No je videt ze malo kdo rozumi astronomii a astrofotografii, uz ted mam na 10 hodinove expozici okolo 40 preletu satelitu , az tam bude tisice satelitu budu tam mit tisice preletu a to uz bude problem vycistit v pixinsightu. Celeoblohove roboticke dalekohledy uz ted detekuji druzice jako obekty X te magnitudy a nova generace dalekohledu s prumerem 40 metru ktere stoji miliardy dolaru a stavajici instalace radioteleskopu jako ALMA budou mit take problem.
Pokud vim tak z nejmensi orbity bude volny pad trvat asi rok z 500km 5 let a 1000 km to uz jsou desitky let takze skvele smetiste na obezne draze. Nebudou mit pod kontrolou vsechny satelity neustale. Srazky budou, na ISS ve 400 km maji poplach kazdou chvyli pri priblizeni smeti na 25 km uz sedi v sojuzech a cekaji na opusteni stanice atd.. atd..
Vspomente si na Celjabinsky meteorit Tungusku a podobne pripady , monitoring okoli zemekoule bude obtizny pres sit satelitu a muze to mit vazne nasledky. Muj kamarad foti robotickym dalekohledem pres internet v argentine tam to bude mit take spatny vliv... Lidstvo se zene do zahuby ale hlavne ze si indian v pralese bude moct zaplatit tarif pro internet omg !!
Odpovědět4 0
Jo Velké observatoře budou mít problémy astrofotografove také Až to do nás napálit nějaký asteroid tak mužem poděkovat muscovi.
Odpovědět2 2
JJ, přesně tak. Kdyby tam Musk s těma jaho krámama na orbitě nazacláněl, tak při příletu nějakého asteroidu se se Zemí vyhneme anebo, když už by jsme to nestíhali, tak zpomalíme nebo zrychlíme rotaci, aby žuchnul do neobydlené oblasti. :D
Odpovědět0 2
Bžundu stranou, klíčové je zde ten asteroid detekovat co nejdřív. Pak bude možnost jej zasáhnout projektily, které třeba jen minimálně změní jeho dráhu (mise NASA Dart), ale už to může stačit k tomu, aby se nám za pár let poté vyhnul.
Odpovědět2 0
Štačí tam zaparkovat sondu změní malinko dráhu není nutného střílet to jsou scifi filmy.
Odpovědět0 0
ok, napiseme do NASA, ze jejich Dart je sci-fi, at si to laskave uvedomi
Odpovědět0 0
Zlyhá technika na odklon satelitu pred zrážkou, potom exponenciálne sa začnú navzájom ničiť a nakoniec nebude nič len hromada bordelu.
Odpovědět5 2
Starlink su na leo (low earth orbit) a bez paliva sami deorbituju, to iste plati aj pri zrazke.. na leo panuje prirodzeny cistiaci efekt
Odpovědět2 1
I tak trvá pád do atmosféry roky. A vzájemná rychlost satelitů je běžně kolik km/s, tudíž když do sebe praští, tak to trosky pošle na všechny strany a DOST rychle.
Odpovědět3 0