Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od patriot
Dezinformace nám jsou servírovány úplně ve všech českých sdělovacích prostředcích. Já tomu říkám propaganda. Když vezmu témata Covid a Ukrajina, je to do nebe volající, jak jsou informace ­"tvarována­" ve prospěch jedné strany. Zkrátka, když někdo zasáhne v jeden den dva mosty a jednu školu, tak se bavíme buď o dvou shozených mostech ­(v prvním případě­), nebo o jedné škole ­(v druhém případě­). A ta druhá půlka informace se vždy potlačí, příp. neuvede. To mne štve, protože se cítím manipulován a kdybych se ozval, že chci ­"narovnanou­" informaci, jsem šmahem označen za prokremelského blázna. Jenže já si přeji pouze nalít ­"čistého vína­". Stranu dobra i zla rozeznám i tak, ale strana dobra není čistě bílá a strana zla čistě černá. Takový je život ­- ten není digitální 0 nebo 1, a nic mezi tím.
Takže X fandím a asi si dokonce založím účet, ač mne sociální sítě absolutně nezajímají. Pokud je příspěvek jasně označen jako dezinformační, ale zůstane na síti viset, je to i za mne správná svoboda slova.
Odpovědět1  2
Tak záleží, jestli se jedná jen patent pro patent, aby se podojily různé dotační tituly, nebo je to opravdu něco, co se ujme na světovém trhu.
Patentovat totiž jde jakákoliv pič*vina, peníze z toho mají nejen nejen příjemci dotací, ale i patentové úřady, rešeržéři atd. Je to pěkný business, tak proč ho nevyužívat, když to platí dotační fondy...
Faktem je, že Čína patří už teď do technologické špičky a věřím, ať už jejich cílevědomým organizovaným úsilím, nebo sebedestrukční chaotickou politikou EU, svoji dominanci zvýrazní.
Proto se banuje Huawei apod. Jinak už bychom byli v područí této země. Musíme je faulovat, abychom uhráli aspoň nějaký gól ...

Odpovědět3  1
Mno. Instalovaný výkon. Když dám ­(instaluji­) 2 turbíny po 500MW do jaderné elektrárny, tak vím, že jsem schopen z této elektrárny 1000MW odebírat.
Ale u solárních nebo větrných elektráren ­- pojem instalovaný výkon je zde nesrovnatelný. Nějaký střední efektivní výkon z těchto zdrojů bude jen zlomkem toho instalovaného, tipl bych si na méně než 20%. Srovnávat instalovaných 990MW s temelínovými 1000MW je nesmysl.
Odpovědět2  1
Stačí se vykašlat na patenty těchto firem. Jen by to prospělo věci ­- patentovat se totiž dá úplně jakákoliv blbost ­(doslova technická samozřejmost­), stačí mít peníze, což US mají. Tím pádem by sice produkty nebylo možno vyvážet do US, ale koho bude zajímat tento trh, pokud bude Čína a jiné státe bohatá. Tam je potencionálně řádově 10x větší trh.
Odpovědět0  0
Já koupil do nového herního PC před rokem jetou MSI 1080 Gaming X+.
A protože jsem byl spokojen, koupil jsem před pár měsíci do mého druhého PC Gainward 1080 Phoenix GLH.

A proč? Protože za ty prachy ­(cca 11 kKč­) je super. Výkon pro Full HD je totálně předimenzovaný a při Freesync na 60Hz v plných detailech má karta spotřebu třeba jen kolem 50­-60W !!!!!! Zdaleka ne své 180W TDP.
U 2K a 100Hz už jede na plno, ale i tak je 180­-200W na dnešní poměry eco.

Vždyť i obyčejná 3060 ­(výkonově mimochodem srovnatelná s 1080­) má TDP 170W, což je opět srovnatelné se 180W u 1080. A podívejte se, za kolik se dá 3060 koupit. 1080 za 10­-12 tisíc je chytrá volba ...

Takže ano, 1080 i v dnešní době má smysl.
Odpovědět0  0
RTX 3060 samozřejmě ... ­(se 170W TDP a hrubým výkonem ­-10% proti GTX 1080­).
To prostě není můj sen. Stejně jako nové Intely.
Odpovědět2  0
Přesně tak, Intel by měl prodávat produkt i5­-12400 v kategorii přímotopů, ne procesorů.

Nic proti Intelu, patřím spíše do tábora Intelu ­(zatím všechny moje vlastní PC běžely na Intelu, momentálně i7­-6700K­).
Ale tudy cesta nevede, Intele. A nVidio taky.

Když jsem u nVidie, taky krom uplně první grafiky ­(ATI Rage Pro­) volím jen nVidii. Ale když uvážím, že moje současná GTX1080 patřila do top a má TDP 180W, které dodržuje a dnes RTX 1060 na prakticky na této hodnotě začíná ...

To není pokrok. Nechci přímotopy. Chci výkonný, tichý a chladný, hardware.
Odpovědět1  0
Konkurence existuje jen v podobě Mac, ale na ten nejsme, v zemi kde si stroje rádi stavíme sami, moc zvyklí.
Jinak bohužel nic ­- EU nebo Rusové na svůj OS rezignovali. Leda s něčím přijde Čína, když je tak Trump proškolil.
Prostě Windows jsou na nic, ale Microsoftu to nijak nevadí...
Odpovědět0  1
Chápu chování amerických politiků. Ale nechápu chování českých. Jako vždy mají tendenci lézt američanům do zadku. Bez racionálního důvodu. ­(Trump bojuje ja upadající americkou chloubu ­- americký IT průmysl. Ale my jsme přece odjakživa mimo hru, můžeme si vybrat a koupit, co chceme. Jestli mne šmíruje Ronald nebo Mao, mne osobně vyjde úplně nastejno)
Odpovědět9  0
To je dobrá Trumpovina.
Vždyť ­"americké­" systémy založené na Intel a AMD jsou, jak řešeto.... Jedna díra za druhou vyplouvá na povrch.
A jedou na nich banky, letiště, elektrárny, vlády ...
Odpovědět12  0
Američtí kapitalisté narvali obrovské sumy peněz do vývoje?
Já bych řekl, že nasedli do zlatého vlaku, který je dovezl až do přelomu milénií, když po válce přetáhli evropské vědce, kteří v zbídačené Evropě neměli po válce takové příležitosti. Vědci šli za velkorysými penězi do USA. Taky teda američané vykradli know­-how Evropě.
Teď jejich know­-how vysávají Číňané. Trump může dělat co chce, může vyhrát nějaké bitvy, ale jeho válka už je dávno prohraná.
Odpovědět3  0
Marketing od MSI funguje skvěle ­(mystic lighty, armory, military classy, clear audia apod.­).

Jenže fakt je takový, že např. tak důležitá podpora thermalmanagementu je u MSI švindl.
Mám např. na desce MSI Z170A PC Mate 2xCPU fan konektor a 3xSYS fan konektor. V UEFI vidíte teploty CPY a SYS a můžete si vytvořit regulační charakteristiky pro každý fan zvlášť.
To je paráda, ideál, že? Jenže skutečnost je taková, že všech 5 fan konektorů je řízeno teplotou CPU. Teplota SYS nemá na nic vliv. Pochopitelně odvětrání skříně v závislosti na teplotě CPU je nesmyslné, protože teplota CPU se mění rychle a dosahuje i poměrně vysokých teplot. Např. při teplotě 50°C na CPU je ve skříni normální okolní teplota ­(25°C­). Jediné řešení, je nastavit SYS fan na nějaké konstantní otáčky. Jenže mým cílem bylo tiché ale výkonné PC. Tzn. chci regulaci podle teploty skříně. Když jsem to nahlásil na MSI, tak mi řekli pouze ­"sorry guy­".
Stejně tak ­"super­" odrušené crystal clear audio. Na tom si marketing MSI mimořádně zakládá. Jenže kousek od počítače mám vysílač k meteostanici. Ten když v pravidelných intervalech vysílá, tak to slyším v repro PC. Repráčkama to není, protože s předchozím PC to nedělaly.

Takže koupíte si MSI?
Odpovědět0  0
Svatá pravda. Nejenže dnes člověk nesežene pořádně sepsanou knížku, ale už ani ten pitomý článek.
Neprofesionální komerční bluf.
Článku chybí všechno ­- je nesystematický, neobjektivní, nekonkrétní.
Jen kecy.

Neopírá se vůbec o nějaké fakta. Odsoudí klidně kartu, protože se třeba v HD rozlišení ­"nehodí­". Proč se nehodí ? Protože umí 35fps namísto 49fps ? Tohle si může pouze domýšlet čtenář.
Jen kecy. Jen komerční článek. Fuj, bluj !
Odpovědět0  0
Perfektní článek, proto bych rád požádal o doplnění článku­/databáze o čip nVidia NV44A.

Oproti NV44 byl navržen přímo pro AGP rozhraní, podporoval jen 64 bit sběrnici, nepodporoval technologii TurboCache a počet vertex pipelines byl snížen na 2. Takt jádra 350MHz a tak pamětí 250MHz DDR2 ­(500MHz­).
Jednalo se tedy o ultra­-low cost řešení, což podtrhoval jen malý pasiivní chladič, který i v ­"plné zátěži­" byl téměř studený.

Raritou tohoto čipu je, že se jednalo o poslední uvedný nativní čip AGP od nVidie.

http:­/­/www.gpureview.com­/nvidia­-nv44a­-chip­-81.html
Odpovědět0  0