Otočená základní deska sice podporuje přirozené proudění teplého vzduchu, ale nelze to přeceňovat. Tah, který vzniká je úměrný výšce "komínu", takže pro to, abychom dosáhli proudění srovnatelného s tím, co nám vytvoří ventilátory nám výška skříně nemůže stačit. To, že při chlazení jenom spodními ventilátory dostaneme téměř stejné teploty jako když k nim přidáme i horní je dáno přetlakovou koncepcí, kterou SilverStone prosazuje. Tedy tím, že do skříně žene mnohem víc vzduchu než odvádí. Přísun vzduchu se navíc děje přes prachové filtry, takže skříň neslouží jako lapač prachu, jak to bývá u jiných skříní.
Recenze je pěkná a osobně bych se přimlouval za recenzi nejvyššího modelu od SilverStone, monstrózní Temjin TJ11. Sama o sobě stojí sice víc než někdo dá za celé PC, ale pro ty, co je zajímají ultimátní sestavy s vodním chlazením je určitě lákavá.
Odpovědět0 0
dON_Quiet
|
15.11.201220:38
Hmm... Děláš si ...? Tak jo, ale workstation se všemi Cudami, Phi a audiointerfacem...
Za mně spíše Silverstone Fortress, než recenzovaná extravagance...
Odpovědět0 0
Já mám vodníka v CoolerMaster ATCS 840. Dneska bych o tom obřím Temjinu klidně uvažoval. Už kvůli podpoře opravdu velkých MB.
Odpovědět0 0
dON_Quiet
|
15.11.201212:33
Zajímavý nápad uložení, které podporuje stoupání ohřátého vzduchu, ale zaplatíme za to vývody nahoře, které jsou zastřeny "originalitou" a ta je podtržena dosti nevzhledným a přebujelým oplastováním. Možná je to dobré pro overclockery, ale o praktičnosti pro jiné využití patrně nemá smysl mluvit. Navíc absence USB 3.0 vzhledem k ceně skříně, je dost velké mínus...
Silverstone dělá dobré bedny, ale tuto bych oklikou minul.
Odpovědět0 1
USB 3.0 nechybí, jen nemá interní konektor pro headery na desce, protože nejde o nejnovější model a takto se to běžně dělalo, když desky ještě headery pro USB 3.0 neměly. Dneska to řeší redukce CP09.
Odpovědět1 0
dON_Quiet
|
15.11.201212:58
Mimochodem, měl bych na vás (svhw) prosbu.
Bylo by možno uvádět rovněž vedle chipsetu i teploty operačních pamětí??? V některých skříních a konfiguracích mohu být "horkým problémem", můžeme z toho odvodit, zda nebudou potřebovat lepší, popř. aktivní, chlazení.
Odpovědět1 0
Konektory nahoře jsou rozhodně praktičtější než zezadu. A to jak v případě, že si dám skříň na stůl nebo pod něj. Vadit by to mohlo jenom pokud má někdo skříň vestavěnou v tunelu ve stole, ale to je pro výkonné PC nepříliš vhodné, protože se tak zpravidle omezuje přísun vzduchu.
Odpovědět0 0