Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od puntja
Výrobce zaručí zákazníkovi nějaké parametry. Ty dodrží. Tečka. Pokud tomu nerozumíte, resp. nechcete rozumět, je zbytečné to s vámi rozebírat. Ostatní velká většina chápe, rozumí, mlčí.. nemá důvod se přít s někým, kdo se evidentně mýlí, ale nikdy to nepřizná.
Odpovědět0  0
Nesuďte jen dle sebe, např. pro mne má velký smysl. Tlf v podstatě musím mít pořád u sebe, zvlášť v práci, a vyhovuje mi, že mi nepřekáží v kapse. Co potřebuji, na něm vyřídím, na videa atd. mám tablet, notebook a stolní PC. Pokud někdo používá pouze mobil, chápu, že potřebuje větší úhlopříčku. Já doufám, že mi 13 mini vydrží ještě dlouho. Ostatně mi stále ještě funguje i 6 a 6s, tak dokud bude 13 mini podporovat potřebné aplikace, na větší přecházet nebudu. Bohužel mnoho lidí prostě používá opravdu jen mobil, tak prodeje malých zařízení klesají.
Odpovědět0  0
Nové iPhony jsem kupoval v podstatě jen kvůli bankovním aplikacím, protože byla nutná novější verze IOS, jinak v rodině stále fungují iPhone 6, SE 1.gen i 7. Baterka měněna jen u verze SE. Dětem a prarodičům vyhovují. Kromě zmíněných aplikací žádný problém. I služební mám 6s, mohu ho vyměnit za SE3, ale není proč, funguje spolehlivě. Soukromě i13 mini, kvůli velikosti. Zvládá vše, takže dokud půjde instalovat nový IOS, není důvod ke změně. A takhle to funguje v okruhu mých známých podobně. Samozřejmě jsou výjimky, které musí mít to nejnovější, ale to je jako ve všem, netýká se jen telefonů a rozhodně ne jen iPhonů.
Odpovědět0  0
Zřejmě máte dost velké problémy se sebevědomím, když máte potřebu dehonestovat lidi, o kterých nic nevíte, jen zřejmě nekonvenují s vašimi názory. Sbohem.
Odpovědět0  0
Stačí změna klimatu, black­-outy způsobené klimatizacemi, a takové řešení by hodně pomohlo.
Odpovědět0  1
Jakmile někdo do svého názoru montuje ­"blázny­", nelámu si dál s jeho argumentací hlavu. A tykej si svojí babičce, ano?
Odpovědět0  1
Nerozumím, proč už dávno nenastoupil princip smart­-grid, kdy domovní a auto baterie jsou schopné pomoct při rozpadu sítě. Klidně se mohou automaticky tvořit krátkodobé ostrovní systémy a postupně se opět zase zapojovat do sítě a řídit tak okamžitě zatížení. Majitelé stacionárních baterií by mohli být finančně motivováni, aby ­"zapůjčovali­" svou kapacitu veřejné síti v případě problémů. Čím jich bude víc, tím méně hrozí úplný blackout. Možná je baterií zatím málo, ale moc nevidím, že by se síť na něco takového připravovala. Možná k tomu směřuje současná výměna elektroměrů za přístroje s téměř kontinuálním měřením, i když je důvod zatím jiný..
Odpovědět2  3
Američtí zbrojaři nařídili Putinovi, aby přepadal sousední země, loupil a vraždil. Zřejmě je Putin opravdu nejlepší agent NSA a CIA dohromady..
Odpovědět0  1
JE je dnes z čistě ekonomického hlediska nesmysl. Ale jako stabilní, předvídatelný zdroj ­"čisté­" energie je nutnou součástí energetického mixu. Ale jak uvádíte, náklady rostou strmě nahoru, těžba, přeprava a zpracování uranu, bezpečnost ­(tu bych uvedl 10x větším písmem­), jaderný odpad, kvalifikovaná pracovní síla, násobné jištění všeho... Snad se opravdu jednou dočkáme fúzní JE a většina dnešních problémů zmizí.
Odpovědět0  0
Přesně.. a stačí se rozhlédnout po Německu, velkoplošné soláry na střechách fabrik, zemědělských staveb, to je cesta. Ohromné nevyužité plochy, kde soláry ničemu nepřekáží a produkce se částečně spotřebuje lokálně. Snad se to rozjede i u nás.
Odpovědět0  0
AI má před sebou úžasnou budoucnost. To, co hlavně vidíme, tedy cpaní AI mermomocí všude, není zrovna vypovídající. Ale například v medicíně a podobných oborech, to bude neskutečný pokrok. Vyhledávání korelací v biliónech dat je jeden z příkladů.. A deep learning v pokročilém řízení procesů už taky nese ovoce.
Odpovědět0  0
Trefa na hlavičku, krypto se těží Bo­) A samozřejmě má povahu komodity, stejně jako například investice do umění. Rozhoduje poptávka.
Odpovědět2  0
"občanská válka­", jasně. Sice až po příchodu stovek profesionálů z Ruska, rozdmýchávání nenávisti, provokacích.. Na východní Ukrajině jsem dělal a mezi Rusy a Ukrajinci byly menší problémy než mezi Čechy a Slováky. Měli svých starostí a práce dost.. Sám Girkin o tom melduje dokola, jak je hrdý, že to začal, ale u nás se vždy najde někdo, kdo bude mlít tu svou ­"občanskou válku­"..
Odpovědět3  0
Napiš Putinovi, třeba tě poslechne.. když už sem chceš tahat politiku.
Odpovědět12  6
Viděl jste někdy těžbu ropy v Rusku? Tisíce km čtverečních zničených, ropná jezírka, přebytky spalované bez jakýchkoliv opatření.. Co vyteče při poruše, se prostě zapálí a nechá vyhořet. A vytěžená ropa se musí rafinovat, vypořádat se s těžkými zbytky.. kde je nějaká ekologie? A myslíte, že ropa přileze do rafinérek nějak sama? A benzín do aut taky? Doporučuju navštívit Aljašku a Texas, a to je ještě slušně pod dohledem na rozdíl od Ruska. I tak je depresivní jet stovky km podél produktovodů kousek od polárního kruhu, nebo míjet tisíce těžních pump podél silnic na jihu. Nemluvě o šíleném pásmu rafinérek na pobřeží Texasu. A co plošiny v moři? A havárie tankerů? A stav rafinérií ve třetím světě? To ani nechtějte vidět, mně stačila Havana. Právě že VY berete v potaz jen zplodiny z auta, neohlížíte se na brutální těžbu, dopravu a zpracování ropy.
Odpovědět0  0
Pokud jste někdy viděl elektronické řízení na více osách s čistě SW vazbou, viděl byste reakce v milisekundách.. Není problém snímat otáčky, tah a řídit vše v reálném čase. A vektorově řízený servopohon umí takřka maximální moment od nuly.
Odpovědět0  0
Já o voze, vy o koze. Mluvím o ELEKTRÁRNĚ. České elektrárně a českých limitech. Limity jsou tak přísné, že i přes filtry všech NOXů, SOXů, rtuti atd. máme stejně výjimku jen na pár let a uhlí končí. PS amoniak se vstřikuje pod tlakem v kapalném skupenství.
Odpovědět1  1
Zajímavý postoj, kdy lidé s jiným názorem jsou ­"šílenci­". Mohlo by se vám jednou vrátit. Pracuji přímo pro fabriku, která vyrábí paliva, a rovněž jsem pracoval pro energetiku a doly. A elektrická auta mi přijdou mnohem ekologičtější, než nějaký stroj, který spaluje chemická paliva. ­"Filtrační­" část fosilní elektrárny je dnes téměř větší, než zbytek provozu a nesrovnatelně účinnější, než katalyzátory atd. ve spalovacích autech. Nemluvě o jaderkách a dalších zdrojích. Pracoval jsem i v oblasti těžby, transportu a zpracování ropy, věřte, že to má k ekologii sakra daleko.. A baterie se vyvíjejí, recyklační postupy také. Spalovací motory už dávno ne, přes sto let stará technologie bez budoucnosti. Účinnost je už téměř na teoretické hranici a není kde dál brát..
Odpovědět4  1
Už jen jazykové modely ukazují, jak je NPU důležitá. Konečně snad nebude problém s češtinou :­) Obecně jakýmkoliv jazykem.
Odpovědět0  0
Nekoupil. Je to sice zajímavá koncepce s praktickým využitím, ale právě krátké životnosti se obávám. Vyhovuje mi placka s co nejméně pohyblivými součástmi, pokud možno odolná. Už takhle mě štve móda skleněných zad, pro indukční nabíjení by stačilo mnohem odolnější ABS.
Odpovědět3  0
sbohem, škoda perel.
Odpovědět0  0
Reagujete na něco, co se vás netýká. Váš konspirační příspěvek za koment nestojí vůbec.
Odpovědět0  0
Tyto příspěvky diktované osobní antipatií jsou přinejmenším zbytečným zasíráním fóra... až dokážete milióntinu toho co Musk, pak budou MOŽNÁ vaše úvahy někoho zajímat,
Odpovědět0  0
Tedy tomu také nerozumím, u iPhone 6, 6s i SE 1. gen nebyl s neoriginální baterií žádný problém. U vyšších jsem zatím neměl potřebu měnit. Jen vím, že byl problém u neoriginálního displeje u 11, tam přestalo fungovat FaceID, jen kód.
Odpovědět0  0
Nechceš rozumět, nebo fakt nerozumíš. Navíc docházíš k demagogickým závěrům, viz ­"nemají potřebu ´ˇ­" opravdu není ekvivalentní ­"jsou spokojeni s tím, co jim Apple dal­". Zvlášť když tam žádné takové omezení není. Nemá cenu na takové výlevy dál reagovat. Nic užitečného se nedozvím, nikam to nevede Howgh.
Odpovědět1  1
Už někdy na iPhone 6 jsem si snadno přes iTunes vytvořil několik vyzvánění. Tedy to jde a potřebuješ jen nativní aplikaci IOS. Dnes je to ještě jednodušší. Nicméně to bylo naposledy, vlastně vyzvánění už nepoužívám vůbec, vystačím si s vibracemi na hodinkách. Na druhou stranu kromě několika iPhonů v rodině ­"udržuji­" také nějaké Androidy. A taky bych mohl hledat hnidy a vyprávět, jaké jsem měl problémy s věcmi, které na iPhonu řeší několik ťuknutí. Prostě každý telefon má svoje. Nejvíc mi vyhovovaly Windows Mobile na Nokii, než je MS totálně zprznil. Prostě fakt nerozumím navážení se do věcí, který ti NIKDO NENUTÍ. Tedy mě iPhone vnutil zaměstnavatel :D Ale z pochopitelných bezpečnostních důvodů. Do sítě na kritické infrastruktuře prostě Android nikdo rozumný nepustí. Ale vadí to běžnému uživateli? Těžko, takže nemám důvod mu Android hanit.
Odpovědět0  0
Nerozumím lidem, kteří mají pořád potřebu okopávat Apple. Nikdo je nenutí jejich výrobky kupovat, ale nějakou tu dehonestující poznámku si neodpustí. Sám jsem si prošel asi všemi mobilními OS, každý má své silné i slabé stránky, ale nemám potřebu rýt do ostatních, proč používají ten či onen telefon. Nějaký důvod mají...
Odpovědět2  1