Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ozone Strike Battle: kompaktní herní klávesnice

8.4.2015, Jan Vítek, recenze
Ozone Strike Battle: kompaktní herní klávesnice
Společnost Ozone Gaming pochází ze Španělska a ve své nabídce má klasické herní periferie jako myši, headsety nebo i klávesnice. My se dnes podíváme na jeden její model s mechanickými tlačítky a malým tělem. Jde o model Strike Battle.
Kapitoly článku:

Nastavení klávesnice


Pokud si chcete nastavit makra a vlastnosti klávesnice Strike Battle, je třeba si stáhnout příslušnou aplikaci, kterou výrobce říká "ovladače". K dispozici jsou ve verzi 1.0, která ještě není dokonalá. Po několika minutách pokusů se totiž zablokovala klávesa Alt, takže systém od té doby bral veškeré klávesy tak, že byly stisknuty s tímto přepínačem. Takto se ale s počítačem nedá pracovat, takže musel následovat restart. Pak se objevily ještě problémy se zadáváním maker.



Software nabídne celkem 3 záložky, z nichž hlavní Main Control ukáže základní přehled, v němž si můžeme klikat na jednotlivé klávesy a měnit jejich funkce. Nelze jim ale přiřazovat nic jiného než jednotlivá písmena, čísla či znaky. Nemůžeme tedy použít žádné funkce a ani kombinace kláves (kromě Shift pro velká písmena).



V Macro Settings jsou aktivní ty klávesy, které jsme v předchozí záložce měnit nemohli. Jde tedy o šestici M1 až M6 nad šipkami, jimž můžeme přiřadit klávesové zkratky, různé funkce systémů Windows a zde už makra, pokud si je tedy dříve vytvoříme.



Třetí záložka Advanced Settings obsahuje nastavení pro dotazovací frekvenci (polling rate), zpoždění reakce na stisk klávesy (key response time), možnost vypnutí klávesy Windows a nastavení podsvícení kláves (vypnuto, pulzování a stálý svit intenzity 10 %, 30 %, 70 % a 100 %). Nenašel jsem zde sice uváděnou možnost prohodit funkce šipek a kláves ASWD, ale to můžeme udělat ručně v první záložce. Tedy alespoň částečně. Šipkám totiž lze přiřadit funkce kláves ASWD, ale naopak to nejde. Že by však šlo o nějak důležitou možnost nastavení, to se nedá říci.



Záznam maker probíhá klasickým způsobem. Stačí si vybrat název makra, vybrat si, zda budou zaznamenávány reálné prodlevy a makro se má opakovat či ne a pak už je třeba spustit nahrávání (Start Record). Jenomže v našem případě se žádné akce nezaznamenávaly, to až poté, co jsem ze zoufalství vyzkoušel přepnout aplikace pomocí Alt+Tab. Poté již software začal reagovat, i když onu kombinaci Alt+Tab zaznamenal také. To se stalo na systému Windows 7, přičemž na Windows 8.1 už software fungoval dobře a osobně to vidím spíše na problém operačního systému, který již zažil několik různých klávesnic, a tak to při hodnocení nebudeme brát v potaz.