Ondras234897
|
5.10.200916:58
jeste neni. :o)
Odpovědět0 0
.
|
13.10.200919:34
Řijnová revoluce taky byla v listopadu, tak si budeme muset asi počkat.
Odpovědět0 0
PST
|
2.9.200913:28
Prima, tak aby se clovek doukousal k tomu, co srpen skutecne prinesl, tak se musi prokousat nekolika odstavci, ktere jsou prakticky beze zmeny uz nekolik mesicu, mozna uz skoro let.
Pritom by stacilo tyhle informace posunout o odstavec vyse, a na ten srpen tam nechat jen to co tam patri. Clovek by aspon nemusel cist tento balast:
"Novinky tohoto měsíce uvádím hned na této úvodní stránce, neboť zbytek textu zůstává zpravidla shodný s výjimkou případných oprav gramatických či významových chyb a doplnění upřesňujících původní význam.
Věřím, že velmi vítané bude primární skládání počítače jen jako case+vnitřku bez periférií. Cenové limity jsou 12500 Kč (sníženo vzhledem k výraznému poklesu cen v průběhu roku 2008), 17500 Kč (mainstreamový počítač se dnes také dá sehnat za mnohem méně peněz než kdysi, a proto jsem snížil hranici) a 30000 Kč s DPH. Možnosti s perifériemi jsou pak v tabulkách odděleny. Výkon grafických karet je počítán z reálného výkonu ve hrách. K tomu jsem použil výsledky z několika testů grafických karet.
Výsledky jsou díky většímu množství testů o něco přesnější a více vyjadřují průměrné nastavení (jednotlivé testy různých serverů se mohou lišit použitými ovladači, které mohou zkreslovat výsledky v prospěch jedné ze stran volbou odladěnějších ovladačů; průměrování většího počtu testů tak toto do velké míry odstraní)."
Odpovědět0 0
DuckDaffy
|
2.9.200911:29
Překvapilo mně (jsem náhodný čtenář), že v přehledu u HDD zcela chybí nějaké SSD, zvláště u PC do 30000Kč. Jejich vliv na rychlost práce a celkovou odezvu systému je markantní (žádnou jinou kombinací HW takového zrychlení nedosáhnete) a po vlastních zkušenostech s SSD se už odmítám vrátit ke klasickým HDD pro OS. HDD už akceptuji pouze jako datový sklad.
Do high-end PC vřele doporučím např. OCZ Vertex Turbo nebo jiný novější SSD s pořádnou cache a dobrým řadičem/čipsetem. Jsou sice poněkud dražší, ale fakt to při práci poznáte. ;) Start systému, uspání, probuzení, spouštění programů, práce s videem, stovky záložek v prohlížeči, všecko šlape jako blesk. :)
Odpovědět0 0
horsepower
|
1.9.200916:00
Dobry den,
pekny prehled, jen by me zajimalo, proc u AMD platformy stale preferujete ve stredni tride 790GX oproti 785G? ;-) Podle mne je 785G novejsi, a soucasne i levnejsi volba pro soucasne AM3 procesory...
Odpovědět0 0
Martindolansky
|
31.8.200911:39
Můžu se jen autora článku zeptat kde se dá sehnat tahle základní deska? Na oficiálním webu Gigabyte vůbec není Nejblíže je jí Gigabyte GA-M770-UD3 v1.0 ale ta podle všeho nepodporuje AM3 a pak ještě GA-MA770-UD3 v2.0 ta už AM3 podporuje ale není to UD3P. jedina UD3P s chipsetem 770 je GA-MA770T-UD3P a ta zas nepodporuje DDR2 ale jen DDR3 tak která z nich to prosím je díky.
Odpovědět0 0
V shrnutí se mi tam omylem bohužel připletlo písmenko "P". Má tam být klasiká UD3 verze za 1714 Kč. Za chvíli by to mělo být opraveno, děkuji za připomínku.
Odpovědět0 0
blackhorse
|
31.8.200910:16
Zdravím, vůbec bych se nebál hodit do sestavy např. SSD Adata 64Gb co by disk pro systém a odkládací soubory, nevychází nejhůř a zajisté by měl dosti systém urychlit..Ne v aplikacích, ale hlavně při práci se systémem. Každý kdo opravdu pracuje s grafikou, nebo jinými náročnými aplikacemi, musí poměrně často přepínat aplikace a přeloadovat ze SWAPu do RAM. Myslím, že by v se do sestavy za 30 000 vešel, zrovna se na jednu takovou sestavu chystám, takže uvidíme.
Odpovědět0 0
Přiznám se, že po dlouhé době vidím sestavy, se kterými souhlasím. Stalo se to minule, kdy jsem si říkal, že sestavy musel poskládat někdo ve velkém spěchu bez jakýchkoli znalostí. Ale tento nedostatek byl odstraněn a jsem rád, že sestavy ve všech cenových relacích pro AMD jsou skutečně dobré (až na sestavu za 30 000,- kde bych určitě zakoupil SSD)
Ale zpět k sestavě za 17500,-
Tam je grafická karta uvedena Asus 4850 1GB. Proč nezakoupit Sapphire s 1GB a tichým a účinným chlazením Vapor-X? Jako bonus je nepatrně levnější a rozhodně si myslím, že se jedná o dobrou volbu. Ale zase na druhou stranu z jakého důvodu 1GB paměť, když sestava je stavěná na 22" monitor a 1GB paměť má většího smyslu při větších rozlišení a zapnutém AA? Tedy příplatek 300,- za 1GB verzmi při přijde jako zbytečný rozmar (ale kdyby byl zvolen 24" monitor, tak bych již 1GB kartu ponechal).
Další změnou je základní deska. Od uvedení nového chipsetu 785G s cenami okolo 2000,- (který šlape na paty 790FX) se jedná o nejlepší možnost, kterou lze v současnosti zakoupit. Dříve jsem také doporučoval zmíněnou UD4P, ale od možnosti nákupu Asus M4A785TD-V EVO (který je navíc o 500,- levnější) bych již žádnou jinou nevybíral. Má integrovanou grafiku (to mají všechny desky Intel, je u některých je zapojená u některých ne) ATI 4200 a i když je na hry slabá, tak ve 2D sestava může běžet na integrovanou kartu, a v potřebě velkého grafického výkonu ve 3D se dedikovaná karta v PCI-E slotu zapne.
Tohle by byly hlavní dvě věci, které bych změnil. Možná ještě 300,- příplatek za chladič CPU CM Hyper 212+, ale záleží jak hodně se s procesorem bude taktovat (vzhledem k tomu, že se jedná o Black Edition, tak taktování se předpokládá).
Jinak jsem rád, že nebyl zvolen předimenzovaný zdroj a navíc tichý, s účinnosti 80+ Seasonic. Skříň je otázka peněz, vkusu a preferencí, tedy stejně nakonec záleží na každém, co se mu bude líbit.
Monitor je možná trochu předražený, nemyslím si, že 7000,- za tento Dell by byla dobrá investice. Buď levnější Samsung nebo dražší 24" HP LP 2475w
Odpovědět0 0
sirbobo
|
31.8.20098:41
Nebudu se vyjadřovat k výběru komponent, jsou prakticky na všech webech stejné a řídí se nabídkou výrobců, případně marketingem.
Spíš mě nesedí název Průvodce koupí cenově výhodného PC pro srpen.
Mě by se tam líbilo spíš Průvodce koupí cenově výhodného PC pro září.
Přece jenom půjde o koupi nebo stavbu (výběr komponent) PC v září.
Dále bych asi změnil kategorie z cenových na uživatelské.
Za prvé by se to odlišovalo od ostatních webů a za druhé by si zájemce mohl vybrat dle toho, k čemu PC bude používat.
K čemu je nějakému tatíkovi PC za 10-12 tisíc, když převážně surfuje po netu nebo dělá max. nějakou tu jednoduchou práci.
Prakticky:
Mám postaveno mini PC s Atomem 230 (malé, levné), mám 3x menší spotřebu a zatím jsem nenarazil na činnost, kde by mě výkon nestačil. Samozřejmě nové hry nehraji, na přiblblé americké filmy v HD nekoukám, Mafie jede bez problému a Crysis jsem si užil dost s "nadupaným" drahým PC, které jsem měl předtím.
Nyní čekám na cenově rozumnou desku s IONem.
Tak se mějte a nebijte mě, je to pouze můj názor.
Odpovědět0 0
Nezbývá než souhlasit. Nedávno jsem skládal sestavu pro mamku a i když jsem za ni utratil 12500,- tak výběr komponent jsem zvolil velmi dobře (bylo tam také 64GB SSD 116/43MB). Méně jsem investovat rozhodně nemohl, protože pak již by výkon klesal neúměrně ušetřeným penězům (a vzrůstající spotřeba). Tedy dá se postavit sestava za 6000,- bez monitoru, ale výkonově je 3x slabší ve srovnání se sestavaou za 12000,- a navíc se člověk připraví o možnost upgradu. Když je základní deska za 1000,- tak za tři roky se na ni těžko budou usazovat dostupné procesory aniž by je brzdila sběrnice (či HT).
Ale dnes bych již zakoupil jinak. Mamka nepotřebuje pod stolem velkou krabici se dvěmi 12cm ventilátory. Dnes bych pro tyto účely zvolil právě IONy nebo v případě nutnosti vyššího výkonu procesoru zvolit mini-ITX třeba od Zotacu, kde mohu usadit procesory se socketem 775 a vytvořil tak výkonné HTPC
Odpovědět0 0
MuMu26
|
4.10.200914:46
Asi tak nějak.
Řekl bych, že než si jde někdo koupit počítač měl si říct k čemu ho používá a podle toho vybrat komponenty. Příklad:
-koukám na přiblblý HD filmy :-), tak bych přemýšlel o čtyřjádru, hry ale nehraju tak mi bude stačit integrvané řešení
-hraju hry, koupím si tedy dvoujádro s alespoň 2,8GHz a pořádnou grafiku
-serfuju po netu, píšu ve wordu a nemám spuštěno 5 aplikací na ráz? stačí mi Atom a ještě ušetřím za elektřinu
-dělám to samé ale chci o něco vyšší výkon, tak si koupím Semprona nebo DualCore E3xxx (za cenu pod 950Kč skvělá volba) a přitom spotřeba budo do cca 80W
Odpovědět0 0
Toto se tu už několikrát probíralo a nakonec se rozhodlo, že lepší variantou budou cenová hlediska i když Váš nápad má také logické opodstatnění (těch kategorií by bylo děsně moc, navíc by se musely i zde dělat ještě cenové kategorie).
Název je možná trochu zavádějící, spíše by tam asi mělo být "za srpen", protože reflektuje události a novinky v srpnu.
Odpovědět0 0
„sirbobo“ Vám píše, že má postavené PC s Atomem 230, které mu postačuje a čeká na rozumnou desku s IONem. Podobný názor má i „jeronim77“ PC postavené na platformě ION, pokryje potřeby 90% uživatelů a možno si na něm zahrát i nejnovější hry v menším rozlišení.
Nějak mi to nesedí, v závěru píšete: „Pořádně si tedy rozmyslete, co si koupíte, za kolik a zda to vlastně opravdu potřebujete....Za ušetřené penízky....Přeji hezký den.
I v název je „Průvodce koupí cenově výhodného PC pro...“
Dejte si prosím otázku: Koupí si čtenář tohoto článku cenově výhodné PC pro svou potřebu??
Vážím si Vlaších článků i příspěvků, řídí-li se čtenář podle průvodce postaví vždy vyvážené PC. Váš průvodce je ojedinělý a může se na něj spolehnout. Přeji hezký den.
P.S. I já bych si dnes koupil PC s platformou ION.
Odpovědět0 0
" Vzhledem k velké cenové rezervě u sestavy Intel jsem použil 3,4GHz verzi Phenom II X4 965. " Tohle bude asi chybka :-)
Odpovědět0 0
Njn, je to chybka :-) Děkuji za upozornění, už jsem to opravil.
Odpovědět0 0