Vykon sice ma byt vetsi nez pri prechodu z Pascalu na Turing ale ze by byl o 100% vetsi diky dvojnásobnému počtu CUDA v to nevěřím
Ale už se těším až oznámí parametry plnotučného Amperu, na jeden kousek RTX3080ti už šetřím
Odpovědět3 0
pre novú generáciu prinesie NVIDIA typicky +50% výkonu pre Titan +70% , pre 7nm by to nemal byť problém, určite si budú chcieť nechať odstup od NAVI dostatočne veľký , aby HiEnd bol zase v réžii NVIDIE. RT by potom mohlo byť v hrách o čosi pestrejšie a viac využívané.
Odpovědět2 3
No doufám, že "3080 Ti" nebudou nějak dlouho odkládat, ale vzhledem k tomu, že od AMD toho moc nečekám, tak asi Nvidia nebude nějak tlačena, aby jí vydala...
Odpovědět3 2
Tech 800+mm se zda byt na 7nm hodne velke. Obcas se najdou komentare, ze vyrobit takto velke chipy na 7nm je dost problem a asi by bylo dobre brat tahle infa trochu s rezervou..
Odpovědět4 3
tak 800+mm2 nebude pro herní GPU, ale zároveň se dá očekávat, že příchozí nebo příští generace AMD/NV bude MCM (teoreticky 2 až 4 slepence nejsou zas tak nereálné MCM řešením se obě firmy zabývají dlouhá léta..)
Odpovědět0 1
Tak já tak velký herní čip nečekám, píše se to i v článku, to by bylo za nehorázné prachy.
Odpovědět2 0
Nejen u 7nm. S podobnými obřími čipy jsou problémy a ve výsledku jsou nesmírně drahé už jen na výrobu. Jak roste plocha, ,tak roste šance, že chyba zasáhne kritické místo a čip je zcela nepoužitelný, plus ohromně roste nevyužitá plocha wafferu. Číselně. na waffer se jich narve 60 nebo méně, získáte možná 20 víceméně funkčních a třeba 4-5 plně funkčních čipů. Oproti tomu na 12nm hlásilo AMD 80% zenů plně funkčních a jen 5% úplného odpadu.
Odpovědět2 2