Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Muž v černém jménem HAL3000

31.3.2003, Igor Viduna, recenze
Muž v černém jménem HAL3000
Počítač HAL3000 jsme již jednou v redakci měli. Čas od té doby ale pokročil a firma 100Mega inovovala. A stejně jako minule se ani dnes „neštítila“ sáhnout po těch nejvýkonnějších komponentách dneška. :) Co se ale změnilo, je platforma. Dnes se tady koukneme na výkon v podání AMD.
Kapitoly článku:
Počítač HAL3000 jsme již jednou v redakci měli. Čas od té doby ale pokročil a firma 100Mega inovovala. A stejně jako minule se ani dnes „neštítila“ sáhnout po těch nejvýkonnějších komponentách dneška. :) Co se ale změnilo, je platforma. Dnes se tedy koukneme na výkon v podání AMD.


Obr.01 - Logo


Computer In Black

Jak již bylo zmíněno, je sestava HAL3000 osazena procesorem od AMD. A pokud říkáme nejvýkonnější, musí jít samozřejmě o Athlon XP 3000+ s jádrem Barton. I když vás asi napadá otázka, zda-li se dá na PR Rating skutečně a jednoznačně spolehnout. Ale o tom až později.

Nyní v krátkosti zmíníme ještě další komponenty jako: Sapphire Atlantis 9700 Pro Ultimate, tedy Radeon 9700 Pro, který se v tomto provedení může pochlubit jednou zajímavostí – pouze pasivním chlazením; deska MSI K7N2G je osazena čipsetem nForce2 s MCP-T a tedy i dobrou integrovanou zvukovou kartou; paměti máte k dispozici celkem 512MB DD333 (A-Data s čipy Samsung), 200GB pevný disk Western Digital s 8MB Cache a 7200ot., vypalovací mechaniku Plextor a DVD od Toshiby... K dalším komponentám se dostaneme později.

„Balení“ celého PC také není k zahození, protože černo-stříbrná case nevypadá zle, jak se ostatně můžete sami přesvědčit na fotce.



Obr.02 – Černá mu sedne
Pro detail klikněte myší


Na zadní straně vás pak jistě zaujme, a možná i zaskočí, že jsou obsazeny všechny sloty na zadním panelu, což by někomu mohlo vadit, protože při případné montáži nějaké PCI karty bude muset volit, kterou komponentu jí nahradí. A i když výrobce asi nepředpokládá, že by někdo upgradoval např. zvukovou kartu, takovou televizní už by si tam mohl leckdo chtít přidat...

Jinak zde najdete opravdu všechny možné i nemožné konektory jako 6x USB 2.0, 2x FireWire, výstupy 6-kanálové zvukové karty (a to včetně analogového i digitálního SPDIF), 2x RJ45 – tedy LAN 10/100 Mbit, modem, ale i Bluetooth či manuální regulaci otáček chladiče procesoru. Ke všemu se samozřejmě ještě vrátíme.



Obr.03 - Představte si ty dráty...
Pro detail klikněte myší


Ale nyní již přistupme k podrobnějšímu zhodnocení jednotlivých komponent.