Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Pavel Boček (3)
Výsledky Seagate jsem nepodchytil včas, ale dle http:­/­/www.seagate.com­/ww­/v­/index.jsp?locale=en­-US&name=seagate­-technology­-reports­-fiscal­-second­-quarter­-2008&vgnextoid=528496870c487110VgnVCM100000f5ee0a0aRCRD je patrný také veliký nárůst prodejů a zisků. Prostě se celosvětově prodává více všeho.
Odpovědět0  0
Sledoval bych Geishalz, případně nějaké americké cenové vyhledávače...
Odpovědět0  0
Díky za upozornění, vše se mi zobrazovalo správně ­(v Opěře i IE­), nepojal jsem tedy podezření. Momentálně nemám přístup k databázi, ale pracuji na tom...
Odpovědět0  0
Díky, opraveno. To je jak pořád myslím dopředu a píšu při tom :)
Odpovědět0  0
Stalo se, někam jsem to dal...už to vidím, do Crysisu. Dám to přímo do sekce o kartách a podívám se i na další hry...
Odpovědět0  0
To je pravda. Nicméně bych rád vyvrátil to, co se tvrdí o paměti a o tom, že 256 MB plně stačí ­"malým rozlišením­". Minimum pro normální hraní je 1024 x 768 a když jsem v tomto rozlišení o víkendu hrál nyní Crysis, činil jsem tak s vysokými detaily a zapnutým monitoringem skrze server programu Riva Tuner. Je pravda, že v druhé polovině hry ­(zřejmě hůře optimalizované­) bylo třeba snížit detaily textur na střední ­(vše ostatní na vysoké, stále docela slušné na X800 GTO­), ale co chci říci je to, že paměť karty byla téměř od začátku celá zaplněna, místy dosahoval celý objem zaplněné paměti ­(tedy vč. paměti v RAM počítače­) až nad 450 MB, což může být důvod, proč často hráči v různých hrách pozorují sem ­- tam drobný zásek. Na dnešní hry ­- jak se zdá ­- opravdu 256 MB nestačí, ačkoliv se říká, že ano. Když si představím výkon takového Radeonu HD 3850 ­- rozhodně podstatně vyšší než mého X800 GTO ­- tak ta karta to musí zvládnout na vysoké ­(ne nejvyšší­) detaily v rozlišení 1280 x 1024 snad i s vyhlazováním, což znamená, že by jí mohlo být i 512 MB málo. Tolik můj postřeh z provozu, pod tíhou těchto faktů bych si ani na ­"malá rozlišení­" již žádnou 256MB kartu nekoupil. Jsem zvědav, co Radeon HD 3870, který mám zamluven v příští HW dodávce...schválně si i u něj změřím využití paměti.
Odpovědět0  0
Díky, opraveno.
Odpovědět0  0
Spíše to druhé...dneškem se zřejmě začal i oficiálně prodávat, ale dle mého názoru 45nm procesory hned tak nebudou, Intel na to prostě nemá kapacity.
Odpovědět0  0
To je docela dobře možné, více informací jsem o tom nezahlédl...ovšem Foxconn...také to nezní jako tradiční výrobce grafických karet, že ? Sám je na trhu grafických karet také jen pár let...
Odpovědět0  0
Nemyslím, v nějakém výprodeji si může PC s takovou kartou pořídit nějaký státní úřad a tam pak vydrží dlouho. Po deseti letech se taková sestava dostane do rukou nějakého nadšence...tak je to alespoň dnes při vyřazování výpočetní staré techniky. Ale při tom, jaké komponenty se dnes produkují...sám mám doma spoustu karet, kterým je kolem 15 let, navíc trh PC je dnes mnohonásobně větší, což jednoduše znamená, že dříve byly komponenty kvalitnější, když jich bylo méně a přitom spousta vydržela až do dneška. Funkční.
Odpovědět0  0
A hele, prisly dodávky...budu muset aktualizovat :­( :D Osobne si myslím, ze ale rychle zmizí, to, ze v Brne jsou na objednávku, znací, ze jich moc neni, jinak by tam klidne pár kusu od kazdeho vyrobce vzali.
(omlouvám se za dikritiku, Ultr@VNC nezná hácky)
Odpovědět0  0
Ona je dostupnost a dostupnost. +­- po týdnu dávám na fórum přehled a je vidět že karet je dost, dokonce byly i jeden týden, kdy naopak nebyly Radeony HD 3870. Nicméně stojí téměř to, co 8800 GTS 512 MB, proto je nikdo nechce. Opravdová dostupnost bude, až budou GeForce 8800 GT stát pod 7 tisíc a GTS pod 8.
Odpovědět0  0
Ano, tak to bylo myšleno. Vzhledem k extrémním taktu a jistě nezanedbatelnému napětí by bylo nutností moduly alespoň nějak chladit, osadit je bez chladiče by tedy bylo dosti zcestné řešení.
Odpovědět0  0
Zejména se to hodí do SLI, kde se kapacita pamětí nesčítá, ale výpočetní výkon ano ­(nicméně ve většině případů pouze částečně­).
Odpovědět0  0
Co je za problém...?

Jinak to o tom že jich mají hodně je vskutku úsměvná záležitost, vezmeme­-li v potaz, že údajně až 15 % karet v obchodech je naprosto mrtvých nebo alespoň poškozených.
Odpovědět0  0
??? http:­/­/www.extrahardware.cz­/files­/images­/novinky­/2007­/12prosinec­/r680­/r680_vs_g80u.jpg připadá mi to maximálně do centimetru, rozhodně ne ­"minimálně centimetr­".

Standard nestandard, extrémně rozměrné jsou a problémy kvůli tomu mohou nastat. Jestli se PCB budou dále takto zvětšovat, můžeme se nakonec dočkat toho, že budou velké jako základní desky...kam se to dá ?
Odpovědět0  0
Je menší o pár milimetrů a s GeForce 8800 GTX­/Ultra v některých skříních problémy byly...
Odpovědět0  0
Jsou to dvě grafická jádra na jednom PCB, proto označení R680 ­(označující do teď vždycky právě jádra­) je značně dementní, když je to vlastně celá grafika...
Odpovědět0  0
Crysis má mastný nároky, ale podle toho se měla NVIDIA zařídit a udělat mastnou sestavu tak, aby to zvládalo na VeryHigh, když chtějí mermomocí metrovou TV ;­) Např. víc karet.
Odpovědět0  0
Gratulace vítězům :­) užijte si je a pokud možno, napište dojmy na fórum

doufám, že tentokrát nebudou závistivci napadat losování...
Odpovědět0  0
Jen aby ho nepokousal :D

Jinak se přidávám ke gratulaci...ICE je prostě vždycky první :)
Odpovědět0  0
Nejsou revenues náhodou příjmy...? Těch 1,6 miliardy jsou příjmy, celkové ztráty jsou mnohem vyšší, už kolem poloviny hodnoty společnosti...
Odpovědět0  0
Takovou tabulku jsem udělal u GF8800 GTX. Nikoho ten přehled nezajímal, ale strávil jsem na tom zbytečně řadu dní. Takže asi tak. Také jsem zpřitom zjistil, že až na vyjímky ­(výrobci OEM dodávek do sestav­) se u nás daly koupit karty všech výrobců. Navíc, je řada lidí, kteří nenavštěvují SHW každý den nebo prostě nemají přehled a malé opakování se hodí. Nehledě na to, že těch 1GB verzí, navíc s vlastním chladičem, zase tolik není.
Odpovědět0  0
Někde tuším na TINQ psali, že údajně má Core 2 asi 120 chyb, ale pže se jedná o drobné nedostatky to nikdo neřeší a všem je to jedno...
Odpovědět0  0
Existuje na to aktualizace BIOSu, netřeba z toho dělatAthlon :)
Odpovědět0  0
AC potvrdilo podporu GF8800GT a RHD 8750 tu http:­/­/www.arctic­-cooling.com­/vga2.php?idx=138 ale o RHD3820 zatím nic...nicméně podpora by neměla být problémem...
Odpovědět0  0
S 2 x 2500 otáček­/min. to vypadá jako letadlo :)
Odpovědět0  0
Žádnou chybu tam nevidím, to zase jen Smeli. ­"Po úpravě BIOSu a zvýšení napětí tak lze z karet bez problémů dostat frekvenci jádra 862 MHz ­(referenční frekvence činí 775 MHz­), s lepším chlazením i 900 MHz.­" Říká to něco o tom, že s původním BIOSem se tam nejde dostat...? A jinak, samozřejmě, že jak jsem řekl, dostat se tam nemusí. Právě teď řeší jeden člověk na OC, že se dostane jen přes 840 MHz. ­(jo a jinak, já nemůžu opravovat nic :­))
Odpovědět0  0
Heh, to je mi novina, když se na té frekvenci budou dodávat i nejvýkonnější modely. Jenže to chce lepší chlazení, navíc ne každýmu to musí jet. S lepším BIOSem se dostaneš ještě dál a přiznejme si, že ten si pořídí jen člověk, kterej bude chtít víc než 900 MHz...
Odpovědět0  0
Ovšem budoucí reklama též není med ­- nevím jestli je to i tady, ale budou to věci jako že ve hrách, filmech apod. budou vždy konkrétní výrobky ­(např. když se bude pít pivo, tak od sponzora­). Údajně se s pkkračujícíc digitalizací a věcmi jako IP­-TV můžeme dočkat toho, že to pivo se bude měnit podle země :­) Takže budoucí reklama může být ještě vlezlejší, jen si toho třeba ani nevšimneme.
Odpovědět0  0
Tuším že nejvýkonnější Xeony mají v optimalizovaném testu asi 90 GFLOPS. Běžné procesory v neoptimalizovaných testech tak do 10 GFLOPS...
Odpovědět0  0
Psal jsem o tom dříve v podstatě totéž, teď je to jen jistější. Každopádně asi nepůjde o vícejádrový čip, spíš jen klasicky dva čipy na jednom PCB. Každopádně se prý AMD dušuje, že výkon bude někde jinde než u samotného CF či vícečipového zpracování jejich partnerů ­(to jsou ty Radeony 2600 a pak u NVIDIE GF 8600, výkon tam stejně není navíc­).
Odpovědět0  0
Tak je zdá se konečně tu, jen aby k tomu vydali to skvělé low­-levelové API a využil se tak opravdový potenciál...
Odpovědět0  0
To já bych se i bál...dneska už paměti drží ty sponky pevně ­(nevyklají se­), ale 150g je na můj vkus už dost, vzhledem k těm dvěma malým plastovým sponkám...
Odpovědět0  0
Ve čtyřech by ještě nemusely být problémy, ale v osmi již určitě. Větrák z procesoru by to řekl bych neprofoukl a žebra jsou kolmo na proudění vzduchu, tzn. byl by třeba ventilátor.
Odpovědět0  0
Ano, popisky jsou k GA­-X48T­-DQ6, která bude mít DDR3. Jinak GA­-X48­-DQ6 má DDR2­-1066 jak bylo uvedeno v diskuzi.
Odpovědět0  0
Pravda, zdroje se často rozchází, ale zrovna nově vidím vice příspěvků, kde se píše o tom že nakonec bude jen DX10. U shaderů jsem většinou četl o tom, že budou mít právě nižší takty ale 112 shaderů, čímž nahradí GTS 320 ­(možná právě i 640­) a že nakonec 640 zlstane a dostane více shaderů též.
Odpovědět0  0
Jen abych to uvedl na pravou míru ­- toto je skutečně pouze WB, jen je na něm větrák navíc.
Odpovědět0  0
No, pravdou je, že na fórech jsem viděl lidi kteří toto mají. Dokonce teď zde na fóru je člověk, který chce 2x GF8800 GTX a chce radu ohledně zapojení.
Odpovědět0  0
Toť otázka. Jenže AMD se vždycky drží zpátky ­(co se týče např. informací o nových technologiích­). Buď nejdou ovladače či se vyskytují jiné problémy, anebo jen nechtějí ukázet hned všechno. Kdo ví. Počkáme pár týdnů...
Odpovědět0  0
No, samozřejmě že je kupa pamětí, ale prostě to nebylo centrum zájmu, teď ovšem budou jen RDIMM ­(DDR3­) a tak se do toho hrnou všichni a hodně, protože je to v podstatě prázdné pole. Zatím se nic pořádného nepředvedlo, 2GB DDR3­-1333 nic není, však to výrobci ještě pořádně vybalí.
Odpovědět0  0
Ech, tak pokud těch verzí není ještě víc, mají v tom na X­-bit labs trochu zmatek. Viz lepší přehled na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] potvrzený dnešními deskami od EVGA.
Odpovědět0  0
No, myslím že už to budou i inženýři, přece jen propustili už 11000 lidí a to prostě tolik lidí jen v managementu snad mít ani nemůžou...pak když budou propouštět v celém světě, tedy i Evropě...no, třeba část lidí přelejí :­) Ale je to postavené na hlavu, kdyby aspoň od počtu propuštěných odečetli počet přijatých, však se to vyrovná :P
Odpovědět0  0
Teď začnou stavět továrnu na Flash a PRAM čipy ve Švýcarsku...to tedy část zaměstnanců taky přesunou tam, nebo se bude propouštět a zároveň nabírat...?
Odpovědět0  0
No, osobně taky vůbec nejsem pro takový zmatek. Současná situace je, že je možné zapojit do DVI redukci na D­-Sub, již se pomalu objevují karty s nativním HDMI ­(skrz DVI­). Situace by se asi normálně vyvíjela tak, že by byly napřed po jednom DVI a HDMI a časem již jen HDMI. Jenže do toho přišel DisplayPort. Čili možná bude za ten rok na kartách jeden DisplayPort ­(s možností redukce na DVI či D­-Sub­) a jeden HDMI. Ale D­-sub prakticky vymře již letos, příští rok minimálně z velké části i DVI, za tím si stojím.
Odpovědět0  0
Problém právě je, že dnes je to použitelné pro myši apod., prostě věci které jsou blízko. Jsou snahy o zvýšení rychlosti a dosahu, však 1 Gb­/s již je slušná hodnota, teoreticky by šlo fungovat na větší vzdálenost při nižší rychlosti, údajně však zatím klesá i stabilita spojení.
Odpovědět0  0
Na nových kartách již D­-Sub není, dokonce už ani na mnoha integrovaných. Mnoho laptopů jej sice má, ale brzy již také bude nahrazeno jen DVI. Samotné DVI je sice stále na mnoha kartách, ale nové rozhraní HDMI, které je již na některých kartách nativně, a k tomu DisplayPort, znamenají začátek konce, dovolil jsem si to proto napsat. Zkuste se občas podívat i na obzor delší než měsíc ­- věřím že příští rok v září už to nikomu nepřijde a DVI bude již stejně málo používaný jako dnes D­-Sub.
Odpovědět0  0
Ano, jedná se o chybu z mé strany...omlouvám se za to.
Odpovědět0  0
Jste si jistý, že když laptop padá ze stolu, za sekundu se stihne 8MB zapsat a hlavičky ještě zaparkovat...?
Odpovědět0  0
1. No, vzhledem k počtu vylepšení s to označuje za kompletně novou architekturu. Ostatně jsem nezaznamenal, že by se někde psalo, že to nová architektura není.
2. Současná revize, která je na trhu, je B0, brzy nastoupí B1 s 2,5 GHz a poté B2 s maximem.
3. Jak jsem psal zde https:­/­/www.svethardware.cz­/art_doc­-C13A1ABA592107A7C1257352002F4158.html, tak v herních aplikacích ­(stylem přidání GF 8800GTX a vydávání za desktop­) je to těch 15%, ale záleží na aplikaci, v Linpacku to bylo a o 142% výkonnější než K8.
Odpovědět0  0
Obvykle to býá stylem stejná barva ­-> dual
Odpovědět0  0
má ještě vlastní 64MB cache...i tak si ovšem nejsem jist převratným výkonem, resp. výkonem na watt ­- první Opterony budou mít velké TDP, ale vezmeme­-li v potaz to, že TDP u AMD bývá ve zkutečnosti v průměru mnohem nižší a u Intelu naopak ­(k tomu ještě FB­-DIMM­), AMD asi bude na Vánoce jasným favoritem...
Odpovědět0  0
Tak už to mají i GF 8800 GTX: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět0  0
Dobře, i když bych řekl že moc šťastné umístění to není...
Odpovědět0  0
to mi z popisů přiznám se nebylo úplně jasné...logicky to vypadá že to je pro zdroj, ale dole má být zase prostor pro čerpadla při použití vodníka...tak nevím...kdyby zdroh byl dole tak zase nedosáhnou napaájecí kabely ­(napájení desky bývá u zdroje...­); podle fotek ­(které moc detailní nejsou­) by zdroj mohl být umístěn svisle s výfukem nahoru a ventilátor by byl vedle něj...
Odpovědět0  0
Už je v obchodech, tak hledejte :­) záhlédl jsem ji někde za víc než 6k...
Odpovědět0  0
Přesně...splňují plán, akcie jdou nahoru, dostanou pěknoučká dividenda...
Odpovědět0  0
já nic...já se to právě snažil bagatelizovat :wink:
Odpovědět0  0
tam je chybka...díky za upozornění
Odpovědět0  0
baaaaaaaaa ! ^|^ :roll:

:D lol
Odpovědět0  0
Samozřejmě nemohu než se přidat ke gratulaci :­)

+bych ještě nahlásil vadný odkaz na přehled soutěžících...
Odpovědět0  0
To já vidím většinou opačný problém, tj. nedostatek kapacity...ono totiž i když člověk není sběratel, tak např. odinstalovávat hru když si chci zahrát jinou není moc pohodlné, pak když jsou na disku jen ty které člověk odinstalovat nechce, tak je to problém ­(sám jsem to zažil a předpokládám, že v půlce příštího roku mi dojde i 477,5GB RAID 0 pole­). Těch 160 GB tak do kanceláře.
A SSD vzhledem k poptávce po kapacitě asi nebudou v příštích letech nikdy běžně dostupné, alespoň co se týče stolních PC. Výkonově to prostě tak přesvědčivě neexceluje ­- mám tu před sebou jeden test, http:­/­/www.anandtech.com­/printarticle.aspx?i=3067 a shodou náhod mi s mými dvěma staršími Barracudami, což jsou v praxi mizerné disky, vyšla rychlost sekvenčního čtení 93 MB­/s a na pozadí běželo pár programů které hrabaly na disk, k tomu není moc defragmentováno. Jistě, při náhodném přístupu asi SSD budou rychlejší, ale v praxi prostě ten výkon tak excelentně vyšší jak se říká není a za cenu SSD si koupím 3 disky do serveru a s 3x vyšší kapacitou budu mít i tu větší rychlost. Ale nechci to nikomu nutit, někdo prostě nemá ložiska rád, nakonec je to věc výběru.
Odpovědět0  0
No rozdíl ve spotřebě HDD a SDD je nakonec tak zanedbatelný že se to na baterii témeř neprojeví, pak j ehodně herních laptopů kde je to jedno a nakonec s přicházejícími palivovými články je to úplně jedno; samozřejmě pokud lidi chtějí dát 9x víc téměř za nic, je to jejich volba ­(dnes je každý slušnější laptop ošetřen tak, že disku se nic nestane­).
Samozřejmě čtení zůstane prakticky na stejné hodnotě, ale pomalejší byl vždycky zápis a zde to pomůže výrazně.
Odpovědět0  0
Tak jasně že většinou je to k ničemu, ale myslím to jako po záplavě těch rádoby HW přetaktovacích věcí ­(jako kolečko připojené přes USB­) je tu jedna opravdu HW :)
Odpovědět0  0
Samotná sběrnice jistě zůstane stejná, ovšem spolu s vysokou frekvencí to přinese to zvýšení ­(také mohli při vyšší frekvenci snížit šírku pásma a když vezmeme default 2,4 GHz a to že výrobci tam budou cpát i rychlejší tak potom se propustnost dostane do závratných výšin...­). Nižší modely 2900 pak budou mít jen 256bitovou sběrnici.
Odpovědět0  0
Zdá se že tu konečně máme opravdu HARDWAROVÉ přetaktování :)
Odpovědět0  0
pokud až každé dva roky tak jejich osmijádra budou příští rok přímotopy
Odpovědět0  0
Tak AMD je v zoufalé situaci ­(a za tu cenu si to stejně skoro nikdo nekoupí­) a jistě zvedání frekvencí pokud jde proč ne, ale chci říct že se za chvilku můžeme dostat kde jsme byli...­(podivejte klidně si mi nevěřte, stejně jako s 1,6GHz FSB které dle některých přijde až bůhvíkdy, ale nakonec to tak bude, v těchto předpovědích se většinou nemýlím :­) Navíc FB­-DIMM tu spotřebu zvyšují tak, že i když by CPU měly spotřebu 10W, tak se to skoro ztratí...
Odpovědět0  0
No tak sice je to úspornější architektura, ale ruku na srdce, spotřeba se zvyšující se frekvencí jde raketově zhůru naprosto stejně a metodika TDP je taková, že u Intelu bude spotřeba při těch 3,4 GHz o dost výš než uvádí, naopak u AMD to je tak že u většiny procesorů zase bude o dost níž...ale chtěl jsem tím hlavně říct, že ted už Intel zdá se nemá moc co vylepšit a hrne se do vysokých frekvencí ­(nešlo tu o spotřebu­). Tuším že na začátku se říkalo, že žádné 3 GHz nebudou ­(a ani nebude třeba­) a ted už máme 3,4 a kde to skončí? Už jen kousek a frekvence bude větší než u P4...
Odpovědět0  0
No, tak PC prostě nemohli porazit...jinak ty jejich sestavy...heh, zatím jsem neviděl tak nadupanou sestavu která by se běžně prodávala...
Odpovědět0  0
Myšlen byl HIGH­-END čip G92 ­(o kterém se objevuje spousta zpráv jak se bude jmenovat karta, možná GF8950, možná 9800 a možná taky 9200­).
Odpovědět0  0
Přesně tak.
Těmi vyššími frekvencemi bylo myšleno zejména od 2,6 GHz ­(současný nejvýkonnější model­) po vyšší, ale asi by také nešli nad 3,2 GHz; každopádně 90nm 5200+ poráží 65nm, což by se nestalo kdyby počítali že jim tak dlouho bude trvat vydat K10, které prostě JSOU opožděné ­(již minulý rok měli funkční čtyřjádrové prototypy, kdyby vydali byť zpočátku horší procesory tak by na tom byli rozhodně lépe než teď, vždyť první C2D taky stály za starou bačkoru­), ale integrace ATi je dost zdržela a takhle to dopadlo...jinak bychom měli na trhu čtyřájdra ve stejnou dobu jako od Intelu
Odpovědět0  0
Napsal jsem ­"nepříliš známá­"...to že ji současná generace nezná znamená, že ji zná už jen malá část společnosti, tzn. společnost tedy ­"není příliš známá­". Trident byla taky slavná společnost která vývoj posunulu dopředu. Takže budeme říkat 95% lidí kteří o tom v životě neslyšeli že je známá...?
Odpovědět0  0
anebo o dost lepší [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět0  0
Na rychlo jsem našel jen [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ale je třeba hledat...
Odpovědět0  0
např. GF6200 se dělala do PCI...
Odpovědět0  0
To je pravda...ale skutečné nízkoprofilových karet ­(tzn. co mají i nízkou záslepku­) je stejně pomálu...

A navíc, pravdou je že pokud má karta dostatek lokální paměti, nemusí jí pomalá sběrnice tak vadit. GF8500 stejně není na hraní nových her, ale DX10 má zlepšit i grafiku DX9 her...tzn. na nějakou starší gamesu proč ne :)
Odpovědět0  0
Byl tam jeden CLUSTER
The IBM System p5 575 cluster node...
To tak odpovídá...dostanou osm racků
Odpovědět0  0
Nemůžu si pomoct ale nepřipadá mi to zrovna jako nabídka...ta by byla v produktech a ne zašitá na ftp.
Odpovědět0  0
Jenže je tu zásadní ALE. Ten výkon to nabízí pouze v určitém druhu výpočtů, rozhodně ne všude. A právě díky tomu to nejlépe funguje ve spojení s vysoce výkonnými procesory. Navíc, chcete mi říct že slabší superpočítače se nevyrábí běžně...? Všechny ty superpočítače jsou jen trochu lepší ­"servery­" spojené do clusteru. Například IBM k tomu pak nabízí několik druhů CPU ­(zde bude Power5+, v BlueGene­/P je PowerPC 440­). Pouze je to trochu jinak řešené ­(adekvátní SW, infrastrukturam propojení apod.­) a je to dodáváno jako komplet. Není problém koupit servery do dvou racků, pouze se to bude trochu komplikovaněji uvádět do provozu. Supercomputery jsou vždy šité na míru. A ten computer ve Williamsu je jeden z nich ­(stejně jako u dalších společností tak není nabízen v brožuře ani na webu, jednání, instalace i další věci jsou zřejmě řešeny individuálně­).
Odpovědět0  0
Jen popravuji že zde je 9,8 TFlops také špičkový výkon...každopádně to nic nemění na tom že bude v desítce ale ne nejvýkonnější ­(což se nikde něříká­).
Odpovědět0  0
Jenže tam se nikde nepíše že nový computer bude nejvýkonnější, to je problém; první odkaz fungoval ale nenalezl jsem tam ani slovo o IBM. A dokonce ve zdroji není psáno že se jedná o přestavbu nějakého nynějšího computeru na počasí v celé Číně, ale o stavbu jednoho jediného nového systém na předpověď počasí pouze v Pekingu a okolí. Nevím proč mi tedy podstrkujete odkazy na TOP500 a ­"TOP China.­" Navíc pokud se správně dívám tak uvádíte špičkový výkon a k tomu si myslím že tento nový computer se dostane mezi 10 nejvýkonnějších v Číně ­(tedy pokud necelých 3,5 není více než 9,8­).
Potom ať si jde CHMA po čem chce, ale s BMB to myslím nemá žádnou souvislost. První v TOP500 bude opět DARPA, která od IBM bere zakázku na první BlueGene­/P, Čína je možná v budoucnu překoná, ale kde a kdy se uvidí. I podle vašeho zdroje to ale je samé ­"možná možná,­" není ani jisté jestli se to bude stavět. Je tam nějaká zmínka o Pekingu, ale můj zdroj je prostě aktuálnější a zdá se mi tak, že Lenovo a Čínská akademie věd do toho moc mluvit nebude ­(kde by Lenovo vzalo 1 PFlops computer ???­).
Odpovědět0  0
Myslím že zdravý člověk s vědomím že v prvním odkazu nic není, druhý odkaz ­(na aktualitu­) je nesmysl a s tím že píšu že ­"se zařadí mezi deset nejvýkonnějších supercomputerů v Číně­" pochopí, že je vše správně...ale raději bez komentáře...
Odpovědět0  0
Přiznám se že nemám takové znalosti neboť nedělám v oboru, ale troufal bych si říct, že je celkem rozdíl mezi domácí Wi­-Fi kde i jde se dostat k hranici a pak Wi­-Fi s velkým výkonem na vzdálenost dvou kilometrů...tam je v praxi ­(alespoň nabízená­) rychlost o řád nižší
Mimochodem, proč UPC nabízí pouze polovinu z toho co tedy není problém zvládnout ­(a nezdá se že by to nešlo...přes satelit máme momentálně naladěno několikrát více stanic a další množství ­(asi polovina z toho počtu­) jsou ještě rádia...samozřejmě řada z toho jsou arabské stanice z jiného satelitu, ale myslím že ta stovka by se našla i u nás...vlastně se může jen redistribuovat satelitní příjem, není­-liž pravda­) ?
Odpovědět0  0
no alespoň tři programy by se hodily...s IPTV jde jen jeden, na víc už nestačí lajna
Odpovědět0  0
jj ty spíše...ale myslím že ve zdroji byla i zmínka o koaxiálech...každopádně maximum koaxiálu také není tak extra vysoko...50 kanálů v kvalitě PAL ? Co to je ? Za chvíli to bude chtít HD rozlišení ­(myslím že v 1080i a zároveň s rychlým internetem to už tolik kanálů nedá)
Odpovědět0  0
A jakou máte dostupnost v % rozlohy republiky? A ještě kolik je to ­"spoustu­" HDTV kanálů...?
Odpovědět0  0
monžá že tak moc brzy to nebude...podle některých teorií ropa vzniká pochody v zemské kůře a ne s dinosaurů ­(dokazovat to mohou samovolně se naplňující vyčerpaná ložiška nebo ropné jíly v oblastech, kde by nemělo být vůbec nic­)...každopádně docela dost zásob je v Arktidě která rozmrzá a všichni se o ni přou ­(spíše nakonec o těch pár šutrů všichni povedou válku než aby to někomu připadlo a ten to vyčerpal)
Odpovědět0  0
A co je pracovní stanice? Lepší desktop ! Když si do slavné mainstreamové desky dáte 8GB a Quadro FX tak je z toho pracovní stanice; a proč? no protože v desktopu nikdo nemá Quadro FX a 8GB, natož aby se to všechno vešlo do racku velikosti 1U, většinou je to nějaká obrovská skříň ­(tower­)
a ano, opravdu je tomu rychlý disk k ničemu, LAN je totiž mnohem pomalejší a disk slouží vlastně jen k uložení práce, při počítání se používá RAM; maximálně se na disk uloží výsledky a ty se pošlou naráz. Nevím jestli jste někdy zkusil něco jako BOINC, kde se ve většině projektů počítá taktéž vlastně grafika...a nevšiml jsem si že by na to měla rychlost disku vliv...spíše se mi rychlost výpočtů zvýšila po upgradu na X2 s vyšší frekvencí jáder.
Odpovědět0  0
nakonec je to jedno ne...? čipset bez procesoru je k ničemu a naopak :­)
však aspoň dostanou menší výrobci šanci...
Odpovědět0  0
No, myslím že povrchní parametry nejsou vše. K čemu je tomu rychlý disk? Tady jde o hrubou výpočetní sílu, paměti to má dost ­(8 GB­). Grafika je také stavěná trošku jinak než ­"obyčejné­" herní.
Odpovědět0  0
o to právě jde že je to ­"lepší­" desktop...doporučuji si počíst v http:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/Pracovní_stanice
výhodou je že tato stanice není pouze pro jednoho uživatele, ale díky síti je možné její sdílení, nebo sdílení více stanic, navíc mohou opravdu daleko od uživatele...
Odpovědět0  0
Grafickou kartou a procesorem a pak se to pošle přes LANku na počítač, který vlastně slouží jako terminál...
No proč ne, u supercomputerů pro výpočty dat také nikdo nesedí, všechno se děje přes terminály...
Odpovědět0  0
ne chci říct že AMD takhle žije poslední léta stále, nu a tak si to Intel zkusí taky, no, každá zkušenost dobrá :)
Odpovědět0  0
že je o to zájem a nestihají vyrábět...
a dodám k tomu
LOL
Odpovědět0  0
no tak úvodní ceny jsou vždycky vysoko že...ale myslím že to půjde rychle dolů ­(povánoční výprodej :D­), protože AMD má narozdíl např. od NVIDIE ­(která ne a ne jít dolů­) silnou konkurenci...
Odpovědět0  0
pokud vím tak se úloha přehazuje z jednoho jádra na druhé, takže vždy je zaměstnáno jenom jedno...dá se to na něj hodit rovnou a pak se dá normálně dál pracovat...
jinak jak jsem říkal, dost lidí to takhle dělá a je jim to jedno, někdo to tak nedělá, má pak na výběr
Odpovědět0  0
no řekl bych že když si někdo pustí převod videa tak tomu vyradí jedno jádro a na dalším například hraje...takže mu je vlastně jedno jak dlouho to trvá, vždyť může poklidně hrát klidně po dobu dvou převodů...
Odpovědět0  0
jistá je podpora jen u novýh revizí a to ještě když jsem se koukal na pár specifikací tak vlastně jen několika modelů; řekl bych že stáré revize s pouhým upgradem BIOSu na tom budou možná ještě hůře...
Odpovědět0  0
a která ze starších desek ­(a to se teprve ohřály na trhuú podporuje FSB 1333MHz...? na prstech jedné ruky to lze spočítat...a tuším že již na příští rok se plánuje FSB 1,6 GHz
Odpovědět0  0