Já dnes hledal na internetu nějaký problém ohledně RAM a taky aktuální ceny, ve zkratce to bylo asi takto
Já: najdi mi nejnižší cenu ddr5 6000mhz s nejlepší latenci
AI: .............. RAM ddr5 6000 Kingston 150CZK.....(+jméno eshopu zeleného mimozemšťana ).....
Já: to ale není správná cena, to je nejspíš cena v eurech
AI: omlouvám se, máte pravdu, toto je špatná cena, správná cena je 4000 CZK
Já: ale toto určitě není nejnižší cena,
AI; omlouvám se, ano toto není nejnižší cena ddr5 na českém trhu, jsou zde různé varianty od různých prodejců, muj výběr byl založen na pravděpodobností nejlepší kompatibility s většinou moderního HW
🤣🤣🤣🤣
...omlouvam se....... omlouvám se......omlouvám se že jsem se omlouval 😅
‼️Když komunikujete s AI, tak se prostě radši přesvědčit nebo se zeptat 2x, prostě musíte být nedůvěřivý a odpovědi brát jako nevěrohodné .
Jak se říká, důvěřuj ale prověřuj ☝🏼
Odpovědět2 0
Právě jste předvedl krásnou ukázku toho, jak vypadá chyba na straně uživatele a ne až tolik na straně ChatGPT. Proč se stále snažíte zatlouct hřebík rohlíkem? Nebylo by lepší si vzít kladivo?
Odpovědět2 0
V tomto případě používáte generátor textu jako vyhledávač. Taky nejdete na vyhledávač Google a nezadáte do vyhledávacího pole něco jako "napiš mi pohádku o pejskovi a kočičce", nebo "napiš mi pohádku o tom, jak Bitcoin nahradí všechny FIAT měny na světě a změní celý svět". Ale když tyto textové řetězce zadáte do generátoru textu alias chatbota (je jedno, jak se jmenuje), nějaké pohádky vygeneruje. Budou to sice bláboly, ale vygeneruje to ucelené odstavce na sebe navazujícího textu.
Odpovědět2 0
Otázka, proč tedy rovnou neřekne, na toto nejsem natrénovaný/á nebo něco podobného a dotaz rovnou nezamítne? Místo toho plodí jen nesmysly.
Odpovědět2 0
Nebo proč nenavrhne dotaz pro vyhledávač.
Odpovědět1 0
Mně to třeba na podobný dotaz napsalo, že na něco takového nemůže odpovědět, protože to bylo natrénováno v roce 2021 a nemá informace o aktuální situaci.
Odpovědět1 0
Ani jeden z vás se nezamyslel nad tím, jak na tom byla protistrana. Co když byla ona tou poškozenou a měla právo vyhrát a tak spravedlnost zaúřadovala a těm co žalovali karma nadělila falešný karty aby prohráli? Zamysleli jste se taky někdy nad tím? Že vlastně prohra toho právníka s chatGPT byla vlastně pro protistranu výhodná?
Odpovědět0 0
IMHO může záležet i na zadání. Je rozdíl "vyhledej mi precendenty" a "dej mi pár příkladů"...
Ale kecá, o tom jsem se i přesvědčil.
Odpovědět0 0
Lidstvo sofistikovaně pracuje na své degeneraci, která může mít mnoho podob...
Odpovědět4 0
Chat-GPT může být dobrý sluha, ale špatný pán. U tohoto chatu musíte předpokládat, že kecá a výsledky ověřovat jinde. Protože on kecá opravdu často.
Odpovědět1 0
S tym musim suhlasit.
Az prilis casto keca na to aky hype bol okolo toho.
Bez overenia by soms a bal cokolvek vypustit, co vygeneroval.
Odpovědět1 0
"Az prilis casto keca na to aky hype bol okolo toho. "
Když se to používá k nesprávným účelům, tak není divu, že to ne vždy moc dobře nefunguje. Hřebík sice zabijete kleštěmi, ale je lepší si vzít kladivo.
"Bez overenia by soms a bal cokolvek vypustit, co vygeneroval."
To je rozhodně dobrý nápad, pokud už to chcete používat k věcem, které obsahují fakta.
Odpovědět1 0
Na generovani vymyslenych (napr. lzivych) zprav, fotek a videi, jako zabava, nebo pro generovani prazdnych zvastu treba v marketingu je to prima nastroj. Ale jinak je to dost nebezpecna hracka. Zvlast, kdyz jejim vyplodum zacnou lidi duverovat.
Nejde totiz o inteligenci, ktera by resila obsahovou stranku, nebo dokonce spravnost a pravdivost obsahu. To o cem se ted tak halasne mluvi jako o umele inteligenci je jen rozsahlejsi neuronova sit nacvicena na velkem mnozstvi textovych dat. Odhaduje slovo od slova, jake dalsi slovo by se asi tak hodilo v danem kontextu pouzit po slove, ktere bylo vygenerovano naposled. Nic nim, ale ani nic vic. Tem kdo se chteji dovedet vic mohu doporucit web Davida Grundla (viz odkaz dole).
Pouzivaji se sice podobne principy, jako v neuronovtch sitich mozku, ale je to jako srovnavat houpaciho kone s klingonskou vesmirnou lodi. Pouzivane algoritmy jsou zname a vyuzivane pro analyzu textu profiky uz spoustu let. Jdiu vyuzit i pro generovani textu, ale vetsinou to nema moc smysl.
Ale kdyz se sit pro generovacni textu natrenuje na velkem mnozstvi dat, pouzije se marketingove chytlave oznaceni umela inteligence a rozhrani se zpristupni zdarma diletantum, stane se z toho snadno slagr. Diletanti, kteri o problematice nic nevedi a obsahovou kvalitu textu moc neresi, tak zustavaji v uzasu stat a hlasite vykrikuji, ze je to zazrak a siri povedomi o te technologii lavinovite dal.
Jenze hrozi, ze se spousta lidi jeste vic vykasle na overovani duveryhodnosti informaci a jejich primarnich zdroju a internet i svet bude zaplaven jeste vetsim mnozstvim kravin, nez dnes.
https://www.umeligence.cz/umela-inteligence
Odpovědět4 0
Souhlas. Už jsem to psal jinde dříve, že v rámci hype jsem to sám zkoušel, zda bychom to případně mohli nějak zužitkovat, když se všude mluvilo o tom, v jakých oblastech to brzy bude moci nahradit lidskou práci, ale výsledek byl ten, že je to pro naše využití zatím k ničemu, jelikož píšeme o faktech a událostech, co se právě staly. Je tedy důležité pochopit obsah sdělení a zasadit jej do kontextu, což generátor textu (byť se sebelepší znalostí pravidel českého pravopisu) samozřejmě nedokáže. Až půjde o něco, co nebude jen generovat dobře čitelný text, tak uvidíme. Zatím je to za mě jen další věc v řadě, co měla náhle změnit celý svět, aby se záhy ukázalo, že bublina opět splaskla.
Odpovědět3 0
"Když se to používá k nesprávným účelům, tak není divu, že to ne vždy moc dobře nefunguje."
Jaký je tedy ten správný účel? zábava? Psaní pohádek?
Problém je v tom, že jakmile nemáte přehled v dané oblasti a nebo nemáte aspoň všeobecné hlubší znalosti, tak vám s téměř 100% pravděpodobností nasype plno chyb, které člověk nemusí odhalit, protože..... věří
Snad pokaždé jsem musel AI opravovat/doučovat a jednou jsem se dokonce zeptal na dopad ohledně jiných uživatelů pokládajích stejný dotaz/úkol/zadání a jestli jim odpoví taky špatně. Poté co mi odpověděla, že se z chyb učí a další uživatel dostane správnou odpověď, tak jsem pod jinou identitou šel na jiné zařízení a tam jsem opět dostal chybnou odpověď, i když na svém zařízení jsem dostával správnou odpověď ....či podle toho co jsem chtěl číst, což je taky nebezpečné, protože AI může někomu vytvořit "informační" bublinu a klidně dohnat někoho k extrémním činům a to jen na základě toho, že ji tak někdo "vytrénoval" ...
Odpovědět1 0
Přijde mi, že berete jako samozřejmost, že někomu nedělá problém se v textové formě vyjadřovat a psát srozumitelné odstavce textu. Poznal jsem dost inteligentních lidí, pro které přitom bylo utrpení, pokud měli nějakou myšlenku v textové formě zformulovat pomocí vlastních slov a trochu rozvést v rámci pár odstavců.
Takže to, že tento generátor dokáže na základě nějakých klíčových slov vygenerovat souvislé bloky na sebe navazujícího textu, který se dobře čte, je samo o sobě využitelný účel. To je prostě fakt. Jen je potřeba to takto vnímat a takto používat – jako generátor textu. Ne jako něco, co by mělo dávat fakta do souvislostí a něco analyzovat. Pokud to budete používat i takto, tak potom ale s nutností naprosto všechno ověřovat z jiných zdrojů.
Odpovědět0 0
Tak to asi zas tak inteligentní nebyli...
Odpovědět0 0
"Jaký je tedy ten správný účel? zábava? Psaní pohádek? "
Ano, třeba psaní pohádek je přesně to, k čemu by to mohlo sloužit. Znovu je potřeba si uvědomit, že je to generativní AI, má něco generovat, ne vyhledávat. Na vyhledávání je tu k tomu určený nástroj, jmenuje se vyhledávač. Každopádně, tyto dvě věci postupem času patrně splynou v jedno. Tady jsou např. typy dotazů, pro které je to určené:
Napiš zápletku pohádky o dvou dětech odehrávající se v blízké budoucnosti
Navrhni 15 otázek do pracovního pohovoru na pozici XY
Vytvoř test o 10 otázkách týkajících se objektově orientovaného programování, dej tam i několik otevřených otázek
Navrhni osnovu pro článek o fotografické kompozici, vyber tam 3 hlavní témata
Přepiš (něco, co je kostrbaté, dlouhé..., třeba slogan v marketingu) ať je to kratší, údernější
Navrhni 3 praktická cvičení do výtvarné výchovy trénující stínování
Vytvoř zkrácený zápis z následujícího textu: "(text pro zkrácení)"
Žádné vyhledávání faktů, ale generování a vyvíjení toho obsahu s AI. Třeba v testu se Vám nelíbí třetí otázka, tak napíšete "nahraď třetí otázku něčím, co se týká dědičnosti". Pokud to budete využívat k vyhledávání, tak to bude ve větší míře dělat blbosti, protože to není vyhledávač. Tím je třeba Google, ne ChatGPT. Je to pomocník při tvorbě nového obsahu, ne 100% autor toho díla. Má Vám pomoci se odpíchnout, překonat tvůrčí blok, přijít s nápadem,...
Odpovědět0 0
jsem přesně toho názoru, taky k tomuto článku, jen idiot může u soudu použít něco co si předem neověřil. Taky jsem ji zkusil, a při generování vba mi navrhla že bych si mohl ušetřit kus kódu použitím něčeho co bohužel ve vba neexistuje a vymyslela si to.
Odpovědět1 0
"Schwartz se nyní omlouvá za své pochybení a přiznává, že si nebyl vědom toho, že by obsah zprávy vygenerované chatbotem mohl být smyšlený."
No, blbcům to zcela zjevně do ruky nepatří :-).
Odpovědět0 0