Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Genius Navigator 535 Agama - hry jí nejsou cizí

9.2.2007, Michal Učeň, recenze
Genius Navigator 535 Agama - hry jí nejsou cizí
Genius poslední dobou hraje v periferiích druhé housle a není tomu jinak ani v myších se zaměřením na hraní her. Občas se mu ale podaří vyvinout produkt, který sice nepřináší nic převratného, avšak šikovně kombinuje přednosti konkurentů. Povedlo se to i u myšky Navigator 535 Agama?
Kapitoly článku:
V případě zpracování můžeme zapomenout na všechna negativa, která přináší software a začít hodnotit opět v dobrém. Myš má celkem jednoduchý tvar, který je symetrický, a tak vyhovuje jak pravákům, tak levákům. Tvar trochu připomíná Razer Diamondback, ve skutečnosti se myš ale drží trochu jinak. K Diamondbacku má myš blízko i použitými materiály. Svrchní skořápka má proměnlivou barvu podle dopadu světla a střídají se na ní odstíny od fialové až po zelenou. Povrch je hladký, ale narozdíl od Razeru (kde hladký povrch byl jakoby přilnavý k prstům) z hlediska pocitu ne až tak protiskluzový.



Následující fotografie z boku potvrzují symetričnost z obou stran. Boční tlačítka byla (alespoň pro moji ruku) dostatečně dostupná a použitelná jak ve hrách, tak při práci na doplňkové funkce. Černá plocha, za kterou myš vlastně držíte prsty, je z pogumovaného plastu, což zaručuje jistý úchyt a na druhou stranu také snadné poškrábání.




Tlačítka jsou součástí hlavního kusu horního krytu a nevykazovala žádné problémy s vrzáním nebo nekvalitními mikrospínači. Na stříbrném panelu mezi nimi bylo vloženo třísměrné kolečko s ideálním odporem a krokováním, za ním jsou pak tlačítka na přepínání DPI v krocích 800, 1600 a 2000. Tím se v praxi snižuje citlivost, přičemž u nastavení 2000 DPI je nejnižší a snímání nejpřesnější a u 800 DPI naopak největší a snímání ztrácí na přesnosti. Aktuální nastavení signalizuje trochu rušivá modrá dioda pod konkrétním tlačítkem; ve srovnání s barvami myši by se hodila spíš zelená.



Zadní strana je trochu vypoulená, a tak narozdíl od Razeru plynule navazuje na tlačítka, která nejsou v tomto případě prohnutá. Tím se vyplňuje mezera pro dlaň a držení myši tak zajišťuje celá ruka, nejen prsty. Průhledné logo Geniusu slouží nejen jako pěkná dekorace, ale také k přepínání předvolených profilů. Lemují je totiž zeleně podsvícené výseky s popisky G1 až G5. Pomineme-li použitelnost změny profilů ve hrách, je tak trochu zarážející, že pokud chcete profily přepínat přímo ve hře, budete se muset vždy proklikat k i třeba přes některé nepoužívané, což není zrovna nejrychlejší. Na snímku níže si všimněte tvaru, jenž nenabízí žádné výraznější prohlubně pro prsty a to naopak vyhovuje požadavkům na univerzální myš.



Následující fotografie dobře znázorňuje odstíny horního krytu a malá tlačítka na přepínání DPI. Ta jsou celkem dobře dostupná, a proto bych raději na tomto místě viděl tlačítka nastavitelná.



Spodní strana je jednoduchá a obsahuje jen laserový snímač a tři teflony. Zadní teflon má podlouhlý tvar a nechal se nejspíš inspirovat opět Razerem, přední jsou hranaté a zabírají docela velkou plochu. Jejich skluznost je však slušná, a tak díky rozměrům a vyšší třecí ploše nedochází k žádným problémům s pomalejším pohybem.



Snímač je umístěný blíže patce myši. Důležité však je, že v druhé ose je uprostřed a nemá tedy vliv na trajektorii pohybu při snímání.