platit slíbenou provizi, tak raději poslal firmu do bankrotu? :­-)
Odpovědět0  1
ja bych nerikal ani frekvenci a spotrebu ­- kazdy si muze zmerit, za jak dlouho mu neco dojelo a spotrebu pozna za rok z elektromeru :­-)
Odpovědět1  2
ale jenom plánovaná ­"chyba­", která přitáhne víc zájemců. I když v současnosti to asi není zapotřebí a prodávají se dobře i bez toho.
Odpovědět1  0
jake to ma mit rozliseni? jestli budou posilat 320x200 na HD monitor, tak to nebude koukatelne
Odpovědět0  1
tak už stojí před obchody fronty až za roh :­-)
Odpovědět1  0
To je pravda, ale jenom z půlky. Každé těleso zároveň musí vyzařovat tu pohlcenou energii, jinak by teplota rostla do nekonečna. Takhle teplé těleso prostě černé být nemůže, zkuste se podívat třeba na rozpálená kamna nebo zapnutou žárovku.
Odpovědět0  0
To, že něco pohltí většinu dopadajícího záření ještě neznamená, že to bude černé. Každé těleso taky vyzařuje, aby se vyrovnala teplota s okolím, těch 3 tisíce Kelvinů už bude snad ve viditelné oblasti. Slunce taky svítí, protože je horké a to na něj ani nic moc nedopadá, podobně třeba klasická žárovka. Ve fyzice se používá výraz absolutně černé těleso ­(pohltí veškeré dopadající záření­), ale to taky neznamená, že by muselo být vidět černé.
Odpovědět1  1
Přepočítat se to dá i na netu, výraz je něco jako odečíst 32 a násobit 5­/9, takže zhruba něco přes půlku. Jestli se těch 32 přičítá nebo odečítá si nepamatuji, ale stačí si pamatovat, že 0 C je 32 F a 100 C je 212 F.
Odpovědět1  1
Tak prodávaly se kousky, co mají mít životnost třeba 100 let. Ochranná atmosféra snad potřeba není, mělo by se především chránit před přímým světlem a při pokojové teplotě. Asi budu mít ještě nějaká DVD vypálená před cca 15 lety, tak to můžu někdy zkusit přečíst...
Odpovědět0  0
Třeba atomové zbraně jsou taky ­"zakázané­", prakticky je ale už v KLDR nejspíš vyrobili a nikdo tomu nezabránil.
Odpovědět0  0
Zákazy nic neřeší, vedou k tomu, že danou technologii vyvine někdo, kdo na zákony kašle a těm slušným sebere možnost se bránit. Takže si spíš myslím, že by to stejně neprošlo.
Odpovědět2  1
V Atari v době Breakout pracoval Jobs, Wozniak mu s tím ­"pomáhal­" ­(čti vymyslel, Jobs tak šikovný nebyl­) a vyrobili to za 4 dny. Jobs dostal peníze, ale Wozniakovi přiznal jenom část a z té mu dal polovinu.
Odpovědět0  0
Jenom jestli si to ***coin letadlo nakonec nevymysleli sami vyrobci karet :­-)
Odpovědět0  0
Pokud jdou do DNA dávat vlastní definovaná data, tak je jasné, že tam půjde dát i kód viru a pokud aplikace blbě zpracovává data, tak se dá čekat, že toho půjde zneužít. To ale nemusím dokazovat reálným čtením DNA, na to stačí vygenerovat data, která by lezla z toho sekvenceru. Prostě mi tenhle závěr výzkumu přišel jako pokus o senzaci s něčím, co je v podstatě zřejmé.
Odpovědět1  0
To je zprava jak z blesku. Takze udelali zamerne deravou aplikaci a ted se chlubi tim, ze se jim povedlo tu chybu vyuzit.
Odpovědět1  0
to jsou ty cloudy a vzdaleny management bez moznosti to ovlivnit. Nedavno u nas v korporaci prestala fungovat cast site ­(stroje v serverovne se nekomunikovaly mimo ni­), IT nekde v Indii to nevyresilo za cely pracovni den. Proste tomuhle pristupu neverim, do budoucna bude vsude jeste spousta prusvihu.
Odpovědět3  0
Rika se tomu mozek, ale to ty asi nemas.
Odpovědět1  0
Tak mail stačí dát nějaký dočasný. Jestli se v tom mailu nemuselo nic odklepnout, aby wifi začala fungovat ­(což jde bez připojení na Internet těžko­), tak by stačilo si nějaký mail vymyslet.
Odpovědět0  0
Nadpis článku je bulvární nesmysl, který se dá čekat u plátků typu idnes a živě. Těch 20 tisíc lidí buď podmínky vůbec nečetlo nebo ví, že praktická vymahatelnost je nulová.
Odpovědět1  0
Ta průměrná rychlost moc neřekne, když vlak stojí v zastávce třeba 3­/4 minuty a pak kolem minuty jede, tím se ten průměr dost srazí. Co jsem ještě našel, tak vjezdová rychlost do stanice je ­"až 60km­/h­".
Odpovědět0  0
Nejspíš akorát kecá a ani neví, kolik to jede. U toho metra se to blbě odhaduje, když pod zemí není nic vidět, vycházím z toho, co se píše. Těch 80 by to jet mělo.
Odpovědět0  0
To metro v Praze, co má maximální provozní rychlost 80km­/h?
Odpovědět0  0
Proc to prodaval? Cekal bych, ze nekdo z takoveho oboru to koupi a necha si to nebo bude brat treba na prednasky...
Odpovědět1  0
asi jsem to blbe precetl, omlouvam se
Odpovědět0  0
Kdo ví jak to je, co jsem někde četl, tak ty klíče se generují nějak náhodně, takže se to ani obnovit nedá...
Odpovědět0  0
Co jsem teď našel, tak hodnota BTC je kolem 2500USD. Kde dávají těch 25.000 v článku? :­-)
Odpovědět0  0
Tohle ale není klasický program. Jedna část je ta vlastní síť, což je sice program, ale samo o sobě to nedělá nic. Druhá věc je to něco naučit, což se dělá tak, že se síť naučí na nějakých datech a na základě toho pak dokáže nějak reagovat i na neznámá data nebo to samo něco generovat. Tady už ale asi nikdo nedokáže jednoznačně říct, proč se to naučilo zrovna takhle. Proto se třeba ty neuronové sítě používají na věci, které v podstatě nejdou klasicky naprogramovat, aby to rozumně reagovalo na všechna možná vstupní data.
Odpovědět0  0
moderní umění je často prostě jenom taková mazanice, která má hodnotu jenom proto, že to vytvořil někdo známý a všichni se bojí veřejně říct, že to je jenom změť čar :­-­).
Odpovědět4  0