Zajímavé ... HD 6950/6970 jsem teď něměl k dispozici pro restest, takže jsem využil v případě těchto dvou karet výsledky z minulého testu na starších Catalystech. Můžete dát do placu celou sestavu?
Odpovědět0 0
Koudz
|
12.1.201321:10
Vážení pánové v diskuzi, Vaše hádky mi připadají stejně tupé jako politické tlatty okolo volby przidenta.
Uvědomte si zásadní věc, otevřená řešení mají vždy vyšší potenciál nez komerčně izolovaná. Současná situace není cíl ale pouze směr. Váš hardware je protředek k práci, nikoliv k hádce. Osobně držím OpenCL palce, jelikož je to technologie slibující dynamickou evoluci v této svéře, narozdíl od izolovaných technologií.
Odpovědět0 0
aajames
|
12.1.20135:35
Odpovědět0 0
xml7
|
4.1.201310:53
Dobrý prehľad :) No okrem chýbajúcich FirePro a Quadro (tesla), ktoré bude asi nemožné zohnať v našich podmienkach mi chýba ešte pár drobných vecí. Zaradiť do testu Intel i5/i7 s HD4000 aby mal užívateľ predstavu o náraste výkonu. Ďalej by nebolo od veci zaradiť Benchmarky programov používaných v praxi (už keď ste zaradili Adobe CS6 kde sú rozdiely zanedbateľné) a to:
Sony Vegas Pro 12 (
http://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro/gpuacceleration)
x264 benchmark (TechArp.com)
prevod videa (napr. Windows Media Encoder 9)
dávkové operácie so snímkami - cca 100 snímkov (napr. so Zoner Photo Studio 13)
vytváranie panorám - cca 30 snímkov s 12 Mpx (Autopano Giga 2.0.6)
a pod.
Díky
Odpovědět1 0
bungal
|
3.1.201317:07
Dokáže někdo porovnat, nakolik nějaká GPU dokáže urychlit práci konkrétně v to Photoshopu oproti práci čistě na CPU?
Díky
Odpovědět1 0
Stále jsou to jenom benchmarky mimo realitu. V reálu si drtivá většina profesionálů kupuje Nvidia díky podpoře CUDA ve spoustě profi programů a hlavně díky přímé podpoře Nvidia. AMD sice má skvělý výkon v OpenCL ale již neinvestuje do rozvoje OpenCL a spíše doufá že se najde někdo jiný kdo podpoří vývoj.
OpenCL je fajn myšlenka, ale dokud se za OpenCL nepostaví nějaký bohatý komerční projekt, jeho využití bude okrajové. Je to klasická AMD - skvělé technologie, které ale neumí prodat (neumí přesvědčit o svých přednostech) a bojí se je i třeba více zainvestovat do rozvoje.
Odpovědět3 0
m_s
|
4.1.20130:57
Odpovědět0 0
Přesně tak. Také bych rád využil potenciál OpenCL, ale zatím zůstávám u Nvidia. Prostě pokud chci využívat programy naplno, tak mám jistotu u karet Nvidia. U OpenCL (AMD) only karet tu jistotu nemám a spíš budu jen řešit jak přizpůsobit program kartě, popř. zvolit alternativu, která však neumí to co jeho silnější bratříček. To však já řešit nechci a hlavně by to neuvěřitelně narušilo workflow.
Odpovědět0 0
Máte pravdu - a ještě tak dva, tři roky ji mít budete.
Odpovědět0 0
sakumprask
|
4.1.201311:52
Promiňte, že to říkám, ale jste slepci a ignoranti. Neberu v potaz, že zde mluvíte o herních kartách (a profi vynecháváte) s příšernými výstupy - svědčí to něco o vás "pracantech"...
Skutečnost je taková, že Quadro 2000 je už dnes ubohá karta a v úvahu stojí jen FX 4000 a FX 5000... Nvidia nemá alternativu v segmentu entry-mid level k Ati...
A k tomu OpenCL, má na své straně výrazné a tón udávající hráče (k možnostem IBM a Intelu těžko přirovnáte nějakou zaprděnou nVidii), kteří již vystrkují růžky k nelibosti Vás, fanoušků nVidie...
Takto jste mohli hovořit před půl rokem a více, nikoli však dnes...
PS: Když je ta vaše Cuda tak výkonná, proč nemáme srovnání užitku Cuda/OpenCL karet zde na svhw??? Vaříte z vody, pánové...
Odpovědět0 3
sakumprask
|
4.1.201312:39
Abych dostál svému jménu, vysvětlím Vám situaci. Hráči, kteří stojí za OpenCL a HPC si z nVidie (CUDA) udělají obětního beránka, pánové, uvaří ji na lžíci vody - nVidia nemá na to, aby dokázala dlouhodobě táhnout na tomto poli vzhledem ke své velikosti a závislosti na TSMC (připomínám Intel Knight's Corner) - slavný Titan je jen agitka zelených.
CUDA má místo jen v laboratořích a výzkumných zařízeních (ECC), což si i pánové z nVidie uvědomili (stačí omrknout portfolio a nynější tendence) a bohužel pro Vás, zde to rovněž není vůbec jisté.
Odpovědět0 1
xml7
|
4.1.201313:18
Mňa by len zaujímali výkony GK pre konkrétne podmienky, v ktorých sa pohybujem. Úprava videa, prevod videa, vytváranie panorám, dávkové editovanie obrázkov a pod. Na toto IT magazíny celko kašlú, až na jeden český, ale tí tieto testy robia len pre CPU. Celkom ma štve, že sa nikto nezameriava na programy, ktoré využijú ako Cuda tak aj OpenCl a neotestuje ich benchmarky. Bolo by vidieť či má zmysel riadiť sa značkou GK. To, že situácia o 2 roky bude iná mi môže byť ukradnuté. Vtedy tu budú nové karty.
Napr. podľa dokumentu "A Comprehensive Performance Comparison of CUDA and OpenCL" vychádza computing identických činností na báze CUDA rýchlejšie ako Open CL. Takisto štúdia z Webex februára tohto roka viď.
https://accelereyes.webex.com/mw0307l/mywebex/default.do?siteurl=accelereyes vychádza rovnaký výsledok. Nakoniec sú to však iba všeobecné benchmarky, ktoré mne obyčajnému užívateľovi nijako nepomôžu v rozhodovaní. Čo potrebujem vedieť som napísal v prvom odstavci, "nejaký" úpadok nejakého výrobcu "niekedy" v budúcnosti ma nezaujíma - vždy tu bude náhrada.
Odpovědět0 0
sakumprask
|
4.1.201314:50
Tak tak... Moc díky...
Rozhodně nemůžete mluvit o CUDA na herních kartách, byť by to byla GTX5XX, ve které něco málo z CUDA ještě bylo - výkon a podpora bude na úrovni slabšího Quadra 2000, a to pomíjím technologickou zastaralost (pořizovací cena/výkon/spotřeba) a v případě herních karet i ošklivé výstupy nehodné už člověka koketujícího s poloprofi prací... I ta Q4000 už je ve svém zenitu a s ohledem ke konkurenčnímu řešení (opět poměr pořizovací cena/výkon/spotřeba) a nyní už slušné podpoře OpenCL se její výhody jeví jako diskutabilní...
Odpovědět0 1
sakumprask
|
4.1.201315:16
Abych ti za odměnu trochu pomohl...
Pro amatéra/kutila je zde Tahiti...
Pro poloprofíka přes fotky FirePro V4900, v případě videa/3D V5800
Pro profíka Quadro 4000 (spíše CGI), FirePro (spíše CAD)
Odpovědět0 1
sakumprask
|
4.1.201317:04
Případným hnidopichům se chci omluvit za formální nedostatky svých příspěvků (např. označení FX), jakož i citlivkám, které nemusí unést nařčení ze zaslepenosti/ignorantství - potom je ovšem na místě označení "úleťáci", kteréžto se v poměru k místní redaktorské zodpovědnosti hodí právě na redaktory, nikoli na mne, coby diskutéra, kterému můžete, nebo nemusíte, věřit...
Odpovědět0 1
xml7
|
6.1.201320:47
Je pekné od Vás, že ste mi takto nadiktovali vami preferované karty pre jednotlivé segmenty a úrovne využitia, no stále to nie je nič viac ako Váš názor možno skúsenosť. Ja potrebujem vidieť napríklad čas trvania úpravy 1Gb MPEG-2 videa do H264 vo Sony Vegas 12 Pro pre Gtx670 a HD7950 - tam by bolo vidieť či inštukcie CUDA urýchlujúce tieto činnosti nezvyšujú "produktivitu" Nvidie nad hrubú silu AMD. Podľa 90% ľudí Nvidia v týchto činnostiach prekonáva hrubú silu AMD GCN. Dokonca som videl zostavu pre profesionálnu strižňu kde boli dve Gtx690 a žiadne quadro alebo firepro, nehovoriac o Tahity! Takže opatrne s tými smelými poznámkami ;)
Odpovědět0 1
sakumprask
|
7.1.201311:08
Ano, bez testů a přímého srovnání se stále pohybujeme na úrovni spekulací zakládajících se na papírových specifikacích karet a páru skromných, roztříštěných, testů - nicméně opět z mé pozice jsou tyto spekulace jaksi pochopitelné, ze strany redakce nikoli, zde bychom očekávali jakýsi podklad, nikoli jen domněnky. To, že jste viděl střižnu se dvěmi GTXky rovněž nic neznamená - mohlo jít o sestavu navrženou pro jeden konkrétní sw, který jejich potenciálu uměl využít - to samé je ale možno i s konkurencí, či profi kartami (při lepší kvalitě výstupů, obecně obrazu)... Čistě mou domněnkou pak je, že zvolili GTX 690 proto, že Quadro 4k už je v zenitu (jeden z důvodů může být displayport 1.2).
Obecně, segment o kterém se bavíme, je zastřen mlhou tajemství a téměř nikdo nemá odvahu vnést zde světlo. Testy FirePro karet ještě nalezneme, testy karet Quadro, či přímé srovnání konkurence v praktických aplikacích již jen tak nenalezneme (mají snad strach???). Jediné o co se "můžeme opřít" jsou pak marketingové a "hype" výplody (např. demonstrace Aliasu v CAD - v CAD nikdo alias zapínat nebude), které např. my dva, milý xml7, nebereme v potaz... Hezký den!
Odpovědět0 1
sakumprask
|
7.1.201312:01
Jen dodám a opět zdůrazním, že řešení je povícero...
Vámi zmiňovaná střižna sáhla GTX690, protože chtěla pracovat s vysokým rozlišením a poměrem výkon/podpora lehce nad úrovní Quadra 4k - výstup patrně sRGB s tím, že kvalitativní korekci zajišťoval mezistupeň s profesionální kartou vyznačující se vysokou kvalitou obrazu.
Na mnou zmiňovaných řešeních není nic špatného, a ten, kdo přesně ví, co chce (hw+sw) už si cestu najde...
Odpovědět0 1
sakumprask
|
7.1.201312:20
Má nasranost a doporučení Tahiti má několik opodstatnění - v doporučených sestavách nám pánové z redakce doporučují pro sestavu Foto/Video/3D GTX570 - promiňte, ale toto je opravdu obstarožní zboží - ve všech těchto aplikacích (víceúčel) hovoří výsledky (nejen papírové předpoklady) ve prospěch o necelou pětistovku dražší Tahiti Pro - pro tuto kartu hovoří především argument v podobě kvality obrazu, kde řešení Ati zatím jednoznačně vede. Doporučit ke GTX570 poloprofi-profi monitor např. EIZO je zhovadilost. Taktéž nelze argumentovat jedinou, redaktory preferovanou, aplikací Premiere...
Odpovědět0 1
xml7
|
7.1.201318:15
Neni som profík, skôr samouk, preto nemám skúsenosti ohľadom obmedzení týkajúcich sa výberu jednotlivých GK (zmieňovaný napr. displayport 1.2). Aby som nechodil okolo horúcej kaše tak tu je odkaz na spomínanú zostavu:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151036006891827.444538.171179716826&type=1
Špecifikácia zostavy je v komentároch, a zvlášť zaujímavý je aj komentár majiteľa, ktorý pracuje v oblasti fotostrižne:
"Daná zostava s 64 GB RAM, CPU 3960X, 2 x GTX 690 a MB Rampage IV EXTREME ja o 40 až 60% rýchlejšia v renderingu ako PC s 2 GTX 590 v podobnej konfigurácii. . . No a k zostave je navyše pripojená ext. strižňa MATROX MXO2 MAX, ktorá má 5x rýchlejší MPEG2 codec ako samotné PC. . ."
Mám pocit, že dokonalé riešenie neexistuje, skôr riešenia, ktoré podávajú lepší/horší výkon v jednotlivých segmentoch foto/video/2D/3D/... Osobne to už ale prestávam riešiť, MSI HD7950 je na ceste, uvidíme čo to dá ;)
Ešte 1 špecialita ... nepamätám si presne kde to bolo písané, ale pre Gtx570 boli prispôsobené HW CUDA inštrukcie prevodu videa (rýchlejšie) s horšou výstupnou kvalitou ako sa v tej dobe dalo dosiahnuť softvérovým riešením prevodu (pomalšie) t.j. rýchlosť nie všetko. Problém je, že sotva nájdem niekoho, kto by mal kompletný prehľad ohľadom týchto osobitostí v priebehu posledných 2-3 rokov s výhľadom do budúcnosti aby vedel poradiť čo potrebujem dať do zostavy pre najlepší pomer cena/výkon v programoch, ktoré používam.
Odpovědět0 0
sakumprask
|
7.1.201319:47
Co se týče toho srovnání, jsou srovnávány loňská zimní jablka ze sklepa s čerstvými jablky z trhu - srovnání mezi rivaly nikde...
Potom si vzpomeň a poděl se, prosím, o výsledky - dost mě to zajímá...
Odpovědět0 0
JoinUs
|
3.1.201312:49
Nemáte v tom prvním CLBenchmarku prohozenou GTX 570 s GTX 580? GCN má i jiné trumfy než OpenCL - zerocore power mi hlavně na highend kartách dlouho chyběl. Fandím OpenCL, protože je škoda sílu GPU využívat jen ve hrách a jsem rád, že se opravdu nová architektura po mnoha letech celkem povedla. Fermi byly z hlediska spotřeby mnohem větší fail než GTX 680 vs. HD7970. takže fakt nechápu občasné narážky na nenažranost GCN. 20 nebo 30W navíc mě i díky těm 3GB co se někde využijí, zas tak netrápí + zerocore, který to pro mě osobně hodně vyvažuje.
Odpovědět3 0