V článku je uvedeno ,že CWT nemá dobrou pověst.Mohu se optat z jakého důvodu? Sice moc informací o této firmě nemám ,ale vzhledem k tomu,že je výrobcem i některých modelů zdrojů Corsair (VX550,TX750 a asi HX1000 to si nejsem jistý),tak bych čekal kvalitního výrobce.
Odpovědět0 0
Dobrý večer,
---
Produkty firmy Channel Well Technology podávají rozporuplné výsledky. Zdroje nižších výkonu jsou velmi dobře zpracovány (jako Green Angel). Na druhou stranu výkonné modely s odlišným PCB a 14cm ventilátorem mají při vyšších zátěžích problémy s kolísáním na 12V větvi (pilovitý průběh o velikosti 100 mV špička-špička). Je to vidět na oscilogramech na Jonny guru a Anandtechu. Nikde však tato skutečnost není zmiňována.
---
Osobně se mi povedlo při plné zátěži zničit Corsair TX750W a Chieftec CFT-650-14C. Toto PCB používá i Gigabyte ve zdrojích Odin a Thermaltake v nové řadě Toughpower.
---
S pozdravem
Jan Černý
Odpovědět0 0
Děkuji za Vaši brzkou odpověď,zase jsem o něco chytřejší :-)
Přeji pěkný zbytek večera.
Odpovědět0 0
a co na to Chieftec (ze se zdroje daji tak snadno odpalit) ja z nejakeho podezreleho duvodu nemam s 620/600/650 a 400-450 modely zadny problem ... kdysi jsem zkousel ty 620W spalit pri plne zatezi a nic (ale je mozne ze nova 600/650/700/750 serie uz neni tak kvalitni)
Odpovědět0 0
Dobré ráno,
---
Jak jsem psal dříve, problémy mají jen některé konkrétní modely o vyšším výkonu. V současnosti ty s plošným spojem od CWT. Dříve to byl Sirtec.
---
Ten (12S) ostatně shořel i mému předchůdci Martinu Šejnohovi:
https://www.svethardware.cz/art_doc-F8DE72C685037D37C12572FD00683D4C.html
---
Prodávají se následující řady:
Green Angel: CPT-×××-12G (CWT),
Smart Series (většina Delta Electronics): GPS ××× AA-101A,GPS ××× AB-A a podobně,
Super Series: CFT-×××-12S (Sirtec),
Turbo Series: CFT ×××14C (CWT),
výrobce starší série A120 a A135 vůbec netuším.
---
Green Angel bohužel cenou stále stoupá a přestává být výhodná.
---
Smart Series má kvalitní návrh, ale občas obsahuje velmi levné kondenzátory.
---
Turbo Series má obvykle problémy s výkony nad 400W (12V větev kmitá), otázka je, jak je tomu při reálném použití, tohoto efektu bylo dosaženo při použití velmi tvrdé zátěže.
---
Hezký zbytek dne přeje
Jan Černý
Odpovědět0 0
hombreee
|
2.10.200817:55
No je to pekne, zle za tu cenu ma Corsair VX450
Odpovědět0 0
Dobrý den,
---
v současné době ano. Nikdo ze Světa hardware nemůže ovlivnit světové ceny surovin jako je ropa nebo ocel. Corsair má srovnatelné výsledky, o něco delší kabeláž (která je hůře tvarovatelná) a hlučnější ventilátor. Jedinou, pro někoho možná podstatnou výhodou, je záruka 5 let.
---
S pozdravem
Jan Černý
Odpovědět0 0
kc239
|
2.10.200814:02
Jediny PC zdroj s ucinnosti nad 90% je pico-psu a to je zarizeni napajene 12V, ktere produkuje dalsi napeti pro PC. Zadne publikovane mereni PC zdroju nejlepsich vyrobcu (seasonic, enermax, silverstone ..) nikdy nedosahlo ani na 90% ucinnost - spicky jsou okolo 85-86%. Toto plati, pokud se opravdu meri a "vesti" za pouziti nejakeho cinskeho aparatu.
Odpovědět0 0
Dobrý den,
---
ano chyby jsem si vědom a její vznik je jak v textu, tak v následné diskuzi vysvětlen. Tato chyba měření se nazývá systémová a má vždy stejnou velikost. Při vzájemném porovnání se neprojeví.
---
S přáním hezkého zbytku dne
Jan Černý
Odpovědět0 0
Hodnocení a měření zdroje by mohlo být přínosnější a objektivnější s přímým srovnáním, např. se zdrojem Fortron FSP400-GLN 400W Blue Storm II. Zajímala by mne metoda měření účinnosti a účiníku. Použité měřící přístroje a jejich zapojení, dále kdo měřil a kde bylo měřeno.
Odpovědět0 0
Dobrý den,
---
děkuji za pochvalu, přesto si výsledkem nejsem zcela jistý. Několik zdrojů už mám naměřeno a články budou postupně zveřejňovány. Bohužel chyby v účinnosti jsem si všimnul až na konci. Chyba spočívá ve špatném návrhu přípravku, kdy při vyšších zátěžích dochází k zahřívání vodičů a cest. Výsledný proud je nižší. Momentálně pracuji na návrhu nové verze, kde bude tato chyba odstraněna.
---
Co se týče účinnosti a účinníku, ten byl měřen pomocí Wattmetru Voltcraft Energycheck 3000.
http://grundschulwiki.zum.de/images/9/99/Energy-Check_Conrad.pdf
---
Jakým způsobem byste prováděl srovnání? Překrytím oscilogramů, nebo vynášením hodnot napětí do grafu?
---
S přáním hezkého dne
Jan Černý
Odpovědět0 0
To srovnání mne zajímá čistě z hlediska spotřebitele, nevím mám-li si koupit Fortron FSP400-GLN 400W Blue Storm II nebo Chieftec CTP–400–12G? Oba zdroje jsou stejného výkonu a za stejnou cenu.
Měřením a srovnáním obou zdrojů stejnou metodou a zatížením do stejné zátěže bych si již mohl vybrat.
Přeji také moc hezký den honza
Odpovědět0 0
Všechny Fortrony novějšího data výroby, mají identický plošný spoj. Liší se pouze velikostí kapacity kondenzátorů (méně kvalitní značky CapXon a Teapo) a velikostí tranformátoru. Výsledky jsou nadprůměrné, ale vrchol to není, hlavně díky většímu zvlnění na 12V větvích. Ventilátor je identický, bohužel zdroj topí více (menší chladiče) a na vyšších otáčkách dává o sobě ventilátor vědět.
---
Chieftecy nad 500W jsou zpracovány hůře. V této kategorii bych volil spíše Enermax PRO/MODU82+ popřípadě Corsair (TX750 a VX550 nekupovat!).
---
Takže myslíte, že by bylo vhodnější dělat recenze zdrojů formou duelů?
Odpovědět0 0
Mozna kacirska myslenka ... co megatest zdroju? Nebo kdyz tak koukam na doporuceni, jiste trpite zkusenostmi... co shrnout stavajici nabidku zdroju do clanku s komentarema, doporucenima, varovanima? Jsou veci, ktery se zjistujou a hadaj pomerne nesnadno a mnoha lidem by se takovy shrnuti (nebo lepe ten test (: ) mohlo celkem hodit..
Odpovědět0 0
HoNY- píše: „Všechny Fortrony novějšího data výroby, mají stejný identický spoj. Liší se ...“
Tomu moc dobře nerozumím, příkladně v nabídce 400 W Fortron, prodejce nabízí 5 typů např. zde:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
pokud by měly identický plošný spoj, tak by mělo být i identické osazení odlišné jen od výkonu.
Nemá to být správně všechny Fortrony nové konstrukce??
Jinak Váš nynější příspěvek je mi velkým přínosem, v několika větách je stručné srovnání.
- - -
U recenzi by mohlo být vždy nějaké srovnání s jinými výrobci, ta forma duelů by nemusela být špatná. Mne jako spotřebitele zajímá především dobrá koupě, zdroj s vyšší účinnosti mi přinese návratnost investice, měl by být tichý a spolehlivý. Proto také chodím se poučit k Vám na svetharware. Díky za Vaše recenze a práci.
honza
Odpovědět0 0
Vhodně zvolený rival do duelu by byl dobrý počin. Třeba v tomto případě mě napadá Seasonic 400W OEM za 1000Kč. Pokud to myslíte vážně možná by se dali udělat kategorie v daných výkonech (Value for money, Golden mean, Top). Jen se obávám, že duel bude mhohdy málo. Asi stačí dopilovat metodiku, držet se jí a postupně přidávat výsledky a srovnání.
Jen jsem to rychle prolétnul, protože jsem právě koupil Enermax Pro425, ale přehlídl jsem deltaT a posuzení hlučnosti...
Odpovědět0 0
Nejuzitecnejsi pro ctenare by asi bylo urcit nejake sampiony dane kategorie (cena,cena/vykon, vykon=low end, main stream, hi end) a dalsi recenzovane zdroje srovnavat s pomyslnym kralem tridy, popripadne vyhlasit noveho krale kategorie. Samozrejme, ze by to bylo dosti subjektivni ale kdyby mel kral tridy 100%, tak si myslim, ze dalsi produkt s velkym jmenem, ktery by dostal 98% (treba subjektivni nazor na zalomene/kalsicke konektory, pocet molex vs. SATA atd.) by se nemusel vubec za nic stydet. A pro ctenare by to bylo velice prehledne...
Odpovědět0 0
jindra22
|
5.10.20080:10
Smím vědět, proč Corsair VX550 nekupovat? Uvažoval jsem o něm, pro sestavu s Radeonem 4870.
Odpovědět0 0
Dobré poledne
---
Corsair VX550 a TX750 spadá do vyššího segmentu CWT, který nemá příliš dobře zpracovaný návrh. Při vyšší zátěži dochází k oscilacím na 12V větvích. Dva mnou testované modely (TX750 a Chieftec 600-14C) nedokázaly dodávat jmenovitý výkon déle než 10 minut. Poté shořely.
---
Raději bych Vám doporučil zvolit Corsair HX520 nebo Enermax PRO82+ 525W. Fortron a jeho rebrandy (přeznačené a prodávané jako OCZ, SilverStone, Zalman...) dosahují pouze průměrných výsledků a nelze je do nejlepších sestav doporučit.
---
Hezký zbytek víkendu přeje
Jan Černý
Odpovědět0 0
jindra22
|
5.10.200811:57
Díky za tip,koupím HX.Měl jsem už Fortron Epsilon 700 W,ale ten mě scípnul po prvním připojení do APC Cyberfort 700 VA.
Odpovědět0 0
jindra22
|
5.10.200812:01
Nejdou mě posílat příspěvky do diskusí delší,než tento text,dokud to nezkrátím,tak se neodešle.
Odpovědět0 0
Před koupí nového zdroje kontaktujte e-mailem technickou podporu APC. Co jsem slyšel, tak rádi pošlou seznam vyzkoušených kombinací.
---
ad delší příspěvky:
Chyba je částečně na naší. Neustále pracujeme na optimalizaci a přidání nových funkcí.
Odpovědět0 0
jindra22
|
15.10.200816:19
Takže může za to router D-link G684T, teď mě odešel, jedu přes starej Well845 a není problém s žádnýma diskusema. Jestli to jde v D-linku někde poladit nebo ne, to netuším. Chcípnul mě po pouhým použití tlačítka reset, aniž bych flešoval firmware.
Odpovědět0 0
Je to tim, ze tato UPS je relativne slaba - treba me se pretizila po pripojeni zdroje chieftec 400W. Support APC me odkazal na tabulku, kde je jasne videt, ze nektere zdroje narozove pretizi tuto UPS velice snadno (myslim ze na vine byla PFC).
Odpovědět0 0
guzii.n
|
2.10.20088:14
Mám doma 300W verzi z této řady a ve vypnutém stavu zdroj docela znatelně bzučí. V zapnutém stavu mí pro změnu lupe v ložisku ventilátoru. Hluk není nikterak extrémní, ale použil jsem zdroj do HTPC a v něm tyto zvuky docela vynikají. Nemá někdo podobnou zkušenost?
Odpovědět0 0
Dobrý den,
---
jde o pískání transormátoru pro 5V SB. Podle mého názoru je to daň za nízkou cenu. Dle zkušeností členů našeho fóra trpí těmito problémy některé modely Fortronu a Enermaxu. Reklamace vždy proběhla bez problému výměnou za jiný kus.
---
S pozdravem
Jan Černý
Odpovědět0 0
Velmi děkuji za odpověď :)... a né méně za test
Odpovědět0 0
IF
|
2.10.20087:43
ta ucinnost je strasne vysoka, isto tam nemate chybu?
Odpovědět0 0
Dobré ráno
---
Ano o chyby jsem si vědom a její vznik je zdůvodněný v textu.
---
S pozdravem Jan Černý
Odpovědět0 0
Master___Blaster
|
2.10.20087:05
Odpovědět0 0
m_s
|
2.10.20087:10
jste si všimnout též napětí napájecí sítě? V USA je to 115V/60Hz. Není tajemstvím, že zdroje raději vyšší napětí, třeba tu evropskou...
Odpovědět0 0
Jak rikate u tohoto modelu to na skodu neni, ale bohuzel i 500W verze ma jen jeden PCI-E konektor a zadnej 8 pin:( ten ma i moje staricka AKASA 460W kterou mam jiz cca 2 roky (bohuzel vyrobce ve specifikacich tento konketro udava, ve skutecnosti tam ale neni - koupil sem si 500W verzci v CZC a nebyl tam:-/ )
Odpovědět0 0