Genius Imperator Pro: podsvícená herní prvotina
4.4.2013, Jan Vítek, recenze
Není to tak dávno, co se firma Genius rozhodla více věnovat herním periferiím. Od té doby jsme mohli vidět především nové modely myší, ovšem v nabídce má také čistě herní klávesnice Imperator Pro. A na to, co nám tento produkt nabídne, se nyní zaměříme.
Kapitoly článku:
- Genius Imperator Pro
- Nastavení a software
- Zkušenosti z provozu a závěr
Software pro nastavení klávesnice Imperator Pro jsme tedy stáhli ze stránek výrobce, kde byla k dispozici verze 1.3.0 z 25.1.2013 určená pro Windows 8/7/Vista/XP (64 & 32 bit). Instalátor nabídne českou verzi aplikace, kterou jsme si tedy zvolili.
Po spuštění se objeví menší okno, v němž se můžeme ihned zorientovat, neboť jde o variaci na podobné aplikace ostatních výrobců. Nahoře tak máme záložky pro různá nastavení a dole zase můžeme přepínat mezi jednotlivými profily a ty pak ukládat či načítat z disku (formát .ini). Překlad do českého jazyka je u této aplikace nedokonalý, ale vesměs jde o drobné chyby jako "Záznam zpoždění čas".
V hlavním okně Přiřadit tlačítka budeme především přiřazovat různé funkce tlačítkům G. Na výběr jsou přednastavené funkce třeba pro kopírování textu a podobně, pro něž ale většinou slouží dobře známé klávesové zkratky. Použitelnější je možnost spouštění různých aplikací a především přiřazování maker. Ta je nutné předem vytvořit v další záložce - Správa makra.
Makra tvoříme klasicky, tedy živým záznamem pomocí tlačítka Spustit záznam. Nejdříve je tedy třeba vytvořit a pojmenovat nové makro. Pak provedeme jeho záznam, přičemž lze pomocí zatržítka zvolit, zda se mají zaznamenat i časové prodlevy (aplikace je zaokrouhluje na 50 ms). Tlačítka myši jsou třeba vkládat ručně, a to dodatečně po dokončení prvotního záznamu. Limitem pro každé makro je přitom 40 záznamů, což znamená až 20 stisknutých kláves (zaznamenává se stisknutí a puštění každé klávesy).
V tomto okně také nenajdeme obvyklé možnosti pro způsob provedení maker. To Genius vyřešil vhodněji, protože to nespojuje se samotným makrem, ale až s klávesou G, takže až při přiřazení makra si zvolíme, kolikrát se má opakovat, nebo zda se má provádět po dobu stisku klávesy.
Záložka Upřesnit je ta nejjednodušší, neboť si v ní pouze volíme případnou aplikaci, která bude spojena s daným profilem a jedinou další volbou je uzamčení klávesy Windows. Název profilu bohužel změnit nejde, takže i když si nějaký uložíme na disk pod nějakým názvem, ten se vždy načte jako Profil 1, 2 nebo 3.
Nakonec tu máme Možnosti světla, či spíše podsvícení. Zde toho také není moc k nastavení. Změnit můžeme pouze barvu světla u jednotlivých profilů a rychlost pulzování. Intenzita světla by tu ani nemusela být, protože tu můžeme měnit na samotné klávesnici.