Zdenda52120
|
17.1.200718:56
Když semu to líbí .tak proč ne ! Je to jeho problem ,ne náš !
Odpovědět0 0
Na prvni pokus pekne, muselo to dat dost prace... Sikma odkladaci plocha je super. Pro kabel s usb konektorem bych v drevene stene vyvrtal dirku, vypadalo by to lip, nez kdyz je tam nekolik mm siroka mezera.
Odpovědět0 0
Radon
|
29.12.200615:54
sice fandím všem kutilům, ale tohle bych řešil jinak - "neviditelným" zabudováním PC do IKEA stolu a více energie zaměřit na ten displej (např. možnost sklopení, výškového nastavení a hezčí provedení), klávesnici zasunovací a možná zkusit sehnat řemeslníka schopného vyrobit dřevěný kryt myši :-)
P.S. co nebezpečí požáru, nehrozí? Viděl jsem už spálenou základní desku a ten pohled mne teď občas straší ve spaní :-)
Odpovědět0 0
Václav Heral
|
29.12.200621:00
Riziko požáru - i když prostor kolem základní desky je oplechován stínícím plechem a dřevěné prvky jsou zevnitř natřeny, k téhle výstraze se připojuji. Kdo nemá skutečně vážný důvod jednat jinak, měl by se vycházet z tovární kovové skříňky a dřevo použít jen zvenku.
Odpovědět0 0
Seky@
|
30.12.200611:48
Už si někdy zkoušel zapálit dřevo? Asi ne, co? Výš vůbec ty lojzo jakou má zápalnou teplotu? Asi taky ne. Tak trochu poučení. Teplota vzplanutí je kritériem pro zařazení hořlavých látek do tříd nebezpečnosti podle ČSN 65 0201.Třída nebezpečnosti Teplota vzplanutí °C
I do 21
II nad 21 do 55
III nad 55 do 100
IV nad 100 *)
*) Za hořlaviny jsou považovány kapaliny do teploty vzplanutí 250 °C. Tak a těď pár dat, zápalná teplota dřeva 610°C, benzín 200°C, zemní plyn 600°C, propan butan 430°C, pneumatika 330°C, tapeta 270°C, polystyren 290°C, asfalt 250°C. A teď mi řekmi jak chceš v PC dosáhnout 600°C. Upozorňuju, že na plochý střeše, která je celá pokrytá asfaltovou lepenkou je v létě až 180°C a zápalná teplota asfaltu je 250°C. V PC maj komponenty max.150°C a zápalná teploty dřeva je 610°C, takže ten bezpečnostní rozdíl je větší než na střeše paneláku. Já mám vylepenou skříň silentmaxxem, to je molitan takže materiál podobný polysterenu a ten má zápalnou teplotu 290°C a výrobce to považuje za zcela bezpečné a já v tom také problém nevidím. A co potym ty domy všechny zateplený polystyrenem, taková jižní fasáda se v létě ohřeje i na 120°C a měknutí polystyrenu začíná na 80°C. Mimo jiné podle požárních norem je dřevo považováno za látku nesnadno zápalnou. A teď jedna otázka pro vás. Z čeho asi tak myslíte jestli teda myslíte, se asi tak dělaj protipožární dveře?
Odpovědět0 0
Mem__
|
30.12.200613:00
Nevím, z plechu? ;-)
Jinak ale díky za informativní příspěvek, k tomu dřevu, nevíš jaký vliv má potom případná povrchová úprava typu lakování? (Když samotný lak je třeba hořlavina určité třídy)
Odpovědět0 0
Seky@
|
30.12.200613:30
Takhle z hlavy nevím, ale lak či barva je hořlavina v tekutém stavu, protože obsahuje rozpouštědla (ředilo a to je hořlavé asi jako benzín). Dokonce znám pár experimentátorů, kteří kradli ve fabrice ředidlo a jezdili na nej ve stodvacítce. Když dřevo natřete tak se z barvy ono ředidlo uvolní a na dřevu zůstane pouze plnivo, které je hořlavé podle toho co obsahuje. Například takovej Balakryl vám hořlavost asi nezvýší, krom toho je naprosto zdravotně nezávadnej. Po natření nejvíce hoří barvy které mají polyesterové nebo polyuretanové plniva. Ale sehnat takové barvy je docela fuška. Nějaký takový jsem sháněl protože jsem potřeboval přetřít protipožární nátěr ocelových nosníků ve stropě a protipožární nátěry se snějí přetírat pouze hořlavými barvami a věřte, že sehnat něco takovýho byla fakt fuška.
Odpovědět0 0
Seky@
|
30.12.200613:48
Ještě odponěď na tu vaši odpověď: "z plechu" je špatné odpověď :oD A důvod. Dřevo sice hoří a plech ne, ale plechové dveře se rozpálí, (ocel je dobrý vodič tepla) a teplo začné sálat skrz dveře na druhou stranu. Když vezmeme v úvahu, že na straně plamenů múže být tak 1000-1500°C tak na straně druhé (chráněné) bude sálavé teplo tak 800-1300°C což stačí aby zapálilo cololiv co bude na chráněné straně dveří. Kdežto dřevěné dveře z masivního dřeva hoří jen po povrchu, ale sálavé teplo nepropouští a tím chrání. Ve stavebnictví se bere, že plechové dveře mají protipožární odolnost asi tak 5-10 minut, kdeždo dřevěné není problém vyrobit i s odolností 60 minut.
Každopádně fakt je ten že ocel nehoří a dřevo ano. Ale je docelá složíté zapálit masivní dřevo. Velký vliv na zapálení dřeva má též jestli je hoblované nebo ne.
Odpovědět0 0
Takze, kdyz vezmu drevene dvere pobite plechem, tak ani neprohori a budou dlouho izolovat horko. Jo? Ze dreva se bude bez pristupu vzduchu postupne delat drevene uhli takze to bude branit prostupu salaveho tepla slusne po velmi dlouhou dobu?
Odpovědět0 0
Miloš Punčochář
|
30.12.200617:50
Myslím si,že se tady původně řešily reakce na výrobek vytvořený autorm článku.Bohužel se nám diskuze svezla do úplně jiné dimenze :-) .Dřevěná bedna se tady omýlala jako špatně vyrobená a ne pro jeho hořlavost.Zápalné teploty různých materiálů mě přijdou v tomto článku naprosto zcestné.Zápalné teploty benzínu,zemního plynu,PB a jiných dalších věcí autorovi článku moc nepomůžou,protože se v tomto odvětví moc nepoužívají.Ale pobavila mě přesnost zápalné teploty dřeva.Neliší se zápalná teplota dřeva podle jeho druhu?Pro srovnání bříza-buk.Obecně bych řekl,že dřevo není nevhodný materiál na stavbu skříně.Dělají se(viz diskuz výše)a ne za malé peníze.
Odpovědět0 0
Miloš Punčochář
|
30.12.200617:51
Ale jinak děkuji protipožárnímu technikovi za příspěvek. :-)
Odpovědět0 0
Seky@
|
30.12.200620:19
Samozřejmě. že se liší podle druhu dřeva. Těch 610°C je udáváno pro palivové dřívý. (takže pravděpodobně borovice nebo smrk). Jinak co se týče zpracování nebo spíš zprasení té case, tak to se mi vůbec nelíbí.
Odpovědět0 0
Seky@
|
30.12.200620:21
P.S. ty teploty benzínu atd. byly pouze pro porovnání.
Odpovědět0 0
dement
|
1.1.200717:50
Vim, ze se cerny povrch v lete na primem slunci docela hodne rozpali, ale az 180 stupnu? To se mi zda moc. Btw. co rozumite pod pojmy 'zapalna teplota' a 'teplota vzplanuti'? Jinak souhlas, ze masivni drevo lze zapalit relativne tezko. Stejne bych ale dreveny case vylepsil zevnitr naterem zvysujicim odolnost vuci zapaleni, uz jen kvuli lepsimu pocitu :-)
Odpovědět0 0
Seky@
|
2.1.200716:51
Tak asi nějak takhle "Teplota vzplanutí je nejnižší teplota, při které se za přesně definovaných podmínek vytvoří nad hladinou hořlavé kapaliny takové množství par, že jejich směs se vzduchem přiblížením plamene vzplane a ihned uhasne. Teplota vznícení je nejnižší teplota, při které se optimální směs par nebo plynů dané látky se vzduchem za předepsaných podmínek vznítí. Za vznícení se považuje začátek chemické reakce směsi plynu nebo páry se vzduchem za objevení otevřeného plamene (začátek hoření). Při stanovení teploty vznícení se vznícení vyvolá pouze působením tepla, nikoliv iniciačním zdrojem (plamenem nebo jiskrou)." (Souhlasim s tím, že v předchozích příspěvcích se mi to trochu pletlo, bylo to psáno narychlo.) No a ten protipožární nátěr doporučuji :oD akorát teda nechci Vás podceňovat, ale nevim kdo by Vám to natřel? Protipožární barvy nejsou ve volném prodeji, stejně asi tak jako semtex. Na práci s takovými barvami musíte mít atestaci a platné oprávnění (jinak vám to nikdo ani neprodá). Rád bych Vám to natřel, ale atestaci mám už 2 roky propadlou. Pokud by jste měl zájem kontaktujte firmu Qualichem (
http://www.qualichem.cz/ ), nátěr se jsmenuje Flamgard Transparent. Ten nátěr, ale funguje tak, že po vyvynutí tepla plamenem začne zpěňovat a ochlazovat dřevo.
Odpovědět0 0
Seky@
|
2.1.200716:55
No a těch 180°C na plochý střeše. No stačí si vzít učebnici Pozemního stavitelství pro střední školy. Alternativně by jste to molh dohledat u nějakého výrobce asfaltových střešních pásů.
Odpovědět0 0
Digiman
|
28.12.200620:31
sám jsem se chtěl do něčeho podobného pustit ale trochu ve větším měřítku věci na to mam ale je to dost časově náročné tak z realizace nakonec sešlo ale až bude nějakej volnej čas tak to postavim v plánu je i integrovanený digitální zesilovač a a čelní okno tak nevim jak se bude dařit o případný výseldky se taky rád podělim nápad špatnej není ale provedení musim souhlasit nic moc
Odpovědět0 0
masakr2
|
28.12.200620:12
Nemůžu si pomoct, ale je to mnohem hezčí než levné casy od výrobců...
Odpovědět0 0
krysička zákeřnej haj..
|
28.12.200619:21
oceňuji snahu a schopnost case zkonstruovat, vytvořit a hlavně dotáhnout do konce. to jako jo.
naopak design je hodně slabej :-) fakt strašny :-)))) dál jsem se dobře pobavil nad článkem. informace tam lítají pátý přes devátý, autor se rozepisuje nad blbostma a obecně známejma věcma a jinde je zase zbytečně stručný. kouzelná je ta přednáška nad typy ventilátorů, mazaně skrytá pod názvem "nejprve k volbě zdroje". haha. fakt nevím jesli se smát nebo brečet :-))
no je to hrůza ;-)
Odpovědět0 0
Komponenty kvalitní a výkonné. Vnitřek i chlazení docela super, až na ten HDD.
Ovšem monitor hrůza, mám ho doma a ten rám zabíjí jeho nej vlastnost, přístup k nastavení kde se jednoduše mění z textu na foto, movie a noční. Nejlepší by asi bylo LCD polepit tím povrchem, co se dává na dřevotřísky.
Odpovědět0 0
Choakinek
|
28.12.200616:35
No, estetickou úroveň bych zrovna nehodnotil moc kladně. Spíš než "dřevěný komp" mi to spíše připadá jako komp v normálním plechovým case, který je obložen kousky dřeva, což nemůže vypadat zrovna extra. Nejhorší na tom je asi ten dřevěný rámeček pro LCD, který vůbec nenavozuje to, že by LCD mělo být ze dřeva a navíc je dost ošklivý.
Co se mi ovšem líbí je to, že komp se ideálně může hodit pro toho, kdo hodně přepisuje něco do kompa z nějaké knížky apod. Ten sešikmený stoleček před LCD je na to jak stvořený.
Ovšem zahlédnul jsem, podle mě, jednu závažnou konstrukčí vadu. Je to umístění hardisku. Podle fotek bych řekl, že je v té skříni umístěn šikmo, což by prý nemělo být (hardisk se může zničit). Měl by být umístěn vždy vodorovně se zemí (může být i bokem), ale nikdy ne našikmo.
Odpovědět0 0
H o n z a
|
29.12.200610:48
Dobrý den
"... (hardisk se může zničit). Měl by být ... vždy vodorovně se zemí (může být i bokem), ale nikdy ne našikmo."
Zajímalo by mě, proč? Zdůvodněte to prosím.
Jinak přidávám hlas k názoru,že vlastní invence (návrh i modelaření) udělá více radosti než koupená škatule, byť i z mahagonu.
Odpovědět0 0
Mem__
|
29.12.200614:06
Jeden starší disk jsem takhle odvařil, takže na tom asi něco bylo/je (připojovali jsme kamarádův disk na zkopírování nějakých dat a nechtělo se nám s tím moc laborovat, takže disk visel asi pod úhlem 30 stupňů kam dosáhl kabel - no a v průběhu kopírování už to hezky začalo vyhazovat špatné sektory)
Odpovědět0 0
Václav Heral
|
30.12.200621:17
V tom počítači je disk vodorovně, i když to z fotografií možná není moc patrné. Šikmo je jednotka DVD, protože to pokládám za praktické. Pár DVD jsem na ní zkusmo vypálil a bylo to bez problémů.
Odpovědět0 0
TOW
|
31.12.20069:06
Šikmo umístěná optické mechanika je špatně, protože s touto polohou nepočítají mechanismy pro tlumení vibrací média. U dobrého média není problém, ale jak se Vám tam dostane jednou něco hůř vyváženého ... No a platí taky to samé co u HDD - ložiska nejsou navrhována na šikmou montáž - můžou vydržet a nemusí.
Odpovědět0 0
Václav Heral
|
8.1.200710:38
Souhlasím s tím, že cokoli se instaluje šikmo, bude mít nejspíš statisticky vyšší poruchovost než když je to vodorovně či svisle. Zde riskuji jen DVD, přijít o ně je pouhá mrzutost, HD mám vodorovně abych ani maličko nezvýšil riziko že přijdu o všechna data, což by byla katastrofa... Odpovídám opožděně, protože jsem si (anglický dotaz na francouzskou pobočku) vyžádal stanovisko výrobce, tady je odpověď (doslova):
Geehrte Herr Heral
Our drive's are made to be installed vertaclty and horizontally.
You can install the drive the way you like, and I will not effect the functions of the drive.
If you have any futher questions...(následuje kontaktní adresa).
Kind regards, Miguel Gelo, Samsung OMS Team
Odpovědět0 0
bobik72
|
22.1.20071:34
No na to vyjádření od Samsungu pozor, pan Gelo se v něm pouze zavazuje, že on sám nebude ovlivňovat funkci DVD-jednotky, ať si ji dáte jakkoli... :^)
Odpovědět0 0
H o n z a
|
30.12.200622:13
" Jeden starší disk jsem odvařil, takže na tom asi něco bylo/je.."
Neříká se tomuto typu zdůvodnění "zkratkové"?
Odvařil už jsem 2 vlastní HDD a dost dalších (kdysi disky prostě hořely:-/) a většinou byly vodorovně. Přesto dávám disky stále vodorovně a má to svůj důvod.- Pří obecném rovinném pohybu po vodorovné desce stolu takto nevzniká gyroskopický moment. Svislý disk je z tohoto hlediska nejhorší.
Lepší je nehýbat s běžícími hdd a pak je jedno v jaké poloze jsou.
Odpovědět0 0
Mem__
|
31.12.20069:17
Jistě, ten disk fungoval zcela bezchybně něco přes rok. Poté jej kamarád přinesl, zavěsili jsme jej šikmo, a během 5 minut minut se na něm objevily neopravitelné špatné sektory. Chápu, že to byla jen naprostá shoda náhod ;-)
S tím gyroskopickým momentem a svislým umístěním jsem to nějak nepobral, protože svislé umístění je zcela běžné. A jiná kategorie jsou pak disky do notebooků, kdy se s náklonem počítat musí a problém to nedělá (že by tedy lepší ložiska, a obecně i menší rychlost?)
Odpovědět0 0
H o n z a
|
1.1.200721:57
Mohla být závada již v tom nesení, nebo ...,nebo 100 dalších možností.
ad gyroskopicky moment)
jediná osa rotace, kdy nevzniká tento moment, je rovnoběžná s osou rotace disku. Tzn.pokud uz je potřeba hýbat s roztočeným diskem, je lepší spnit tuto podmínku. Tedy PC s vodorovným diskem lze po vodorovne desce šoupat (natáčet kolem svislé osy).
G.m. si můžeš vyzkoušet. Vem třeba kolo z bicyklu, chytni ho za osičku, pořádně ho roztoč a zkus naklápět osičkou.
Pokud s běžícím diskem nehýbeš, je jedno v jaké je poloze.(to už jsem vlastně psal)
Odpovědět0 0
Ladik 9347
|
31.12.200610:21
Myslím, že moderním, harddiskům, až nevadí, ani poloha, Šikmo, ale pak, než se dostanou čtecí hlavičky, toho Harddisku, tam kam, mají, tak to trvá déle, takže, se podstatně, prodlužuje, přístupová doba toho Harddisku, což je celkem, na nic, nejlepší je, ho, mít, asi umístěný na plochu, jako-by, naležato, a upevněný ve skříni, protože, pak, než se čtecí hlavičky toho Harddisku, přesunou, tam kam, mají, tak to trvá, nejkratší možnou Dobu, což je samozřejmě, nejlepší, no!
Odpovědět0 0
Mem__
|
31.12.200612:31
Chybí ti čárky mezi "tam kam", hlavně že je máš nacpané skoro všude ale tam, kde mají skutečně být, ne, tomu říkám Lamik 9347 ;-)
Odpovědět0 0
H o n z a
|
1.1.200723:20
Tak jsem to schválně zkusil a disk (Samsung SV1021D) na ležato i pod 45° vykazuje stale stejné hodnoty.
A proč by také měly ty hlavičky na šikmo zlenivět, když už jim nevadí být vodorovně ani svisle?
Zajímalo by mě, odkud se berou tato tvrzení (je jich na síti hodně, ale ani jeden rozumný důvod). Např na starých HDD bývala poloha striktně uvedena. Já jsem dnes nic nenašel ani u výrobce, ani žadný test. Znáte-li někdo věrohodný zdroj, (např výrobce, nebo benchmark,...), uveďte ho zde, prosím.
Odpovědět0 0
Case jako takovej je hroznej, ale prezit by se to dalo kdybych to nevidel na techto strankach, prace to muselo dat dost! Ale ty hlasky co jsou dole a zamysleni nad ventilatorama a nejakym proudenim :-D musim se smat! Ten clovek se asi prodenim tekutin nikdy nezabyval tak by o tom moc psat nemel!
Odpovědět0 0
Václav Heral
|
28.12.200618:12
Víte co, já tom článku tvrdím třeba tohle: Když při teplotě okolí 20°C je teplota procesoru 32°C, pak při teplotě okolí 30°C (rozumí se za jinak stejných podmínek) bude teplota procesoru činit 42°C. Dokázal byste vy mi říci, zda je to pravda nebo ne, a proč?
Jinak děkuji všem účastníkům bez rozdílu - diskusi pilně sleduji a jsem za ni vděčný. Věc se má tak, že monitory jsou čím dál tím větší a vratší, a tak proč jejich podstavec nezatížit počítačem? Kdyby někdo takovéto skříňky vyráběl v kovu – vzadu s jedním i dvěma úchyty monitorů (jak tu někdo správně uvedl, VESA) – tak by si na ty skříňky mohl každý navléknout, co by chtěl, třeba dřevěný rám nebo taky potah z pravé kůže. Já pro sebe bych si asi nechal holý kov tak jak je, se všemi prolisy a nýty. Asi je to tak: kdybych měl k dispozici ohýbačku plechu, tak by ten počítač možná ani dřevěný nebyl, ale to bych zase neměl čím pozlobit na Vánoce mladou dámu, co běhá v žlutém tričku IKEA.
Odpovědět0 0
Miloš Punčochář
|
28.12.200618:26
S tou teplotou to není tak úplně lineární,ale hodně obecně máte pravdu.Jde o to ,jak se chlazení chová při vyšší teplotě okolí.Více napoví technické parametry na stránkách výrobce.Jinak k článku:cením si samostatnosti a nápadu výrobce.Předpokládám,že většina kritiků nedokáže ani polovinu toho co předvedl autor.Někdo provádí tuning doma v garáži a někdo kupuje tuning sériový.Nevím,kdo má z výsledku "své práce" větší radost.
Odpovědět0 0
Václav Heral
|
29.12.200610:52
Nejlépe si to vysvětlíme na analogii s elektrickým proudem. Tak jako při konstantním elektrickém proudu je rozdíl napětí na obou koncích elektrické rezistence konstantní, tak při konstantním tepelném toku je konstantní rozdíl teplot na obou koncích tepelného odporu. My tu máme několik tepelných odporů v sérii, z nichž ale jen ten poslední, totiž přestup tepla z chladiče do proudu vzduchu, může být významněji ovlivněn teplotou. Vlastnosti vzduchu závisejí na absolutní teplotě, změna z 293 K na 303 K (tedy jen o 3%) nemůže linearitu významněji ovlivnit.
Odpovědět0 0
Tak bych chtel videt jak pri prvnim mereni 20°C kdy mam relativni vlhkost vzduchu 0% a u druheho mereni 30°C jak vy rikate nejakych treba 90% jak bude teplota stejna:-D jen kdyz se tak o tom bavime.
Teplota se urcite bude lisit protoze je tolik parametru ktery muzou ovlivnit vyslednou teplotu! Pokud nebereme laboratorni podminky! Ale zalezi jen na presnosti
Odpovědět0 0
Václav Heral
|
30.12.200622:24
Vidím, že se mi nepodařilo zpražit žáka, co mi při vyučování padá ze židle a neposlouchá, když říkám "za jinak stejných podmínek". Raději tedy už jen odpovím přímo na původní otázku: ano, tokem tekutin jsem se v minulosti profesionálně zabýval.
Odpovědět0 0
Ano pokud zajistite stejny hmotnostni prutok vzduchu dalo by se tomu uverit! Ovsem zarucit stejny prutok pokud bereme v potaz ze mame stejny ventilator je docela obtizne meni se jeho ucinnost take memi viskozita vzduchu tim padem i jeho odpor! Takze odpoved zni ze zajistit pri stejne konfiguraci se stejnymi parametry jen s tim ze se meni teplota o 10°C a tim padem ze se zmeni teplota chladice o 10°C je nemozne!
Odpovědět0 0
Teda chápu, že se autor chtěl pochlubit a určitě s tím měl dost práce... Ale já bych si tohle na stůl nedal, ani kdyby to bylo zadarmo :-) Výrobky ve dřevě jsou nádherné. Když jsem poprvé viděl výrobky firmy swedx, tak jsem skoro zamáčkl slzu jak je to dřevo krásné. Ale takováhle prasárna? To snad nelze ani myslet vážně...
Odpovědět0 0
kdyz ma soused kozu, tak muji radsi otravim, nez bych si ji taky poridil.
Me se tahle skrin hodne libi. Kdyz se clovek rozhledne po nabidce, tak by plakal. Nenabizi se nic fakt dobre udelaneho. Castecne to vychazi z pozadavku na univerzalnost, tj. aby do toho sla jakakoli ATX deska (nebo uATX, jak je libo), takze pri konstrukci nelze pocitat s presnym umistenim chladicu. To vsechno vede k tomu, ze se prodava naprostej shit. Kdyby vyrobci vedeli, ze chladic CPU bude tady +- rekneme 10mm na kazdou stranu a u ostatnich komponent podobne, tak by se kvalitni skrine navrhovaly jedna basen. Takhle, kdo chce kvalitni skrin, musi si koupit znackovy pocitac jako treba Apple, Dell, IBM, Fujitsu-Siemens a podobne. Tam navrhar skrine primo spolupracuje s navrharem zakladni desky a muzou to vypiplat. Spotrebka pro lidi co si pocitace skladaj je z tohoto hlediska pro "vyrobu" vypiplanyho pocitace dost nepouzitelna.
Odpovědět0 0
JirkaB
|
28.12.200614:53
Jasne, ze zbytkem tveho prispevku asi budeme vsichni souhlasit. Ale diskuze neni obecne o skrinich, ale o konkretnim drevenem case o kterem byl clanek. Je sice ucelne zkonstruovane, ale vypada opravdu strasne.
Odpovědět0 0
JirkaB
|
28.12.200613:26
PC ve dreve? Proc ne, kdyz se to nekomu hodi. Ale tohle zpracovani je neco uplne tragickeho... jezisi je mi z toho uplne blbe a mam a priori drevene PC zhnusene :(
Odpovědět0 0
Clovece, ty jses traged. :-)
Odpovědět0 0
..nemám rád slovo tragéd ... zní to tak teploušsky .... ble
Odpovědět0 0
VencaN
|
28.12.200612:05
Takrka cokoliv je lepsi nez pocitacove sedivej plast, kombinovanej s pocitacove sedivym ocelovym plechem, z cehoz se sklada skorapka bezneho pocitace. A i mi pripada lepsi, pokud jste cinorody jedinec, vyobit si z prirodnich materialu na miru sitou truhlici, nez vynakladat 5-8k,- za hlinikovy LianLI/Zalmann case.
Odpovědět0 0
... no a třeba mě je to uplně jedno ... důležitý je to co je uvnitř .... např u mě, budí docela usměv řada monitorů "Curve" od LG. To je prostě něco. Bo prohnutá zadní stěnu LCD je fakt opravdu duležitá ... :) Eizo .. to je design. Počítač je stoj.
Odpovědět0 0
kichot
|
28.12.200611:30
neříkám že je todokonalé, ale je to minimálně velice netradiční řešení, myslím si že většína těchto rádoby kritiků by horko těžko dokázala vyrobit něco podobného, natož lepšího.
Odpovědět0 0
No mě zaráží že ten počítač je sklopenej aby na něm mohla ležet kočka, to je trochu divný ne ? :D
Odpovědět0 0
lesanek
|
28.12.200612:27
Mít více času určitě se do něčeho podobného pustím,plasty,pravé úhly a nepřírodní barvy koupíte všude,originál je vždy jen jeden. . . :-(
Odpovědět0 0
enduro
|
28.12.200610:20
Rád sa hrám s drevom, myslím,že by som to urobil krajšie, ale nápad to je to najhlavnejšie čo na tomto cením. Vďaka.
Odpovědět0 0
Jasný, dotažený to bohužel není. Ale autor si dal kupu práce, vymyslet tuhle dřevěnou a účelnou konstrukci stálo dost času. Design už tak dobrý není(ale na první vzorek dobrý). Chtělo by se zamyslet nad chybama.
1) pro kabely udělat nějaký tunel co je skryje a odvede co nejdál
2) víc si vyhrát s povrchovou úpravou
3) nenechat z PC nic trčet, tzn ani kabel od USB
4) u monitoru udělat stojan ze dřeva a využít VESA úchytů, taky by šel monitor udělat sklápěcí a přiklopitelný na ten pultík pro snadný přenos
5) pro LCD když už rámeček tak vkusnější
Já vím dost kritiky, ale až autor takovéto věci vychytá tak to bude dokonalý "casemod", a to hlavní(funkčnost) už má, tak hurá do toho ;-)
Odpovědět0 0
Chápu že se dřevěné PC mnohým nelíbí (mně osobně také), ale je na světě dost firem, které "dřevěné" počítače dělají a hodně dobře prosperují. Koneckonců - o co je lepší modře světélkující case než dřevěná bedna? Je to jen otázka toho, čemu dává dotyčný přednost - a znám spoustu lidí (pravda, spíš z netechnických sfér), kterým běžný design počítačů přijde ohavný.
To zpracování ale opravdu asi musí být trošku jiné. Zkuste nahlédnout třeba na:
http://www.swedx.se
http://blogga.ru/2005/09/12/wooden_comp/
http://suissacomputers.com/collection.htm
Odpovědět0 0
kichot
|
28.12.200611:25
jo ty odkazy jsou velice zajímavé obzvlášt ten druhý, ale myslím že by se všem pěkně "prohla kapsa" si něco takového pořídit, koupit by bylo hodně drhé, a udělat by to zvládl jen velice šikovný stolář s potřebným vybavením, ale jinak velice pěkné :-))
Odpovědět0 0
fifix
|
28.12.20069:41
myslim, ze hlavni problem, proc se tento dreveny
stroj nelibi je v tom, ze to neni dotazene
(jsou videt nedrevene soucasti) a tvar neni vhodne volen.
v lepsim pripade by tvar mel kopirovat standartni kvadr
a videt by mely byt maximalne konektory.
Odpovědět0 0
Ferdinand
|
28.12.20069:18
Nechápu, jak může svethardware delat "recenzi" na tak příšernou ptákovinu. Už asi nevíte o čem psát, co? Fakt ujetý jak sám autor PC ve dřevě.
Odpovědět0 0
ano, přiznávám, nesplnil jsem zadání. To od Greensabatta není styl IKEA ;)
Odpovědět0 0
Kdyz to nekoho bavi, tak proc ne.
Mit prostor (nakou malou dilnicku) tak si mozna taky neco vytvorim. Akorat by me zajimalo, jak sou dnesni komponenty stabilni, jak jsou nachylne na elektromagneticky sum okolo, kdyz ten vyrobek vlastne ma jen kovovou zakladnu a neni cely odstineny.
Taky bude asi vse v haji, kdyz se neco pokazi a nesezene se identicky kus, kdyz je to vlastne takle komplet namiru :)
Odpovědět0 0
No dalo to jiste práci, ale me to vubec nelibi (muj nazor). Bych si tedy koupil ntb nez todle...... Nebo nejakou mimi mimi case :-)
Odpovědět0 0
Jakub Sloup
|
28.12.20060:10
ježiši to hnus ... tohle jako má ladit se skandinávským nábytkem? To je nějaký apríl nebo je ten článek myšlen vážně?
Odpovědět0 0
Mirek_
|
28.12.20060:32
Mam obavu, ze je to mysleno vazne. Humus.
Odpovědět0 0
Solivagant
|
28.12.20066:40
Ja moc nechapu jak autor mohl vubec napsat recenzi na neco takoveho, co ovsem chapu je, ze ne kazdy ma schopnosti na podobne "pociny", nicmene v tom pripade to chce mit kolem vzdy kamarada co mi vysvetli, co sem to udelal za blabol a a at uz to vickrat nedelam..
Odpovědět0 0