Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
25.12.2007, Michal Učeň, recenze
Často probíraným nedostatkem myší k notebookům je nutnost použití USB adaptéru, který umožňuje komunikaci. Při přenášení je ale nutné tento adaptér stále vytahovat, a tak většina uživatelů raději volí drátové myšky, které vlastně oproti těm bezdrátovým s adaptérem o moc víc volnosti nenabízí, zvlášť v případě notebooku. Dnes se podíváme na myšku, která disponuje technologií Bluetooth, což je pro uživatele s integrovaným BT v notebooku velká výhoda.
Baloun | 26.12.200719:18
Základní problém modrozubých myší je podle mě v tom, že zdlouhavě a někdy marně navazují spojení po každém probuzení ze spánku nebo hibernace. Proto jsem se vrátil ke starému dobrému usb bezdrátu.
Odpovědět0  0
odpoved | 7.1.20081:11
Tahle se uspí asi po půl minutě až minutě. Po probuzení mírně ­"poskočí­" ale nestihnu napočítat ani půl, možná čtvrt, sekundy a jede plynule. Tlačítka jsou možná trošku tužší ale to sem nikdy neřešil. no a váha je teda fakt velká, ikdyž já s tím problém nemám.
Odpovědět0  0
joghurt (12) | 25.12.200714:55
Nevím jak tento kousek, ale moje v270 se dá provozovat i s jednou baterií a potom je hmotnost docela příjemná. S jednou noname baterkou vydrží asi měsíc, s kvalitní alkalickou zhruba dvojnásobek.
Odpovědět0  0
knoll | 25.12.200712:34
Ve většině, neli ve všech recenzích myší mi chybí zásadní informace, a tj. odpor, chcete­-li tuhost tlačítek a kolečka coby třetího tlačítka. Ne všichni používají notebook a k němu konstruované myši jako přiblblý nástroj na přenášení ještě blbějších poznámek a zápisů z trapných porad rádoby manažerů. Jsou i tací, co s tímto nástrojem pracují jako s přenosnou konstrukční či technologickou kanceláří a pro ně je důležitá mimo jiné práce s tlačítky. U většiny myší je odpor tlačítek na stisk značný, o kolečku nemluvě. Ve Vašich recenzích však není o této vlastnosti ani zmínka, nebo jenom amatérské konstatování ­"je to dobrý­". Nějaký technický údaj v N nebo Pa či pro většinu laiků v gramech úplně chybí. Při shánění nějaké vhodné myši v obchodech člověk přes plastový obal nic nepozná, leda že narazí na ochotného prodavače, který je ochoten obal porušit, o nákupu přes Internet nemluvě. Tak snad v novém roce se Vám tato informace podaří propašovat do recenzí. Jeďiné plus v této recenzi jsou rozměry, pokud odpovídají skutečnosti a tak si mohu udělat představu jak padne do dlaně.
Odpovědět0  0
bobika1 | 25.12.200712:43
A jak byste ctěl objektivně uhost stisku měřit? Souhlasím, že je to důležitá vlastnost každé myši, ale nenapadá mě žádný způsob realizace
Odpovědět0  0
asdfasdfasdf | 25.12.200714:16
Myslím, že o chlup důležitější je možná výdrž, protože na tuhost si zvyknete. Protože si koupit myš a pak ce třetí den měnit baterky ... to by se mi nechtělo...
Odpovědět0  0
knoll | 25.12.200718:13
Když se podíváte na svou ruku na myši, např. na ukazováček, tak již byste mohl mít představu, co se asi pomocí svalů děje ve směru kolmém na tečnu dotyku prstu v délce vašeho ukazováčku, dokud nepřekonáte odpor tlačítka. Jednoduše to vyjádříte pokud sílu ukazováku nahradíte hmotností závaží právě v tom směru který zmiňuji, nebo použijete běžný měřící přístroj, který vám na stupnici ukáže hledaný údaj ­- tj. váha. Jak to sestrojíte již nechám na vaší fantazii. Vyjádřit to můžete i v Nm, neboť ta síla mezi místem dotyku prstu a kloubem je na páce. Totéž bych potom prosil i pro další tlačítka a odpor kolečka proti rotaci. Jenom pro informaci, proč mi tento údal chybí:
V roce 1995 jsem si koupil 3tl myš Logitech PilotMouse za tehdy děsivých 950 Kč. Tato myš měla skvěle jemná tlašítka, takže v Autocadu a Mechanical Desktopu se kterým jsem v té době procoval, neměla pro mne konkurenci. Tuto myš jsem používal řadu let, až začal být problém s kluzáky a samozřejmě s rozhraním PS2 a následně USB. Podotýkám, že kolečko mi vůbec nechybělo, v pohodě jej nahradilo prostřední tlačítko. Protože jsem byl na této myši silně závislý, sháněl jsem tu samou, ale pro PS2. Sehnal jsem za 650 Kč originál Logitech, ale k mému překvapení po rozbalení a práci s ní měla změněný design tvaru a tvrdší tlačítka. Rozdíl tuhosti byl v mikrospínačích a nikdy už jsem jí abych tak řekl nepřišel na chuť. Tuto epizodu píši proto, abych doložil, že krátkým položením ruky na myš a zkouškou tlačítel v obchodě jsem ten rozdíl v první a druhé myši neodhadl a dodnes jsem zasr..., že to byly vyhozené peníze. Teď už je Vám asi jasné a hráčům to musí být jasné jak i malý rozdíl těchto charakteristikách polohovacího zařízení může čloeka otrávit
Odpovědět0  0
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.