Pokračování legendy: Fujitsu Siemens P19-3
13.5.2008, Pavel Kovač, recenze
Ve své době si vysloužil přízeň mnoha uživatelů a dokázal, že i za nízkou cenu lze získat monitor s dobrými barvami a perfektním podsvícením. Ano, byl to FS P19-2 a nyní přichází jeho nástupce Fujitsu Siemens P19-3. Dokáže se prosadit v době, kdy je na trhu opravdu velká konkurence?
Kapitoly článku:
- Pokračování legendy: Fujitsu Siemens P19-3
- Pod kapotou a OSD menu
- Odezva, inputlag, video a hry
- Pozorovací úhly, jas, kontrast a podsvícení
- Testy barev
- Interpolace, regulace jasu a spotřeba
- Celkové hodnocení a závěr
Interpolace obrazu při nižším rozlišení (800 x 600)
Interpolace sice není zcela ideální, ale na 19" monitor není až tak kvalitní interpolace ani třeba. Většinu her si stejně pustíte v nativním rozlišení a máte vystaráno. Dnešní konzole v Linuxu jsou také už obvykle dělané pro velké rozlišení, a tak není čeho se bát. Samozřejmě existují hry, které nativní rozlišení tohoto monitoru nepodporují (hodně adventur) a tam se musíme spokojit s jen s průměrnou interpolací.
Interpolace textu je také pouze průměrná. Písmenka jsou tučnější, než by měla být a trošku hůře se čtou. Také okraje jsou dost znatelně rozmazané, což také nepříjemně snižuje čitelnost.
Opět se dostáváme k praktickému testu v podobě interpolace hry Half-Life 2. Můžete si jí všimnout na morovém sloupu, který má znatelně rozmazaný okraj.
Regulace jasu
Regulace jasu probíhá pomocí podsvětlovacích trubic, a tak se nemusíte bát snižování gamutu a špatného barevného podání při nižších hodnotách. Frekvence blikání je pěkných 240 Hz.
Spotřeba
Opět se podíváme na nové měření spotřeby. Maximální spotřeba je velmi příjemných 34 W. Pokud pracujete v noci a snížíte si jas na minimum, tak dosáhnete krásné hodnoty 14,2 W, což je spotřeba některých LCD televizí v stand-by režimu. Spotřeba monitoru ve stand-by režimu je pěkných 1,6 W.