Redmod
|
22.10.20088:36
Cierny silikon alebo tato nova zmes? Osobne fandim ciernemu silikonu, i ked neviem kolko zozerie laser ktorym ho 500 x ozaruju. Pokial by dosiahol 95 percent ucinosti bolo by to super.
Ak budu vyrobne naklady dost male pre zakupenie panelov beznym clovekom, mame tu nezavisle domacnosti na vyrobe el. energie. - A to sa nemusi pacit dodavatelom energie.
Odpovědět0 0
no to se beztak osefuje zavedenim dane, ze to ve vysledku tak vyhodne nebude...
Odpovědět0 0
pokud se jim povedlo neco vice ucinneho je to supr.. ovsem doufam ze neprijdou zase zvasty ze setrime planetu a podobne... pri vyrobe takoveho panelu totiz spotrebujeme tolik energie a vypsutime tolik skodlivin ze se da bez okolku rici ze dnesni panel pri vyrobe poskodi prirodu vice nez jeho nekolikalete NEVYRBENI A NEPOUZIVANI :-) ;-)
Odpovědět0 0
trcheton
|
28.10.200811:16
Pri súčasných kremíkových článkoch sa energia použitá pri výrobe vráti do 5 rokov, potom ešte môže fungovať nejakých 20 rokov. Neviem aké škodliviny máš na mysli, veď to obsahuje aj vrátane obalu kyslík, kremík, hliník, uhlík, trochu medi, cínu. Pri výrobe sa síce ešte používa trichlórsilán, z ktorého zostáva chlorovodík, ale ten sa samozrejme nepúšťa do vzduchu (tento postup sa však už opúšťa). To by som bol zvedavý ako ekologicky zlikvidovať taký betónový kolos akým je doslúžilá veterná elektráreň.
Odpovědět0 0
l.jelinek
|
21.10.20089:21
palce, snad se s tim materialem setkame v nejake dohledne dobe.
>Rezny: Jo, 100% by bylo perpeetum mobile, mas pravdu, ale v clanku je napsano "temer 100%". Coz klidne muze byt 95% ucinnost a to by byl skvely uspech. Pokud tedy budou vyrobni naklady na tu slitinu v rozumnych mezich (plast by snad problem nebyl :-) ).
Odpovědět0 0
No toho titanu tam polde mě bude opět stopové množství, jinak by nemělo smysl o tom uvažovat kvůli ceně.
Jinak otázkou je jakým výpočtem se dojde ke 100%, pak by i tato hodnota měla smysl, vzpomínám si, že se dříve uváděla třeba i až 125% účinnost u speciálně navrhovaných elektrolýz, v čemž hrály důležitou roli nějaké okolnosti, či vedlejší účinky (třeba prostředí apod, přesně si to nevybavím už), experimentálně se ale pochopitelně dosahovalo 85%.
Odpovědět0 0
zero8324
|
21.10.200811:52
Odpovědět0 0
314ranha
|
21.10.200815:39
7. nejčastější kov v kůře zemské... ne prvek (alespoň podle wiki)
ale jinak jim taky držím palce, protože zrovna tahle metoda bude dobrá pro IT, naopak pro energetiku bude ekonomičtější "ochočit" si fotosyntetické organizmy (což už se myslím testuje...)
Odpovědět0 0
asi tak, treba titanovou belobou se bezne natiraj zdi;)
Odpovědět0 0
není to náhodou zinková běloba?
Odpovědět0 0
Ta taky ... ale titanova vydrzi dele bila a nespini se tolik
Odpovědět0 0
Skoro ako plynove kondenzacne kotly so 104% marketingovou ucinnostou...
Odpovědět0 0
Ja se pridavam. Solarni energii fandim, navzdory tomu ze ji momentalne neumime efektivne vyuzivat, ale verim ze to jednou prijde.
Odpovědět0 0
Tenhle článek je naprostá hovadina. Účinnost 100% je nesmymsl. Neříkám, že někde mohli vymyslet něco super, ale co vím jistě, že pro masovou výrobu se samzřejmě mohou používat shity s nízkou účinností, ale běžnou realitou jsou články kolem 18%!
Odpovědět0 0