Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Neběhá Vám po stole falešná myška ?

9.3.2000, Petr Klabazňa, zpráva
Neběhá Vám po stole falešná myška ?
Pokud máte myš Logitech tak to raději zkontrolujte...
Čas od času se i na počítačovém trhu objeví nějaká ta napodobenina. A nemusí se vždy zrovna jednat pouze o software. Ba právě naopak. Firmy, které jsou schopny se do něčeho takového spustit již omrzelo kopírování disket nebo v dnešní době spíše CéDéček a pouštějí se i do hardware. V současné době se stala středem pozornosti produkce myší firmy Logitech.

"Evropský trh je zaplavován falešnými myšmi pocházejícími z dálného východu (Čína a Taiwan), které se objevují především na trzích Německa, Izraele, Itálie a Rakouska" se praví v tiskové prohlášení firmy. Situace je ovšem podstatně složitější, než by se na první pohled mohlo zdát. S takovými (a koneckonců i podobnými) napodobeninami je nutné bojovat a to hned od počátku. Proto se také Logitech zasloužil o založením Evropské iniciativy, která se má vypořádat s problémem ”falešných myší”.

Doposud byly napodobovány pouze myši Logitech Pilot Mouse (sériová), Pilot Mouse PS/2 a Pilot Wheel Mouse. Předním odbytištěm padělaného zboží bylo Německo a Izrael, určité produkty se také objevily i v Itálii a Rakousku. Celkové množství nelegálně propašovaných myší je velice těžké odhadnout, nicméně v Evropě policie objevila doposud 25 000 kusů.

Nyní si asi řeknete jak vůbec vznikly takovéto výrobky a hlavně kde ? Asi pro Vás nebude žádným tajemstvím, že pocházejí z dálného východu. Tyto myši byly vyrobeny v profesionálních padělatelských společnostech, které se specializující se na hi-tech produkty. Celá záležitost je nyní v šetření a tak tedy není možné uvést názvy distributorských firem, které byly do věci také angažovány...

Jak je tedy možno rozpoznat "falešné myši" pokud neznám distributora a nákup byl podezřele levný - obvyklé cenové rozdíly dosahují hodnoty 25-ti % (samozřejmě dolů) oproti standardní ceně. Celou záležitost dosti znesnadňuje fakt, že na první pohled jsou "falešná" a "pravá" myš k nerozeznání podobné. Zde ovšem přijde na řadu podrobnější pohled, při kterém vyjdou najevo určité rozdíly. Především je to spolehlivost - padělané produkty mají častější chybovost a nepracují tak dokonale. Jedním z důležitých rozdílů je délka kabelu, který je u padělaných myší kratší (ovšem v mnoha případech jsou si sami padělatelé vědomi těchto rozdílů a operativně na ně reagují ...). Dalším rozdílem je, že padělané myši jsou dodávány bez jakéhokoliv softwaru nebo uživatelských příruček a ve velkých baleních (určeny obvykle prodejcům). To je ovšem podivné neboť Logitech výrobcům ve velkých baleních nedodává žádné myši s barevným logem - výjimkou jsou pouze OEM myši s černým logem.

Jak již bylo řečeno - design padělků se neustále zlepšuje. Ve většině případů lze padělek rozpoznat pouze při rozmontování myši. Modely S48 vyvinuté Logitechem mají například pět izolovaných vodičů, zatímco padělky mají pouze čtyři a neizolované...

PS
Dnes Vám bohužel žádnou fotografii nepřineseme, neb myšky Logitech u našich počítačů jsou zaručeně pravé (mají pět vodičů).


Zpracováno na základě tiskového prohlášení