Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poznáte WOW a již nebudete chtít měnit

14.10.1999, Petr Klabazňa, zpráva
Poznáte WOW a již nebudete chtít měnit
Při poslechu hudby nezáleží pouze na reproduktorech
Stejně tak jako pro každou jinou záležitost je i poslech hudby otázkou mnoha rozličných faktorů. Pomineme-li styl, tedy něco co jednak velmi rychle podléhá módním trendům a navíc každému se může zalíbit něco jiného, pak ještě zbývá řada důležitých maličkostí. Nutnou podmínkou je především kvalita, bez které by to opravdu nešlo. Dalším a to dosti širokým okruhem jsou pak různá vylepšení (úprava) signálu při reprodukci.

K čemu je vlastně dobré měnit původní (originální) hudební nahrávku ? Odpověď je vcelku jednoduchá, Pokud si představíme, že poslech může být uskutečněn v rozličných reálných podmínkách, potom i konkrétní nastavení musíme přizpůsobit tomuto prostředí. Proto se řada výrobců soustřeďuje právě na vylepšení těchto charakteristik.

Co si vůbec představit pod pojmem WOW. Ve své podstatě je to audio technologie, která je ukryta do zvukového procesoru a je samozřejmě také patentově chráněna. WOW pochází od společnosti SRS Labs a je její nejnovější technologií v oblasti 3D audia. V praxi WOW pracuje principiálně následovně, při poslechu není ani tak moc kladen důraz na provedení reproduktorů, stačí libovolné dva (také jejich velikost není kritická). Po aktivaci (zapnutí) systému WOW dostane hudební výstup zcela jinou charakteristiku. Doposud běžně hrající reproduktory rázem zvýší a rozšíří hloubku zvuku.

Pro dotvoření perfektního zvukového vjemu obsahuje WOW také TruBass. Což je další, také patentovaná technologie, která pochází taktéž od SRS Labs a je založena na psychoakustice. TruBass je speciálně navržen pro věrnou reprodukci hlubokých tónů při stereofonním záznamu. Zde při přehrávání vytváří dojem hlubokých tónů a to i v případě, pokud zrovna připojené reproduktory neoplývají zrovna ideálními přenosovými parametry (hloubky obvykle přehrávají velice slabě). Pro případné zájemce o tuto technologii je více informací na webu.

Zdroj CoolInfo