Diablo 3: 12 let čekání skončilo
Starší grafické karty, jako je např. GeForce 8600GT nebo Radeon HD 3850, se už mají tendenci zadýchávat ve vyšších rozlišeních a pro relativně komfortní hru je třeba ponechat detaily na nejnižším nastavení. Diablo 3 si ale bez problému zahrajete i na notebooku s mobilním Radeonem nebo GeForce, ale opět platí, že si nejspíše nesáhnete na maximální detaily s vyhlazováním.
Celkově je ale rozdíl mezi nastavením detailů minimální a pokud chcete i na starších sestavách docílit požadovaného efektu, stačí vše snížit na minimum kromě samotných textur, které ale nemají ani u starších karet dopad na výkon tak zřetelný jako další položky. Nastavení grafiky a zvuku nejsou nijak komplexní a vyzkoušení různých možností vám nezabere více než pár minut.
Zmínit musím také fakt, že hra samotná téměř nereflektuje výkonnost procesoru a pro dosažení optimálního výkonu vám bude stačit slabší dvoujádrový procesor. Pokud máte slušné reproduktory, pak si náležitě vychutnáte i povedený soundtrack, který je částečně reminiscencí na legendární první díl.
Na závěr musím zmínit, že hra se kromě krabicové verze dá koupit také přes Battle.net, kde ji jednoduše zaplatíte a stáhnete. Elektronická distribuce je v případě Blizzardu domyšlená a díky systému ukládání dat o vašem účtu si můžete Diablo 3 zahrát na libovolném počítači, kde je nainstalováno. Otravná nutnost permanentního online režimu je tak docela dobře vykoupena tímto luxusem a také zmiňovaným omezením podvodníků ve hře. Co už kvitují o poznání méně, je zařazení obchodního modelu s reálnými penězi, za něž si v budoucnu budete moci kupovat různé věci v integrované aukci.
Vývoj ceny v českých e-shopech
Porovnat ceny >>