"s bosony, čili částicemi se stejným počtem elektronů a protonů" - toto je spatne/zavadejici i ve zdroji. Atomová jádra s celočíselným spinem jsou druhem bosonů.
Odpovědět0 0
jen by mě zajímalo jestli je to skupinství natolik pevné jestli ti tím můžu rozbít hlavu, nebo jestli je měké jako plastelína a nebo to jě jen pára?
Odpovědět0 2
To mi pripomenulo film Spectral (2016)
Odpovědět0 0
Rozhodně zajímavé. A dalších experimentů, které by mělo smysl provést v beztížném stavu jsou mraky. Jsem docela zvědavý, co bude dál. Zatím byly hlavními brzdami cena a kapacita dopravy, ale to se hodně změnilo. Cena s příchodem SpaceX dost klesla a kapacita přepravy osob se zvedne, jen co Muskovi šikulkové smontují další Crew Dragony. Jsem zvědavý, jestli se následně začne zvětšovat ISS, nebo jestli začnou montovat jinou stanici. Možná plně komerční? Myslím, že zájemců by bylo dost a dost..
Odpovědět0 0
Pravda pravdoucí. Jen v elektronice je celá řada nadějných materiálů, kde uvedení do života brání gravitace při tažení monokrystalů.
Odpovědět0 0
Právě. A když se člověk podívá co stojí hotový výrobek, tak by prodražení o krystalu o nějaké 2000 usd na kilogram nebylo mnoho .) Zákazník by to víc než rád zaplatil. Výměnou za podstatně výkonnější elektroniku.
Odpovědět0 0
Samotné zvýšení výkonu nárůstem frekvencí je dle mého před svými fyzikálními limity (rychlost světla, ...). Hustotu integrace už také budeme zvyšovat jen pár let. Spoj silný jen půl atomu prostě nevyrobíte. Navíc je zvyšování frekvencí dost drahým způsobem pro "Výše, Rychleji a Více" (pokrok). Paralelním zpracováním zvýšíte výkon také a na stejných frekvencích. Jasně, nejde všechno paralelizovat, ale většinu ano.
Ty nové materiály jsou spíš pro nové druhy snímačů a senzorů. Pro prvky do extrémních prostředí (a pochopitelně pro armádu).
Odpovědět0 0
Tak ISS se urcite rozsirovat nebude, to je uz léta znamý fakt, leda ze by NASA Roskosmos a ostatni organizace ISS prodali do soukromych rukou, minimalne NASA do toho neda uz ani dolar co se týče rozsirovani, mozna by jejich podíl koupil jiny stát nebo soukroma firma,
NASA chce budovat Gateway (Lunar Gateway) a následně kolonii na Měsíci.
Odpovědět0 0
Vím, že do toho NASA nechce dát další peníze. Právě proto říkám, že bude zajímavé sledovat co dál.
Odpovědět0 0
Tlustí Amíci jsou předurčeni pro pobyty ve stavu beztíže => zřídil bych tam vesmírné lázně / ozdravovnu.
Odpovědět1 4
tlustí lídé do vesmíru nemohou, tlustí lidé mají v hlavě psychický blok k jakémukoliv sportu nebo aspoň pohybu, biď se vesmír zdá jako pro ně ideální volba, dokážete si představit o by to udělalo s jejich tělem ?
by tam nakynuli jako montážní pěna :D :D
v lepším případě by ucpali jako špunt přechodové části modulů, v horším případě by časem vyplnili celý modul :D :D
Odpovědět1 0
Na to se už léta používá úspěšně bazén s vodou. Tam se mohou tlusťoši alespoň minimálně pohybovat protože je voda nadnáší. Nejlepší na hubnutí by byl jižní pól, i krátká procházka při -40 spálí tolik kalorií jako nikde jinde.
Ve vesmíru by neměli šanci zhubnout, protože tam je výdej energie daleko menší. Mohli by zhubnout jedině tak, že by tam neměli co jíst.
Jinak obezita v USA je dána hlavně sladkými nápoji a množstvím cukru ve všem možném jídle i v mouce. A dále nezdravými kaloriemi z přepálených tuků třeba od Mc Donald's.
Odpovědět0 0
Těžko jim to vyčítat. Podobný "junkfood" stojí pár šušní, zatímco jakákoliv čerstvá a zdravá strava je tam neskutešně předražená. U nás se vždy sežene alepsoň nějaká zelenina, jogurt, mléko, kefír. U nich je zelenina za dvojnásobnou cenu. Ale za libru! Přičemž hambáč v mekáči a cola jsou po dolaru.. Tj stejně jako tady. I kdo to ví to jí, protože je to lepší než chcípnout hlady.
Odpovědět0 0
Proč píšeš takový kujebákoviny?
Odpovědět0 0
Není pravda že hambáč stojí 1 dolar, stojí od 4 dolarů a víc. Ovoce a zelenina je o hodně levnější a kvalitnější, než v ČR. Asi si nikdy nebyl v Severní Americe. Já žil v Kanadě docela dlouhou dobu. Není to o financích, ale o lenosti.
Odpovědět1 0
....
Tak to by měli rychle vyvětrat, než se to rozkřikne.
;-)
Odpovědět2 0