Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od pidalin (3)
To vypadá celkem zajímavě, jenom se bojim že reálná cena bude zase tak 40 tisíc
Odpovědět1  1
A kdy ty Intel grafiky konečně uvidíme v e­-shopech? Zatim maj akorát A380 na CZC a to je všechno a za 5 tisíc bych to fakt nekoupil takovou grafiku.
Odpovědět0  0
Jo, jenomže jednak tam neni 12V a druhak silový konektory vypadaj trochu jinak než ty mikro krimpovaný drátečky narvaný do mini plíšků a trochu zmáčknutý aby to jakože drželo, tolikrát jsem viděl různý molexy a podobný kabely že tam byl kontakt už na 1 nebo 2 ­"vlasech­" a zbytek kabelu už byl vyrvanej, se silovejma konektorama někde v energobedně se většinou nehejbe, ani se netahá za ty kabely.
Odpovědět0  0
Ano, to jsem psal už několikrát, chce to 24 nebo 36V a byl by klid. Stejně kvůli těmhle grafikám ty zdroje musíme všichni vyměnit takže by to nebyl takovej problém. Pokud bude TDP takhle růst tak to ale vidim tak že budoucí grafiky budou mít vlastní zdroj a pujde do nich rovnou 230V. :­-)
Odpovědět1  0
Tam ale neni problém jenom kvalita redukce, ten konektor samotnej je prostě špatnej, to je vidět na první pohled, ty tam potřebuješ přes ten konektor tahat nějakejch 50A a to je extrémně vysokej proud a potřebuješ velkou kontaktní plochu, ne nějaký mini piny jako je to v PC konektorech zvykem. Maj tam dát konetkory XT90 nebo t­-dean a stačily by 2­-4 piny na těch až 600W.
Ale pokud už by dělali takhle velkou změnu, tak bych spíš do ATX standardu přidal 24 nebo 36V a hned by se ten proud co tamtudy teče snížil, člověk stejně tak jako tak zdroj vyměnit musí kvůli RTX 4090 protože těch běžnejch 500­-650W tady prostě nestačí.
Navíc všechny tyhle PC konektory jsou lisovaný a kontakt je často fakt mizernej, tohle je už potřeba pájet.
Odpovědět0  0
To taky řikam už dlouho, vyřešilo by to ty problémy s lámáním konektoru a PCI­-e slotu po zavření skříně.
Odpovědět0  0
"nedostatečný kontakt­" ty vole dyť to vidim na první pohled že je ten konektor mizernej s malou kontaktní plochou a je to stejná bazmeková technologie jako jiný PC konektory který se používaj 30+ let, akorát to zmenšili a tim to udělali ještě horší.
Proč tam prostě nedaj konektory ve stylu t­-dean? Žádnej probém s nedostatečnym kontaktem by nebyl, tyhle konektory naopak čim víc to topí, tim lepší to má kontakt. Ale holt korporát chtěl zase mít vlastní patentní řešení a lidi co znaj ohmův zákon poslouchat nebude.
Odpovědět3  0
Tohle by bylo u AMD něco co už dobře známe, už kdysi v dobách Phenomů X4 vytvořili Phenoma X3 aby využili zmetkový čtyařjádra kde jenom jedno jádro deaktivovali.
Odpovědět2  2
Proč by někdo takovou zmršeninu kupoval?
Odpovědět0  0
nejlepší je jak to lidi na youtubu zkoušej rozebírat a vždycky je vtipný co tam najdou, třeba tři knoflíkový 1,5V baterky v sérii aby to nějaký napětí jakože dávalo chvíli :­-D
Odpovědět0  0
jednou jsem měl v sérii asi 15 li­-ionek s tim že zkusim jestli tim pujde svařovat a omylem jsem si spojil + a ­- a zatavilo se to do sebe, ale taky se nic extra nestalo protože se kabel za ani ne vteřinu přepálil a zase se to rozpojilo
Odpovědět0  0
Když na svym Ryzenu 3800X udělam offset napětí nějakejch 0,05­-0,1V tak to teploty výrazně sníží a připadá mi že to naopak boostuje víc díky lepší teplotě, takže jo, AMD něco asi dělá špatně. Se současnym Intelem zkušenosti bohužel nemam, ale někde jsem taky četl že stačí trochu zastropovat TDP nebo snížit napětí a spotřeba i teplota výrazně klesne při ne o tolik horšim výkonu, takže bohužel vidim snahu vyhnat TDP co nejvejš to zákazník skousne aby trumfli konkurenci o pár MHz, ale jak vidíš v mym případě, tak snížení napětí má spíš pozitivní vliv na výkon.
Odpovědět0  1
Já tuhle novou normu prostě odmítam přijmout jako normu, to že upravili limity a řekli že teď je to normální neznamená že to je pro ten čip zdravý. Spousta těch věcí funguje na tom principu že se zvyšuje elektrickej odpor se stoupající teplotou a tohle je prostě problém. Starý procesory určitě nikdy neměly 110°C, pokud teda nebereš nějakej haswell jako starej procesor. Když se podíváš do doby dejme tomu Core 2 Duo, tak i přesto že to mělo těch běžnejch 65W, tak to teplo šlo pohodlně odvést díky větší ploše CPU a procesor se flákal na nějakejch 50­-60 stupních v zátěži, takže pokud to někde přímo na jádru mělo o 10 víc, tak to bylo furt na pohodu. Kde jsou ty časy kdy jsem začínal panikařit když mi ukazatel u CPU nebo u grafiky překročil 70°C, co bysme za tyhle teploty dneska dali. :­-D Dnešní čipy dokážou fungovat při 100°C, ale to že to nějak funguje neznamená že je to normální teplota a měli by to fakt řešit v těch dalších generacích, protože takhle to dál nejde, to už se blížíme k teplotám při kterejch taje pájka kterou je připájenej čip k IHS.
Odpovědět0  2
Ve všem samozřejmě neni, občas je někde 14500 nebo poloviční 18650 což nevim jak se označuje, každopádně jsou to všechno deriváty odvozený od toho klasickýho 18650 článku, je to článek kterej má nejlepší poměr cena­/velikost­/kapacita a pokud se tam dá nacpat, tak to ten výrobce nejspíš udělá.
Odpovědět0  0
Uvažoval jsem o 5800 nebo 5800X3D ale těch 92°C v zátěži mě uplně neláká, už muj Ryzen 3800X je hodně těžký uchladit aby to mělo pod 85.
Odpovědět0  1
Články 18650 se možná už nepoužívaj ve všech noteboocích, ale pořád je to nejrozšířenější typ článku napříč veškerou elektronikou, tyhle články jsou ve veškerym aku nářadí, v zubnim kartáčku, v holicim strojku a celkově skoro všude, dokonce i v těch autech, ne ve všech samozřejmě. To že se už dneska v notebooku nedá ani vyměnit baterie je fakt velký špatný, když jsem měl ještě naposledy notebook ­(ThinkPad L520­) tak jsem baterii během životnosti notebooku měnil asi 3x a notebook dál slouží u ségry, navíc si to teď můžu zrepasovat lepšíma článkama než byly původní 2600 mAh. Ty moderní notebooky mě docela děsej, s tim člověk už nic nenadělá, je zázrak když to jde vubec nedestruktivně otevřít.
Mimochodem jestli je v tom notebooku nebo mobilu článek 18650 nebo jinej tvar, to je celkem jedno, princip je stejnej Akorát v tom mobilu je většinou spíš li­-pol, což je ještě větší zapalovač než li­-ion. :­-D
Odpovědět0  1
V notebooku máš 3­-6 článků, v mobilu jeden. Naopak je uplně jedno jestli ten mobil bude vážit o pár gramů víc, u notebooku to v celkový váze ­(1,5­-2 kg u dnešních noťasů­) taky velkej rozdíl neudělá, ale objem problém je, ty tam větší baterky už nenacpeš takže musíš zvyšovat kapacitu vztaženou k objemu, kapiš to? K čemu je mi že budu mít baterku která bude mít lepší poměr Wh­/kg když se tam nevejde? O autech jsem nic neřikal, tam máš stovky až tisíce článků, tak je jasný že tam to je důležitý aby to bylo i lehký, ale v drtivý většině věcí co běžně používáš je max 6 článků 18650 a jeslti ta baterie v notebooku bude vážit 290 nebo 360g je mi fakt jedno. Víc váhy tam zabere ten plast ve kterym jsou ty články zabalený
Odpovědět1  0
Tak pokud to tam jde tak to ale v linuxový verzi třeba toho Edge taky nedovolej přehrávat ve vyšší kvalitě. Jinak na Widlích to určitě nějak jde taky, ale k čemu by to vlastně někdo dělal když už si to platí a může na to normálně koukat online? Většinu seriálů už dneska nemam potřebu archivovat protože za to nestojej. Ono na ty různý ochrany dojelo i Blu­-Ray, přehrát Blu­-Ray na PC je tak složitý že je lepší si ten film rovnou někde stáhnout, takže zase piráti vedou, BD disky mohly vesele žít dál, ale vydavatelům se to nehodí.
Odpovědět1  0
Ve většině instalací ­(snad kdomě aut­) ti může bejt uplně jedno jestli ten článek váží 60 nebo 70g
Odpovědět0  0
Asi tak no, ale zdá se že lidi už si to nepamatujou nebo co. Každej ti řiká jak už je trh v pořádku a všechno je sluníčkový, ale neni! Koukat na nějakou cenu­/výkon nedává smysl, každá nová generace by ti logicky měla přinést ve stejný třídě víc výkonu za stejně peněz a ne že platíš čimdál víc pokud chceš vyšší výkon, to prostě neni správnej trend a neměli bysme to považovat za normální a smiřovat se s tim. Jentak namátkově grafiky co jsem měl v posledních cca 15 letech a vim kolik stály:
7600GT: 3500 Kč
9800GTX: 5500 Kč
GTX 460: 5­-6 tisíc ­(přesně si nepamatuju­)
Radeon R9 380: cca 6 tisíc Kč

A teď přijde ten cenovej šok
RTX 2070 Super: 16 500 Kč

a když budu chtít něco co bude znatelnej upgrade tak za to dam tak 30 a víc
Odpovědět0  0
To ale neni na tobě ani na mě rozhodovat o tom co je odpad a co ne, to nech divákovi.
Odpovědět1  0
Jo, už jsem to zjistil, to je bohužel hodně smutný že zase pirát má 4K a platicí zákazník kouká na kvalitu DVB­-T vysílání. Nahrávat to nejde ani na PC, když dam print screen nebo nahrát video, tak to nahraje jenom černou obrazovku a proti nějakejm HW nahrávačům s průchozím HDMI tě stejně žádný DRM asi neochrání 100%, takže to vubec nedává smysl proč je zase PC uživatel trestanej. Ty seriály jsou kolikrát na netu v den vydání i ve 4K takže evidentně to že to na PC v tý kvalitě oficiálně nevidíš nijak nebrání tomu aby to piráti dali na net, takže fakt nechápu za co nás trestaj, si mam kupovat nějakou android krabičku nebo smart TV nebo co? Mam projektor a velký plátno a zdegenerovanej trh plnej zombíků co nikdy neviděli 1080p v plný palbě mě na to nutěj snad koukat na mobilu nebo co. Nejhorší je že 95ˇ% lidí řekne že ta kvalita je super protože fakt nevěděj že ty čtverečky ve stínech tam bejt nemaj a nebo je jim to jedno.
Odpovědět0  0
Dělal jsem s baterkama už hodně šílenejch pokusů a to jediný co přivodilo lehce nebezpečnou situaci bylo když jsem probodnul li­-polku nožem a začala se nafukovat, ale i tak nevybouchla ani nezačala hořet. Nechápu co s těma věcma lidi dělaj že jim to furt hoří, jestli ono to neni tak že to lidi dělaj schválně aby měli pak senzaci na youtube.
Odpovědět2  2
Což je dost smutný, podle mě používání placenejch kodeků je chyba od začátku a další průser jsou ty kodeky s vestavěnou DMR ochranou který už v podstatě znemožňujou používat PC jako multimediální centrum protože ty streamovací společnosti ti nedovolej to na PC sledovat ve vyšší kvalitě, hrozná doba, čeho jsem se to dožil
Odpovědět0  0
Tak Edge je dneska v podstatě jedinej prohlížeč ve kterym ty streamovací služby jedou korektně ­(a ne, žádná superiorní kvalita obrazu tam neni, je to furt to samý, ale lidi prostě za poslední roky zapomněli jak vypadá kvalitní obraz­) a zároveň ty aplikace z MS storu jsou jenom většinou odkaz spouštěnej přes edge kterej je uloženej jako aplikace. Takovou ­"aplikaci­" si může vytvořit na každou stránku, já jsem si takhle napřklad udělal ­"aplikaci­" na HBO MAX a dřív GO, protože HBO na storu žádnou aplikaci nemá protože na to prostě kašlou.
Jinak čeho jsem si všiml na Netflixu ­(a nevim jestli to tak furt je­) je že když dam předownload, tak je kvalita obrazu ještě horší než při živym streamu, asi se bojej úniku dat a pirátství nebo nevim co, ale je možný že to už dneska neplatí, je to dlouho co jsem to zkoušel naposled. Jinak Netflix má kvalitu obrazu jakžtakž přijatelnou, 4K tam sice nikde nevidim, ale je to takový trochu víc komprimovaný 1080p, ještě se to dá, zatimco HBO MAX nebo Disney, tak tam to prostě vypadá jak televize když bylo DVBT­-1 a vysílalo se v 576p, je to fakt škoda že to maj takhle zprasený. Nejlepší kvalitu obrazu má jednoznačně Amazon, taky je jedinej kterej vyžaduje rychlejší internet a někde na datech když máš jenom třeba 10 Mbps, tak to přeskakuje na horší kvalitu zatimco ostatní služby jedou furt uplně stejně, což jasně ukazuje že Amazon má proti nim superiorní bitrate a taky nejvíc zatěžuje internet. Nechápu proč na Amazonu to jde a u ostatních ne.
Odpovědět0  0
Jak řikam, na PC to z nějakýho důvodu nedovolej, jediný na co se dá koukat je Amazon, jejich 1080p vypadá solidně, ale i Amazon si 4K schovává pro svojí krabičku od Amazonu. Napadlo mě zkusit na kompu nahodit android a zkustit to v android aplikaci, třeba tam to 4K dostupný bude. Jinak nechápu proč by to nezvládl nez když na youtubu na 4K normálně kouká a youtube má naprosto superiorní kvalitu obrazu v porovnání se streamovacíma službama. Pokud z nějakejch marketingovejch důvodů na Windowsech nesmíme mít 4K, tak by teda aspoň mohli zvýšit bitrate u toho rádoby 1080p.
Myslim že jediná platforma kde 4K normálně jede i na PC je netflix, ale jejich 4K je tak na úrovni 1080p na amazonu že kolikrát mam problém poznat jestli to je 4K nebo FHD protože furt je tam vidět šílená komprese hlavně ve stínech, prostě je to všechno humus.
Jinak trochu zagoogli a zjistíš že to neni jenom muj problém, 4K na streamovacích službách jede jenom na některejch vybranejch zařízeních, ale zase u androidu riskuješ že tvoje TV nedostane aktualizaci na novej androiod a za 2 roky ty Disney+ zahlásí ­"nazdar, na tomhle androidu už se na nic nepodíváš, ahoj­" a to se ti na PC fakt nestane. A nedělam si srandu, stalo se mi to na mobilu z roku 2017, pak bylo hodně těžký najít instalačku Netflixu která tam ještě fungovala a dalo se do toho i přihlásit ale to je taky jenom otázka času než by ty starší verze utnuli.
Odpovědět0  0
spalování čistějšího paliva jako je ethanol je hodně čistý, to samý vodík a většina dalších plynů, málo kdo si uvědomuje jak příšerně špinavej je benzín a diesel oproti jinejm palivům, schválně si zkuste něco doma uvařit na benzínovym vařiči a pak zkuste lihovej a propanbutanovej, trochu rozdíl. Účinnost u spalování samozřejmě bude bídná vždycky, ale pokud toho paliva bude dostatek a bude obnovitelný, tak to ve výsledku může bejt celkem ekologický
Odpovědět0  0
Tak hlavně aby kvůli tomu nezačali lidi zase těžit
Odpovědět0  0
Jo no, 1GB ovladače ke grafice, to už mi připadá fakt přestřelený
Odpovědět1  0
To je možný, výhodu tady maj paradoxně starší filmy točený ještě na film, protože ten jde naskenovat klidně v 8K a točili na kvalitní kamery ze stativu a měli dobře osvětlený scény, takže tam jsou fakt skvělý detajly u těch starejch kinofilmů. Největší průser jsou filmy ze začátku éry digitálu nebo televizní pásky z 80. a 90. let, tam je plná kvalita nenávratně ztracena.
Odpovědět3  0
Hlavně pokud si chceš pustit 4K na streamovacích službách tak potřebuješ jejich krabičku a i když máš TV nebo monitor 4K tak ti to nedovolej pustit, což je prostě hrozně špatnej vývoj, připadá mi že se blízí doba Cyberpunku 2077 nebo tak něco a budeme žít v otroctví těch korporátů, jak nemáš jejich spešl krabičku, tak koukáš na něco co vypadá asi jako DVD, třeba Disney+ a HBO MAX, na to se fakt vubec nedá koukat.
Odpovědět0  0
A k čemu to bylo? Na použití TV jako monitoru dobrý, na sledování videa a obsahu celkem na nic, protože kromě youtube nic 4K nepodporuje a streamovací služby typu Disney+ maj obraz jak nějakej DivX z roku 2005. Aspoň že se na netu daj sehnat 4K ripy z blu­-ray. Případně by se to ještě dalo využit pro nějaký konzolistický hraní pokud ty konzole podporujou 4K. Ale jsem z toho čimdál víc zklamanej, vem si takovej Amazon, maj obsah ve 4K ­(i když ve streamovanym ­"4K­" v uvozovkách samozřejmě­) ale dovolej ti to 4K pustit jenom na jejich speciální krabičce a tak je to většinou i s ostatníma, na PC ve windows aplikaci nebo prohlížeči ti 4K nedovolej z pro mě nepochopitelnejch důvodů, pokud je to takhle u 4K, tak u 8K už to tak bude tuplem, ale zase by se díky tomu mohlo 4K stát standard. Ale dneska ty služby ještě vyžadujou ty další nesmyslný nálepky jako HDR a podobně, je to hroznej vývoj, za chvíli budeš muset mít monitor nebo TV certifikovanou asi přímo Netflixem aby ti dovolili na tom pustit 4K, jde to všechno uplně špatnym směrem.
Odpovědět0  0
Tak to máme asi všichni, ale bohužel poslední dobou spousta webů nutí k vytvoření složitějšího hesla, takže je docela užitečný mít nějakej klíč podle kterýho ty hesla tvoříš abys to nezapomněl.
Odpovědět0  0
Možná by stačilo kdyby začali dělat busy a vlaky trochu aerodynamičtější a hned by se ušetřilo za energie. :­-)
Odpovědět3  0
Brambory bue pěstovat Babiš, ten vý jak vyrábět větší množství něčeho co se nedá jíst a levně. :­-D
Odpovědět0  0
Do HTPC bude dobrá ta základní Arc A380, ale při tom výkonu by to mělo stát tak 3000 a ne 5. Byly časy kdy se za 3500 Kč prodávala GTX1050, dneska je ten trh fakt totálně zničenej a nevim jestli se to ještě někdy vrátí do normálu.
Odpovědět6  0
Teď je otázka jak bude to jejich Xess podporovaný ve hrách, může se stát že bude nvidia platit vydavatelům aby to bojkotovali.
Odpovědět0  0
tak třeba moje heslo do mailu na seznamu má 20 znaků včetně kombinací velkejch a malejch písmen a čísel
Odpovědět0  0
Převodovka může odpadnout když bude spalovací motor jenom generátor pro elektromotor v kolech a bude se točit na ideálních otáčkách, ale bude to pak bzučet jak sekačka, ale kdyby se timhle řešením někdo seriózně zabejval, tak by to určitě šlo udělat líp.
Odpovědět2  0
To je užitečný v době kdy všichni koukáme na streamovací služby co maj obraz jak DivX z roku 2004. :­-D
Odpovědět6  0
To s tim unikáním vodíku už se někde řešilo a prej jsou asi ta 2 základní řešení ­- palivový články místo vodíku v plynnym skupenství a pak směs vodíku a jinýho plnyu, případně jiná forma vodíku jako třeba H3, ale to je spíš vzdálenější budoucnost a kdoví jestli to vubec bude mít praktický využití. Každopádně testovat se to musí právě proto aby našli řešení a to že věci na vodík už běžně existujou znamená že to asi nějak přijatelně řešit jde.
Já osobně vidim budoucnost spíš ve výrobě syntetickejch paliv na bázi ethanolu, což je pořád čistější než jezdit na ropu a je mnoho způsobů jak to vyrobit, sice je menší výhřevnost, ale pokud se tomu motory přizpůsoběj, tak to neni problém.
Lidi furt argumentujou tim že výroba ethanolu například z brambor je extrémně energeticky náročná a zabere velkou plochu a je to samozřejmě pravda, ale už neřeknou že i výroba benzínu z ropy je extrémně energeticky náročná.
Odpovědět1  0
výhoda je asi ta že vodíku je ve vesmíru dost a vyrobíme ho snadno z přebytku energie a vody, to je to hlavní o co tady jde, ropa jednou dojde a už nebude finančně dávat smysl těch pár zbytků těžit, takže tyhle technologie prostě je potřeba otestovat ať se vám to líbí nebo ne
Odpovědět1  0
elektřiny máme dost, akorát jí neumíme ukládat a proto jí většinu nevyužijeme a ty větrníky se často vypínaj, stejně jako solární elektrárny při přebytku
Odpovědět1  0
Sice stačí ale na nativní 4K s odřenejma ušima. Mě spíš víc zajímá jestli bude ještě výkonej HW někdy dostupnej jednak ve většim množství skladem a druhak za normální ceny jako to bylo dřív, protože začíná to vypadat že současná situace je trvalá a už bude norma že mainstream grafika bude za 25­-30 tisíc a tim pádem PC jako platforma do pár let zanikne protože ty lidi to za to prostě nedaj.
Odpovědět0  0
tak hlavně každá normální služba má nějakej počet špatnejch pokusů kdy se pak účet buď uplně blokne nebo to jde znova zkusit třeba za 5 minut, takže představa že mi někdo pomocí bruteforce zjistí heslo k mailu je směšná, to už dávno nejde, aspoň doufam
Odpovědět1  1
Ta myšlenka že bysme měli platit za nějakou jednotku výkonu je naprosto zvrácená a odporuje přirozenýmu technologickýmu pokroku kdy bylo od 90. let zvykem že nová generace měla vyšší výkon za stejnou cenu, nebo často i za nižší cenu než předchozí generace. Stejná třída grafik by měla stát furt stejně. Pokud nvidia představí RTX 4060 ­(mainstream­), RTX 4070 ­(vyšší mainstream­), RTX 4080 ­(nižší highend­) a RTX 4090 ­(highend­), tak maj ceny odpovídat tomu co bejvalo dřív, takže například když zabrousim dál do minulosti ­- GTX 460, GTX 470, GTX 480 a tak dále....pamatuješ kolik tenkrát ten HW stál? GTX 460 stála 5 tisíc. Dneska za 5 tisíc koupíš grafiku tak leda na akceleraci videa. Někdo namítne že dneska ta grafika je větší, má dražší chladič a podobně, ale na druhou stranu s lepšim výrobnim procesem je vyšší výtěžnost a spotřebujou na jednu grafiku míň křemíku a o tom celej ten vývoj minimálně 20 let byl, proto mohla nová generace stát stejně jako ta stará.
Odpovědět1  0
Jo, já mam 2070 super a 8GB je ve 4K někdy dost limitující, jak se využití přiblíží těch 8GB, tak hra většinou crashne, stává se to u Dooma když dam textury na ultra a nebo třeba u FC5 když zapnu variabilní rozlišení tak to ukazuje předběžně využití 10GB a když to potvrdim tak hra spadne. Takže 8GB na 4K je určitě dost krajní hodnota. Jinak je ale hrozně smutný že nějaká 6 let stará 1080 je stejně výkoná jako dnešní mainstream a přitom tenkrát ta 1080 jako highend stála snad 20 tisíc nebo kolik, teda v době kdy zrovna nebyla 1. krypto válka
Odpovědět0  1
A pak je tu skupina lidí co by si to koupit mohla ­(i když neřikam že jsou to pro mě malý prachy, dost by to zabolelo, ale můžu si to koupit­) a třeba by to i využila, ale prostě to odmítá za to dát. Současnej trh je totálně pokřivenej, konkurence už dávno nefunguje a já prostě odmítam za to ty prachy dát a podporovat je v tom. Neni normální že každá další generace stojí 1,5­-2x víc než ta předchozí. Dokud nebudou cenu zase normální, tak to prostě podporovat nehodlam. Před 3 rokama jsem kupoval 2070 super za 16 tisíc a v tu dobu už jsem si řikal jestli jsem se nezbláznil, chápeš to, 16 tisíc, to je z dnešního pohledu směšná cena.
Odpovědět0  1
dneska ale stojí 30 jenom grafika pokud chceš upgrade kterej fakt bude znatelná změna oproti tvojí starý grafice a grafika za 20 ti tu změnu nedá
Odpovědět0  1
to tam ani nedáš tu 3060 při cenách desek a CPU v dnešní době, navíc 3060 je snad slabší než prehistorická 1080
Odpovědět0  1
Tak on má ale v zásadě pravdu, to samý vidim třeba ohledně solární panelů, vidim tady takovej nešvar, každej Pepa si teď myslí jak nahodí pár panelů a odstřihne se od sítě, ale spočítat si to už nedokáže že to bude znamenat přestat sekat elektrickou sekačkou, přestat topit přímotopem, přestat vařit na elektřině, přestat používat nejspíš i rychlovarnou konev. A když jim to začnete vysvětlovat proč to nebude ­(hlavně protože ty zálohovací baterie by stály miliony aby mu to utáhlo příkon těch obvyklejch cca 10 kW na co je každej doma zvyklej­) fungovat, tak vás označej za nějakýho barona, přitom jsem taky fanoušek technologií a myslim že tyhle soláry, vodní a větrný elektrárny jsou úžasný technologie, jenom je ale lidi chápou většinou uplně špatně, fakt nemůžete nahodit pár panelů a odpojist se od sítě, stejně jako nemůžete všude postavit přečerpávací elektrárnu a i kdyby to třeba mechanicky postavit šlo, tak to nedovolej kvůli zásahu do krajiny a paradoxně kvůli ekologii, protože nemůžete uříznout půlku každý hory a udělat tam nádž a když všechny ty nádrže pak naplníte tak zmizí z řek voda.
Odpovědět0  0
Voda nejde stlačovat a ten potenciál danej gravitací je dost omezenej, taková obří nádrž jako třeba maj Štěchovice má poměrně malou kapacitu. Princip baterie na stlačenej vzduch je uplně primitivní, asi jako když z balónku foukáš na větrnou elektrárnu. Pokud maj nějaký vytěžený doly a dokážou to utěsnit, tak se to bude celkem hodit, otázka je jestli jim pak celá hora nevybouchne při tom tlaku. :­-D
Odpovědět0  0
Mezi autem a břím podzemním uložištěm vidim celkem rozdíl.
Odpovědět0  0
je to bohužel tak
Odpovědět0  0
tak v zimě dobrý, pokud máš termostatický hlavice tak je to ok, ale v létě je to topení hardwarem asi trochu nevýhodný, ale co člověk nadělá
Odpovědět0  0
Když máš vekej čip a polovinu z něj deaktivuješ, tak to sice sníží TDP, ale teplotám to kdoví jak nepomůže protože dneska už je vlivem moc malejch výrobních procesů čimdál menší ta aktivní plocha ze který je potřeba odvést teplo a nic s lepší tepelnou vodivostí než meď na výrobu IHS bohužel nemáme aby to ten teplotní bottleneck řešilo. Tohle je masivní problém třeba u dnešních Ryzenů u těch modelů s TDP 105 a víc W, prostě to nejde chladit, lepší chladič nebo vyšší otáčky větráků nemaj na tu teplotu žádnej vliv. Naopak se mi zdá z hlediska chlazení výhodnější nechat aktivní celou plochu čipu a případně zastropovat FPS na rozumnou hodnotu ­(dejme tomu 120­) a nenechat tu grafiku jet pořád na plno.
Odpovědět0  0
To bylo jasný, dokud ty grafiky nebudou reálně v obchodech tak se cena neusadí.
Odpovědět0  0
Pokud to zvládne nějaký větší proudy, tak to bude asi ideální jako baterie k solárním panelům nebo různý záložní baterie kde na velikosti moc nezáleží když se to nepřenáší.
Odpovědět2  0
Prej by to s některejma ryzenama fungovat mělo ale musíš počkat na reálný testy. 12. října je oficiální představení ale ty grafiky se teď akorát teprv vyráběj, to samý platí o nvidii, první modely skladem budou tak před vánocema, tak je to vždycky.
Odpovědět0  0
No dobře, tak dejme tomu vyšší mainstream. GTX 275 mi tady zrovna leží v PC po tátovi kterej teď používam na různý pokusy a retro hry, ta grafika je dneska celkem vzácná. Jinak v roce 2008 jsem kupoval 9800GTX za 5500 Kč a to rozjelo tenkrát skoro všechno na ultra. V roce 2019 jsem kupoval 2070 Super za asi 16 tisíc a to jsem si už řikal jestli jsem se nezbláznil dát takový prachy za grafiku, dneska se tomu směju. :­-D
Odpovědět0  0
jo, ale výslednej efekt je stejnej jako SSAA, je škoda že dnešní hry nepodporujou MSAA, to mělo ne zas o tolik horší výsledek ale s menšíma nárokama
Odpovědět0  0
"že jsem hru renderoval ve 4K a pak se to resiznulo na 1080p a vypadalo to super­" tak lidi co pamatujou dobu tak před 15­-25 lety věděj že takhle má normálně fungovat antialiasing, ten reálnej, ne ty postprocessingy kterejm dneska řikaj antialiasing. Dneska se furt někde řeší nějakej antialiaising a přitom jsem novou hru která podporuje AA ­(ten reálnej, ne fejkovej­) neviděl tak 10 let.
Odpovědět0  0
Jinak když tady napíšu že highendová grafika v roce 2009 stála 8 tisíc, tak mě tady lidi pomalu chtěj banovat že jsem lhář, lidi maj hrozně špatnou paměť. Tenkrát jsem si mohl na dost nabušenej komp našetřit i z brigád o prázdninách, dneska je to už zase jenom pro bohatý jako v 90. letech.
Odpovědět2  0
Bohužel tyhle ceny nás nejenomže čekal, oni už tu jsou. Výkon HW ve stejný cenový kategorii už neroste pár let, takže pokud chceš něco silnějšího než máš teď, tak musíš koupit něco za výrazně víc peněz. Moorův zákon už totálně umřel.
Odpovědět0  0
To jsem si dřív myslel taky, ale DLSS funguje skvěle že i já s tim nemam problém hrát, samozřejmě ve hrách co to podporujou. Antialiasing ­(ten pravej­) dnešní hry nepodporujou a FHD je mazanice na víc než 24,­" když si tam zapneš dnešní vejkovej AA ­(postprocessing­) tak to rozhodně neřeší rozsypaný pletivo a dráty ve hrách a reálnej AA při full hd ­(MSAA nebo SSAA­) by měl zase stejný nároky jako to nativní 4K. Jinak nvidia už umožňuje v ovladačích nastavit na 4K monitoru full hd rozlišení bez rozpatlání, stačí zapnout funkci ­"násobení celým číslem­" nebo tak nějak se to jmenuje tam jak se nastavujou poměry stran a tak, u fhd na 4K to vychází bezezbytku, takže je to pak zobrazený korektně, ale jak řikam na 27­-32­" je už FHD strašnej humus.
Odpovědět0  0
Cvakání je způsobeno moc malou frekvencí PWM kdy motor spíná v takovejch intervalech že je možný to slyšet, dělaj to bohužel skoro všechny PWM větráky při otáčkách pod nějakejch cca 700.
Odpovědět0  0
jestli budu mít nastaveno HBAO na medium nebo ultra mi zážitek ze hry nezmění, ale FPS to změní pořádně, takže znova řikam: proč snižovat rozlišení, to je to co má největší vliv na to jak pocitově ta hry dobře vypadá, to má vliv na aliasing a ostrost obrazu a to je to nejdůležitější, k čemu je mi mít efekty na ultra když je obraz rozplizlej?
Odpovědět0  0
do toho bohužel nevidim jaká verze FSR v těch hrách je
Odpovědět0  0
Tak hlavně jestli jsi tu GTX 460 někdy viděl, většina AMDčkářů totiž nvidia grafiku v životě neviděla a šíří akorát tu jejich propagandu.
Odpovědět0  1
Jenomže je zvykem s většim průměrem zase snižovat otáčky a s tim je taky potřeba počítat, větší větrák musí jet na menších otáčkách aby neřval, to mam otestovaný. u prťavýho větráku je 3000 otáček celkem v pohodě, u 120 mm by se to nedalo poslouchat. Od nějakejch 120 mm už kupování většího větráku skoro nemá žádnej reálnej efekt kvůli omezený nabídce na trhu.
Odpovědět0  0
To je ale uplně jedno jestli je to Noctua nebo jinej solidní výrobce, Noctua má při stejnejch rozměrech a otáčkách vyšší výkon než noname Čína, to je jasný, ale v porovnání s jinym slušnějšim výrobcem tam prakticky žádnej rozdíl neni, takže je to taky hlavně marketing. Jinak od Noctuy mam docela dost větráků, takže je mam otestovaný, zas tak brutální kvalita to za ty prachy neni, při nízkejch otáčkách při PWM regulaci je někdy slyšet cvakání, nejradši jsem měl starý cooler mastery s kuličkovym ložiskem, ale to už dneska člověk nesežene, tam sice ložisko nějakej zvuk dělalo vždycky, ale aspoň ten zvuk byl furt stejnej, nehledě na orientaci ventilátory. Noctua a další používaj primitivní kluzný ložisko, akorát pro to maj vznešený názvy.
Největší vliv na výkon ventilátoru má jeho tloušťka, nízkoprofilovky jsou k ničemu, vždycky se vyplatí dát na grafiku klasickej tlustej 25mm větrák. Já výrobcům grafik hodně zazlívam to že oficiálně nepodporujou montáž standardních ventilátorů, to by nám dost usnadnilo život a i snížilo teploty.
Odpovědět0  0
"Po updatu BIOSu musím v UEFI všechno znova nastavit­" no to je bohužel celkem normální a taky mi to pije krev, já mam desku MSI a AMDčkáři právě všechno házej na to že ­"no jo tak když má nějakou shit MSI desku, tak ať se nediví že musí dělat undervolt­" jenomže těch nesmyslnejch 1,4V to tam hází nejenom mně, to je napětí jak pro nějakou Pentium 4 :­-D
Odpovědět0  0
otestovaný to sám nemam ty aktuální verze, ale prej údajně to furt nejde a asi to už nikdy nepujde protože MS prostě tuhle svojí vizi už fakt chce protlačit, snažej se o to už hodně dlouho
Odpovědět0  0
Nejsem AMD hater, sám mam Ryzen 3800X, nedávno jsem ještě měl R9 380 a za posledních 15 let jsem měl spoustu AMD­/ATI grafik. Jde o to že si všímam že spousta AMD lidí se chová jako nějaký náboženský fanatici, testovací metodiky si upravujou jak se jim to zrovna hodí a když je konfrontuješ s reálnejma číslama co jsem si sám doma změřil, tak ti řeknou že lžeš. Táta nedávno stavěl PC na intel 12. generaci a byl jsem v šoku po tom všem co jsem všude četl od AMD sekty že to vubec netopí a výkon je super, hlavně jednovláknovej, i ta nějaký pitomá i5 má vyšší jedovláknovej výkon než ten Ryzen 3800X. Samozřejmě neni uplně fér srovnávat 6 jádro s 8 jádrem s různejma TDP, ale ty provozní vlastnosti tý i5 jsou dost dobrý a herní výkon je lepší. Když někde napíšu že Ryzen 3800X potřebuje udělat undervolt aby se to dalo uchladit, tak mě pomalu chtěj AMDčkáři zabanovat, přitom to je prostě realita, tak to je, si to otestuj. Někde jsem tady zase mluvil o tom proč už nechci AMD grafiku, po HW stránce to jsou určitě super grafiky, ale dělaj hrozný pokusy s ovladačema a po přechodu na Crimson drivery jsem si prostě řekl že chci zase nvidii a mít klid. Nvidia ovladače vypadaj stejně už tak od roku 2008 a když si tam něco nastavim tak to tam zustane, ne že to nastavuju pokaždý aktualizaci znova jako u AMD nebo že některý funkce uplně přestanou fungovat ­(jako například zastropování FPS pomocí taktů grafiky­), tyhle věci u nvidie prostě fungujou na furt a nikdy to neselže. Jo jako, když mi bylo 18 tak jsem si rád hrál, teď je mi přes 30 a chci abych PC nějak sestavil, nastavil a dál neřešil, což u AMD prostě nejde, tam furt něco řešíš.
Odpovědět1  0
HD6850 zrovna jednu taky mam, výkon GTX460 1GB v základu je o něco vyšší a ta HD6850 nefunguje v deskách s UEFI biosem, takže v počítačích po roce 2013 nepoužitelná a dneska naprosto bezcená grafika. A tak je to skoro se všema zázračnejma Hitl....AMDčkovejma zbraněma. Jediný co mě na tý GTX 460 tenkrát štvalo bylo že to oproti předchozí 9800GTX nebyl moc velkej výkonovej rozdíl, ale možná jsem to tenkrát měl bottlenecknutý procesorem, jinak na tý GTX 460 jsem ještě odehrál Zaklínače 3 i Dooma 2016, pak jsem přešel na R9 380, což byla super grafika, ale nebyl jsem spokojenej s tim co AMD dělalo za pokusy s ovladačema, přechod na Crimson drivery mě tak naštval že jsem se kousnul a řekl jsem si že AMD už znova fakt ne, nejde jenom o ty mega dlaždice 5x5 cm, jde o to že přidali nějakou funkci která v další verzi zase přestala fungovat a tak furt dokola. U nvidie aktualizuješ ovladače několik let a nemusíš ani jednou věci nastavovat znova pokud neuděláš čistou instalaci, u AMD při každý aktualizaci bylo všechno nastavení rozsekaný.
Odpovědět1  2
Což za to ale nijak zvlášť nestojí, lepší je osekat pár efektů.
Odpovědět2  1
Tak si to přečti celý co jsem psal, DLSS 2.0 má o dost lepší poměr výkon­/obrazová kvalita než FSR. I když záleží asi na implementaci a možná se to časem zlepší, hodnotim na základě toho jak to funguje v Cyberpunku kde DLSS skoro nejde rozeznat od nativního 4K ale FSR je dost mazanice.
Odpovědět1  3
RTX jako takovej nikoho nezajímá, ale potřebuješ RTX grafiku kvůli DLSS a DLSS 2.0 má lepší poměr obraz­/výkon než řešení od AMD a tak se dneska v moderních hrách decela vyplatí mít nvidii. GTX480 byla drahá, většina lidí měla 460 a to byla skvělá grafika se skvělym poměrem cena­/výkon a dobrym OC potenciálem.
Odpovědět0  5
těch povedenejch generací bylo celkem hodně, například geforce 6000, pak 8000 a 9000, i když 9000 byla spíš jenom zefektivněná 8000, ale svojí 9800GTX jsem toho času měl dost rád, dále generace GTX400 byla dost povedená ­(moje stará GTX460 pořád slouží v záložnim PC­), pak 700 a 1000 ­(když pominu horší poměr cena­/výkon než u AMD, tenkrát jsem šel do R9 380­), v neposlední řadě ta předchozí byla taky slušná. Ono se to každý cca 2­-3 roky střídá, někdy je výhodnější nvidia a někdy zase AMD.
Odpovědět3  0
AMD fanclub na to řekne to co vždycky, že jsou všichni podplacený lháři. Ve skutečnosti je to ale spíš naopak, spousta recenzí hlavně AMD procesorů je uplně mimo realitu třeba s teplotama který jsou v praxi tak o 20 stupňů vejš než kolik ukazujou testeři co maj rádi AMD, protože už zapomenou zmínit že třeba udělali undervolt nebo něco. Najít recenze kdy recenzent nepodvádí a hodnotí fakt objektivně je dneska celkem problém a když už se někdo takovej najde, tak s tim maj AMDčkáři problém protože se jim opravdová realita už tolik nehodí do krámu.
Odpovědět1  11
průměr větší asi o 5 mm a ­"vylepšený tvar lopatek­" je jenom marketing
Odpovědět0  2
chladič je stejnej jako u minulý generace, akorát má víc heat pipe, ale bohužel to co pak produkujou ostatní výrobci je často horší než co vymyslela nvidia
Odpovědět1  6
Zkoušel jsem to, ve hrách co DLSS nepodporujou a zároveň nativně ve 4k jedou se špatnym FPS to tak běžně dělam že si třeba v ovladačích vyrobim vlastní rozlišení jenom o trochu nižší, ale 2560x1440 už vypadá dost bídně na 4K displeji, 3K se celkem dá, ale nativní ostrost to prostě nemá a rozdíl ve výkonu zase tak velkej neni, to radši snížim detajly než sahat na nativní rozlišení. Většina dnešních her už žádný pořádný nastavení grafiky že by byl vidět rozdíl ani nemá, ale to že neni vidět neznamená že to grafika nepozná, kolikrát stačí pozakazovat pár efektů, nebo trocu snížit kvalitu ambient oclusion nebo něco a hned je FPS klidně trojnásobný aniž by to bylo zásadně vidět, takže proč sahat na rozlišení, změna rozlišení směrem dolů je vidět vždycky.
Odpovědět2  2
tak si holt kup konzoli když tohle řešit nechceš, o tomhle bylo PC hraní vždycky že si to každej vyladí podle toho jak chce
Odpovědět2  2
Jo, v CZC to maj a je to pěkně předražený na ten výkon co to má. 5 litrů bych za to fakt nedal.
Odpovědět3  0
DLSS dává mnohem lepší výsledky než si na LCD nastavovat nenativní rozlišení. Pokud ti nevadí mít nenativní rozlišení, tak bych doporučil návštěvu očaře. :­-D S DLSS se ti furt aspoň text a další věci renderujou v nativnim rozlišení a na ostrosti je to sakra vidět. Proto byla v dobách před DLSS i užitečná funkce dynamic resolution, protože na monitoru pořád zustávalo nastaveno 4K ale hra se v případě potřeby renderovala v menšim rozlišení ale text pořád zustával ostrej. Jinak DLSS třeba v Cyberpunku dává takový výsledky že to skoro nejde rozeznat od nativního 4K, nemá to žádnej ghosting, dokonce ani nejsou rozsypaný ploty a kabely v dálce, vypadá to fakt jako 4K a FPS je skoro dvojnásobný, takže je blbost to nezapnout. V Metru Exodus už to taková sláva neni, tam doporučuju DLSS nastavit na ­"kvalita­" jinak tam ten ghosting a rozsypaný ploty jsou.
Odpovědět3  4
Prej na to i fungujou ovladače pro Win 10, takže jádro je furt stejný a MS si z nás jenom zase dělá srandu.
Odpovědět1  0
asi tak
Odpovědět0  0
tak to format c: bylo asi myšleno trochu s nadsázkou :­-)
Odpovědět0  0
A to nejde zakázat? Aby na mě počítač mluvil, tak to bych taky asi nesnesl. Ono už to dobrý den z Win 10 mi připadá směšný, nechápu proč by mi měl počítač řikat dobrý den.
Odpovědět0  0
Souhlas, první verze Win 10 byly vyloženě nefunkční, furt BSOD, jednou jsem přišel o data, neustála to otravovalo s tim že si nesmim přejmenovat nějakou složku protože jí nevlastnim a podobně, to bylo peklo a fakt nemam zájem se takhle nervovat znova.
Odpovědět0  0
"Bohužel 11 jsou ještě ubožejší, než 8.­" to už snad ani nejde aby to bylo ubožejší
Odpovědět0  0
Ano, keď na mě muj počítač začne hovoriť, tak se většinou celkem vyděsim. :­-­) Nesnášim to i na automatech, alzaboxech a podobně. Člověk si jde ve 2 ráno vyzvednout balík a v okruhu 100m každej slyší že tam platim a něco vyzvědávam.
Odpovědět0  0
Já ale dělam ve výrobě, tady se nakupujou PC který jsou zrovna nejlevnější v nějakym bazaru. :­-D skoro mam dojem že to tam někdo protlačil cíleně a nebyla to žádná automatická aktualizace, musim se podívat co to je vlastně za hardware ale myslim že snad něco z generace haswell. Každopádně u nás na CNC strojích jsou nějaký speciální podnikový verze Win 10 kde to žádnou aktualizaci ­(kromě bezpečnostních záplat­) vubec nedovolí nainstalovat protože by to mohlo rozbít celou výrobu a za to jsem celkem rád. Navíc teda to ani neni trvale připojený k netu, jenom výjimečně když něco třeba řešíme se vzdálnou podporou od výrobce.
Akorát bych uvítal kdyby to byla nějaká novější verze Win 10, je tam ta uplně prapůvodní kde pořádně ani nefungoval vyhledávač ve startu a takovýhle základní věci, zpětně je to fakt komický vidět jak nepoužitelnej systém to ze začátku byl, naštěstí tady na tom nic moc dělat nepotřebuju, jenom spouštět software na programování a řízení stroje.
Odpovědět0  0
Souhlas, už jenom to že tam nejde zakázat shlukování oken a nejdou zapnout panely s popiskama dole na liště je no­-go pro pracovní PC, s tim se prostě efektivně dělat nedá. Každej druhej software má skoro stejnou ikonu že to nejde rozlišit, vždycky jsem se orientoval a vždycky budu primátně podle textu, ne podle nějakejch ikonek. To samý mě rozčiluje i na androidu kde mam i po letech problém rozlišovat ikony kontakty a telefon, ono se to zdá nesmyslný ale když to chci otevřít hned okamžitě tak to tak fakt je že se musim zamyslet nad tim která ikona to je, kdyby tam byl text jako dřív tak nad tim přemejšlet nemusim.
Někdy mi připadá že snad dneska cílej na lidi co ani neuměj číst, jinak si to nedokážu vysvětlit.
Odpovědět1  0
Mě zase fascinujou lidi co ostatní urážej ve stylu ­"neni ani schopnej se naučit s něčim novym.­" Já programuju CNC stroje, myslíš že nezvládnu Win 11? O tom to přece nikdy nebylo, jde o to že prostě má člověk odpor k tomu si zvykat na něco co je už od začátku očividně míň ergonomický a pohodlný než to bylo dřív. Když se přecházeli z Win 98 na XP, tak to bys čuměl jak rychle jsem si zamiloval tehdy novou podobu nabídky start a tak to bylo tenkrát se všim, tenkrát se dělaly reálný inovace a já fakt nemam problém upustit něco na co jsem zvyklej když bude alternativa mnohem lepší. Někdy to člověk prostě vidí že sice to bude chvíli boj ale vyplatí se s tim naučit protože pak to bude lepší, jenom od Win 8 až do současnosti tenhle pocit u novejch windowsů a softwaru obecně nemam, je to přesně naopak, hned od začátku vidim že je to míň ergonomický a komplikovanější, tak proč si na to zvykat a řikat tim vlastně Microsoftu ať si dělá co chce že zákazník přijme všehno?
Nebejt tlaku zákazníků, tak je Win 10 dneska nepoužitelnej zmetek jako byl v roce 2015 a tohle je něco co ovlivňuje HDP celejch států, protože všichni ty počítače potřebujeme, takže by se MS a další měli nad sebou fakt zamyslet a ty taky. Když řeknu že nechci používat auto s řidítkama místo volantu, tak mi taky řekneš že jsem jenom neschopnej přijímat novinky a zvyknout si na něco jinýho? Asi jo hádam.
Některý věci se prostě v průběhu času vyvinuly do nějaký skoro ideální podoby a snahy to něčim nahradit jsou jenom falešný inovace proto aby mohli říct že něco inovovali, některý věci se prostě měnit nemaj pokud pro to neni fakt vážnej důvod. Byl jsem celkem rád že ve Win 10 šli cestou minimalistickýho hranatýho designu kterej mi nekrade pixely na monitoru a bum, máme tu Win 11 a je to zase celý zakulacený jak nějakej Linux z roku 2005.
Odpovědět4  0
Jestli tam fungujou drivery z Win 10, tak to je jenom důkaz že si z nás MS zase dělá srandu a žádnej novej OS to neni. Už udělali něco s tim zprasenym startem? Dá se tam připnout všechno co je potřeba jako tento počítač a další běžný složky přes který člověk začíná práci s PC?
Odpovědět4  0
Ve výsledku záleží hlavně na implementaci v tý daný hře, třeba v Cyberpunku vypadá DLSS luxusně že skoro nepoznam že to neni nativní 4K, v Metru Exodus už to taková sláva neni a neřeší to tam ani aliasing na pletivu nebo drátech v dálce, to v Cyberpunku fakt vypadá jako by to bylo 4K.
Odpovědět0  0
Tak pokud bude mít DLSS tak dobrý výsledky jak slibujou ­(a už DLSS 2.0 má hodně slušný výsledky­) tak proč to nezapnout že jo, můžeš si tim snížit spotřebu a teplotu grafiky při hraní.
Odpovědět1  0
já bych to ale nerozbaloval a nechal bych si to jako investici do budoucna :­-D
Odpovědět2  0