Na vývoj Star Citizen se vybralo už čtvrt miliardy dolarů
2.12.2019, Jan Vítek, aktualita
Pokud má Chris Roberts něco velice dobře ošetřeno, pak je to zcela jistě způsob financování vývoje hry Star Citizen, na niž se přímo od fanoušku vybralo již více než čtvrt miliardy dolarů. Čili necelých šest miliard korun.
Nyní je to tak již více než 251 milionů dolarů od téměř dvou a půl milionů lidí, což by znamenalo, že každý v průměru vývojářům poslal již sto dolarů, nicméně jistý podíl financí pochází také od větších investorů. Většina z nich pochopitelně zaplatila jen nutné minimum, ale na druhé straně jsou tu i případy, kdy se někdo nerozpakoval zaplatit i tisíce dolarů za bohatou sbírku lodí, která mu po spuštění hry zůstane.
V posledním týdnu byl přitom zaznamenán náhlý příval financí, když do kapes vývojářů přiteklo dalších osm milionů dolarů. Není těžké uhodnout proč, ostatně přišel další ročník akce Citizencon a s ním i možnost si hru vyzkoušet zdarma, takže ta evidentně přitáhla další ovečky, a to pochopitelně i díky pozornosti médií.
Aktuálně je k dispozici alfaverze 3.7 s tím, že na konci tohoto roku můžeme očekávat už alfu 3.8. Od vydání alfy 3.0 tak už uplynou dva roky, neboť tvůrci slíbili a víceméně to dodržují, že na konci každého kvartálu bude vypuštěna nová verze. Ta chystaná nabídne mimo jiné i Planet Tech 4.0 s lepším podáním planet či měsíců, nový PvP režim Theatres of War spojující boj v lodích a na nohou, očekávat můžeme vyšší výkon, atd.
Stojí za zmínku, že vývojáři z Cloud Imperium Games původně mířili daleko níž a v kampani na Kickstarteru žádali "jen" 500.000 dolarů pro duchovní pokračování Wing Commandera a Freelancera. Byly to u obvyklé bonusy v případě, že by byla cílová částka překročena, ovšem postupem času se připravovaná hra změnila k nepoznání a dnes jde o veřejně nejbohatěji financovaný projekt.
Co se týče kampaně pro jednoho hráče ze světa Star Citizen, kterou známe jako Squadron 42, ta by měla být už konečně připravena v příštím roce. Ovšem až bude na trhu, pak bude možné tomu opravdu věřit.
Zdroj: Business Insider, RSI