Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od ptipi (2)
a ty jsi opravdu hodně naivní, jestli to myslíš s tím okrádáním vážně. obě firmy nastaví pokud možno maximální cenu, za kterou se prodá celá produkce ať už čehokoliv.­(btw ­- podívej se na procesory­- tam jsou podobné cenové relace běžné­)
tato karta je pro ty, co chtějí maximální výkon bez ohledu na cenu. zapomínáš, že tohle jde taky vrazit do SLI­(a tam to taky bude mířeno­) a ve SLI to nebude mít konkurenci.
a pokud chceš lepší poměr cena­/výkon, tak nesmíš se dívat na ­"premium class­".
Odpovědět0  0
ani jediné absolutní číslo o výkonu
Odpovědět0  0
žádné takové. dej odkaz na cokoliv před jarním IDF 2006, kde se mluví o výkonu C2D.
Odpovědět0  0
Tak u C2D jsi naprosto mimo. O tom se do jarního IDF 2006 nevědělo až na kodové označení prakticky nic. až na tom IDF intel zveřejnil první testy­(ke kterým se tuším první dostal anandtech­) a dva měsíce po IDF už byly C2D v obchodech.
Odpovědět0  0
až na to, že spotřebu ty dva radeony měly cca 300W...
Odpovědět0  0
téma je ­"proč se lidé vyhýbají widescreenu­" viz první příspěvek v tomto threadu a jestli je vyvrácení domněnky nutnosti HW podpory 1:1 ve wide monitoru mimo téma...
ale máš pravdu, příště se budu radit starým, známým ­"chytrému napověz, hloupého nakopni­". a zvláště z tvých posledních třech sprostých příspěvků mi je jasné, že tobě radit rozhodně nemá cenu.
Odpovědět0  0
pokud někdo plká, jsi to ty. sám nevíš na co to chceš a když ti vysvětlím, že to co jsi napsal jde ve 99% případů udělat softwarově, tak si zase vymyslíš něco dalšího.
v prvním svém příspěvku jsi napsal, že to chceš na hry ­- ty jsou ale pro windows a pod winem jde bezproblému nastavit jak zachování poměru, tak režim 1:1 pomocí ovladačů­(sám používám na nb­).
potom jsi začal plácat o práci, DOSu,... když jsem ti i toto vysvětlil, že se není třeba widu obávat, tak jsi zase otočil o 180 stupňů a zase jsi u her­(které jsou pro win a tam to jde nastavit softwarově tvoje opěvované 1:1­).
Jednoduše nevíš co chceš ­- někde jsi zaslechl o funkci 1:1 a chtěl jsi asi zafrajeřit. Došly ti argumenty a začal jsi nadávat. Toť vše.
Odpovědět0  0
potom opravdu patříš do té velice úzké skupiny lidí, o které jsem mluvil a jen těžko můžeš očekávat, že se speciálně pro tebe bude dělat test.
ale od začátku:
DOS: a co, že by to bylo roztažené? čitelnost to nezmění.
stará grafárna: a no to skutečně chceš připojovat širokoúhlý monitor??? k čemu proboha? skutečně si nedovedu představit k čemu by u starého počítače byl widescreen...­(krom řekněme otestování ­- ale těch pár minut se přežije i s roztaženým obrazem­).
ale i kdyby sis našel něco, kde skutečně potřebuješ 22­" wide monitor, aby hw zobrazoval 1:1, tak 99% lidí tohle stejně nepotřebuje, protože v životě nevystrčí hlavu z winu případně z grafické nadstavby linu. a proto těžko můžeš chtít, aby tohle nějaký test bral jako důležitou věc.
Odpovědět0  0
i když to monitor umět nemusí, nikdy není problém to nastavit přes ovladače. odzkoušeno na 6600GT, 7400Go, GMA950. u ati jsem to nezkoušel, ale nepochybuji, že to taky umí.
Odpovědět0  0
hodně naivní představa. teda časem určitě, ale to bude v době, kdy R600 by se výkonem neprodal pořádně ani v low­-endu.
čipy integrované v procesoru prostě NIKDY NEBUDOU ANI VE VYŠŠÍM MAINSTREAMU, protože ve srovnání s grafickými kartami budou mít vždy ubohou paměťovou propustnost.
Vem si, co je nejvyšší možná propustnost v dnešních desktpech ­- 1200MHz paměti na 128­-mi bitové sběrnici... na této laťce jsou karty nižšího mainstreamu. A to nesmíš zapomínat, že o takto relativně ubouhou propustnost se ta grafika musí dělit ještě s procesorem...
Já osobně doufám, že se Fusion a jeho obdoba u intelu dostane aspoň na hranici lowendu a mainstremu, ale výše pochybuji.
Odpovědět0  0
Je to celkem fajn nb ­- jeden známý si ho koupil, ale má i své nedostatky. Asi tím nejdůležitějším je, že se přehřívá. Když to dvojjádro vytížíš na 100%, tak si dost lidí stěžovalo na to, že dojde teplota procesoru na cca 100 stupňů a potom se vypne celý nb. Společně s tím je další ­"fičůrkou­" výdech horkého vzduchu na pravé straně nb­(tzn v místě, kde bývá externí myš­). Dalším, pro mě celkem důležitým nedostatkem je velikost klávesnice ­- je to 12­" nb, má za entrem ještě jeden sloupec kláves a přitom je na obou krajích ještě centimetr­(možná víc­) nevyužitého prostoru ­-> hrozně malá klávesnice. A poslední drobností­(o které vím­), je hrozný jas modré LEDky indikující stav, která je napravo těsně pod displayem ­- ten známý si speciálně na to vozí kus papíru, aby to zakryl.
Odpovědět0  0
to, co píšeš jsou marketingové kecy AMD ­- pravda je se současnými procesory přesně na opačné straně ­- procesory od intelu mají nižší maximální spotřebu, než procesory od AMD se stejným TDP ­- jedině AMD dnes překračuje své TDP limity!!!
viz článek na xbitlabs:
http:­/­/www.xbitlabs.com­/articles­/cpu­/print­/amd­-energy­-efficient.html
Odpovědět0  0
Protože 65nm procesory od amd jsou v současnosti bohužel nedodělané ošizené zmetky.
Odpovědět0  0
pokud si přečteš kterékoli záznamy z doby počátku P4, tak NetBurst byl od začátku koncipován pro vysoké frekvence ­- architektura jako taková má své limity až někde kolem 10GHz ­- bohužel intel neodhadl možnosti nových výrobních technologií. Tzn kdyby šlo vše podle původního předpokladu, tak teď máme 10GHz P4, proti tomu tak maximálně 4GHz Athlon 64­(ano ­- architektura K8 má svůj limit rozhodně pod 4GHz­) a AMD by bylo pod drnem. Naštěstí se tak nestalo a AMD tu je pořád jako jakž takž obstojná konkurence.
Právě naopak K8 bylo od začátku děláno pro vysokou efektivitu a relativně nízké frekvence ­- a ta se teď snaží vcelku neúspěšně doškrábat aspoň na ty 3GHz.
Odpovědět0  0
to, že rozdíl cen vlastní paměti je jen 25USD neznamená, že rozdíl výsledných karet bude taky 25USD. Nebo si snad myslíž, že rozdíl výrobních nákladů GTS a GTX verze je 150USD?!? Ani omylem ­- 150 je tak zhruba výrobní cena GTXky, GTSka bude cca o 20­-30USD levnější a toto o dalších 25. Ale s cenou v obchodech to nemá nic společného ­- tam se to prostě musí uměle rozvrstvit­(resp nastavit maximální ceny, za které si je zákazník ochoten danou kartu koupit v množství, v jakém se vyrábí)
Odpovědět0  0
ano ­- v některých­(ano ­- hodně dobře vybraných­) testech má i 10x větší výkon ­- viz tuším testy výkonu VS.
a jinak ­- pokud se mluví o řádu, tak se nemusí nutně mluvit v souvislosti s desítkovou soustavou ­- jsme přeci jen na serveru o hw, tak se můžeme bavit třeba o dvojkové, ne ;)
Odpovědět0  0
Stále nechápu, co je to za argument, že nemá cenu kupovat 8800, protože není DX10. Ta karta je ti k tomu, aby sis současné hry vychutnal ve dvojnásobné kvalitě, než kterékoliv řešení, co je výkonem hned za tím. Dnes jsou to jen DX9 tituly, zítra to budou i DX10. DX10 je prostě u 8800 jen přidaná hodnota­/bonus k dnes bezkonkurenčnímu výkonu.
Navíc opravdu netuším, kde jsi vzal tu cenu ­- GTS totiž začíná na 12 000­(i ne zrovna nejlevnější cc ji má za 12,5k­).
A jinak X1950XTX podle mě je od ati jednou z nejhorších voleb ­- rozdíl proti 8800GTS je celkem malý a rozdíl výkonu je v některých případech i o řád­(navíc ve chvíli,kdy se objeví první DX10...­). Jiank už jsou na tom nižší modely X19xx ­- ty můžou být­(a jsou­) opravdu zajímavé­(zvláště pokud seženeš AGP verzi­).
Odpovědět0  0
zkoušel jsem to vytřískat trochu víc­(ale bez změny nastavení CPU­) a dostanu se tak maximálně na 6­(a to jsem vypnul, co se dalo­). ale je fakt, že mám celkem hodně silný procesor­(T7200­) a s tím to asi lepší prostě být nemůže.
Odpovědět0  0
Na to je jednoduchá odpověď: Intel Core Solo ULV. TDP 5.5W, výkon dvojnásobný. spotřeba na stejné úrovni ­- spotřeba procesoru +desky podobná a zbytek není důvod, aby se lišil jakkoliv.
Odpovědět0  0
EE ­- je to skutečně 6­-7W­(dává mi to 7.9W při nevytížení, ale současně je zaplé LCD na min, jinak všechno off­) ­- mám to odzkoušené na svém nb­(měřeno přes RMClock­).
Odpovědět0  0
Pokud někdo podvádá s TDP v současné době­(tuším u NetBurst tomu asi i u intelu bylo jinak­), tak je to jedině AMD, kterého procesory se stejným TDP nejen topí více než procesory od intelu, ale dokonce přeshují své TDP. Viz článek z xbitlabs­(procesory všech TDP lmitů u AMD překročily­):
http:­/­/www.xbitlabs.com­/articles­/cpu­/print­/amd­-energy­-efficient.html
A co se týká spotřeby dual­-core od AMD, tak ta končí až na 125W­(nejnovější FX­). A když vezmeme dva dual­-core od AMD­(quadFather­), výjde nám 250W.
Jediné, kde má AMD navrch je spotřeba při žádném­/nízkém zatížení.
Odpovědět0  0
vidím, že mě někdo o pár sekund předběhl.
Odpovědět0  0
pokud si něčím nejsi jistý, tak než začneš nadávat, zkus si vyhledat nějaké info. konkrétně tady nemusíš chodit tak daleko ­- stačí se jen podívat na obrázek.
Odpovědět0  0
intel právě o conroe prakticky žádné informace do jarního IDF nedal­(chceš­-li, tak ­"nežvanil­").Potom trvalo cca měsíc než byly první testy od intelu. a potom trvalo už jen měsíc až dva, než se Conroe objevil na pultech.
Zatímco ohledně K8L se opravdu AMD ohání materiály už dobrý půlrok­(prakticky od vydání Conroe­) a ještě půl roku bude trvat, než něco skutečně uvidíme.
Odpovědět0  0
Vždy se bavíme v rámci určitých limitů­(což někteří lidé asi nejsou schopni pochopit, nebo se třeba jen rádi hádají­). Tím limitem jsou v daném případě aktuálně prodávané procesory. A garantuji ti, že běžný uživatel nepozná rozdíl­(resp ho ani nenapadne ten rozdíl hledat­) mezi nejlevnějším procesorem za 1000Kč a Highendovým modelem za 30 000. Ale to nejsou lidé, pro které jsou tyto články určené.
Jinak typickým příkladem toho, kolik běžný člověk ví o tom, jaký má procesor bylo když se mě jedna známá ptala na nějaký problém ohledně PC a já jsem se zeptal na typ procesoru. Odpovědí bylo ­"e?­".
Odpovědět0  0
Dík za článek, i když mám určité výhrady ­- zvláště ­"algoritmo­-logická jedntka­" mě opravdu dostala...
Odpovědět0  0
Z těch lidí, co si kupují zvlášť procesor taktuje většina. A právě pro ně jsou podobné články.
Tomu­"obyčejnému člověku­" je naprosto ukradené co má za procesor ­- ti zkušenější z nich dokonce ví, že procesor má i něco, čemu se říká frekvence.
Odpovědět0  0
předpokládáš hodně špatně ­- podle různých testů je Core 2 Duo na stejné frekvenci cca 2x rychlejší než Pentium D­(chceš­-li to polopatě ­- Core2Duo E6300 na 1,83GHz si výkonově tyká s Pentiem D 960 na 3,6GHz­).
Odpovědět0  0
ale to nebyla pointa, že? bavili jsme se tady o teoretickém výkonu a uspořádání shader procesorů a ne o paměťovém subsystému.
Odpovědět0  0
jenže mezi shaderama na G80 a R600 je zásadní rozdíl ­- R600 bude mít pravděpodobně čtyřsložkové­(tzn jeden shader procesor zvládné RGBA v jednom průchodu­) narozdíl od G80, kde jsou stream procesory jednosložkové­(tzn na RGBA potřebují buď 4 jednotky, nebo 4 průchody; zato ale jdou efektivněji využít, protože ne vždy potřebuješ pracovat s čtyřsložkovým vektorem, navíc běží na výrazně vyšší frekvenci­) Takže ve výsledku tipuji že R600 bude o malý chlup rychlejší ­- což ale bude dáno hlavně menším výrobním procesem­(což vyplývá z výrazně pozdějšího data vydání­).
I když se to nemá dělat ­- tak na jednom konkurenčním serveru tohle velice dobře popsali.
Odpovědět0  0
ani pro náročné výpočty se to nehodí mít pohromadě ­- stále platí, že by to bylo limitováno propustností pamětí. Desítky až stovky stream procesorů + pár standartních procesorů potřebují být něčím zásobované daty. a to se ti na základní desku s možností přidávání modulů nepodaří dát ani kdyby ses po****.
Odpovědět0  0
Kočky mají takové přísloví: ­"co to tady plácáš ty vořechu?!?­". Tím, že to prodávají dokonce jako něco jiného, než GPU, dokazují pravý opak ­- pokud jde o výkon, musí se ta jednotka vyčlenit z celku. Stejně tak grafiky integrované do cpu na hraní nikdy nebudou vhodné. Pro příklad ­- kdyby se někdo zbláznil a dnes integroval do jednoho obvodu C2D a GF8800, tak aby to podávalo srovnatelný výkon se samostatným řešením, musel by k tomu přišít 512­-ti bitovou paměťovou sběrnici­(!!!; 384+128­), což by při standartních paměťových modulech znamenalo nutnost osazení 8­-mi moduly zároveň a to ještě nějakými ultra­-rychlími paměťmi aspoň na frekvenci 1500MHz efektivně!!!
Odpovědět0  0
je to ­"divný­", ale je to tak ­- FX­-62 prostě nestačí této grafice v 3DM2006­(který je, na rozdíl od předchozích verzí, dělán jako test celého systému ­- nejen grafiky­).
Odpovědět0  0
a to cos napsal je blábol. jistě ­- vždy jsou určené konkrétní podmínky, ale standartní je, že se vždy uvažují určitá základní nastavení, která jsou dána implicitně ­- v daném případě se tím myslí pochopitelně pokojová teplota. navíc se ptám jen na zkušenosti autora a ne na měření
Odpovědět0  0
Ty jsi asi nikdy neměl nb, co? Nebo jsi možná, podobně jako kdysi já s HP nc4000, měl štěstí na nb s poměrně kvalitním a silným zvukem. Podívej se ale třeba na dnešní recenzi high­-endového notebooku Sony SZ2HP. Vidíš velikost těch repráčků­(ano, velikost skutečně není vše­)?
A to je ještě high­-end. Slyšel jsem třeba co ze sebe vydává 12­" nb od Fujitsu­-Siemens­(z telefonu vychází skoro lepší zvuk­). A to určitě nebude nic neobvyklého ­- notebooků jsem vyzkoušel opravdu dost.
A btw ­- ­"na cesty­" neznamená pro jednoho ­- jedeš na chatu­/k moři­/na hory­/... a chceš pustit film ­- ty si asi vezmeš své špunty. Bohužel, což ti asi nedochází, ti co se budou dívat s tebou z toho budou mít kulové­(i když ty jsi možná samotář ­- to ale neplatí pro všechny lidi­).
A co se týče ­"kvantifikace kvality reprodukce­" ­- tak to je čistě subjektivní záležitost ­- mě třeba u repro k nb zajímá hlavně hlasitost a čistota ­- nemám potřebu aby to mělo silné basy a už vůbec ne, aby to hrálo prostorově.
Ale máš pravdu ­- chápu, že pokud je někdo pořád zakufrovaný v kanceláři, nebo doma, tak nemá potřebu si něco podobného koupit.
A btw ­- běžne 5.1 repro se subwooferem mají rozsah 40Hz­-20kHz, takže pokud těch 100­-15k není papírových, tak to není nic hrozného.
Odpovědět0  0
Tak jsi nám všem dokázal, že jsi opravdu profík. Výborně.
Nedošlo ti, že ne každý hodlá v batohu vozit 5.1 bedničky jen aby měl dokonalý zvuk ale přitom chce něco lepšího, než vydávají chrastítka v jeho nb? Jistě ­- zase to bude mít daleko k dokonalosti, ale bude to dost pravděpodobně o řád lepší, než to, co má přímo v nb.
Odpovědět0  0
Možná by jste u notebookových displayů mohli použít stejných testů, jako u stolních­(včetně homogenity a odezvy­). Takhle jen musím věřit autorovi, že je odezva nepostřehnutelná­(ne, že bych mu nevěřil, ale každý máme trochu jiné standardy­).
A ještě nějaké otázky:
Slyšel jsem, že je problém s mezerníkemu u tohoto Vaia­(zmáčknutí z kraje nereaguje­) ­- má autor s tím zkušenosti?
Jak často se zapíná větrák­(vadí třeba při sledování filmu­)?
Budete testovat i novější modely­(aktuální je tuším SZ3XP už s C2D­)?
Odpovědět0  0
svého času jsem na nastavování frekvence používal CPUMSR, ale nevím jak je to s ním teď, jestli se vůbec ještě vyvíjí.
Odpovědět0  0
no...case to má z uhlíkových vláken, takže možná nejsi tak daleko od pravdy ;)
Odpovědět0  0