Asi nelze očekávat, že se výrobci MB postaví k problému čelem a budou hradit škodu na zničených CPU. Pokud tomu tak bude, tak MSI a Asus už nikdy nebrat.
U Asusu jsem již jednou spálil, kdy po koupi počítač byl problém s kompatibilitou CPU, což výrobce vyřešil tak, že ho ze seznamu kompatibilních CPU odebral a následně mi sdělil, že si mám pořídit kompatibilní CPU. Druhý problém s deskou byl ten, že měla z výroby nahraný BIOS pro jinou variantu desky, což funkčnosti taky zrovna nepomohlo. Prostě aušus.
Btw, a vypadá to, že problém chtěli ututlat, když se u kritické chybě v BIOSu vědělo ale k žádné komunikaci ze strany výrobců nedošlo. To důvěryhodnosti určitě nepomůže.
Odpovědět1 2
Není co hradit, když je uživatel dement a pošle do procesoru vyšší napětí, které nepodporuje, tak je to jen jeho chyba. Taktování se vždy provádí na vlastní odpovědnost.
Odpovědět0 3
"Taktování se vždy provádí na vlastní odpovědnost. "
No to sice ano, jenže když si koupíte DDR paměti s oficiálním přetaktovávacím profilem XMP/EXPO a připlácíte si za to, že to poběží jako DDR5-6000 a ne jako DDR5-4800, tak nějak očekáváte, že to bude také tak fungovat, a ne, že ono to pak začne posílat větší napětí nejen do RAM (která to oficiálně dle výrobce zvládá), ale i do CPU a že ho to poškodí.
Odpovědět2 0
No když si koupím HW, který mi umožní ho zničit pár kliknutími, tak to je opravdu skvělené.
Jako kdybych v autě příliš sešlápl plynový pedál a oddělal bych motor.
Odpovědět3 0
No ja tedy z popisu na ruznych webech pochopil (mozna blbe), ze uzivatele nastavili EXPO profil pro pameti a desky zacali posilat do procesoru vyssi napeti a 3D procesor to po nejake dobe neprezil. Tedy ze uzivatel nenastavil vyssi napeti procesoru.
Odpovědět2 0
V tom případě mají všichni poškození nárok na 100% pokrytí zničeného HW, jelikož o problému určitě věděli.
Odpovědět0 0