Mily Elon, lepsie by si spravil ako vytvorit novy telefon, kebyze odkupis od Huawei komplet mobilnu diviziu, ale aj s vyvojom a ci ho uz presunies alebo nie, no skor asi nie, z toho ich Huawei Valley, ale mal by si aku taku realnu sancu nakopat ich do pr*eli, ako vymyslat nejaky obmedzeny telefon s nejasnym umiestnenim na trhu. v kazdom pripade by si nepindal do vyvoja huaweiu, a kludne by mohol byt twitter predinstalovany vratane apky tesla.
Odpovědět0 1
Vřeštění komunistů je sladká hudba pro moje uši. Ta jejich bolest, že ztrácejí své cenzorské pravomoci nad celou platformou, to je paráda.
Odpovědět0 2
Ja si Muska naozaj cením za vesmírny program, ktorým pre nás všetkých robí veľa, ale čo sa týka politiky, tak je stále zabednený a naivný tlk…
Žiadna bezhraničná sloboda slova existovať nemôže už len z princípu. Svet je plny dutých hláv, ktoré si skutočnosti a súvislosti vysvetľujú po svojom a potom to vyúsťuje v extremisticke názory.
Krásnym príkladom môže byt covid, koľko blbcov si mylslelo, že kvôli karanténe im niekto odoberá pravo na slobodu.
Takýchto blbcov je viac, ako by sa mi páčilo a Musk im chce dať viac priestoru. Mal by sa prebrať z toho sna, svet treba regulovať, nie prísnou rukou, ale rozumom.
Zaujimalo by ma, ako by sa k tomuto krédu postavil, ak by si tam isis zriadilo účet na radikalizáciu všetkých moslimských menšín vo svete. Sloboda slova musí byt, hoci je dokázaná vyššia pravdepodobnosť samovražedných útokov.
Niekedy si nevidí na špičku nosu…
Odpovědět0 3
A výsledky šašvcovidu vás nepřesvěědčily, že jsme "my blbci" měli pravdu? Nestačí vám statistika, jasně ukazující, že kde se nezavedla buzerační "opatření" tak byla epidemie nejmírnější. (pokud pominu, že to nikdy a nikde vůbec ani nebyla epidemie, dle počtu nemocných) Ovšem na lidech jako vy je zajímavé, že když čína zavře terroristického šmejda, chyceného při přípravě vraždění, tak je to podle vás legitimní aktivista a byla porušena "jeho práva". Jak vřískat, tak zabíjet... (tedy svoboda projevu a chování)
Odpovědět3 1
Opět jen další událost úpadku systému.
Společnost změní vlastníka a jiné společnosti se budou chovat jak frustrovaná děcka, kterým někdo rozbil bábovičku a budou této společnosti mazat aplikaci ze svých "obchodů"?
Co to je proboha za chování?
Já taky Muska nemusím, ale tohle bych si v životě nedovolil, je to naprosto trapné!
Odpovědět4 3
Přitom realita je prostá:
Nový vlastník se rozhodl, že chce na svou platformu pustit kdejakého toxického uživatele, protože přece "SVOBODA SLOVA NESMÍ BÝT OMEZOVÁNA NIČÍM, VOLE"! A to se inzerentům nelíbí, že by se jejich reklamy měly objevovat třeba pod příspěvky kdejakého konspiračního zmrda typu Alexe Jonese. A Musk to ještě korunoval tím, že vyhodil tým z obchodního, který se sponzory dlouhá léta budoval korektní vztahy.
Takže důkaz úpadku to skutečně je, ale patrně úplně jiný, než jste měl na mysli.
Jelikož je Musk samozvaným bojovníkem za neomezenou svobodu, tak co by mu mohlo vadit na SVOBODNÉM ROZHODNUTÍ jiných firem, že se s ním nechtějí špinit?
Odpovědět0 2
Ve všech zájmových skupinách se lže. Nelžou jen konspirátoři. Když je zakážeme, z Twittru zmizí určitý typ a objem lží, ale spousta jiných lží zůstane.
Taková je doba. Objem lží roste s úpadkem morálky.
Pusťte si závěr posledního dílu minisérie Černobyl, v monologu Legasova máte skvělý popis dnešní doby.
Odpovědět0 0
Pomohlo snad nějak pravdě omezování svobody slova za komančů? Nikoliv. Nepomůže to ani dnes.
Já ani tak neříkám, že k odstranění aplikací z "obchodů" neexistují důvody, já jen hodnotím takový postup jako nepřiměřený dané situaci, jinymi slovy jde o určitý projev hysterie.
Odpovědět1 0
Vy máte problém pochopiť, že ak niekto propaguje smrť iných ľudí, nemôžeme sa všetci tváriť, že je to jeho názor? Skúste sa zamyslieť nad vašimi príspevkami a ak tam nevidíte ten úpadok vo vlastnom zmýšľaní, tak ja už neviem.
Čo sa týka komunizmu a jeho cenzúry a “obmedzovania slobody” v demokracii, je miešanie hrušiek s jablkami a ak v tomto nemáte jasno, bohužiaľ…
Odpovědět0 1
Nevím jestli by Elon vytvořil od podlahy vývoj vlastního telefonu, o tom pochybuji.
Spíš si myslím že by koupil většinový podíl nebo celou firmu,
nějakou malou čínskou firmu a přejmenoval ji a přesunul výrobu do jiné země.
Případně si licencoval výrobu nějakého telefonu a placnul na to svoji značku a vlastní Android.
To jsou celkem reálné scénáře.
On na to má, otázkou je jestli těch projektů na něj už není moc.
Už tak nechápu jak to vše může stíhat.
Jednou je v Kalifornii, druhý den v Gigafab v Texasu, ještě ten den v Texaské Starbase, další den na Floridě , ten člověk snad nespí.
Kolik Miliardářů jako Bezos, Gates, Buffett, Brin..... má tolik aktivních projektů jako Musk ?
Odpovědět3 0
Ten pan čo vyraba najpredavanejšie skoro autonomne elektro auta a posiela vesmirne lode do vesmiru? Myslim že urobiť mobil by mal zvladnuť všetko kupiš v mlade in čina, len to logo tesli si na to musiš sam vygravirovať, alebo aj to ked Činanom zaplatiš 10centov urobia za teba :D
Odpovědět2 0
A vlastní ekosystém k tomu telefonu vezme kde, když nechce mít s Google ani Apple nic společného? :-)
Odpovědět0 0
Apple ani Google telefony přeci nevyrábí. Nechává je si je za pár šupů udělat u čínských firem (FoxCon,..) a jen na ně na nechá "nalepit" svoje logo a pak je za tučný peníz prodává. Takže výrova smartfonu není problém.
Problém je operační systém (OS) a programy pro něj. A tam není problém s tím udělat OS, ale prosadit ho na trhu a přesvědčit autory aplikací, aby je portovali na jejich OS. To portování, aspoň u Androidu, není velký problém. Protože programy v podstatě neběží na konkrétním procesoru a železe, ale nad jádrem, které programům nabízí služby. Stačí udělat jádro, které je schopné ty požadavky aplikací přijmout a realizovat. Je to podobné jako se spouští Windousí programy v Linuxu pomocí aplikace Wine.
A pokud by se Musk domluvil s Huaweiem, tak by mohl využít jejich zkušenost i technologie a udělat klon pod vlastní správou, který by mohl být akceptovatelný i pro Američany. A pak by autorům stačilo udělat aplikace pro oba OS jen jednou.
Odpovědět2 0
Už využívám nešmírofon Huawei. Sorry Elone, ale více telefonů nepotřebuji.
Odpovědět3 4
Za zrovna Huawei je prošpikovaný čínskými šmíráky.
Odpovědět5 4
Kdo ví, jak to je. Podle myšlenky "v čí prospěch" je to poměrně jasné, USA potřebovaly poškodit konkurenci Applu.
Odpovědět4 0
Zdeojáky HW prohrabalo asi 200 lidí. A do posledního se shodli na om, že je to mizerně psané, ale že tam naprosto žádný šmírovací podprogram není. NA což reagovala vláda USA, že tam tedy opravdu NENÍ, ale že ho tam mohou další aktualizac í dodat. Inu, dle téle logiky: Zatkněte mě za znásilnění. Neznásilnil jsem, ale mám čím...
Odpovědět6 2
:-D
To by zůstali na svobodě jen vykastrovaní :-).
Jinak díky za info.
Odpovědět1 0
"Zdeojáky HW ... asi 200 lidí" a mohl bych ten audit vidět?
Přijde mi totiž, že mícháš jablka a hrušky.
Odpovědět1 0
tak s "nekvalitou" softwarové části(konkrétně děravost apod.) se nepotýká HW jen u telefonů (to je známé), ale šmírování jim nebylo dokázané .. ano někdy v minulosti se na trh dostala malá várka telefonů s SW určeným pro Čínský trh a tam se něco neptatřičného našlo, ale to je dané zákonem.
i USA má několik zákonů řešící spolupráci a zadní vrátka, takže bych si nedělal iluze (btw Čína měla ještě donedávna mírnější zákony jak USA, ale pak srovnali krok )
Odpovědět2 1
To je sice hezké, ale já se ptal na něco jiného. Nechme prosím odpovědět původního autora příspěvku, ať to není opět JPP @wrah666
Odpovědět1 0
Hledej si sám, je to kolik let dozadu. Právě když se objevil ten USA blábol. Huawei rozdalo zdrojáky po univerzitách a rozebralo je xy týmů. A vyšlo to, co jsem popsal. A ne, nemám čas ti to teď hledat, ale rozhodně to bylo i jako aktualita na SHW.
Odpovědět1 1
Díky, tvé vyjádření mluví za vše. Hlavně, že si to tak dobře pamatuješ.
Odpovědět1 0
Ano, pamatuji. A pamatuje si to víc lidí. Ono ne každý je úmyslný ignorant.
Odpovědět2 2
Zdroj tohoto odvážného tvrzení?
Ono v reálu v Huawei nejde ani odemknout Bootloader.Takže všichni majitelé Huawei mají přesně 0 šanci že se někdy dostanou k možnosti nahrát alternativní rom.
Čistě teoretický by někdo mohl projít čístý Android,ale pravděpodobnost že někdo procházel,,zdrojáky,, androidu upraveného Huawei je opět skoro nulová.Mimochodem,ani o čínském ,,zázraku,, jménem Harmony se mimo toho že je to opět zkryplený Android nevíme skoro nic.:)
Odpovědět3 1
Dnes už nas tak šmyruju, že aj ked ti padne disk, tak je o tebe tolko zaznamov že si vieš skoro všetko čo si mal v PC obnoviť s netu :D
Ked som kupoval novy PC tak jedine čo som nahral doň bol Windows všetko ostatne ti to už vie sťiahnuť s netu apky programi hry... :D
Ak som zvedavi kde som bol pred dvomi rokmi tak pan google ma tolko dat o mne že mi presne povie kde som bol a čo som robil :D Ako je to aj fajn mynule som sa pozeral kde to som vlasne chodil pred 6 rokmi už som na to uplne zabudol, ale pan google si pamata všetko :D
Odpovědět1 1
Mně se tohle neděje. Ale možná je to tím, že bezhlavě neklikám na "Souhlasím". Pak se ani nemusím divit, že služba dělá přesně to, s čím jsem souhlasil.
Odpovědět1 0
Mě zrovna v neděli překvapily Google Mapy, když jsem se skrz ně nechal navigovat přes Prahu. Vybral jsem si cestu bez zpoplatněných dálnic a jel jsem... při nájezdu na jednu z dálnic bez poplatku jsem neviděl ceduli upozorňující na to, že je bez poplatku a trochu jsem zazmatkoval a zastavil na benzince a prostě jsem si přes Chrome tu dálniční známku koupil. Vyjel jsem z benzínky a hned za ní už ta cedule o dálnici bez poplatku byla. OK, jsem blb, co se dá dělat... no jo... jenže Google mapy si evidentně zjistily, že jsem si tu dálniční známku koupil a sami mi upravily trasu po zpoplatněné dálnici.... jako na jednu stranu hezká spolupráce ale na druhou... WTF?
Odpovědět1 0
Ale nemůžeš se divit, když dělá něco s čím jsi nesouhlasil, jen ti to na první dobrou netroubí a data používá, tak aby to nebylo moc nápadné.
Prostě svět není černobílý a všechno dobré je pro něco zlé. A kdo tvrdí, že je něco černobílé, je to většinou proto, že má nasazené slepecké brýle nějaké ideologie. A její barva není podstatná.
Odpovědět2 0
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Pořád tu brbláte, ale na pohodlí si sáhnout nenecháte. Přitom se dá na čistém Droidu bez gapps bez větších zádrhelů fungovat. Jsme na SHW a většina osazenstva tu očividně vyžaduje "oneclick" setup pro nooby. Ostuda.
Odpovědět0 0