Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Peno11
Já si pod pojmem ­"naše vláda­" představím čas přítomný, stejně, jako si pod pojmem ­"náš prezident­" představím Zemana a ne Klause, Havla, nebo třeba Masaryka, přesně tak, jak mne to učili ve škole. Jestliže vás ve škole učili jazyk český jinak, je to možné, ale mne to učili takto a proto jsem reagoval tak, jak jsem reagoval. Uf, no vlastně ani nevím, proč se tu ještě obhajuji před zjevným trollem, ale holt mám tak nějak tendenci se bránit. No nic, už asi fakt konec.
Odpovědět0  0
Takže opravdu neumíte nic jiného, než urážet. Budiž vám přáno, končím debatu s vámi, toto opravdu nemám zapotřebí, zvlášť ne od člověka, který ani není schopen rozlišit činy naší současné a minulé vlády. Jen pro vaši informaci, tečku za Covidem dělala Babišova vláda. Naopak, ta naše současná vláda tuto směšnou Babišovu kampaň poslala tam, kam patřila od začátku, tedy ke všem čertům ;­-)
Odpovědět0  4
Pozor, uznal jsem to v případě té druhé skupiny, ne v případě Orlíku. Ten prostě neonacistický byl, je a bude. Tečka. Konec debaty.
Odpovědět0  1
Když to musíte vědět, do školy jsem chodil v 90. letech, tedy v době, kdy vrcholila éra Orlíku a jim podobných neonacistických kapel. Naštěstí to ze mě neudělalo žádného radikálního magora.

A možná ne neonacistické, ale nenávistné a rasistické ano. A to mi stačí.
Odpovědět0  3
Fakt nic jiného, než urážky neumíte. Zjevně ani číst a pochopit psaný text. Tak tedy konec. Žijte si ve své lži, ale ta kapela má prostě svou historii a ta není hezká, což ten článek jasně popisuje, ať se to vám líbí nebo ne.
Odpovědět1  2
Tak se přestěhujte do té své diktatury. Uvidíme, jak dlouho tam se svým volnomyšlenkářstvím přežijete.
A asi se nechápeme, ale já nejsem proti svobodě slova, ale proti svobodě lhát a šířit nenávist. To je dost podstatný rozdíl. Ale chápu, že pro vám podobné lidi jsou lži, nenávist a svoboda slova jedno a to samé. Pro mne rozhodně ne. A pak se prostě nikdy neshodneme.
Odpovědět2  3
Že nedokazuje? Člověče, vážně už raději mlčte, když neumíte ani číst, jen urážet.
Odpovědět3  4
https:­/­/www.advojka.cz­/archiv­/2015­/9­/oi­-oi­-oi
Zkuste mi znovu s vážnou tváří zopakovat, že to není neonacistická skupina.
Odpovědět1  2
Takže podle vás je v pořádku lhát na veřejné diskuzi a ještě takovým nevybíravým slovníkem? Pokud ano, pak se opravdu nemáme o čem bavit, protože podle mě by lži měly být trestné, zejména pak takovéto lži.
Ale víte, vy a vám podobní mi připomínáte ty americké radikální církve, které volají po svobodě vyznání, ale jenom do té míry, do které to vyhovuje jim a jejich názorům. Ve chvíli, kdy by stejnou svobodu vyznání měly dostat církve jim nepohodlné, nebo dokonce oponující, pak tyto začnou jako první řvát proti tomu. Víte pane, vy jste úplně stejně směšný.
Odpovědět1  4
Už jen ten odkaz na neocastickou skupinu Orlík o vás mnohé vypovídá. Dále už nemá smysl vaše zvrácené kecy komentovat.
Odpovědět3  4
Redakce, kde je možnost nahlásit příspěvek jako nevhodný? Za ten první odstavec by měl dotyčný dostat ban. Třeba by si pak o tom, co se v Bratislavě skutečně stalo a z jakých pohnutek, tedy že vrah se radikalizoval díky internetu a sociálním sítím, zjistil skutečná fakta a ne jen ta, ze své vlastní radikální bubliny.

A že Trump oponoval fakty? Tak takhle jsem se už dlouho nezasmál. Trump oponoval a dodnes oponuje vším, jen ne fakty. A bohužel po něm tuto rétoriku převzali i další Republikáni a vytvořili tak z Republikánské strany stranu lží a pseudofaktů a rozumným lidem nezbývá, než doufat, že jim to opět nepomůže vyhrát volby, protože to by byl americkou i celosvětovou společnost velmi špatný signál. Signál k tomu, že lži vítězí a pravda a láska je mrtvá :­-(
Odpovědět4  4
Já nikoho k ničemu nenavádím. Já jen jen uvádím příklad toho, co se může stát, když tu budeme mít to, za co tady někteří brojí, tedy bezbřehou svobodu slova bez jakýchkoliv následků. Já v takové společnosti, kde je legální vyzývat k vraždám kohokoliv opravdu žít nechci. Jestli vy ano, váš problém, ale pak si nestěžujte, až někdo na sociálních sítích začne šířit lži o vás, nebo hůř, výzvy k vaší vraždě a vy nebudete mít nikde zastání, protože přece podle té vaší zvrácené logiky na to má plné právo, neb svoboda slova.
Odpovědět4  3
To, že je někdo prezident neznamená, že může říkat co se mu zlíbí. Kdyby byl Trump normální řadový uživatel, tak mu Twitter za ty jeho zvrácené názory zrušil účet už dávno. Ale jako prezidentovi mu holt Twitter toleroval věci, které by normálním lidem netoleroval a je poněkud smutné, že až výzva k převratu konečně přiměla Twitter k akci. Navíc, v té době už byl Trump odcházející prezident.
Ať se to komu líbí nebo ne, svoboda slova prostě musí mít své limity. Není možné, aby si každý říkal co se mu zlíbí. To by tu byla anarchie a to já tedy rozhodně nechci. Nějaký řád prostě existovat musí. Jinak tu brzy budeme mít beztrestné výzvy k vraždám každé jedné skupině, která někomu něčím vadí, třeba kuřákům, vegetariánům, nudistům a co já vím komu všemu mohou jaké skupiny vadit. Nebyly snad nedávné vraždy v Bratislavě dostatečným varováním? No, pro některé zjevně asi ne, což je smutné, že ani dva zmařené životy nedokážou některým lidem otevřít oči :­-(
Odpovědět8  3
To já taky. Ale jak to souvisí s tématem článku, prosím pěkně?
Odpovědět3  0
Zejména hráči pak kromě nových grafik čekají i na 3D cache procesory.
Prostě, teď není dobrý čas k upgradu. Kdo nemusí, ten počká, až po novém roce přijdou nové procesory a grafiky střední třídy. A kdo musí, tak možná pořád raději půjde do AM4, obzvlášť, pokud mu zatím stačí něco, jako 5600 a na novou platformu přejde až tak za rok, za dva, až bude lepší nabídka procesorů, desek i pamětí, klesnou ceny a vychytají se prvotní problémy.
Odpovědět4  0
Ale on i5­-6600K nebyl v době vydání low­-end. Pravda, nebyl to ani high­-end, ale to není ani Ryzen 7700X. Je to prostě střední třída, tedy průměr pro ty, co nejsou až tak nároční, ale zároveň nechtějí to nejlevnější. A že takový člověk prostě nechce zaplatit prémiovou cenu za celou novou platformu, to pochopit rozhodně dokážu.
Odpovědět2  0
Jenže to je právě to, že podle všeho jde o benchmarky 16 GB verze, které navíc dělal sám Intel, který je známý tím, že si tyto marketingové benchmarky dost přiohýbá, aby daly jemu vyhovující výsledky. Proto si raději počkám na reálné testy důvěryhodných testerů.
Odpovědět2  0
329 USD je MSRP 3060, která má ale 12 GB VRAM. To samo o sobě nemusí znamenat vyšší výkon oproti A770, ale může. Ten graf je hezký, ale neříká, která verze A770 byla měřena. A tomu TPU bych nevěřil už vůbec, to mi přijde nějaké pochybné. Ale třeba se mýlím a on to opravdu bude hit, který za 330 USD překoná násobně dražší grafiky AMD a NV. Ale moc věřit se mi tomu nechce. Už kvůli problematickým ovladačům a nutnosti Resizable Bar od Intelu ­(to už bylo potvrzeno i přímo Intelem, že s ReBar na AMD si ty grafiky nerozumí a řešit to hodlají až v příští generaci­).
Odpovědět0  0
Za to ovšem nemůže Noctua, ale AMD a Intel ­(ten hlavně­) s čím dál žravějšími a topícími procesory :­-(
Odpovědět0  0
Záleží, na co to má. Pokud hlavně na hry, tak bych možná zvážil 5800X3D, které zatím uvedené Zen 4 procesory v herním výkonu nepřekonaly. Nebo pak počkat na 3D procesory Zen 4. A tou dobou už by mohly být levnější i DDR5. A hlavně B650­(E­) desky ;­-)
Odpovědět0  0
Upřímně, pro mě jsou svým způsobem zklamáním oba, i když každý trochu jiným způsobem. Tuhle generaci procesorů tak milerád přeskočím a počkám, co přinese ta další. Snad to nebude další navyšování spotřeby a teplot.
Odpovědět0  0
Jo, v marketingu umí Intel lhát dobře LOL Pomalu líp, než Musk, což už je tedy co říct LOL Ale ta realita je stejně nakonec vždycky doběhne ;­-)
Odpovědět4  1
V Americe ty ceny možná zůstaly, nebo i šly dolu, ale u nás to neplatí. Díky posilujícímu dolaru jsou u nás ty procesory dražší, než byly jejich Zen 3 ekvivalenty. 7950X je více­-méně na stejné ceně, na které byl 5950 při uvedení. Ale vzhledem ke zlevnění v dolarech to u nás znamená v podstatě zdražení. 7900X je o nějakých 1500­-2000 dražší, než byla při uvedení 5900X. 7700X nemá přímý ekvivalent v Zen 3 procesorech při uvedení, ale myslím, že srovnávat ji cenově s 5800X lze. Cenově tady také plichta, ale 7700X je o 50 dolarů levnější, než byla 5800X, takže z našeho pohledu opět zdražení. No a 7600X je asi o 500 ­- 1000 korun dražší, než byla 5600X při uvedení. Tudíž u nás tam ta inflace prostě je, ne že ne.
Odpovědět1  0
EVGA nabízí tříletou záruku až u vyšších řad, u RTX 3000 je to až od 3080. Nižší řady mají proto jen normální zákonnou záruku. Zjevně jim EVGA tolik nevěří.
Odpovědět0  0
Ach jo, takže po ­"úspěchu­" AMD s tímto ořezáváním PCIe linek u levnějších grafik, tedy těch, u kterých se dá očekávat, že budou ve starších sestavách bez PCIe 4, to chce zkoušet i Nvidia? No pěkně. Kolik tím ušetří? Asi dost, když jim to za to stojí. Ale že by ty grafiky byly levnější pro nás zákazníky, to asi nehrozí, co?
Odpovědět1  1
V USA dost operátorů nabízí na iPhony zvýhodnění, někdy hodně výrazná, takže pro Američany to není zase tak drahé a tedy prestižní, jako pro nás Evropany. A Američané ve většině případů kupují mobil výhradně přes operátory, takže co nenabízejí operátoři, to pro většinu Američanů neexistuje. S tím souvisí další věc, že americký trh není zdaleka tak přesycený, jako ten evropský. Spousta značek, které jsou u nás běžné, v USA nenajdete. To se týká zejména čínských značek. Z těch je v USA snad jen Lenovo a to ještě skrz Motorolu. A ostatně i Samsung v USA nabízí jen své nejvyšší modely. No a pak je tu také velké promo, které Apple má a to i v TV seriálech a filmech, kde Apple dost investuje do Product Placement, což si konkurenti příliš dovolit nemohou. A nakonec je tu v USA také podstatný fakt, že Apple je poslední čistě americký výrobce mobilů. A to je pro nacionalisticky zaměřené Američany také podstatné, co si budeme nalhávat. Že to dělají a tedy dovážejí, z Činy a Indie, jako všichni ostatní, je pro mnoho z nich nepodstatný detail. Bohužel.
Odpovědět8  0
Tak to bych netvrdil. Právě v této cenové hladině je jediným reálným konkurentem na dřeň osekaná 6500 XT ­(starší NVidie už za reálnou konkurenci považovat nelze­), takže grafika od Intelu s 8 GB VRAM a výkonem mezi 3050 a 3060 ­(zjevně podle hry­) by mohla jít na dračku, pokud se Intelu podaří cenu udržet a zvládne marketing a hlavně produkci ­(= ty karty na trhu opravdu budou­). Jediné, co by mohlo hrát proti Intelu je chybějící nativní podpora DX9, což by mě, hráči starších titulů, vadilo, ale většina lidí to asi už dneska řešit nebude a pak radikální pokles ceny NVidia grafik. Ale ten bych v dohledné době nečekal. Nicméně, pokud by se nějakým zázrakem 3050 dostala na těch 200 až 250 dolarů, pak už by to tahle Intel grafika tak snadné neměla.
Odpovědět0  2
Já pochopil, jak to myslel, nebojte se. A v době placení už zákazník MUSÍ znát konečnou cenu a v tu chvíli ji už musí znát i obchodník. Pokud ne, pak je něco špatně a já bych si jako zákazník dvakrát rozmyslel jestli takovou transakci nestornovat a nejít o dům dál, ať už virtuálně ­(při platbě na internetu­), nebo doslova ;­-)
Odpovědět1  0
Hodinky jsem měl na ruce naposledy tak před dvaceti lety, abych pravdu řekl. A já tedy do práce jezdím vlakem, takže absenci mobilu si často uvědomím až ve chvíli, kdy se chci podívat, ze kterého nástupiště ten vlak dneska jede ;­-­) Nebo ve chvíli, kdy se chci podívat, kolik je hodin LOL Ale to už často jsem na půl cesty na nádraží. Ale pravda je, že moje matka mi často říkala, že já si jednou zapomenu i hlavu. No, skoro měla pravdu hehehe
Odpovědět1  0
Možná na Slovensku, v Česku ale nikoliv. Takový poplatek by byl u nás pořád nezákonný, minimálně tedy při platbě v Kč českou kartou. Při platbě zahraniční kartou může obchodník použít tzv. DCC, ale i u něj musí mít zákazník vždy možnost ho odmítnout.
Odpovědět0  0
Jsem asi podivín, zvlášť na tomto webu, ale já si spíš zapomenu ten mobil, než peněženku. A ano, opravdu se mi to stalo a ne jednou. Například jednou mi takhle kolega z kanceláře poslal číslo zákazníka, kterému mám zavolat. No jo, jenže mobil se vyhříval doma v nabíječce. Ale peněženku včetně platebních karet jsem měl LOL Nakonec se to vyřešilo hovorem přes Skype ze služebního počítače, ale takový já hot jsem. A chci věřit, že nejsem jediný podobný exot.
Odpovědět1  0
Nevím, jak je tomu jinde v Evropě či ve světě, ale v Česku tomu už nějaký ten rok brání zákon, který říká, že obchodníci nesmějí navyšovat cenu při platbě kartou. A navyšovat cenu jen při platbě přes Apple Pay by bylo ještě složitější, zákon­-nezákon a to jak technologicky ­(na terminálu musí být finální cena ještě před přiložením zařízení či karty­), tak i morálně ­(strhnout zákazníkovi víc, než bylo na terminálu, jen proto, že platil přes Apple Pay­).
Odpovědět4  0
Netvrdím, že jsem žádné problémy neměl, ale rozhodně jsem neměl žádné problémy se stabilitou a kompatibilitou software, což je to, o čem píše předřečník a na co jsem reagoval. Hardware to je jiná kapitola a jak píšete, tam byly ty problémy i u starších Windows ­(když půjdu dál do historie, tak mohu vyjmenovat i HW, který bez problémů fungoval na XP, ale na Vistách a 7 už nejel­), ale ve většině případů to v minulosti bylo vinou výrobce HW, který se prostě rozhodl, že pro nové Windows už nevydá ovladač, s čímž Microsoft jen těžko co udělá. Ne tak u Win11, tam má i MS svůj podíl na problémech s HW, už jen tím, že HW požadavky nastavil zbytečně a nesmyslně vysoko. A nejsem zcela přesvědčen, že to bylo jen a pouze z hlavy MS. Říkejte tomu konspirační teorie, chcete­-li, ale jsem přesvědčen, že výrobci HW v tom měli také svou roli. I proto jsem na Win11 přecházel se zcela novým počítačem, u kterého jsem měl jistotu, že mi fungovat bude. Chápu ale, že ne každý toto udělat může a chce. A proto si také myslím, že pouhé tři roky podpory Win10 jsou od MS podrazem na ty, co nemohou nebo nechtějí investovat do nového HW. Ta podpora Win10 má být delší. O dost.
Odpovědět0  1
Nestabilní a nekompatibilní? Windows 11 používám skoro od jejich oficiálního uvedení loni v říjnu musím říct, že za těch osm měsíců jsem neměl jediný problém s nestabilitou a nekompatibilitou. Je spousta věcí, co mi na Win11 vadí, ale nestabilita a nekompatibilita je to poslední na co si mohu stěžovat. Stabilní je stejně jako Windows 10 a co jsem rozjel na Win10, to rozjedu i na Win11 a to jsem fanouškem retro her, takže kdybych měl problém některé ze svých oblíbených klasik pod Win11 rozjet, už jsem dávno zpět na Win10, to mi věřte. Chápu, že házet špínu na Win11 je módní, moderní a cool a mnoho z té kritiky win11 je i oprávněné, to rozhodně popírat nebudu, ale tady jste člověče přestřelil a trocha soudnosti by vám neuškodilo. Ale to asi těžko mohu čekat od člověka, který o Win11 nezavadil ani dlouhou palicí a tak nemá žádné osobní zkušenosti. Já ty zkušenosti mám, osmiměsíční a proto vím, že o nekompatibilitě a nestabilitě u Win11 opravdu nemůže být řeč.
Odpovědět3  1
No, technicky jsou všechny moduly DDR5 dual channel, ale výsledná propustnost je stále stejná, jako u DDR4 ­(2x32 bitů u DDR5 a 64 bitů u DDR4­). Takže pokud chcete stejnou propustnost jako u DDR4 dual channel, je pořád potřeba mít dva moduly, byť se to oficiálně bude nazývat quad channel, ale výsledná propustnost je pořád stejná. Takže názvosloví je jiné ­(a uznávám, měl jsem napsat jeden modul, ne single channel­), ale pro optimální fungování jsou pořád potřeba dva moduly a ne jen jeden.
Odpovědět0  1
Tři poznámky. DDR5 pracují ideálně až při 32 GB, resp. 2x16. Kupovat 16 GB DDR5 je podle mě nesmysl a to nejen z hlediska výkonu, ale i ceny. Navíc jsou 2x16 GB kity lépe dostupné, než 2x8 GB kity, už i proto, že samy výrobci to považuji za menšinový segment a mainstream je pro ně zjevně již 2x16. To za prvé. A za druhé, časování. Co je mi platné, že budu mít drahé kity s 6000 MHz, když vysoké časování mi to shodí prakticky na výkon 3600 CL16 DDR4 pamětí, které jsou pořád prakticky o polovinu levnější. DDR5 jsou teprve na začátku a časování stále není ideálně. Ostatně i u DDR4 trvalo, než jsme se dostali na lepší časování. A za třetí, kupovat ­(natožpak vůbec doporučovat­) dnes single channel paměti je na pár facek a to říkám jako člověk, co fyzické tresty nenávidí. Ale tady bych tu výjimku klidně udělal.
Takže do normálního herního PC, kde stále stačí 16 GB RAM opravdu nemá smysl cpát předražené DDR5 a ušetřené peníze raději dám do lepší grafiky. Za pár let, až nároky her na paměť stoupnou, to bude jiná. Ale dnes, to prostě nemá smysl.
A co s tím v budoucnu? To samé, co se starým neprodejným mobilem, televizí, pračkou, ledničkou... prostě šrot. Je to krátkozraké? Možná. Neekologické? Zcela jistě! Ale lidé prostě neuvažují o tom, co s tím, až to doslouží, ale jen a pouze o tom, co se jim vyplatí teď pro jejich potřeby. A v současné složité ekonomické situaci o to více.
Odpovědět1  1
No, teoreticky i to je možné s nějakou tou Linuxovou distribucí, kterou je možné spouštět z flashky ;­-)
Odpovědět0  0
Čistě bezdrátové nabíjení stále neexistuje a ještě hodně dlouho existovat nebude, takže i ta vaše bezdrátová nabíječka potřebuje nějaký kabel. A není pak lepší, když i ta bude mít jednotný USB­-C, místo nějakého vlastního proprietárního konektoru, jehož náhrada se bude shánět hůř, nebo, což je ještě horší, bude mít ten kabel natvrdo vestavěný a tedy v případě jeho poškození můžete rovnou měnit celou drahou nabíječku?
Odpovědět2  1
Já jsem upgradoval loni na podzim a v dohledné době nehodlám, maximálně tak pořídit něco silnějšího, než je moje 5600X, ale zatím není potřeba a pochybuji, že ta potřeba v dohledné době nastane. A co s tím, až to za pár let doslouží? To samé, co jsem udělal se svou AM3+ deskou, FX4350 a DDR3, přehodím to na někoho méně náročného v rodině, u koho to ještě několik dalších let dožije.
Ale pokud mě někdo na podzim, nebo klidně i v průběhu příštího roku osloví s pomocí při upgrade nebo sestavení nového počítače a nebude to sestava za nějakých 60 000+, kde se už ceny DDR5 ztratí, případně cena DDR5 radikálně neklesne, což neočekávám, tak mu­/jí rozhodně doporučím buď AM4, nebo LGA1700 s DDR4 a vysvětlím důvody proč stejně, jako v příspěvku výše. Pokud přesto bude trvat na DDR5, rozmlouvat mu­/jí to nebudu, jsou to jejich prachy, ale pomyslím si něco o vyhazování peněz oknem, stejně, jako kdyby si k 5600G bez grafiky chtěl­/a pořídit 1000 W zdroj. Stejný nesmysl, podle mě.
Odpovědět0  0
No, tak aby za rok, či dva Francie ještě nějaké úředníky měla. Aby jí všichni úředníci neutekli do soukromého sektoru, kde dál budou moct streamovat na hotspotu s pro­-gamery LOL
Odpovědět2  1
Můžou mi ti. co mi tady dávají nízké hodnocení, laskavě vysvětlit, co je na mém příspěvku špatně? Asi ne, co? Protože dát nízké hodnocení je pro některé jedince zjevně jednodušší, než debatovat o tom, s čím v příspěvku nesouhlasí. Nemám pravdu?
Odpovědět1  5
AMD sice nakonec ustoupilo, ale až po tom, co si mnozí z těch, kteří chtěli upgradovat 3xx desky od AMD stejně pořídili nové desky, protože AMD tak dlouho jelo svou linii, že Zen 3 jen v posledních dvou generacích čipsetů, že lidi jim to uvěřili a pořídili nové desky. Znám ve svém okolí několik takových případů a ne všichni zůstali u AMD. Takže já bych jednání AMD rozhodně nenazval jako ­"nesrovnatelně lepší vztah k zákazníkům­", jak píše FerrariF50, ale naopak podrazem na zákazníka, jaký už dlouho nemá ve světě IT obdoby. Jako, to, že se oficiálně tvrdilo, že upgrade půjde a nakonec nešel jsme viděli už několikrát. Není to fér a neobhajuji to, ale fajn, stalo se. Nicméně tvrdit, že upgrade nejde a nepůjde, nutit zájemce o upgrade pořizovat novou desku a pak říct ­"no tak mi vám to dovolíme­" je už snad i na nějakou žalobu a dost se divím, že ještě žádná taková AMD na stole nepřistála.
Odpovědět1  8
"Dočkáme se jí tak v hloubi května.­"
No, vzhledem k tomu, že dnes máme posledního května, tak hlouběji v květnu už to asi nepůjde LOL Nešla by tato věta v článku opravit? Děkuji.
Odpovědět0  0
Pokud považujete 1,5 až téměř 2 násobné zdražení za skoro nulový nárůst výkonu ­(a v některých, byť uznávám, že specifických, případech, i ztrátu výkonu­) za přijatelný, je to váš boj. Pro mě budou DDR5 přijatelné až tak za dva roky, kdy jejich cena spadne a zároveň výkon a hlavně časování stoupne. Do té doby pro mne ale budou DDR5 jen kuriozitou pro fajnšmekry a platforma založená pouze na nich platformou v podstatě neprodejnou normálním konzumentům.
Odpovědět0  0
Jedna z prvních věcí, co jsem po instalaci Win11 zrušil, bylo právě to PIN, které mi MS při instalaci vnutil. Přihlášení k počítači přes silné heslo mi přijde bezpečnější, než přes 4­-6 číselné PIN.
Odpovědět2  0
No, já nevím. Je to asi věc osobního vkusu, ale já bych si za tu hnusnou Nuctuáckou hnědou připlácet opravdu nechtěl. A jelikož to nemá LEDky, tak většina hráčů to chtít nebude a normální zákazník, kterého LEDkový cirkus v počítači nezajímá, zase zpravidla nepotřebuje výkon 3080 a pokud ano, tak raději pořídí nějaké Quadro. Takže moc nechápu, pro koho je tato karta určená. Možná by Noctua udělala líp, kdyby se zaměřila právě na Quadra. To je, podle mě, segment, kde by mohla spíš zaujmout.
Odpovědět1  5
No, tak S­-PVA je trochu jiný level, o tom žádná. Nicméně, jak jsem pochopil, v článku popisovaný monitor má mít normální VA a to na profesionální práci rozhodně není.
Odpovědět0  0
A z jaké grafiky jste přecházel, smím­-li se zeptat? Já jen jestli ono by nebylo bývalo lepší si tus tarou grafiku nechat a přejít na 5800X. Na starší hry by to mohlo stačit a na práci by to bylo asi lepší, ne?
Odpovědět3  0
Nejde o pozorovací úhly, ty jsou u zakřiveného monitoru skutečně marginální, ale podání barev, které je u IPS prostě lepší. Jistě, záleží na druhu práce, kterou děláte. Pro psaní, vytváření tabulek, nebo třeba účetnictví je to asi jedno, ale jsou profese, kde na tom záležet už bude a je škoda, že na ně AOC nemyslí.
Odpovědět2  0
VA panel? Na práci? To si snad u AOC dělají srandu. Na práci v dnešní době nepatří nic jiného, než IPS. Je vidět, že je to jen předělaný herní monitor. Hráčům to VA stačí, ale já bych to na práci opravdu nechtěl.
Odpovědět3  2
Zajímavé je, že některé obchody vyřešily to, že 6400 a 6500 XT jsou skoro stejně drahé ­(a v některých případech se dala 6500 XT sehnat i levněji, než 6400­) tím, že prostě 6500 XT zdražili. Neudělaly to všechny, ale někde tento trend je. Holt, vydělávat se musí LOL
Jinak pozoruji i zlevnění 3050. Sice pořád není tam, kde by cenově měla být a kdo ji koupí místo 6600 je buď blázen nebo zelený nadšenec, ale snad už se pomalu ale jistě blíží doba, kdy 3050 bude konkurovat 6500 XT a ne 6600 a to snad už bude znamenat, že se trh vrací do normálu.
Odpovědět0  0
Od doby mého prvního PC, AMD 486, jsem měl s jednou výjimkou, což byl nějaký Cyrus, kdo si na ně dnes ještě vzpomene, vždy jen AMD. Ale není to tak, že bych Intel nějak odsuzoval, nebo byl nějakým nepokrytým fandou AMD. Prostě mi to tak nějak vždy vyšlo, že jsem v tu chvíli považoval AMD pro sebe za nejlepší koupi, byť musím přiznat, že koupi FX­-6300 jsem olitoval ­(a bylo to také poprvé, kdy jsem koupě AMD litoval­). Teď mám Ryzen 5600X a téhle koupě rozhodně nelituji. Nicméně to bylo opět proto, že tenkrát v září mi jeho koupě prostě dávala smysl. Dnes bych šel spíše do Alder Lake s DDR4, protože investice do AM4 mi dnes nedává smysl a AM5 s mi při cenách a výkonech DDR5 pamětí také ještě minimálně dva roky smysl dávat nebude. Toť můj názor.
Odpovědět0  0
No, nevím jak na Linuxu, ale na Windows mám přesně opačné zkušenosti, tedy u AMD neustále řešení nějakých problémů, zatímco u NVidie vše vždy naprosto bez problémů funkční. Ale uznávám, moje poslední zkušenosti s AMD jsou už deset let staré a chci věřit, že AMD se zlepšilo, ale když na netu pořád čtu stížnosti majitelů grafik od AMD, co vše jim nejede nebo blbne, mám obavy, že za těch deset let se opravdu mnoho nezměnilo.
Odpovědět0  0
Ona se taky jako nová pohybuje pomalu ­"o polovinu víc­". V českých obchodech cena 1650 stále začíná nad 5 000, přitom při uvedení se dala sehnat i pod 4 000. To se nemusí zdát jako moc velké navýšení, ale když uznáme, že je to tři roky stará karta z minulé generace, tak je to solidní navýšení. A to raději nemluvím o tom, že jsou stále edice 1650, které se pohybují i přes 8 000. Za to už se dá pomalu pořídit 3050, pokud má člověk trochu štěstí. A do měsíce se možná i u nás bude na této ceně pohybovat 6600. V cizině už se této ceně pomalu blíží.
Odpovědět0  0
No, je fakt, že ve chvíli, kdy RTX 3050 cenově soupeří z červené stáje s RX 6600, což je o řád výkonnější karta ­(i když i ta by měla reálně stát o nějaké dva tisíce méně­), místo, aby soupeřila s výkonnostně srovnatelnou RX 6500 XT, která ve své cenové kategorii soupeří s o generaci starší GTX 1650, což dokonce ani pro takto šíleně osekanou grafiku není reálný soupeř, tak víte, že trh prostě nefunguje správně. A mám obavy, že už asi ani nikdy správně fungovat nebude :­-­(
Na druhou stranu, alespoň už ty grafiky na trhu jsou. Tak snad alespoň ten nedostatek grafik jsme už překonali.
Odpovědět0  0
"Cena sice má pořád kam klesat ale to AMD může být ukradené­"
Právě, že ve chvíli, kdy AMD vsadilo exkluzivně na DDR5 ­(což je za mě ze strany AMD velká strategická chyba, která nahrává Intelu­) mu to nemůže a nesmí být ukradené. Sám píšete, že DDR 5 nebudou konkurenceschopné k DDR4 ještě minimálně dva roky a to je pro platformu, postavenou výhradně na DDR5 problém. Zejména, pokud konkurence stále nabízí i varianty, postavené na DDR4. Ke komu asi běžný spotřebitel, zejména ten, kterému stačí 16 GB s rozumným taktem ­(což je stále většina hráčů­) nakonec půjde? Jedinou šancí pro AMD by bylo, pokud by jejich procesory a­/nebo desky stály polovinu proti Intelu, aby tak kompenzovaly prakticky dvojnásobné ceny DDR5, ale to nehrozí. A proto ceny DDR5 AMD ukradené opravdu být nemohou, chtějí­-li mít konkurenceschopnou platformu a ne další FX propadák.
Odpovědět0  0
Škoda, že tu chybí možnost nahlásit příspěvek jako spam. Tady u tohoto příspěvku bych to bez váhání udělal, protože to je ukázkový spam. Redakce, nechcete tuto možnost konečně přidat, ať se podobných příspěvků v diskusích zbavíme?
Odpovědět3  1
S těmi cenami her to není úplně pravda. Ano najdou se hry, které stojí na PC stejně, jako na konzolích, ale to jsou spíše výjimky. Většinou stále platí, že hry na PC jsou o pár stovek levnější. Ale hlavně, díky častým slevám na Steamu, Epicu a jiných PC obchodech, se dají hry na PC sehnat prakticky za hubičku. Takové slevy na konzolích zpravidla nejsou, i když výjimky se opět najdou. Ale co považuji za mnohem větší problém je to, že nejde koupit jednu hru a pak ji hrát jinde, čili pokud změníte platformu, musíte si všechny hry znovu koupit. A to je často to hlavní, co lidi drží u jedné platformy a nedělám si iluze, že by se to do budoucna změnilo, když Sony není schopné, či spíše ochotné, schopné by asi bylo, toto udělat i jen mezi PS4 a PS5.
Odpovědět3  1
To je fajn, ale to můžete udělat jen ve chvíli, kdy investujete do nového CPU. Co ale ve chvíli, kdy vám odejde grafika v počítači, který má stále solidní CPU, ale nemá iGPU? Pak holt vezmete cokoliv, co vám za solidní peníz nezhorší herní zážitek a pokud nahrazujete něco, jako GTX 760, nebo 960, pak může být jetá 1050 Ti za 3 500 ­- 4 000, tedy cca. 150 ­- 160 €, víc bych do toho opravdu neinvestoval, pořád dobrou koupí, v tomto grafickém marasmu. Horší to je, pokud vám odejde něco, jako GTX 1060 ­(stále prý nejrozšířenější grafika na Steamu a já se ani nedivím­). Tam asi 1050 Ti chtít nebudete, protože to by byl solidní downgrade a upřímně, pochybuji, že někdo s 1060 by za downgrade nepovažoval i 5700G, ale to záleží i na procesoru, který aktuálně má.
Odpovědět1  0
No, to jestli ta grafika opravdu bude, teprve uvidíme, protože doposud se ani NVidii, ani AMD moc nedařilo karty v této cenové kategorii na trh dodávat. 1650 z trhu prakticky vymizela, 1050 Ti, která se občas ještě objeví, by za 10 000 koupil jen blázen, nebo skutečný zoufalec, no a 5500 XT, pokud vůbec je, je spíše okolo 15 000, než 10 a to už bych si také rozmyslel, jestli raději nepřiplatit dalších 5 000 a nemít RTX 3060. Situace na trhu je prostě špatná a pokud tato karta skutečně bude a bude okolo těch 10 000, bude to pro hráče bezva. Ale já se obávám, že pokud ta karta i reálně bude, tak bude cenově spíš tam, kde se dnes pohybuje 5500 XT, tedy 15 000+. A za tu cenu to hit rozhodně nebude, protože za tu cenu se už fakt nevyplatí.
Odpovědět1  0
40% v Epic Games vlastní čínský Tencent, takže ten stejně poleze čínské vládě do zadku ještě mnohem víc, no. A pořád budu raději podporovat Valve, ve kterém žádné čínské vlastnictví není, než z části čínský Epic.
Odpovědět2  0
To máte těžké, když většina hráčů, zejména pak profi hráčů stříleček, stále raději upřednostní vyšší frekvenci ve Full HD, před vyšším rozlišením. A současné ceny a dostupnost grafik, které by byly schopné zvládnout hraní ve 4K na vyšších frekvencích, tomu také moc nepomáhá. No a pak se nemůžete divit tomu, že výrobci herních monitorů jdou naproti právě tomuto Full HD trhu a vyšší rozlišení jsou pro ně stále jen okrajový trh, kterému nemá smysl se tolik věnovat. Dokud se tedy nezmění návyky hráčů, kterým stále stačí Full HD, což se nezmění, dokud tu nebudou dostupné grafiky pro 4K hraní ve vyšších frekvencích, tak se nezmění ani trh s monitory.
Odpovědět2  1
Myslím, že i Nintendo už tak nějak pochopilo, že bojovat proti emulaci starých platforem, které už samo podporovat nehodlá, se může obrátit proti němu.
Druhá věc je, že samo Nintendo emulaci na Switchi moc nezvládá a těch pár starých her, co na Switch v emulaci vyšlo, vypadá příšerněji, než kdybyste si je na nové UHD televizi pustili z jejich originální konzole, protože moderní televize, ve výsledku, zvládnou ten upscale lépe, než Swtch, který je navíc pořád jenom ve Full HD. Pak se Nintendo nemůže moc divit, že lidi si ty hry raději zahrají na počítači, tabletu, nebo mobilu.
Odpovědět0  0
No, mě se bohužel přesně toto teď stalo a jelikož odmítám platit tyto nehorázné vyděračské ceny za ojeté i nové grafiky, tak jsem bohužel byl donucen koupit GT 1030 za 2 500 Kč, což je pořád nehoráznost, ale menší, než kupovat za 2 000 ojetou GTX 750 Ti, nebo za 3 000 GTX 960, které by sice obě byly výkonově násobně lepší, než 1030, ale bez záruky a kdo ví, v jakém stavu, jestli by mi za týden také neodešly. Je to prostě sviňárna a je potřeba ji konečně zastavit. Jenže proč by to někdo zastavoval, když jsou mezi námi idioti, kteří jsou ochotni tyto nehorázné ceny platit. Grr... lidi, přestaňte podporovat tuto svoloč A NEKUPUJTE TO! Jen tak se něco opravdu změní!
Odpovědět4  0
Pokud to má být pro školy, pak je naopak blokace Store žádoucí, protože kdo ví, co by tam studenti byli schopni ze store dostat. Zahltit notebook s 8 GB RAM a pravděpodobně i malým úložištěm desítkami free­-to­-play a demo verzí her asi nebude úplně žádoucí, obzvlášť ne ve školách ;­-)
Odpovědět0  0
Ne tak úplně. Výchozí má bílé pozadí, tento s černým pozadím je výchozí pro tmavý motiv.
Odpovědět0  0
Prodalo deset milionů... ovšem kolik z nich se dostalo k reálným fyzickým hráčům a ne k nějakým překupníkům? A i kdyby, PS4 se prodalo přes sto milionů, takže PS5 je pořád jen desetina, čili stále zlomek proti PS4. A to počítáme jen Sony platformu. Pokud do toho připočítáme i Xbox a herní PC, tak PS5 pořád tvoří jen promile v herním světě.
Odpovědět0  0
Já ty herní firmy prostě nechápu. Proč chtějí dělat porty na nové konzole, na kterých díky jejich nedostupnosti hraje tak promile hráčů, když jejich hra na starých konzolích a PC pořád stoprocentně nefunguje? Neudělali by líp, kdyby se zaměřili na to a nové konzole ignorovali, dokud nebude jejich penetrace mezi hráči dostatečná?
Odpovědět0  5
A nebo je pak používají jako ingredience ve svých restauracích a dobře se na tom namastí ;­-)
Odpovědět1  0
Ale no tak! Já to myslel samozřejmě jako joke, v reakci právě na ty rohlíky. Možná jsem ty scalpery mohl hodit do uvozovek, aby to bylo jasnější, ale stejně jsem myslel, že lidi prostě nadsázku pochopí. Asi jsem se spletl, no. Tak sorry.
Odpovědět0  0
Ježíš, to mi ani nepřipomínejte! Zrovna teď měli v Kauflandu týden v akci rohlíky, no a samozřejmě, když si pro ně přijdu po práci, tak už nejsou, protože je vykoupili ti, kteří měli to štěstí, že se tam dostali během dne. No a shánějte na malém městě po šesté večer rohlíky, zvlášť když jiný obchod, než ten Kaufland, po cestě nemáte. Ještě, že už ta akce skončila a já si tak dneska rohlíky opravdu odnesl, protože scalpeři, co je brali ve velkém, už je za normální cenu nechtějí LOL
Odpovědět2  0
Po třech dnech používání mohu konstatovat, že jednodušší nastavení tam skutečně je, ale za cenu toho, že spousta možností zmizela úplně a obávám se, že už se asi nikdy nevrátí :­-­( Zato já se asi brzy vrátím k desítkám. Nejsem Insider a používat zjevně nedodělaný produkt, který měl být ještě minimálně čtvrt roku jen v Insider programu, mne skutečně nebaví. Zkusil jsem je jen proto, že jsem si zrovna sestavil nový počítač na který jsem stejně instaloval nový systém, tak proč nezkusit jedenáctky. Ale pomalu začínám svého rozhodnutí litovat.
Odpovědět1  0
Jako, každý má právo na svůj názor a je rozhodně špatně, že Microsoft znesnadňuje přechod ke konkurenci, ale já jsem si Edge opravdu oblíbil a ještě rád jsem na něj přešel z Firefoxu, který je čím dál méně přizpůsobiví a čím dál víc, se blíží filozofii Chrome, která se mě vůbec nelíbí. Edge sice také není nějak extra přizpůsobiví, ale rozhodně se používá lépe, než Chrome.
Odpovědět0  0
Jako, se vším ostatním, co píšete, souhlas, ale toto mi hlava nebere: ­"nejde nastavit, aby se zobrazovaly všechny systémové ikony v pravé části panelu jednou volbou, jako to bylo doposud...teď je musí člověk povolovat po jedné a bude to asi dělat jak blázen pořád dokola s každou novou ikonou­"
Sorry jako, ale tohle fakt někdo potřebuje? Já fakt nemusím vidět všechny ty ikonky Steamu, GeForce Experience, Originu, MSI Center, SteelSeries GG, Windows Defenderu a co já vím čeho dalšího, co se vecpe do Taskbaru. Je jen málo ikonek, které chci v Taskbaru vidět neustále, většina mi tam spíš zavazí. Jako, jo, nepopírám, že je špatně, že Microsoft tuto funkci zrušil, protože čím víc možností přizpůsobení, tím líp, ne naopak, byť to je bohužel heslo, které razí nejen Microsoft, ale ostatní vývojáři a je to rozhodně špatný směr. Ale upřímně kolik lidí reálně zrovna tuto funkci opravdu využije? Troufnu si říci, že naprosté minimum.
Odpovědět1  0
No, já vám nevím, ale moje tepláky mají rozhodně míň záplat, než Windows LOL
Odpovědět0  0
Pokud si myslíte, že třeba chemičky, kterých je v USA plno, nejsou energeticky náročné, tak raději přemýšlejte znovu. A přesto to v USA zvládají i bez omezování elektrické energie. Jak to asi dělají?
Odpovědět1  2
A kde ty karty máte, prosím pěkně? Myslím v solidních českých obchodech, ne u nějaké překupníky na ebay či Aukru. Ať se podívám kamkoliv, karty prostě nevidím, s výjimkou nějakých krámů typu GT 710, 730 či 1030 a kupodivu i ty z obchodů rychle mizí, což jen dokazuje, jak moc zoufalí lidé jsou. Možná že v Americe nebo Asii karty jsou, ale v našich zeměpisných podmínkách ­(a tím myslím prakticky celou Evropu, na kterou výrobci karet prostě kašlou­) nejsou a ještě dlouho nebudou. Tak to prostě je. A pak se lidem nelze divit, že kupují i něco takového, jako je 5700G, o čemž by za normální situace neuvažovali.
Odpovědět0  0
Ale no tak! Nikdo tady přece neříká, že by AMD mělo prodělávat. Jenže ono se přesně to může stát, pokud AMD začne kašlat na trh levnějších a dostupnějších procesorů a nechá ho Intelu, protože takové zákazníky pak bude jen velmi těžce získávat zpět. To nejhorší co může firma v konkurenčním prostředí udělat, je nechat svému konkurentovi monopol v nějakém segmentu, jedno jakém. AMD už v minulosti v této pozici bylo a jak vidno, tak opět nechává Intelu významnou část trhu, byť tentokrát jinou, než před lety.
Odpovědět3  0
No, já vám nevím, ale když už bych měl kupovat procesor okolo deseti tisíc, tak jdu raději do 5800X, který má vyšší boost a dvojnásobnou L3 cache a není ani o tolik dražší. 5700G brát jen tehdy, pokud opravdu nutně potřebujete grafiku a nepotřebujete ji na hry, protože v herních testech co jsem viděl, tak 5700G porážela i 750 Ti, což už je hodně letitá karta nižší střední třídy. Na hry bych si tedy takovou koupi hodně rozmýšlel.
Odpovědět1  0
Je mi jasné, jaká je situace a že TSMC prostě drží celé odvětví v šachu ­(byť také ne zcela vlastní vinou, to zase abych byl fér­). Na druhou stranu, nechce se mi věřit těm slovům o velké vítěžnosti Zen 3 a upřímně, myslím si, že AMD musí mít za ten necelý rok, co se Zen 3 vyrábí, dostatek kazových čipů, které by mohl ještě jako levnější varianty prodat. Ale to je můj názor a možná, že jsem totálně mimo, no.
Odpovědět0  0
Vidíte, a já si po zjištění, jaké všechny kompromisy bych musel podstoupit u Intelu ­(např. deaktivace jednoho M.2 slotu na B560 deskách­) a i s ohledem na lepší budoucí upgrade na AM4 platformě, raději pořídil Ryzen 5 5600X. Měl jsem štěstí, že jsem zrovna kupoval v době, kdy jejich cena klesala a já ho tak dostal za něco málo přes 7 000 včetně poštovného, což bylo pro mě bezkonkurenční. Bohužel, teď už jejich cena zase stoupá.

Ale i tak je škoda, že AMD kašle na levnější procesory a posílá tak ty, co nemohou nebo nechtějí dát za procesor 7 000, Intelu. Přitom v minulosti právě tato cílová skupina mířila spíše k AMD, kvůli kvalitnějším grafikám v jejich APU. A je velká škoda, že zrovna v době nedostatku grafik se o ně AMD nepere a nechává je konkurenci :­-(
Odpovědět2  1
No, nevím, nemám pocit, že bych si Total War Saga: Troy zahrál na laciné sestavě v plných detailech a to ani na Full HD. Ne to ještě v QHD­/4K.

A ne každý má konzoli kvůli AAA hrám. Jsou lidé, kteří je mají hlavně, nebo dokonce i výhradně, kvůli exkluzivitám. Třeba já mám Switch prakticky jen kvůli Pokémonům a Zeldě. Nic jiného na tom prakticky nehraju, protože co můžu hrát na PC, to si raději zahraju na něm. Je to pro mě pohodlnější ­(hlavně u FPS, kde můžu na plno využít klávesnici a myš­) a hlavně levnější. A to je další věc, protože co si budeme nalhávat, hry na konzole jsou často dražší, než na PC, takže ve výsledku se ta konzole může na hrách dost prodražit.
A pak je tu další věc, kterou se jen Microsoft snaží eliminovat. Naopak, Sony a Nintendo tomu jdou naproti a těží z toho. A tou věcí je zpětná nekompatibilita. Na PC si, s trochou snahy, klidně zahrajete i dvacet let starou hru. Zkuste si ale na PS5 zahrát hru z PS1, nebo na Switchi hru z GameCube. Moc úspěchu s tím asi mít nebudete. Ostatně, na PS5 je problém si zahrát i hry z PS4. Takže retro hráčům, kterým už nefungují jejich staré konzole, zbývá co? No emulátor na PC, přece ;­-)
Odpovědět0  0
Nevím, co měl na mysli GogoX, ale mě napadá hned několik. Namátkou třeba Rimworld, celá Total War série, Train Simulator, nebo třeba populární Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator ­(i když u těch posledních dvou by se to změnit mohlo, protože SCS prý o konzolovém portu uvažuje­). A to nemluvím o DOTA 2 a LoL. Je toho opravdu víc, než dost, co si na konzolích a přitom se jedná o velice populární tituly.

Edit: O to nemluvím o tom, že na PC je i možnost modování, což je na konzolích velmi komplikované, ne­-li nemožné. A přiznejme si, některé hry jsou bez modů prakticky nehratelné ­(*cough* Sims 4 *cough*­) LOL
Odpovědět0  0
Aha, pardon, myslel jsem si, že pořád mluvíme teprve o roku 2020. To z vašich předchozích příspěvků nějak nevyplynulo.

Nicméně ono je asi jasné, že část, a dost možná i větší část, těch vyšších marží půjde za samotnými výrobci karet a také prodejci, kteří pochopitelně situace moc rádi využijí. A to je nakonec i to o čem jsem psal, tedy jestli se takový riskantní kartel NVidii a AMD může vůbec vyplatit, když většina zisků z našponovaných cen jde někomu jinému, než jim. Zvlášť, když tento kartel začíná být čím dál průhlednější v době, kdy jiné počítačové komponenty vyžadující čipy na trhu jsou a nijak výrazněji nezdražují.
Odpovědět0  0
Jenže to je právě to, že tu porovnáváme data ze začátku této situace. Cílem kartelu je zvýšení cen. Jestli se ale zvýšení cen promítne i do příjmů firem v kartelu, je věc druhá. Proto jsou kartely tak riskantní, protože ony se nemusí nutně vyplatit. Jestli se tak tento kartel NVidii a AMD opravdu vyplatí uvidíme, až budeme mít jejich finanční výsledky za letošní rok.
Odpovědět0  0
Ale no tak. Data za rok 2020 nejsou v tomto případě relevantní, protože tento ­"problém­" se objevil až v roce 2021, tudíž finanční výsledky za rok 2020 pochopitelně neovlivnil a pokud ano, tak jen velmi okrajově. Navíc, jak sám píšete, NVidia není jenom o grafických kartách. Třeba čipové sady do konzolí Switch se jim dařilo vyrábět, protože na to Nintendo tlačilo a získalo si tak konkurenční výhodu na trhu, kde evidentně žádný kartel nefunguje. To jen dál dokazuje, že NVidia je schopná vyrábět, když chce a musí. Totéž AMD. Fakt, že je schopno dodávat na trh procesory, protože kdyby je na trh nedodávalo, Intel toho ještě moc rád využije, ale grafické karty ani AMD není ­"schopné­" dodávat, jen dál dokresluje tento kartel.
Odpovědět0  0
To je sice hezké, že mi grafika ze dne na den nepřestane fungovat, ale mnohem hezčí by bylo, kdybych ji mohl tím něčím modernějším nahradit. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale ukončovat podporu starých grafik ve chvíli, kdy ty nové na trhu nejsou, a když už náhodou jsou, tak za tak přemrštěné ceny, že je stejně nikdo rozumný nekoupí, je od NVidie neskutečná sviňárna.
Odpovědět2  3
The Sims 4 je také dojnou krávou EA, ale z jiného důvodu, než jsou loot boxy. V této hře očesali základní hru na naprosté minimum ­(mnohem větší, než v předchozích dílech série­) a zbytek ­(až na čestné výjimky občasného předhození nových funkcí hladové hráčské smečce v podobě free updatů aby se neřeklo­) rejžují formou placených DLC a to stylem ­"co jsme dřív nabídli v jednom DLC, vám teď dáme minimálně ve dvou, ale raději alespoň třech, čtyřech, nebo i více DLC­". A ono to vynáší, protože hlupáci, kteří se rekrutují zejména z nových hráčů, ale občas se mezi nimi najdou i starší, kteří zapomněli, jak vypadali placené dodatky k předchozím dílům, jsou ochotni za to EA platit, místo, aby jim jasně řekli, kam si mají taková DLC strčit. Dlužno říct, že nejsou jediní s takovým přístupem. Tak například Colossal Order a Paradox Interactive zkoušejí stejný přístup u Cities: Skylines, nicméně jejich DLC jsou alespoň v poměru cena­-výkon o poznání přijatelnější, byť to také není žádná hitparáda. Tak tolik ke strategiím rejžování u novodobých offline strategií bez loot boxů a mikrotransakcí. Ale pravda, tuhle strategii alespoň nikdo nemůže osočit z gamblingu, i když u nových DLC také hráči stoprocentně nevědí do čeho jdou, protože mají informace jenom od vývojářů. Ale dá se namítnout, že v takovém případě je to vina těch, co to kupují hned po vydání, ale je třeba si uvědomit, že zde se stejně, jako v případě loot boxů míří na děti, které z toho nemají ještě rozum. A o tom to je.
Odpovědět0  0