Zadajte na
www.google.com meno Quentin Diduck a potom si všímajte pri jeho mene meno Martin Margala. Potom si pozrite toto
http://www.ece.rochester.edu/~margala/. Nižšie si všimnite jeho študentov. Profesor Quentin-a Diduck-a je slovák ako repa.-)) Všimnite si aj iné mená, dám krk na to že min. 90% y nich sa nenarodila v USA. Tak ako kradnú hmotné veci naučili sa aj kradnúť šikovných ľudí a ich intelekt.
Odpovědět0 0
Matvej
|
18.8.200612:08
Odpovědět0 0
major_sk
|
19.8.20069:31
Mierni sa. Margalu určite neukradli. Pravdepodobne dostal ponuku, možno šiel z vlastnej vôle a vzali ho. Fakt je ten, že do USA sa hrnú doktoranti aj vysokoškolskí študenti. V USA má profesor rešpekt, aj čo sa týka zabezpečenia. Bývalý riaditeľ NASA šiel prednášať na univerzitu. Nechcem vravieť, že si polepšil, ale ten plat bol závratný.
Odpovědět0 0
jim, jinak my v čr máme stejně a dokonce ještě lepší vědce než maj v Americe, problém je ovšem ve financování. V americe dostanou na vývoj a výzkum 30 milionů kč (1m dolarů) a u nás když maj velké ale velké štěstí tak 1 milion kč a v dnešní době se s 30x menším rozpočtem tak dobře pracovat nedá, vědec pak musí polovinu času dělat "nudné" věci které za něj v americe dělá asistent a pak je také dobré si uvědomit kolik vynálezů vzniklo opravdu v americe i když je zhruba 25x co do počtu obyvatelstva větší. A kolik jich pouze převzala a zkopírovala, viz kontaktní čočky nebo před/minulý rok prezentované vysoce průrazné náboje, které vymyslel nějakej obyčejnej strojař v ČR a s kterejma se daj dělat díry skrz naskrz z obyčejné 9mm do nejlepších neprůstřelných vest nebo helem. Byla o tom dokonce reportáž v Tv prej přijeli chlápci z USA z ministerstva obrany a že ty patenty budou kupovat a když nechtěl prodat tak bylo zle a málem ho zruinovali. To samé platí třeba o profláklé Tamaře... zase přijeli Američani a bylo po vynálezu a teď si vemte, že to takhle dělaj po celém světě. Takže říkat něco o efektivnosti jejich školství v porovnání s naším není opravdu na místě.
Odpovědět0 0
Nemusel jsi zakládat nový vlákno, stačilo si přečíst ostatní příspěvky...
Odpovědět0 0
Ladik 601
|
18.8.20069:33
Tak, tak Americká ekonomika, je v prdeli, a u nás je na tom, dá se říct, asi hodně dobře, a ještě, se chystá snížení daní na její podporu, u nás, to je super to snad bude Americký dolar za chvíli za 18 Kč, to by bylo a možná bude super, ale to že je Americká ekonomika, tak v prdeli mě, ale netěší, protože Amerika, vyrábí počítače, a byl bych nerad, kdyby na ně špatná Americká Ekonomika, na ně měla, nějaký špatný vliv, no!
Odpovědět0 0
Jhc
|
18.8.20069:41
Prosímtě zkus to znovu. Návrh: když něco píšu, přečtu si to po sobě, v tvém případě i dvakrát, a pak teprve click "odeslat".
Jinak to fakt nemá smysl :-))
Odpovědět0 0
To je nas Ladik z fora na zive preci :D ... to je bezny ;)
Odpovědět0 0
Trošku mě vylekalo, že se tady objevil :-).
Odpovědět0 0
Ladik750
|
20.8.200611:27
Tak, je pravda, napsal jsem to složitě, ale řekl bych že to snad ještě docela, jde, ne?
Odpovědět0 0
Amíci zas dělaj machry na celej svět, protože pomalu ale jistě ztrácí respekt..:))
Odpovědět0 0
N/A
|
18.8.20069:27
mno, že bych byl z přístupu usa a jeho obyvatel vůči zbytku světa nadšený, to tedy nejsem, ale jedno jim upřít nemůžeme. jejich vysoké školství je neuvěřitelně efektivní. z podprůměrných středoškoláků (ve srovnání např. s evropskými středoškoláky) generuje špičkové odborníky (a skvělé myšlenky).
Odpovědět0 0
Nemyslím si, že by u nás byli méně kvalitní odborníci než v Americe, nebo kdekoli jinde. Oni mají jen kapitál, který nám pro výzkum a vývoj chybí.
Odpovědět0 0
snajprik
|
18.8.200610:43
aj keď je to aj v kapitálu, ale hlavne majú zabehnutý systém a investujú do vývoja už dlhé roky a majú to pekne poprepájané, že každý sa zaoberá niečím iným, u nás je to ako v stredoveku nikto o nikom nič nevie a vývoj ide z vlastného vrecka a bez podporí štátu a každý na vlastnú päsť ( jednoducho štát na to serie ) Neviem povedať či sú šikovnejší či nie, ale systém výskumu a vývoja majú prepojený mi nie, takže mi môžeme mať aj 2-krat múdrejších ľudí, ale čo stoho keď to vôbec nevyužívame. Takže my niesme sprostý, ale neinformovaný my nevieme že nevieme preto si myslime že vieme :) ako sa hovory, múdrosť je keď vieš čo všetko nevieš :)
Odpovědět0 0
To jsou řeči...
U nás nejsou zkušenosti, protože neni na čem zkoušet - chybí peníze, jak jsem už jednou psal. Takže fakt nevim, co jsi tim chtěl říct.
Odpovědět0 0
nič v zlom, ale keď už sa chceš vyjadrovať takýmito zložitými vetami, mal by si si pozrieť niečo o pravopise, lebo každý priemerný Slovák sa nad tvojím pravopisom pozastaví...
Odpovědět0 0
snajprik
|
18.8.200617:26
Ehm no pred obedom treba to pochopiť :) , ale chcel som tým povedať, že Amici to majú podelené medzi univerzity, ktoré sa čim zaoberajú a na to majú aj príslušnú techniku (samozrejme aj peniaze). Im sa ľahšie niečo vymýšľa, keď majú to na čom urobiť aj odskúšať. My toho na kolene veľa nezmontujeme, mať ich vybavenie kto vie. A plus majú prehľad čo kde sa k tej téme vo svete vymyslelo a keď náhodou to niekto vymysli pred nimi, tak to kúpia. Toť vsio :)
Odpovědět0 0
snajprik
|
18.8.20066:32
No tak to už hej, tomu už hovorím pokrok. Tak tomu hovorím frekvencia, ktorú ani nedokážu zmerať :) Keby bol intel iniciatívni a tuto technológiu zobral a rozvinul, ale najskôr tato technológia sa použije v PC asi v roku 2015-2020 ale aspoň je to lepši pohľad do budúcnosti že výkon sa zvýši o 1000 násobok ako do minulosti, že za tých 7 rokov sa zvýšil iba 2 násobne :(
Odpovědět0 0
No oni tu frekvenci nedokážou změřit, ale ani vyrobit (generovat). Intel a jiné společnosti si na tom budou chtít hodně vydělat, takže kdoví kdy se takovýchto procesorů dočkáme. Ale je fakt, že už to vypadá optimističtěji.
Odpovědět0 0
Jakub Hegenbart
|
19.8.200618:30
No, já o balistických tranzistorech kdysi něco četl. A říkal jsem si, kdy se to vynoří znovu. A ono neuplynulo sotva patnáct let a už je to tu zas. :-D
Odpovědět0 0
Jakub Hegenbart
|
19.8.200618:31
Samozřejmě "uplynulo sotva"... ;-)
Odpovědět0 0