To zní zajímavě, ale pokud budou dál takhle inovovat LCD technologii, tak se těch LCDček nikdy nezbavíme. ;-)
Odpovědět0 0
takže je jasný že to zvýší kontrast, spotřebu, teplotu, cenu a sníží účinnost, ale nebude to mít vliv na pozorovací úhly? teď sahám na monitor, je úplně studený po deseti minutách, ale když je zapnutý delší dobu, všimnu si občas jak sálá když se náhodou trochu přiblížím obličejem, naštěstí jsme za statisíce let zvyklý koukat večer do ohně :-D takže by to nemuselo moc vadit, ale je lepší chladný monitor, ventilátor bych v monitoru opravdu nechtěl, tak jedině že by lepší monitory měli lepší pasivní chlazení, díky kterému by se teplo dostalo na zadní straně lépe do vzduchu uvnitř monitoru a odešlo mřížkama komínovým efektem. věřím že spotřeba stoupne méně než jak se zlepší obraz, bude to krása, ale pro notebooky a tablety to asi vhodný nebude, tam bych radši viděl kdyby se zapracovalo na OLEDu.
Odpovědět0 0
Patrně doufáte marně. Jednak je snaha snižovat výrobní náklady, hmotnost, robustnost.. A za další je (pro výrobce) dobré, když se čínská elektronika peče za co nejvyšších teplot. To by tak hrálo, aby si někdo koupil monitor co bude fungovat ještě za deset let.
Odpovědět0 0
proč to někoho nenapadlo dřív, místo trápení s vývojem jakž takž použitelných OLED s přijatelnou trvanlivostí?
Odpovědět0 0
A-TW polarizér je asi málo moderní.
Odpovědět1 0
Přesně. Kolik takových monitorů se ještě vyrábí ? Přitom to není žádní novinka, má ho už můj 9 let starý NEC 2090UXi.
Odpovědět0 0
To som teda vazne zvedavy, pretoze neduhy dnesnych IPS ma vazne trochu otravuju a aj ked slabsia cierna, by mi az tak nevadila, tak glow ma vie vytacat celkom casto...
Odpovědět0 0
Neduhy dnešních IPS jsou dány hlavně neustálou snahou ušetřit při výrobě.
Odpovědět1 0
Jenom těch 1000 cd/m2 bude hřát i když budou zastíněné a sedět před horkým monitorem je hodně nepříjemné.
Odpovědět1 0
1000 cd je přece maximální možná hodnota, přece to tak nebude svítit nonstop a na celý ploše.
Odpovědět0 0