Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Silák mezi siláky

13.1.2003, Igor Viduna, recenze
Silák mezi siláky
Námi testovaný počítač je v současnosti opravdu na špičce, co se hrubé síly týče. Výrobce totiž zvolil v současnosti nejvýkonnější komponenty. Počítač ale není jenom souborem komponent, takže to samo o sobě nestačí. V počítači totiž musí komponenty bezproblémově spolupracovat a výrobce se v neposlední řadě také musí trefit do vkusu zákazníka. Pojďme se nyní kouknout, jak se to podařilo firmě Levi u tohoto PC.
Kapitoly článku:
Co říci úvodem? Snad asi to, že námi testovaný počítač je v současnosti opravdu na špičce, co se hrubé síly týče. A to z vcelku prozaického důvodu. Výrobce totiž zvolil v současnosti nejvýkonnější komponenty, jako Radeon 9700 Pro či Athlon XP 2800+. Počítač ale není jenom souborem komponent, takže to samo o sobě nestačí. V počítači totiž musí komponenty bezproblémově spolupracovat a výrobce se v neposlední řadě také musí trefit do vkusu zákazníka a odhadnout, zda-li bude o jeho výrobek vůbec zájem. Pojďme se nyní kouknout, jak se to podařilo firmě Levi u tohoto PC.

Na zevnějšku záleží

Výrobcem case je firma Chieftec, jejíž výrobky patří do vyšší kvalitativní a také cenové úrovně. V sestavě byla použita skříň řady Dragon Series přesněji typ DX-01W-D. Od námi nedávno testované sestavy LYNX eXpress XXL se na první pohled odlišuje pouze barvou, která už není černá, ale standardní béžová. (Která varianta vypadá lépe posuďte sami.)



Obr.1 – Impozantní ze všech stran...
Pro detail klikněte myší

Zavírání skříně je řešeno velmi praktickým způsobem (zejména pokud patříte k lidem, kteří mají počítač častěji otevřený než zavřený), takže není potřeba šroubovák.


Obr.2 – Elegantní a praktické...

A jelikož má „klika“ i zámek, dostanete k počítači samozřejmě i klíčky, které vám ta trochu nostalgicky připomenou vaše stařičké 386 (kde nemohl chybět zámek klávesnice)...


Obr.3 – Kde já jsem vás jenom viděl?

Zdroj má výkon 340W, takže by krásně „uživil“ i Intel Pentium 4. O tom, že je zdroj kvalitní, svědčí krycí mřížka z kulatého drátu, díky níž bude provoz hned o něco tišší. Vypínač je také příjemným zlepšením, které se nevyskytuje tak často.


Obr.4 – Takový zdroj je snem mnoha nemajetných...
Pro detail klikněte myší

Panel s konektory není nikterak chudý. První co zaujme jsou dva sítové konektory RJ45. A kvůli výstupům 6-kanálové audio karty jistě každý rád oželí jeden sériový port, který už se na deskách vyskytuje stejně spíše z nostalgie. 4 porty USB 2.0 nejsou také k zahození.


Obr.5 – V tom ,aby se jeden vyznal...
Pro detail klikněte myší

Ale nemusíte se bát, že byste o druhý sériový port přišli, protože ho najdete o něco níže. Spolu s FireWire, dalšími dvěma USB 2.0 porty a taktéž historickým game-portem.


Obr.6 – Setkání současnosti a historie?
Pro detail klikněte myší

Sezame otevři se

Ve vnitř je vše pečlivě a přehledně uspořádané, takže kabely nebudou bránit cirkulaci vzduchu, který se díky dostatku prostoru snadno dostane ke všem komponentám.



Obr.7 – Ukaž, co v tobě je...
Pro detail klikněte myší

I kolem procesoru, který je osazen tichým větráčkem, je spousta místa. Samozřejmostí je pak přídavný ventilátor, který odvádí teplý vzduch od procesoru ven.


Obr.8 – Nemusíte se bát přehřívání...
Pro detail klikněte myší