V ceníku jsou uvedené 2 procesory AMD Athlon 64 X2 6000+ lišící se pouze příkonem (89W a 125W). Na žádném eshopu jsem ale ten s příkonem 89W nenašel a přímo na stránkách AMD (v sekci find products) je ve specifikaci uvedena spotřeba pouze 125W. Tak by mě zajímalo, jestli to s tím 89 Wattovým není nějaký omyl.
Odpovědět0 0
snkrjan
|
1.1.200818:14
Imho je to docela špatně postavené, dalo by se tam dát 4-jádro, koupit klasickou myš + klávesnici apod..
Odpovědět0 0
Ctyrjadro je zbytecne, kdyz i druhe jadro si vetsi casu vali koule...
Odpovědět0 0
snkrjan
|
2.1.20089:43
S ohledem do budoucnosti se tam jistě čtyřjádro vyplatí dát, navíc je o článek o cenově výhodného PC pro prosinec .. A tam by Q6600 jistě našlo své bitevní pole.
Odpovědět0 0
Já mám jiný dotaz. Není mi jasné, jak může být HD2600XT s GDDR4 o procento pomalejší než s GDDR3. Není tam chyba? Řekl bych, že výkon GDDR4 verze bude na úrovni 8600GTS. A taky bych se přimlouval za jiné členění, toto odpovídalo stavu trhu před rokem. Jinak díky za každoměsíční aktualizaci.
Odpovědět0 0
Podle testů, ze kterých jsem bral výsledky, je GDDR4 verze pomalejší. Také mi to připadá divné. Ovšem v dalším přehledu bych měl přidat údaje z dalších testů, takže se výsledky opět o něco zpřesní.
Odpovědět0 0
Občas povrchně proletím návrhy sestav, abych se udržoval v obraze, ale mám malé výhrady. Předem podotýkám, že články jsou užitečné a moje výhrady jsou pouze formálního charakteru.
Když se dnes podíváte na návrhy komponent, tak v každé vyšší kategorii je lepší MB, více RAM, větší HDD, a trochu dražší CPU, VGA.
Nestálo by za zvážení místo kategorizace podle ceny, dělit sestavy podle využití???
Např: Office, multimedia - přehrávání, multimedia - zpracování, herní PC - basic, herní PC - OC (pro ladiče), unlimited.......
Důvod je prostý - např herní PC vystačí s průměrným CPU a naopak s nadupanou GPU s kategorie 30 000Kč, přitom třeba nepotřebuje top desku, 1TB storage...
Odpovědět0 0
Co se týče jiné kategorizace, máte v podstatě pravdu. Ovšem to by se muselo celé překopat od základů. Tuto úlohu má vlastně celý text. V závěru vybírám takovou průměrnou sestavu dané kategorie s tím, nechť všichni z ní mohou vycházet a každý si ji může dále upravit dle svých potřeb. Ale uznávám, že váš nápad má něco do sebe. Zkusím nad tím trochu více popřemýšlet.
Odpovědět0 0
Ahojte, muzu hledat jak chci ale takove ceny nikde nenajdu,...muzete mi prosim rict odkud jste vzal tyto ceny? diky
Odpovědět0 0
Průměr CZC, Alza, DXT, Alfacomp.
Odpovědět0 0
Nechápu, proč stále ignorujete, že existují moderní low-end desky i pro C2D. Zbytečně potom prodražujete cenu obzvláště low-end sestav.
Mluvím hlavně o deskách s čipsetem G31(případně P31). Jak testy ukázaly, tak výkonově neztrácí prakticky nic na G33/P35 a pokud se vybere dobrá deska, tak ani nebude moc ochuzen o vybavení(samozřejmě u low-endu se člověk vždy musí smířit s nějakým kompromisem).
Ono by to ani nevadilo, kdyby ve výsledku nebyl rozdíl v ceně sestav amd a intel právě a jen v ceně základní desky.
Odpovědět0 0
A když se tak dívám, tak vídím, že se stále bojíte větších LCD panelů. Třeba takový acer 24" s A-PVA maticí za 11k imho nevypdá špatně. Myslím, že by jste už mohli 22" a 24" LCDčka zanést aspoň do tabulky a vyznačit je aspoň barevně.
Btw. mám sice SIPS panel, ale krom úhlopříčky nijak zvlášť se jeho barevné podání neliší od mého staršího TNka. A garantuji vám, že když postavíte běžného člověka před dva panely - jeden IPS/VA a druhý ne úplně odfláknuté TN, tak přestože pozná rozdíl, tak neřekne který je lepší(přinejmenším dokud se nepodívá z většího úhlu - což málokdo skutečně potřebuje).
Odpovědět0 0
S těmi základními deskami máte pravdu. Přidal jsem je už do přehledu, jen nemám příliš nutkání je dávat do výsledných sestav (obvykle se snažím sestavy zlepšovat). Ale nápad to není špatný. Co se týče větších LCD panelů, tak o tom už také uvažuji. Zejména proto, že 17" LCD jsou dnes již pomalu mimo (tak je nechávám jen doběhnout) a v blízké době se snad dočkáte přehledu alespoň 22" panelů (u 24" ještě nevím, ale i ty se za nějakou dobu ukážou).
Odpovědět0 0