Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od modrymysak
Vypínání jader už i7 umí. A zároveň nadtaktuje jádro využívané. Takže ti třeba ze 4jádra udělá jednojádro na vyšším taktu. Jen si nejsem jistý, jak je to spolehlivý a zda to mají vychytaný v BIOSu na deskách, protože tyhle úsporný funkce s vypínáním jader či podtaktováním dělají občas docela problémy. :­-/
Odpovědět0  0
Mimochodem, víte proč je trojjádro rychlejší než dvojjádro?
Protože když dojjádru zadáš výpočet, každá jádro to spočítá, porovnaj výsledky a pak se hádaj, který to má správně, zatímco u trojjádra je třetí jádro, který jim to soudcuje. :­-)
Odpovědět0  0
Dnešní hry jsou dle mého názoru jen těžko použitelné k zábavě. Buďto mají tak brutální nároky, že aby si to člověk zahrál, musí nepřetržitě investovat do HW, nebo jsou tak zdlouhavé a složité, že v té současné uspěchané době, kdy vyšetřit nějaký čas na hraní mají maximálně tak děti a dorost školou povinný, pro normálního pracujícího člověka toužícího po rychlém a nenáročném odreagování jsou nepoužitelné. Jak to dopadlo u mě? Už jsem nechtěl stále jen podřizovat nákup svého hardwaru nárokům programátorů, kteří neumějí optimalizovat engine a nainstaloval jsem si emulátor automatovek. Je až neuvěřitelné, jak je většina těch téměř dvacet let starých titulů zábavná. Vtáhne vás to do hry stejně rychle, jako vás to dokáže ze hry ­"vyplivnout­". Ideální schéma: přijdu, pustím, bavím se, vypínám, odcházím. Namísto současných her: přijdu, !snad! spustím, čekám až se načte, proklikávám se do hry, hraju a čekám až se něco začne dít, bavím se, vypínám, přemýšlým o nákupu ­"nového­" HW ­(protože na tom půl roku starém se ta nová hra kouše, přestože vývojáři hru programovali v době, kdy si o podobném výkonu mohli nechat zdát­)... O různé zabugovanosti a jiných problémech nemluvě. Zkrátka ať žije Golden Axe a v něm kopání do trpaslíků! :­-D
Odpovědět0  1
Někdy mi připadá, že v Microsoftu pracují na vývoji dva týmy. Jeden dělá spolehlivé věci a druhý experimentuje. Protože povedený systém je vždycky ob jednu verzi. 2000 ­- Me ­- Xp ­- Vista ­- W7 ... :­-)
Odpovědět0  0
Ať se snažím lovit v paměti jak chci, nenalézám žádnou kategorii produktů, kde bych byl ochoten koupit SONY. Přes televize, DVD, zesilovače, kamery, až po MP3 přehrávače či mobily... nic. Nikde by v mé volbě SONY vůbec ani nefigurovalo. A to ani mezi třemi favority z každé kategorie! Pominul­-li tedy souboj tří herních konzolí, která mě moc nezajímá a vyhrál by stejně asi XBox 360 :­-­) Sony prostě usnulo na vavřínech a navíc zvolilo nevhodnou a uživatelsky často nepřívětivou obchodní strategii. Se svojí nekompatibilitou s ničím, než se SONY na sebe neúspěch nemohl nechat dlouho čekat.
Odpovědět0  0
Taky jsem na konci minulého roku pořídil nový disk od Seagatu a oddechl jsem si. Na stránkách Seagatu jsem si ověřil za pomocí typového a sériového čísla svého HDD, že nepatřím do ­"ohrožené­" skupiny. Kolega ale ano. Takže bude muset komplet zazálohovat, kdyby náhodou při aktualizaci firmwaru došlo ke komplikacím.
Odpovědět0  0
LG by měl hlavně svoji iniciativu přesunout do výroby kvalitnějších a spolehlivějších výrobků. Nějaké tiskové prohlášení, že se budou snažit být zelení jim pověst vylepší možná u lidí, kteří si jejich výrobek nikdy nekoupili.
Odpovědět0  0
Nejsem si jist, zda detekce poruchy sebe sama vzbudí u spotřebitelů větší důvěru. Mě to spíš naznačuje, že zdroje Thermaltake jsou natolik poruchové, že potřebují detektor vlastní poruchy. A pakliže se může porouchat zdroj, proč by se nemohl porouchat ten detektor? :­-)
Odpovědět0  0
Omlouvám, se jaksi mi paměť neslouží tak dobře, bylo to Ctrl+F1. Od Gigabytu nemám desku dost dlouho. A měl jsem ji krátce. Možná dobře, že jsem ji zapomněl, protože jsem ji tenkrát ­"uvařil­". Teda neuvařil, ale trochu víc opuchly kondíky kolem procáku. :­-)
Odpovědět0  0
Tuším, že kdysi bylo u Gigabytů v BIOSu možné přes kombinaci kláves Ctrl+Alt+F1 otevřít rozšířené možnosti pro taktování a změnu napětí procesoru a pamětí. Ale nejsem si jistý.
Odpovědět0  0