Jen doplněk k počtu letů. Existují dva X-37B, nejsou od sebe odlišitelné označením, liší se pouze drobnými vnějšími rozdily. Tato mise se týkala "prvního" X-37B v řadě a byla to jeho 3-tí mise. Tím dorovnal počet misí "dvojky" a celkově to tedy byla 6-tá mise.
Odpovědět1 0
Jsou tam nahore obcas i oba zaroven, nebo vzdy pouze jeden a pro druheho se chysta vybaveni pro jeho pristi misi?
Odpovědět0 0
Na orbite nikdy soucasne nebyly, viz :
start OTV-1 - 22.04.2010 - pristani 30.11.2010 - nosna raketa Atlas V - prvni mise "jednicky"
start OTV-2 - 05.03.2011 - pristani 16.06.2012 - nosna raketa Atlas V - prvni mise "dvojky"
start OTV-3 - 11.12.2012 - pristani 17.10.2014 - nosna raketa Atlas V - druha mise "jednicky"
start OTV-4 - 20.05.2015 - pristani 07.05.2017 - nosna raketa Atlas V - druha mise "dvojky"
start OTV-5 - 07.09.2017 - pristani 27.10.2019 - nosna raketa Falcon 9 - treti mise "dvojky"
start OTV-6 - 17.05.2020 - pristani 12.11.2022 - nosna raketa Atlas V - treti mise "jednicky"
Odpovědět4 0
Diky moc za odpoved.
Odpovědět0 0
V podstate je to vojenský vesmírny dron, nová generácia by mohla byť vybavená na elimináciu vojenských a navigačných satelitov, tým, že nepotrebuje posádku je ideálny na priame nasadenie do vojny.
Odpovědět0 1
Likvidace satelitů je trochu dvousečná zbraň. Jakmile začnete, udělá to ten druhý vám. Každá země schopná satelit vynést je schopná jiný satelit sundat.
Odpovědět5 0
Takze otestoval vsetky armadne projekty a testy, a pre plebejcov aj posielanie energie zo slabych solarov na zem so strasnou stratou to je teda uspech pre civilov:P
Skor by ma zaujimal podrobny popis veci co robil na orbite tych 906 dni pre armadu. Ale to sa nedozvieme mozno tak za 50-70 rokov ak pominie vojenske NDA, ak vobec. To same co sa konalo okolo uvolnovani materialov okolo Kennedyho, SR71 etc :P
Je to smiesne az trapne ako je tato doba pokrutena, a to nehovoriac o transparencii a demokracii v USA :P
To uz radsej dajte na web kupon na lacnejsi chlast a bude to zniet lepsie ako toto provizorium "zarucenych" informacii od naseho brata.
PS: Chapem ze si kazdy miesa svoju polievku.
Odpovědět0 8
Posílání energie ze solárů je ve skutečnosti zkouška zbraně typu vesmír povrch. Posílejte trochu energie a je to v pohodě. Prožeňte tím megawatty a máte paprskomet jak vyšitý. (omlouváme se, ale když to letělo nad vámi, NÁHODOU jsme paprskem sejmuli xxx, lidé tam chcípli a elektronika shořela... Ale né, nebyl to zlý ´úmysl.)
Odpovědět2 2
Teoreticky by se dalo to posílání energie využít k napájení dronů, dron co se nemusí vracet na základnu je sakra dobrá věc.
Odpovědět0 0
Pro civilní účely zatraceně drahé. Ale vojenské lumpárně by to sedlo, tam se na nějakou tu miliardičku nekouká, když jde o to zabíjet lidičky, kteří amíkům nic neudělali. (A obvykle ani nechtěli, a hlavně ani nemohli nic udělat) Jenže to bohužel dává smysl. Zrůdný, ale smysl. Sám jsme kolikrát upozorňoval, že amíci pilně pracují na "next gen" vojáčkovi, který má být narvaný elektronikou až po zuby a že to s kapacitami dnešníhc baterek naprosto nedává smysl. Jenže jsem je podezíral z toho, že mají nějakou "superbaterku" nebo kondenzátor. A ono vida, ve skutečnosti počítají s dobíjením z vesmíru. Vojáček jim sice po odsloužení závazku umře na rakovinu, ale to je vlastně dobře, nebude pobírat výslužné a případně nebude moci vypovídat, jaké lumpárny na váš příkaz kde dělal.
Odpovědět3 2
Ono to preinformatizovani vojaku na robocopy je take dvousecne. Protoze tahnou neskutecnou zatez a jsou pak v terenu pomali. Ale je to lobby vojenskoprumysloveho komplexu porad vyvijet blbosti. Nakonec se ale ukaze, je je potreba tahnout s sebou dost munice dostatecneho kalibru, ne siditka na veverky.
A souhlas - je to proste vyvoj vesmirnych zbrani. Zkousi tim, jak poslat energii do urciteho mista na zemi k zniceni elektroniky, pripadne upeceni vojaku a civilistu kteri nosi fotaky. A omlouvat se nebudou a priznavat to take ne. Omluvili se snad svym vojakum za kontaminaci DU v Iraku? I kdyby chteli, nestihli to, dost jich na to poslo.
Odpovědět0 2