Nepotřebuji 300W nabíjení, když bych ho měl tak si ho vypnu nebo koupím pomalejší nabíječku ať šetřím baterii,
ale už max.25W u loňskeho GalaxyS22 byla vážně ostuda,
proslýchá se že rychlejší nabíjení by měl dostat i právě budoucí základní "S-model"
Někteří tvrdí že by to měl Samsung sjednotit na 45W pro celou S-kovou sérii, pro základní model to asi bude fajn, ale 45W nabíjení pro S24Ultra se mi zdá už zase pomalé na dnešní dobu (příští rok)
Odpovědět0 0
asi nejsem standardní uživatel, nemám potřebu nabíjet ultra rychle stačí mi v práci nějakých 25W, a doma mám pomalejší nabíječku ta jde jen na nějakých 11W, k čemu rychleji. V autě mi infotament každé pondělí hlásí. Akumulátor je skoro prázdný. Ano je tam tak debilní čeština. A jako když se mobil na 10 minut vypne zboří se svět? Upadne mi ruka či noha?
Odpovědět1 1
Souhlasím rychlo nabíjení je absolutně k ničemu. Akumulátory v mobilech nemají, žádný termo managemet a rychlé nabíjení jim akorát zkracuje životnost. Dávám nabíjet mobil každý večer cca 20W nabíječkou. Iphone se stejně nabije cca 80% nabíjení dokončí, až ráno před tím než je nastavený budík. Co víc si přát?
Odpovědět1 2
"Akumulátory v mobilech nemají, žádný termo managemet"
Ale to přece není pravda. Třeba to 240W nabíjení u realme (
https://static.c.realme.com/IN/wm-thread/1611644372011454464.jpg) využívá grafenového chladiče, 13 teplotních senzorů a další snímače, které to vše hlídají. Pro chlazení se u některých telefonů využívají např. výparníkové komory, takže kapalinové chlazení,...
Odpovědět2 2
To je, ale pouze pasivní chlazení. Pokud se akumulátor nabíjením přehřívá. Mobil na to nijak nereaguje. Nesníží proud, nepočká až bude akumulátor na nižší teplotě. Pasivní chlazení přece nemůžeme brát jako termo management. Nic se přitom neřídí.
Odpovědět0 0