Komentářů: 69, score 0.1 | Digimanie: 2/0.0 | TV Freak: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –
Nejméně přínosné komentáře
Komentář z 24.1.2017 s hodnocením -5:
Tyhle články mi připadají jako PR Microsoftu. Pro jakoukoli distribuci linuxu stačí SSD 60 GB (vím, je to z přemrštěnou cenu za GB), u mne jde např. o zaplnění diskového oddílu pro systém a aplikace pouhých 10 GB. Dále, díky znouzecnosti Microsoftu k přechodu k linuxovým API (viz běh Ubuntu linuxu pod Win 10) a existenci Vulkanu se každým dnem otevírá herní svět i pro linux. HW snad kromě nejnovějších GPU již není výkonově ani jinými vlastnostmi pro linux nekompatibilní či poddimenzovaný, proto nechápu zatvrzelost autorů u těchto informativních článků dělat z barevného světa jen černobílý. Janu Vítkovi doporučuji, aby si konečně nějakou vhodnou linuxovou distribuci pořídil a nainstalovat (nejlépe na SSD, kde je rychostně jedno, kde jsou data), třeba v dualbootu s Windows. Pak se snad uvolí oznámit, že pro 80 % uživatelů je dnes výhodnější pracovat s linuxem než s Windows.
Komentář z 4.7.2015 s hodnocením -2:
Vždy když se v aplikaci objeví něco, co fukguje skrytě bez vědomí či zásahu uživatele, zavětřím. Sedmnáct let na linuxu naučí člověka ostražitosti. Přidání SafeBrowsing funkce do Firefoxu 39 i pro linux vedlo k okamžité snaze zjistit si o tom více. Bohužel, kromě poněkud nekonkrétních varováních před "bonzováním Googlu" se přesná charakteristika mechanismu této funkce nikde neobjevuje - přesněji, nikde na běžných zdrojích. Nicméně pokrořilá investigace vede k cíli a vypnutí této funkce z důvodů bezdůvodného ohrožení soukromí. Takže milá Mozillo a a poněkud méně milý Google - děkuji, nechci. Takže zakázat v about:config...
Komentář z 27.2.2015 s hodnocením -1:
Pochybuji, že na jednom stroji je více grafických karet jako běžný jev, jde nepochybně o značně omezený výskyt. Pochopitelně HW centralizace na serveru s tenkými klienty by pro tohle byla ideální. Představa, že mám ve sklepě trvale běžící server s datovým úložištěm protunelovaný ke všem mých PC kdekoli na planetě (on demand samozřejmě), pak je to lákavá představa, že se k mé grafárně přidají i ty na serevru. Tedy pokud na to s příchodem ekonomického kolapsu budu mít včetně nákladů za energii (server jako pomocná výtopna ve sklepě). Zkusím to propočítat.
Nejvíce přínosné komentáře