Tera
|
3.9.200815:31
Dobry den, nestalo by za pokud vzit stary bazarovy 200W zdroj a zmerit spotrebu? Nevim jakou techdy mely ucinnost, ale tehdy to bylo konstruhovano s ohledem na rozumnou spotrebu, tak by to mohlo byt zajimave.
Dekuji
Odpovědět0 0
Skoro vsetky stare 200W ATX zdroje su konsktrukcne zastarale a maju nizku ucinnost v celkom pasme dodavanych vykonov. Naozaj pochybujem, ze by pri nizkej zatazi excelovali oproti novym ucinnym zdrojom aj ked >500W.
Skor by som to bral ako podnet do buducna - ked testovat zdroje tak skusit aj tieto male zataze ~40W, ako si s nimi poradia.
Odpovědět0 0
Tera
|
3.9.200820:36
Jenze ja bych chtel vedet, jaka je ta ucinnost. Prece ty stare PC s 200W zdrojem taky braly malo. BOhuzel nemam doma vybaveni na to, abyhc to zmeril.
Odpovědět0 0
pepek123
|
3.9.200821:19
bylo by dobré vyzkoušet účinnost ATX zdroje (cca 200W) ze značkového PC Compaq z doby P233.
Odpovědět0 0
Dobré ráno
---
Ne nebylo, důvody, proč je při nízké spotřebě velmi nízká účinnost jsem uvedl o několik řádků výše.
---
S pozdravem Jan Černý
Odpovědět0 0
Mam Eee 901 s Atomem N270 a ten tedy rozhodne neumi 64bit instrukce - linux kernel 64bit nenabootuje.
Odpovědět0 0
Gzur
|
3.9.200811:03
DNES „MSI Wind Board: větrný Atom“
>>“Někdo preferuje rozměry, jiný výkon, životnost a někdo zase vyvážený poměr. Jednou z těchto možností je Intel Atom. Tomu je důstojným soupeřem, v posledních letech trochu upadající, VIA Technologies a její Nano.“<<
PREDVČEROM „Intel Atom: obr zplodil trpaslíka“
>>“protože tradičnímu výrobci čipových sad VIA s jejich platformou Epia dochází dech a AMD se svým Geode prosadilo jen v průmyslových zařízeních, snaží se dnes Intel prosadit tři nové úsporné platformy (Mobile Internet Device, Netbook a Nettop) a především značku ultraúsporných procesorů Atom.“<<
Povedzete mi ako ste na tieto analýzy prišiel ?
Už si konečne keď tak často máte veci od MSI otestujte MSI Titan 700 a uvidíte skutočne kam sa Atom a celá jeho terajšia platforma čo sa týka výkonu a spotreby zaraďuje.
Odpovědět0 0
Dobrý den
---
Podívejte se na výsledky firmy VIA v posledních letech. Mám ji sice velmi rád a doteď používám ve dvou domácích sestavách KT333. Ale tím to pro mě končí, od té doby nenabídla produkt, který by se v konkurenčním prostředí dokázal prosadit. Pokud máte namysli moji narážku, Epia (VIA C7) je opravdu pomalá (oproti VIA Nano) a myslím že je zbytečné o tom více slovíčkařit.
---
Co se týče MSI Titan 700, poradíme se a uvidíme.
---
S pozdravem Jan Černý
Odpovědět0 0
Gzur
|
3.9.200812:55
No a to je práve ten Váš interpretačný problém výsledky hospodárenia VIA Technologies.
Ja viem, že Intel má takmer neobmedzené možnosti do investovania do nových technológii /čo je samozrejme super/ ako i do PR.
Ale naspäť k VIA. Tie hospodárske výsledky poukazujú na tú skutočnosť, že de-fakto už 2 roky kvôli licenciam pre obe platformy /Intel, AMD/ nedostala na trh nové čipové sady a teraz už i de-iure ich oficiálne prestala vyrábať, teda i tie staršie. Takže tam je tá strata!
Len problém je v tom, že CPU divízia a divízia Embedied stále rastú a to by Vás teda malo zaujímať to sú VIA procesory a VIA EPIA flex,mini,nano,pico, mobile-ITX /NanoBook, OpenBook/ a o tom sa tu predsa bavíme no nie !!! Takže ste to dosť zle interpretoval, čo je problém a to by potom mohlo znamenať, že to bolo tendenčne mierené alebo len skôr nevedomosť.
Ďalšia vec je tá, že Little Falls a Little Valley ako i Wind board nikdy neboli pre VIA konkurenciou, nakoľko sa jedná o totálny low-end. Tam VIA už onedlho ponúkne produkty spolu s Nvidiou.
Ďalšia vec je totálne fundamentálna: VIA dala popud vzniku mini-ITX ,nano-ITX,pico-ITX, mobile-ITX so svojimi VIA C3, VIA Eden, VIA C7 a až tento rok sa tam „celkom úspešne low-end“ votrel Atom a ešte rok pred tým Celeronmi, takže nemožno to tiež interpretovať naopak. Intel mal svoju BTX a vieme ako to dopadlo...
Samozrejme s Vami súhlasím, že VIA Nano je úplne niekde inde ako VIA C7 a teda úplne niekde inde ako Intel Atom.
Jen Váš kolega raz napísal. Atom začína s Wordom a končí niekde pri SD videu resp. 720p a dovolím si povedať, že to isté dosiahne ešte i obstarožná VIA C7 1.8GHz z užívateľského konfortu taktiež dokáže prehrávať 720p terminátora a takisto ako Atom nedokáže plynulo prehrávať 1080p. VIA Nano 1.3GHz si poradí i s 1080p terminátorom.
>> "Co se týče MSI Titan 700, poradíme se a uvidíme." << Ide o to, že s kým sa budete radiť či s MSI alebo In.elom :o)
Odpovědět0 0
Těch 1080P nedá, na 1,3 GHz. V mpeg2 možná, ale bude vyhazovat snímky.
Odpovědět0 0
Gzur
|
4.9.20081:00
Odpovědět0 0
opravte si prosím jméno výrobce. Není to J&V, ale J&W
Odpovědět0 0
Jejda, zatoulal se nám tu šotek. :-) Díky za informaci, opraveno.
Odpovědět0 0
neregistrovany 5343513215151
|
3.9.20089:30
Taktez se podivuji nad spotrebou sestavy, ktera je dokonce zminena jako plus. Doma mam Athlon X2, klasicka sestava s 780G deskou, diskem, vypalovackou, disketovkou, 2 pameti, 350W zdroj, zadny pridavny vetrak, v klidu 43 W a Vasich 50 W mam pri prehravani filmu...
Odpovědět0 0
Dobrý den
---
Vysvětlení, proč je tato metoda pouze orientační máte napsáno v této odiskuzi. Spotřeba je taková jaká je z důvodu nízké účinnosti při takto malých výkonech zdroje.
---
S pozdravem Jan Černý
Odpovědět0 0
neregistrovany 5343513215151
|
4.9.200816:27
Duvod chapu. Ale nechapu, proc to tak delate u sestavy, jejiz jednou z mala vyhod ma byt nizka spotreba. Prave tady bych cekal pouziti nejakeho picoPSU zdroje, SSD disku, zadnou optickou mechaniku, zadne pridavne vetraky, vse pasivne chlazene,...
Odpovědět0 0
Dobrý večer
---
shánět a recenzovat komponenty, které se v ČR neprodávají nemá smysl. Doufám, že jakmile dojde k uvedení US15W, budou takovéto komponenty u nás dostupné za rozumńe peníze.
---
S pozdravem Jan Černý
Odpovědět0 0
Raddo
|
5.9.200811:25
ako zistujete spotrebu?? Aky pristtroj pouzivate na to?
Odpovědět0 0
Dobré odpoledne,
---
běžné dostupný wattmetr „VOLTCRAFT Energy Check 3000“.
Udávaná přesnost je ± 1,5W, ± 1%. Vážnější nevýhodou je fakt, že jeho přesnost ovlivňuje použití aktivního PFC ve zdroji (proto používám stejný zdroj ve všech sestavách). Vzniká tak pouze systémová chyba, na kterou se při vzájemném porovnávání nemusí brát ohled.
---
S pozdravem Jan Černý
Odpovědět0 0
l.jelinek
|
3.9.20089:25
stale pripada, ze Atom je urcen do segmentu MID zarizeni, vetsich PDA ci komunikatoru a jen vyrobci zakladnich desek a levnych zarizeni se chopili prilezitosti a udelali z Atomu boom. Staci se jen podivat na chipset, ktery je ted s Atomem parovan - reinkarnovana vykopavka (jo, byl to vyborny chipset, ale pro pozadavky trhu pred par lety), usita rychlou jehlou, aby vubec bylo co dat na MB. Verim, ze Poulsbo bude pro Atom peknym prinosem a dockame se hezkych prenosnych hracicek.
Odpovědět0 0
pro mě je taková deska bez DVI (HDMI) nezajímavá. tohle je fakt akorát do průmyslu a to kdybych hledal najdu neco lepšího.
neříkam že je Atom špatnej, naopak mu fandím, ale ta vybavenost desek je tragická.
Odpovědět0 0
Dobrý den,
---
vydržte na US15W situace bude o mnoho zajímavější a potlačí dolů i cenu konkurence ;-)
---
S pozdravem Jan Černý
Odpovědět0 0
Dobrý den,
---
děkuji za informaci.
---
s přáním pěkného dne
Jan Černý
Odpovědět0 0
50W idle je strasne vela, kym nebude novy a menej zravy chipset tak cela platforma sa mi zda trosku "mimo".
S Athlonom X2 sa da v idle ist na krasnych 40W pri rozsiritelnosti a vykone (na watt) uplne inde.
Samozrejme je to o tom, co od PC ocakavame, mne by sa pacila lacna doska s atomom a spotrebou 10-15W, dovtedy atom nechcem vidiet ...
Ked uz konecne prichadzaju PC s nizkou spotrebou, bolo by fajn keby sa dali kupit ATX zdroje 80W-150W, predsa len picoPSU je pomerne drahe ...
Odpovědět0 0
Ja som sa doma dostal s Athlonom BE2350 na 51W. Ale mám NForce chipset a full size ATX.
A k tým zdrojom - presne ako hovoríš, kedy konečne začnú výrobcovia ponúkať 80-100W kvalitné a pasívne zdroje ?
Odpovědět0 0
jirka787789
|
3.9.200823:00
Já mám AMD X2 4850E (2,5GHz), 2*2GB RAM, Samsung F1 320GB jednoplotnový, deska Asus M3A78-EM (780G), DVD Samsung, zdroj Enermax Pro82+ 385W a v idle 52W
Odpovědět0 0
Dobré ráno
---
Účinnost běžných ATX zdrojů není uzpůsobena takto nízké spotřebě. Je to způsobeno úbytky na přechodech polovodičů – a ty dělají okolo 25 W. Vstupní tranzistrory (2× 0,7 V), usměrňovací diody na všech větvích (po 0,3 V na větev), spotřeba dvou ventilátorů (2× 2W), pasivní odrušovabcí filtry před aktivním PFC (při tak nízké spotřebě nejsou potřeba), odporová zátěž cca 100 mA na každé větvi uvnitř zdroje (povinná na základě norem) a podobně.
---
Z toho plyne ponaučení: jakýkoliv ATX/SFX/mATX zdroj je pro drastickou minimalizaci spotřeby nevhodný. Proto je na první straně recenze zmíněn pico–PSU.
---
S pozdravem
Jan Černý
Odpovědět0 0
Dakujem za analyzu. Skor mi slo o to mat nieco vo formate atx/sfx - nepotrebujem, aby to bolo take male ako pico PSU a nechcem mat externy adapter - teda nieco co by sa dalo pouzit v dostupnych ATX/SFX skrinkach a aby sa zbytocne cela zostava nepredrazila.
Kazda - trosku menej bezna komponenta je dost draha - len na pico psu s adapterom pocitam cez 2500sk a k tomu este treba nejaku "special" skrinku.
Aj ked ma picoPSU vysoku ucinnost a ak chce clovek setrit na spotrebe, tak sa mu to proste neoplati kupovat. Aky zdroj teda pouzit, ak chcem co najnizsiu spotrebu a zachovat rozumne naklady?
Odpovědět0 0
Ono zalezi, co si vyberete za zdroj, pokud sahnete po necem +- 200W s vysokou ucinnosti, tak se bude slusne chovat i pri odberu kolem 50-80W. Ale pak taky muze byt drazsi nez deska s procesorem;).
Jinak by me zajimalo, co je pro vas "daleko vyssi spotreba". Sestava s 780g vam v idle vezme kolem 60W (viz napr. drivejsi clanky tady na SH), ta vase s atomem 50W, to zas takovy rozdil neni. Ano, s plnou zatezi bude brat vic, ale vykon je pak uplne jinde a pri bezne cinnosti (mj. diky vyborne integrovane grafice) se na plnou zatez stejne nedostane.
Odpovědět0 0
Dobrý den
---
Ono je úplně jedno jestli má zdroj na štítku 250, 450 nebo 1000 W. Z hlediska koncepce zpracování jsou úpně stejné (viz. rozbor výše). Z těchto důvodů se udává certifikace 80 Plus až od dvaceti procent jmenovité zátěže. A proto se s takovýmto zdrojem jen velmi těžko dostanete se spotřebou pod 40 – 50 W (5W je chyba měření).
---
Ad "daleko vyssi spotreba"
Vyjádřete si tento údaj v procentech a rozdíl 50W (Atom) vs. 80W (AMD) je 60%.
---
S pozdravem Jan Černý
Odpovědět0 0
Ale porad je rozdil, jestli si vezmu slaby zdroj, ktery ma mit 80% ucinnost od 40W vys, nebo neco silneho, co se bude chovat kdovijak. Z cehoz teda navic plyne otazka, proc tak uspornou desku testujete s 650W zdrojem a ne necim mensim.
No to jsem udelal, a 50W (Atom) vs 60W (AMD -
https://www.svethardware.cz/art_doc-16D0096941CAC092C12574380059349C.html) me vyslo nejakych 20%, coz neni nic velkeho. A dalsi testy ukazuji jeste lepsi vysledky.
Odpovědět0 0
Dobré poledne
---
Sestavu jsem testoval i s 400W zdrojem Chieftec Green Angel a výsledky spotřeby se lišily v rámci několika procent. Nevidím důvod, proč je zde prezentovat (zbytečně to mate čtenáře). Jedná se pouze o orientační měření (stejně jako na všech ostatních serverech). Dle mého názoru je důležitější vědět, že sestava s Core 2 Duo má třikrát větší spotřebu než Atom nebo Nano. Odpovídající výbava se prodává za statisíce.
---
Mimoto, proč raději nehodnotíte použité testy: například výsledky a metodiku při přehrávání videa? To má mnohem větší informační hodnotu, devět z deseti lidí použije při koupi první zdroj, který jim padne do ruky.
---
Proč je, účinnost, při malé zátěži všech zdrojů nízká, máte vysvětleno o pár řádků výše. Také je tam i zmíněno, že měření je zatíženo značnou chybou.
---
S pozdravem Jan Černý
Odpovědět0 0
Pozrite odkaz kde sú namerané účinosti niektorých zdrojov:
http://www.silentpcreview.com/article601-page4.html
Ja používam fanless FSP Zen FSP300-60GNF. Keby ho robili vo výkone okolo 100W tak sa dostane účinnosťou na uroveň PICO PSU.
PICO PSU má zásadnú nevýhodu v tom, že vetvu 12V len posiela Ďalej a teda jej tvrdosť a stabilizácia závisia od externého 12V adaptéra. A tieto sú všetky do jedného vyrábané v rozmedzí +-10 %. Norma ATX pripúšťa +-5%
Druhá jeho nevýhoda je, že na vetvách -5V a -12V má pomerne nízku zaťažiteľnosť.
Ani neviem, ktorý obchod v SK/CZ vôbec má PICO PSU v ponuke.
Odpovědět0 0
Co za zařízení dneska potřebuje -5 a -12V?
Pico PSU seženete běžně, stačí zagooglovat "picoPSU-120WI25 120W cena"
Mám ho doma s GIGABYTE MA78GM-S2H a AMD Athlon A64 X2 4850e. Utáhne i 3,5" disk a DVD mechaniku.
Odpovědět0 0
A, ciste pro zajimavost, kdyz se to tu pitva, mate zmerenou spotrebu?
Odpovědět0 0
bohužel nemám
Odpovědět0 0
MartinX
|
3.9.200816:08
Mam podobny system s Intelovskym Little Falls, 750G Samsung F1 HD, 2G RAM a s 90W picoPSU. Pouzivam ho ako maly server s Linuxom.
Spotreba - idle 36W, v zatazi 42W.
Odpovědět0 0
už mám změřeno:
start až 90W
naprázdno 47W
úsporný režim 32W
přehrávání DVD 52W
Odpovědět0 0
To je pro tu konfiguraci výše?
Odpovědět0 0
Akú máte spotrebu tejto zostavy ? A nejaký link aj na použitý 12V adaptér by sa nenašiel ?
Odpovědět0 0
Napájecí adaptér k notebooku, Fortron 120W, 19V
Vhodný pro většinu značek notebooků s max. odběrem do 120W. Napětí na vstupu:100-240v,1.6A,50/60Hz napětí na výstupu 19 Vdc. Vyměnitelná koncovka napájení notebooku - 6 různých velikostí vyhoví každé značce notebooku. Cena 892Kč bez DPH
Odpovědět0 0
lepší je použít verzi na 12-25V, tj. picoPSU-120WI25, pro tu se lépe shání adaptér.
Odpovědět0 0